Eesti uudised

Lisatud välisministeeriumi kommentaar!

Urmas Paeti ja Cathrine Ashtoni telefonivestlus Kiievi sündmustest lekitati internetti (85)

LISA KOMMENTAAR

Viktor Kingisepp 7. märts 2014 08:27
tegi suure teene Venemaale ja kogu revolutsioonilisele maailmale näidates, et Suur-Venemaal on alati õigus! Loll minister , loll ametnik, loll firmajuht, loll töömees ......... Kas Eestis enam normaalseid inimesi pole või on kõik põgenenud viie rikkama-vaesema riigist! Loodetavasti Viktoril-urmasel leidub uues valitsuses ka koht - midagi teha ei oska aga kuulujutte levitada ikka mõistab!!!
Peeter Känd 6. märts 2014 16:43
Ajakirjandus on küsimuse valesti püstitanud.
Tähtis ei ole see, et telefonivestlust lekitati - kõigile on teada, et meid kogu aeg pealt kuulatakse.
Tähtis on Paeti vestluse sisu - ja see ei kannata kriitikat.
Selline jutt toob ilmsiks, kes on Venemaa mõjuaget Eestis ja sellel agendil on Paeti nägu.
Hanno 6. märts 2014 14:07
see oli ajuvaba paet ise,
dolbajoob 6. märts 2014 09:48
alf 6. märts 2014 08:18
Paeti jutt ei ole usutav. Keda see huvitab üldse. Ilmselt Paet on ise välja mõelnud enda huvides selle jutu ,seoses valitsuskabineti võimaliku muudatustega ,kus välisministriks saab keegi teine.
umbluu 6. märts 2014 02:17
Vabandan arvamuse eest,aga Hr Paet ei tohiks ikka suurde liivakasti ronida oma juttudega mis küla räägib,see on eriliselt haige lähenemine asjale eriti suures poliitikas,ja äärmiselt häbiväärne seik eesti välispoliitilises suunas.
Hi! 6. märts 2014 01:08
Hissand jummal, meie valitsuses on mõtlev minister! Karauul!
eit 6. märts 2014 00:43
paras õppetund meie poliitikutele , kes ei väljenda ei partei , ega iseenda arvamust . kelle oma siis ??? arvan , et tänu meie kapole kuulatakse meie poliitikuid kõiki pealt . aga , et välisminister avaldab ei tea kelle arvamust ... millise sigaduse pärast astus ansip tagasi . tahan teada .

Kuule Asston.... 6. märts 2014 00:13
... sul on õigus. Ma ei usu enam ammu kedagi. Maailm on hukas. Telefoiga võid tänapäeval ainult oma vanaemaga rääkida, et kuidas ilm on ja et kartul kasvab hästi. Rohkem ei tohi seal midagi mainida.
Telefoni salvestisi võidakse mis iganes ajahetkel sinu vastu kasutada. Niipea, kui se kellelegi kasulik on.
IF 6. märts 2014 00:00
Praegu jääb mulje et president oli nõrk ( ei saanud riiki jalule ja ajas rahva närvi ) ja seda kasutasid ära... kes???
Jürka 5. märts 2014 23:29
Arvan siiski,et Eesti riigi välisminister ei tohi selliseid kontrollimatuid andmeid telefonivestlustes kasutada.Amet on selline,kus on kohustuslik teada,et venelased kuulavad teda pealt.Paet peab tagasi astuma.
Minusugune võib öelda,et snaiperid olid Venemaa spetssnažist ja minu eksimine on nullilähedane.Jutt,et haavade järgi ei saa relva tuvastada ja ühtegi kuuli laipadest ei leitud on lapsik jutt.
Tõnu Anton 5. märts 2014 23:19
Selle telefonikõne avalikustamine, mis siis, et ebaseaduslikult pealt kuulatud, toob välja mitu rahutukstegevat asjaolu
1. Meie välisminister rääkis oma telefonivestluses EL kõrge ametnikuga asjadest, mis ei olnud faktidena kontrollitud. Jutt snaipritest, kes tulistasid Maidanil ja selle ümbruses nii meeleavaldajaid kui miilitsaid, oli kuuldud kellegi naise käest, kes oma ütlusi selliselt, nagu meie minister edasi rääkis, ei kinnita.
Meie ministet on sattunud turunaise olukorda, kes EL välisministrile kuuldusi edasi räägib.
2. Minister rääkis telefonivestluses ka sellest, et snaiprid võisid olla seotud Ukraina tänase võimuga ja sellega võib uus võim olla diskrediteeritud juba eos. Ka need faktid ei ole kontrollitud ja selleteemalise vihje edastamine EL ametnikule on diplomaatilises mõttes vägagi vale samm ja ei ole kindlasti kasulik Eesti-Ukraina suhetele pikemas perspektiivis.
3. Et Eesti pool võtab väga valuliselt telefonivestluse pealtkuulamist ja kõne avalikustamist, see annab tunnistust, et meie ministril on, mida selle vestluse avalikuks tulemise tõttu karta või häbeneda.
4. Kuna see vestlus on juba nagunii avalikkuse ees, siis oleksi vaja avalikkusele teavat ka selle kohta, kas siis kellele helistas ja mis eesmärgil.
Eesti riigitegelased ei käitu Ukraina-venemaa konflikti teemal mitte üldse sel moel, nagu väikeriigile kohane on. Liiga palju on tõmblemist ja targutamist, Väljaütlemistes on suurriikide aadressil väga sageli sõnakasutust "peab", mis ei ole ei diplomaatiline ega väikeriigile sobiv väljend suurriikide suhtes.
Olen veendumusel, et ühele väikeriigile, nagu Eesti seda on, sobib vaoshoitud, kuid väärikas välispoliitika. Tänases Eestis ei ole näha ei seda ega teist.
Matu 5. märts 2014 23:15
Kas on Paetil vaja nina toppida nii palju teiste asjadesse, sellest võib tekkida tüli venemaaga. Tähtsustab üle, nagu oleks maailma naba. Paras jobu.
rahulik elanik 5. märts 2014 22:31
Vastastikune poliitiliste loosungitega tulistamine ei aita olukorra lahendamisele kaasa. Tänu pealtkuulamisele sai ka inimlikku juttu kuulda. Imelik oli uudistes vaadata, kuidas peaprokurör Monika Tamla välisministrit üle kuulas! Sõja kolmas pool,ehk meedia ja ajakirjandus, peaksid ka enda vastutust tundma ja vaenu õhutamise asemel lepitust otsima!
tra 5. märts 2014 22:24
Kes see eesti siin yldse on et oma arvamusi avaldab, kedagi ei huvita nagu väike eesti arvamus . Eesti tahab silma paista siis millegi paremaga võiks.
WTF 5. märts 2014 22:18
Viide, mille pärast käib hull rabelemine Ukrainas...võimuvahetus, Maidan, Krimm, sõjatööstus, Venemaa hirm eesotsas Putiniga, EU enesekindluse tõus ja nii edasi ja nii edasi
Ukraina sõlmib ajaloolise kildagaasilepingu
Avaldatud: 24. jaanuar 2013 kell 11:52
Ukraina kirjutab täna Davosis alla 10 miljardi dollarilisele kildagaasi uuringute ja tootmise lepingule Royal Dutch Shelliga, mis on suurim «ebakonventsionaalse» gaasi investeering Euroopasse.
Koostööleping, mis peaks saama allkirjad Ukraina presidendi Viktor Janukovõtši ja Shelli tegevjuhi Peter Voseri juuresolekul, tõotab kujuneda ülekaalukalt suurimaks välisinvesteeringuks Ukrainasse.
Riigi jaoks, mis on Vene monopoli Gazpromi olulisim välisklient, võib olla tegemist otsustava sammuga vähendamaks sõltuvust kalli Vene gaasi impordist.
Samuti võib leping lükata sisse uue hoo ebakonventsionaalse gaasitööstuse arendamise katsetele Euroopas, kus nn «frakkimine» on takerdunud keskkonnaaktivistide vastuseisu taha.
Hinnanguliselt peituvad Ukraina maapõues suuruselt kolmandad kildagaasivarud Euroopas.
Riik loodab rajada teed USA-stiilis kildagaasibuumile, mis on vormimas varasemast netoimportijast perspektiivikat gaasiimportijat.
Shell keeldus lepingut enne allkirjastamist kommenteerimast, kuid kinnitas, et Ukraina valitsus on selle heaks kiitnud. «Järgmine samm on selle allakirjutamine asjassepuutuvate osapoolte poolt,» ütles firma.
Ameerika kaubanduskoja president Ukrainas Jorge Zukoski nimetas lepingut «paradigma nihkeks Ukraina jaoks». «See on suur samm energiasõltumatuse suunas,» ütles Zukoski.
Hinnanguliselt on Shelli lepingut puudutavas maardlas Ukraina idaosas lausa 4 triljonit kuupmeetrit maagaasi ja metaani.
Lepingu kohaselt võib Shell alustada uuringutega juba tänavu, esimene investeeritav summa on 400 miljonit dollarit.
4 TRILJONIT KUUPMEETRIT ON VÄGA SUUR KOGUS
Euroopa kukutab aastas 110-240 miljardit kuupmeetrit aastas
Natuke nupukas olla, siis saab aru, et Venemaa sellest olukorrast niisama ei loobu

Nojasiis? 5. märts 2014 21:52
Kas nüüd peaks kõik jutud ajama Fatšeeboki seinal või?? On asju, mida kõigile ei jagu. Kasvage suureks.
TEGELIKULT SEE 5. märts 2014 21:49
ON SARDELLI SUUST ÕIGE JUTT.Huvitav kas Puutin ka teab ,et Paeti sardelliks kutsutakse?ma arvan,et ei tea vist.
kahtlane 5. märts 2014 21:25
paet käis hiljuti venemaal.
Noo milleks? 5. märts 2014 21:24
Reformierakonnale jälle vesi peale. Ma ei sa aru kas nad tahavad minna seda teed kuhu jõudis rahvaliit.
mida siin hämada. 5. märts 2014 21:12
Praegune võim peaks ju nagu kontrollkima olukorda, kuulid saadi hukunutelt relvad saab võimult ja ekspert näitab näppuga milline relv tulistas, millegi pärast aktivistid ise pole sellest huvitatud kes neid tulistas.
C 5. märts 2014 21:10
Väga õige ise lasidki tulistada omadele selga.
Kuulge, kommenteerijad. 5. märts 2014 20:59
Paet andis edasi üksnes seda, mida ta Ukrainas olles kuulis, mida seal ühest või teisest asjast arvatakse. Tema enda arvamust selles kõneluses pole. Seda kõnelust on nüüd kohendatud, väänatud ja esitatud nii nagu Venemaale tarvis. Ja meie ogarad kommenteerijad muudkui jahuvad, nii et tolm lendab. Seda just Venemaa ootaski ja itsitab nüüd pihku. Jõudu tööle, tolakari!

Tõnu 5. märts 2014 19:55
Õige jutt ju Paetil selle koha pealt, aga küll teda nüüd "omad" nüpeldama tormavad.
Ähh! 5. märts 2014 19:54
Issand, Paetil on munad. Hakkasin juba usku kaotama!
Kodanik 5. märts 2014 19:37
Meie saamatu "Mämmaja" ei astunud enne ameti mahapanekut kahe jalaga samasse ämbrisse vaid kukkus sinna suisa pea ees! Vaeseke ei tea kes tema telefoni pealt kuulab... Äkki on Ansipi papagoina tuntud Paet hoopistükkis topeltagent!??
kodanik 5. märts 2014 19:34
Tänu oma mölapidamatusele viskas Paet tanki nii Brüsseli, kui ka Kiievi terroristide poolt paikapandud valitsuse. Ise tapavad omasid ja siis süüdistavad Janukovitsit, kui ise poleks tapnud siis poleks ka ohvreid olnud.
Riigipööre pandi toime 5. märts 2014 19:33
UKRAINA KEVAD. Organisaatorid samad, kes ühe teise kevade orgunnisid.(me ju ei tea, kes need olid, eks ole)
Aga... 5. märts 2014 19:27
Miks pidi Paet nimeliselt just rõhutama , et süüdi ei ole Janikovõtš vaid uus koalitsoon kui asi oli veel kontrollimata. Siis nii tähtis inimene ei tohi tühjajuttu levitada ja veel telefoni teel , see on väga kahtlane. Enne kontrollige siis kuulutage kes on süüdi.
mina 5. märts 2014 19:18
võtan esimest korda Paeti ees mütsi maha. Mees jäi ausaks ja kirjeldas kõike õigesti.
Täna siis saatis USA 300 eriüksuslast Ukrainasse. Need on samad, kes koos meie meestega Iraagis sõdisid ja rahulikke elanikke tapsid. Ja veel üks tähelepanek...---EUROOPA LIIT TEATAS TÄNA, ET UKRAINAT EI VÕETA VASTU EUROOPA LIITU, KA MITTE TÜRGIT.
See kõne miks ta pidi just telefonis rääkima, kas sihilikult? 5. märts 2014 19:06
Kas varsti on jutud , et Ukraina on hoopis Venemaa kallal. Mis halb siin idas juhtub ja sõjaline on üks ja see sama on selle taga Venemaa.Ja see snaiper tegi seda mis tal kästi Venemaa ootas ammu , et madin hakkaks sellepärast ta andisgi käsu snaiperile. See kõik on varemgi olnud, mis nad Gruusiaga tegid seal nad tegutsesid samuti.

Mida järgmiseks tilgutatakse? 5. märts 2014 19:01
Pole välistatud, et vasti võivad jõuda internetiavarustesse ka piirileppe tingimuste arutelude kõrgekvaliteedilised salvestised ja sealt saaks ehk ka teada, mida loovutuste eest tegelikult vastu pakuti.
See ei saanud ju kuidagi ühepoolne leping olla, kui just polnud tegemist teadliku enesetapuüritusega mingi sügava isikliku hingelise trauma ajendil.
Jou 5. märts 2014 19:00
to wll / 18:38, 5. märts 2014 5. märts 2014 18:45
mitmendas klassis käid? Sul läheb veel kaua aega,enne kui end väljendama õpid.Kes ütles,et õppida,õppida ja õppida,lapsuke?
Kutsun üles 5. märts 2014 18:44
Poest enam mittepoest sardelle ostma
wll 5. märts 2014 18:38
Kes küll siin kommenteerivad ja hindavad? Kes neile maksab? Ilmselt tahavad nad siia ka snapreid ja venelasi. Koalitsioon lasi neid, kelle abil Janukovitši võimust lahti sai!?
vabamüürlastest juudid on kõige taga, 5. märts 2014 18:29
isegi meil loksutatakse juute paika.Kas see Samost on ka juut,kuidagi kahtlane tundub,olge valvsad.
to GP 5. märts 2014 18:24
kahjuks pole aega rahuneda,kellele seda tõde hiljem vaja on. Pärast võib jahuda eimillestki.Ajupesu teeb meedia ju praegu.

tt 5. märts 2014 18:23
täis eit 5. märts 2014 18:22
G.P 5. märts 2014 18:16
Hei, rahunege nüüd kõik ilusti maha. Kahtlus ,et snaiper või snaiprid tulistavad nii ühtesid kui teisi oli päris algusest peale.Juutuubis oli üks lõik ,kus üks snaipritest saadi ka kätte ja rahvas tegi talle ata ata. Arvan ,et uurimiseks pole Ukraina praegusel valitsusel ja korrakaitsejõududel käesoleval momendil aega. Aga küll see uurimine ka tuleb.
jah,silma võite kusta Alar1-le või Indrek2-le neil ju pohhui, 5. märts 2014 18:12
samas neil tekst juba 2 päeva tagasi valmis kribatud
Putini tsirkusebusside ja lennukite ringsõite ja etendusi arvestades 5. märts 2014 18:09
on mul kindel kahtlusalune. Kuna J-d süüdistati, siis teda elusalt ilmselt rohkem ei nähta.
Superr ikka superr,keeleteadlane,rsk 5. märts 2014 18:07
lible 5. märts 2014 18:03
Olen korduvalt rääkinud,et asi ikka päris nii ei ole nagu püütakse näidata.Aga mõnele kuse või silma,tema aga ikka väidab,et Jumala kaste.
Superr keelemehed 5. märts 2014 18:01
Meie vargapoisid väljamaa vangimajades valdavad paremini keeli. kui meie välispoliitikud.Esmalt imestasin Siim Kallst kes 10 aastaga ei arenenud keeleliselt grammigi.Nüüd tuleb välja ,et ka välisminister on lausa kapsapea. Samas peaminister on iga aastaga arenenud ja pole välissutluses kunagi häbistanud...Savisaar tahab Europarlamenti kuid ei valda ühtegi keelt..Nende väljaütlemistest ei saa nad isegi aru...

pii 5. märts 2014 17:53
Eile näitas telekast korduvalt kuidas Putin pressikonverentsil väitis, et Janukovõts isiklikult olla tema käest nõu küsinud tulistamise kohta ja tema olla Janukovõtsile hääd nõu andnud: mitte oma rahvast tulistada! Aga Janukovõts teda kuidagi kuulda ei tahtnud võtta.. Täna siis juba uus propagandaversioon liikvel.. vat mitte kuidagi ei taha seda enam uskuda..
venemaa ei kirjutanud leppele alla ja 5. märts 2014 17:48
peale seda tulid varsti snaiperid ...
17:24-le venelane ütleb, et läheb omi kaitsma ja kogu lugu. Krimmis ju on venelasi. 5. märts 2014 17:47
mässus saavad alati süütud inimesed surma.
vanaema 5. märts 2014 17:47
Kui asjasse polek segatud Venemaa, äkki usukski...Aga nüüd - ei! Vene propagandamasin on alati laitmatult töötanud.
juku 5. märts 2014 17:38
aeg on see lobamokk paet välja vahetada või veel õigem oleks kogu valitsus.
to spets 5. märts 2014 17:33
Kas Ukrainasseei ole viidud sõda kuulutamata Venemaa sõjavägi? Keegi pole kuulnud,et seal oleks mingi Lääne sõjavägi riiki pööramasi.Üldse võiksid valgustada mis riik on see Lääs?
Anna olla 5. märts 2014 17:33
Mis siin ikka kommenteerida, Olga ajas Paetile mingit jama, mis talle kasulik ja lollike neelas konksu kolinal alla. Naeruväärne, kui mõelda, kellele küll sellise teema lekitamine kasuks tuleb ja vastus sada prossa, Venemaale.

kah variant ja pärs tõenäoline kui mõtlema hakata. 5. märts 2014 17:33
mis iganes. selge on see, et kõik NAD, muutuvad piruka juurde pääsedes ahneteks ja silmadele kasvab kae...Olgu endine või praegune. Meie ju oleme läänemeelsete valitsusalas. Minu arvates läks korrupssioon ja karistamatu rahade kantimine, lambottimine, varastamine , riigist välja smuugeldamine numbrites veel suuremaks kui venemeelsete orjuses olles . Loodame, et Kallase asemel leitakse siiski mõni puhtama minevikuga tegelane. Muidu on nii, et ärge teiste riikide asjadesse oma nina toppige. Katsuge algatuseks omas kojakeses aknad puhtaks-säravaks lüüa!
raivo 5. märts 2014 17:30
kuidas saavad niisugused telefoni kõned üleüldse lekkida!aga siis ju oleme me tavakodanikud kogu aeg jälgitavad.minge õige persse.
Eduard Lumiste 5. märts 2014 17:30
spets 5. märts 2014 17:26
Mihkelson juba püüab musta valgeks rääkida postimehes, vat sellised riigipöörajad on lääs
Indrek2 5. märts 2014 17:24
Ja kuidas see vabandab tiblafašistide Ukrainasse tungimist??
faktid 5. märts 2014 17:15
vot nii! Niimoodi Paet teeb koos EU-ga ja USA-ga poliitikat, kus neile kahjulik info vaikitakse maha ja kasulik info võimendatakse üle, ehk luuakse teadlikult vale pilt Ukraina sündmustest eesmärgiga mõjutada avalikku arvamust. Häbi, Paet! Valelikud EU poliitikud ja mäng ühte väravasse.
kindel 5. märts 2014 17:05
Kindel on vaid üks, meile aetakse igasugust propaganda jura ja tegelikkus pole üldse selline nagu välja paistab.

ei usu 5. märts 2014 17:03
kas need paberid janukovitzi edasisest veresaunast sokutati ka tema Villasse?
Ei imesta kui homme on Janukovitzist tõusnud juba märtri staatusesse....
Siis 5. märts 2014 16:56
on need demonstrantide laibad ka omade orgunnitud ja see asi läheb kohutavalt haisema.Tuleb välja,et peaorganisaatorid ongi EU-s ja USA-s
ahah 5. märts 2014 16:55
ja see salajane uue koalitsiooni agent oli tegelikult venemaa agent.
janukovitsi kõrvaldas venemaa või uus koalitsioon
ja üldiselt on segapudrus süüdi üleilmne salaorganisatsioon.
No nii! 5. märts 2014 16:50
Savisaarel oli siis õigus!
Et endisi kurjategijaid pannakse politsei ülemateks ja riigi ametnikeks!!!
Siis ei imesta küll millegi üle!
jajahhhhhhhhhhh 5. märts 2014 16:49
aga kujutage ette, mida kõike veel pealt pole kuuldud ja mis kõik teada ei ole. see on hämmastav.
kas meie riigijuhid tõesti arvavad, et neid ei kuulata pealt. oi oi oi.
tegelikult on see hirmutav.
lord 5. märts 2014 16:49
siis oleks tulnud oma kahtlustest ja teadmistest avalikkusega rääkida, mitte aga hämada, et kõiges on süüdi janukovitz
Asston 5. märts 2014 16:46
Tra ma ei usu enam kedagi.Uskumatu mida tegelikult kõigi eest varjatakse.