Maailm

Hoiatus: Venemaa on Euroopale tõsiseks ohuks!

Tõnis Erilaid, 3. märts 2014 07:00

36 KOMMENTAARI

a
aga/ 4. märts 2014 09:09
to aga 15:08 3.märts.
Ütle palun, milleks on Sinul arvuti, kui Sa sellega midagi otsida/ leida ei oska. Ega mina Sulle tasuta abi ka ei anna.
r
rahulik elanik/ 4. märts 2014 07:57
Eesti majanduse halvamiseks saadavad venelased siia veterinaarkontrolli!
t
to naine 16.21/ 3. märts 2014 22:35
Olen vaga mures.onn et olen Inglismaal.aga millal vene karu isu tais saab....kui mitu riiki alla neelab?
Hirm on.
u
urmas meidla/ 3. märts 2014 21:03
Ma leian, et venemaa on veits ohus juudi rahabossidele kes tahavad Ukrainast viimast välja imeda. Ei tasu kartellimeedia tõsiselt võtta, vaadake kelle bromo see momendil on.
o
3. märts 2014 20:00
ohuks voi mitte aga kui vene paneb piirid paariks kuuks euro kaubale kinni kes siis euro tootud ara soodab muuga sadam seiskub ,eesti on gaasita jne .tulevad meil ka kurikatega inimesed valima aga siis saab nalja.
v
Võtke seda ennustust väga tõsiselt!Olge valmis Märts,aprill ja Mai!/ 3. märts 2014 19:34
Kui vene tsaar ründab, siis ta kaotab oma riigi ja Kremli müüridelt näeb Vene riigi piirid kätte. Kuid enne seda valatakse palju verd...
01.03.2014
Kui vene tsaaril õnnestub Galiitsia uued kuningad kukutada ja enda riiki nende arvel laiendada, siis järgnevad uues vallutused.
Merevaigu ranna rahvad, jälgige tuuli, sest praegu otsustatakse teie saatus!
28.02.2014
v
veel Eestis/ 3. märts 2014 17:11
Nüüd näete, kui vilets on lääne toetus, kui Ukraina hädas on. Võtke ükskord teada, et Eestit ei tule keegi päästma, ei Nato ,ei Ameerika, ei Euroopa liit. Kui eesti venelaste poolt hõivatakse, kogunevad unised liitlased alles asja arutama. Läheme ära turvalisemasse kohta elama- veel allesolevad eestlased.
n
naine/ 3. märts 2014 16:21
ei tea teistest,mul küll hakkab juba vaikselt hirm tekkima....kuhu vajadusel jõuaks põgenedagi....praegu arutame siin rahulikult kuid kui tuleb olukord,et relvastatud vene mehed tänavatel,siis peab põgenema ja kuhu,soome on ka üks maa,mida venemaa on ammu tahtnud endale.See on hirmus tunne kui inimene peab jätma kodu ja põgenema teadmatusse.....

r
Rix/ 3. märts 2014 16:21
Euroopa Liit on kui 90 aastane ätt. Saamatu ja tahtejõuetu,ainult targutab ja teha ei julge mitte kui midagi.Ja ükskord müüb maha meidki.
k
Kata/ 3. märts 2014 15:25
Olen kogu aeg ütelnud et Eesti riigi piir käib vastu Hiina müüri, Venemaa peab vahelt kaduma!
m
MADIS/ 3. märts 2014 15:16
Alles nüüd jõudis lääne tegelastele pähe pärale, et Venemaa kujutab endast ohtu? Roosad prillid olid peas. Mõni lollike tahaks ehk veel nüüdki vene karu emmata.
t
to aga / 10:11, 3. märts 2014 / 3. märts 2014 15:08
Sa näid nii hästi nende Ukraina oligarhide ja Julia-proua elamistega kursis olevat. Kas kutsuti õhtusöögile või, kas nägid oma silmaga? Või korrutad ning jutustad vaid ümber neid Venemaa putinliku propagandaameti plärajutte? Need mehed seal juba oskavad jahuda, kadunud Goebbelsist mitte just palju halvemini ja mõni loll lähebki õnge. Võtab propagandat puhta kullana.
j
JASS W. KASS./ 3. märts 2014 14:45
Kõige suuremaks ohuks Euroopale on EL. Seal ainult pläägutatakse.
e
eestlane/ 3. märts 2014 13:32
KESKERAKOND ja SOTSID on Eestile OHUKS! Inimesed - OLGE VALVSAD!
t
to Tiit/ 3. märts 2014 13:26
Las see Venemaa keerab siis oma gaasikraanid kinni. Eksporditavat tööstustoodangut tal ju pole, põllumajandus on praktiliselt null. Ennast suurvõimuks pidav riik elab vaid maavarade ekspordist.
Aga neid on ka teistel riikidel.
Ei tea mis sellest Medvedjevi Silicon Valleyst sai ? Naerukoht, mis?
t
to Tiit/ 3. märts 2014 13:07
Las see Venemaa siis keerab oma gaasikraanid kinni. Tõsiseltvõetavat tööstust tal ju pole, põllumajandus on samuti praktiliselt null. Hiiglaslik maa elab vaid maavarade ekspordist.
Aga neid on ka teistel riikidel peale Venemaa.
Mis sellest Medvedjevi Silicon Valleyst sai ? Naerukoht, minu teada.
Nii et kellel keda ikkagi vaja on ?

l
Laura/ 3. märts 2014 13:01
Göbbels ei pööra hauas miite ainult ringi, ta tuleb Venemaale õpipoisiks. Asi liigub selles suunas, et
õpilane ületab varsti oma õpetaja. Aga õnneks on igal oinal oma Mihklipäev. Ka Adolf Putinil.
r
Rottweiler/ 3. märts 2014 12:41
Annaks jumal, et SEDA päeva meist keegi muidugi nägema ei peaks.
r
Rottweiler/ 3. märts 2014 12:35
Praegu lapivad siin miinuseid kremli tasulised ja ideelised kommentaatorid, nagu kirjutas "Moskoovia hukk". Karli, Anne, Eve jne. - äkki kirjutaks siis juba oma õige nime all? Mis need võiksid olla: kas Anna ja Evgenia või Jelizaveta ehk? KUI teile Maarjamaa pind ei sobi, on alati võimalus kolida oma leivaisakesele Moskvale lähemale, pealegi ei pea siis seda "jubedat jeesti kieelt" pruukima. Elan omal maal, kõrvuti venelaste, ukrainlaste ja tsetseenidega, kes kõik on keele selgeks saanud ja lojaalsed sellele maale, kus nad elavad - ütleks enamgi: tegemist on ehk suuremate eestimaa patriootidega, kui eestlased ongi!
Aga eks jätkake - see on TEIE ÕIGUS. Küll tuleb Rottweileri jutt meelde, kui Maarjamaa küljest tullakse lisa haukama ja seekord enam mitte "piirilepinguga"...
o
okupandid, minge koju/ 3. märts 2014 12:24
nii nagu oli natsi saksamaa ohuks inimkonnale ,nii on ka putleri venemaa ohuks inimkonnale , seda näitab selgelt gruusia ja nüüd siis ukraina okupeerimine.
v
vanake/ 3. märts 2014 11:49
Kolmas ilmasõda ei ole kaugel!
t
to Av/ 3. märts 2014 11:47
Sinu putinlik mõistus on küll täiesti kokku jooksnud .
s
sina Anne , Eve ja teised koomikud/ 3. märts 2014 11:45
Mitme nime all sa esined ? Ja miks sa esined Eesti nimede all ?
e
Ev/ 3. märts 2014 11:31
Vene kodanikud tervest Euroopast Moskvasse saata. Tõesti, pole enam põhjust mujal kui Moskvas nende õigusi kaitsta. Pole kõigi suhtes õiglane? Sõda on veelgi ebaõiglasem. Punkt.

a
aeg.../ 3. märts 2014 11:12
Kas ükskord peaks need euroopa jutupaunikud venelaste vastu ka tegudeni jõudma? Putinit poputatud on juba üle 10aasta ja jupats irvitab kõigile näkku! Ja obama võiks ka oma Vahemere laevastikku tuulutada....
x
xiil/ 3. märts 2014 10:39
Suurriigid peavad oma politseiniku funktsioonidest pöhiliselt loobuma ja laskma igal rahval omatahtsi elada ja majandada. Kui olete paremad,leiab see tee tänapäeval ka kohale. Kas kadunud Nöukogude Liidu ekspordipoliitika pole midagi öpetanud? Järsku öpiks vöi....on mängus hoopis teised eesmärgid (maavarad, mustmuld, odav tööjöud, geostrateegiline positsioon jne...). Möistust.....mitte segada teiste toimetamistesse - elementaarne.
PS. Alati on peale vahele segamist sealne olukord hullemaks läinud!
t
totu/ 3. märts 2014 10:28
Kui saab tõeks halvim võimalik stsenaarium ning algab sõjaline konflikt Venemaa-Ukraina,siis on suur oht ja tõenäosus,et see laieneb erinevatest stsenaariumitest lähtuvalt ka mujale Euroopasse,kuna Putin ei oma enam mingitki vastutusvõimet,Tal on üksnes ego,armee ja täielik karistamatuse tunne.
a
aga/ 3. märts 2014 10:11
mis õigusega läks mitteametlik valitsus Moskvast raha nõudma???????? Mina küll sellele pätikarjale sentigi ei annaks ja loodan, et Putin ka ei anna. Kogu asja näidatakse ühes valguses- Venemaa on paha. Aga kes alustas? Ja kuidas elavad siin nimetatud oligarhid, te kukute pikali, kui nende villasid Ukrainas näeksite. Julijal on lausa palee, ja mitte ainilt üks. Uuel isehakanud peaministril on OMA VALGE MAJA. Erilaid, miks pole artikkel obektiivne, ikka kallutatud. Ja mis asja on siin Ameerikal kiunuda, kui ise on mõrvar nr.1. "Putin räuskas", milline fantaasialend, Putin ei räuska kunagi, Kerry räuskab ja Obama ei oska käituda. Nüüd võtab Õhtuleht minu kirjutise kohe maha, sest see ei vasta nende "tingimustele", kus Venemaad PEAB alati halvustama.
m
Moskoovia hukk/ 3. märts 2014 10:06
Kui lugeda kommentaare ajalehtedes ja delfis , siis jääb silma , et kremli tasulised ja ideelised kommentaatorid on oma TOODANGUT kommiruumides arvuliselt suurendanud aga sisu on selle arvelt tugevasti kannatanud . Õigustust venemaa tegevusele on võimatu leida , seda lihtsalt ei ole . See on hukkuva venemaa agooni !
v
vene tald on suur ja lai/ 3. märts 2014 09:52
Seda,et venelased ohustavad Euroopat saavad aru ainult need,kes ise kirsasaapa all on olnud,teised otsivad ikka pehmemaid arvamusi ega usu nende metslusesse.
t
Tiit/ 3. märts 2014 09:49
Venemaa on ohuks? Tõeline oht Euroopa jaoks tekib siis, kui nad seal Euroopas palju jutustavad, lällavad ja Venemaa lõpuks gaasikraanid kinni keerab.
Vat, siis on jama!
u
Urrr/ 3. märts 2014 09:29
Venemaa pole mitte euroopale ohuks vaid ta on ohuks ükskõik millisele riigile....

a
am/ 3. märts 2014 09:18
Küll läheb meie naiivsetele inimestele ja poliitikutele kaua aega,et aru saada,kes on venelane.Vasjokid teevad,mida tahavad.Kõik lääneriigi poliitikud ja Putin on ühe laua ümber koos.Putin peeretab pikalt ja kõvasti.Lääneriigi liidrid hoiavad hinge kinni ja ajavad juttu rõõmsate nägudega edasi.
r
Rottweiler/ 3. märts 2014 08:53
Mis toimub, võib igaüks lugeda uudistest. Kommenteerimisega on aga just nii, nagu on - Delfis saavad näpu valgeks vaid "valitud"... Minu arvamus kogu asjast: sel ajal, kui lääne igasugu "isakesed" alles kogunevad pikaks pläkutamiseks teemal "kas sild ehitada risti või pikki jõge", teeb venelane Ukrainas "puhta vuugi" ja ei EL, ÜRO ega NATO(viimasel pole küll Ukrainaga seoses üldse sõnaõigust) teegi muud peale bla-bla, näpuvibutamise ja mingite"sanktsioonide, millest Putjal ja Medvedjevil on "po hui". Sellisest "reageerimisest" tehku iga mees ise järeldused puhuks kui vene karu peaks himustama Maarjamaa meepotte: 100 päeva vastupanu osutada pole ulme (nagu pakkus herr kaitseminister) kuid 101. pole siin ka enam kedagi/midagi kaitsta ega järel ühtki kaitsjat... Ei hakka ükski neist organisatsioonidest mingi pisikese Eesti pärast rusikatega vehkima, vaid oodatakse(see pidavat lollide lootus olema) - ehk saab elukas söönuks jne...
m
MATS/ 3. märts 2014 08:12
Venemaal pidas politsei kinni sõjavastaseid demonstrante, sõja toetajaid aga mitte? Et sinna aetud rahvast kokku lausa poolvägisi. Aga mida sealt Venemaalt muud oodata oligi? See ju Putini käsu all olev maa. Asjade käik on igati loogiline ning ilmekas. Rahvusvahelisel areenil pasundavad vene kõrged ametnikud oma suurest rahusoovist, kodus pistavad rahupooldajaid aga pokri.
m
ma/ 3. märts 2014 07:56
No ma kohe ei tea. USA samal ajal Afganistaanis, lõi mättasse äri isegi Saddam Husseini ...ja siis kõik korras...seal ju pole/polnud USA kodanikke!!!???