Maailm

UNICEF-i aastafoto on šrapnellitabamuse saanud 11-aastasest süüria tüdrukust (13)

Toimetas Kristin Aasma, 5. märts 2014 10:14
Fotograaf Niclas Hammarström ja tema foto haavatud süüria tüdrukust, mille UNICEF valis Aasta fotoks 2013.Foto: Michael Sohn / AP / Scanpix
Rootsi fotograaf Niclas Hammarströmi foto haavatud süüria tüdrukust pälvis UNICEF-i Aasta foto 2013 preemia.

Verise näoga 11-aastase Dania Kilsi portree koondab endasse tuhanded süütud inimesed, kes on Süüria kodusõjas vigastada saanud. Tütarlaps on pildistatud Aleppo haiglas 2012. aasta oktoobris, kirjutab Daily Mail.

Dania mängis õues koos venna ja õega, kui plahvatas mürsk ning last tabas näkku šrapnell. Fotol on haavatud Dania pea tema vanema venna käte vahel.

Õnneks ei saanud tüdruk raskelt vigastada ning ta lasti mõne aja pärast koju, kuid mõned kuud hiljem hävis sõjas haigla.

Samal teemal

Süürias on kodusõda kestnud kolm aastat ning UNICEF-i hinnangul on Süüria lapsed sattunud hädaolukorda. Ligikaudu kolm miljonit last ei käi enam koolis. Vähe on sellel maal järel neid lapsi, kes pole silmitsi seisnud vägivalla ja hävinguga või kaotanud pereliikme.

Kuna meditsiiniline infrastruktuur on suures osas hävinud, hoiatab Unicef, et haavatuid ei suudeta ravida ning levima hakkavad nakkushaigused nagu näiteks lastehalvatus.

Niclas Hammarström kirjeldas haiglas nähtut Der Spiegelile: "Veetsin haiglas 24 tundi, et dokumenteerida sealsete arstide tööd, eriti kui haiglasse sattus vigastatud lapsi. Haiglas oli sel päeval ligikaudu 350 patsienti, palju verd oli. Seal olid tulistatud ja haavatud inimesed, inimestel puudusid jalad ja käed, lastel olid rasked põletushaavad, või siis sellised juhtumid nagu Dania."

Hammarstörmi foto on 14. UNICEF-i aastafoto.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee