Maailm

Raidma: otsene oht Eestile puudub (10)

Maarius Suviste, 4. märts 2014, 07:00
Foto: TEET MALSROOS
«Mis puudutab otsest julgeolekuohtu Eestile, siis täna see puudub,» kinnitab riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma (pildil). «Meil on põhjust olla rahulik.»

Rääkides Krimmi ärevatest sündmustest, ütleb riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, et kriitilised sündmused Ukrainas mõjutavad kogu Euroopa julgeolekuolukorda, ja seda erinevatel tasanditel. «Kõige laiemalt käib praegu võitlus arusaamade ja väärtuste üle, mis puudutavad rahvusvahelist õigust ning riigi iseseisvuse ja territoriaalse terviklikkuse pühadust,» selgitab ta.

Samal teemal

«Kõige kitsamalt oleme ju ka meie Venemaa naaberriik. Enamik probleeme mahub nende kahe tasandi vahele.» arvab Raidma. «Meil on põhjust olla rahulik ja uskuda tänaste Eesti julgeoleku ja riigikaitse eest vastutavate ametkondade professionaalsesse tegutsemisse. Samuti oleme NATO liikmena rahvusvahelise ja praegu kõige võimekama kollektiivkaitsesüsteemi osa, mis annab meile lisagarantii,» usub Raidma.

Küsimuse peale, kuivõrd mõistlik on praegu valitsust laiali saata ja uut valitsust moodustama hakata, ütleb Mati Raidma (Reformierakond), et eriti just Ukrainas toimuvaid protsesse silmas pidades on meil oluline mõista, kui tähtis on ühele riigile efektiivselt toimiv keskvõim ja järjepidevus. «Ei näe valitsusvahetuse protsessil korralikult toimivas Eesti riigis mingit otsest mõju meie julgeoleku tugevusele,» lisab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee