Eesti uudised

Ukrainlane Eestis: «Lähedased on hirmul. Kardetakse sõda.»

Kristiina Tilk, 3. märts 2014 07:00

24 KOMMENTAARI

j
jube nali/ 3. märts 2014 19:24
polegi sõda alanud,nii igav.
e
Ennustused võivad saada reaalsuseks kuupäevadel:03.03.2014-aprillini/ 3. märts 2014 18:51
Kui vene tsaar ründab, siis ta kaotab oma riigi ja Kremli müüridelt näeb Vene riigi piirid kätte. Kuid enne seda valatakse palju verd...
01.03.2014
Kui vene tsaaril õnnestub Galiitsia uued kuningad kukutada ja enda riiki nende arvel laiendada, siis järgnevad uues vallutused.
Merevaigu ranna rahvad, jälgige tuuli, sest praegu otsustatakse teie saatus!
28.02.2014
a
Anton/ 3. märts 2014 17:00
Sõda on kole asi aga vabadust muidu ei saa! Meie saime leedulaste, lätlaste vere hinnaga aastal 1991, ukrainlased ei osanud kahjuks oranži revolutsiooni lõpuni viia!
m
Mina_ise/ 3. märts 2014 16:58
to vabandust, Ruslan=Roman
ROMAN on ladina päritolu ja tähendab otsetölkes ROOMLANE !
Ruslan seevastu otsetölkes venelane . Roomlasel ja venelasel on ikka vist vahe sees küll , vöi ei ?
Venelased kasutavad ka meelsasti kreeka nimesid - näiteks Galina , Gavril , Iosif , Spyridon , Viktor jne .
Vene keels on kusjuures ka väga palju saksakeelseid sönu - Eisberg , Butterbrot , Rucksack , Feuerwerk, Gastarbeiter, Autobahn, Wunderkind .....
v
vabandust, Ruslan=Roman/ 3. märts 2014 15:48
läksid need slaavi nimed veidi segi.
Aga Ukraina vabadus vajab ka OMA KODANIKE, mitte ainult välisabiliste tegusid - seega marss saatkonda mobilisatsioonikutset vastu võtma!
k
kas Romanile mobilisatsiooniteade/ 3. märts 2014 15:46
on üle antud? Miks ta veel kodumaale pole sõitnud, et oma kodaniku-kohust täita?
Ja ms., pole tarvis levitada alusetuid kuulujutte, mingid vene militaarkolonnid kiievi peale ei liigu.
i
3. märts 2014 15:41
isegi reff juku sai pihta, et venkude piirikepingut ei tohi ratifitseerida, kuna ukraina...
see ju ilmselge roheline tuli okupantidele, mingi nalja nato oma puhvis tontidega hirmutab ehk varesid. mul meed ka, et varsti on nad siin, ma olin nous, et mis tal karta, ise ouhas eestlane, a kodanik pole, mina aga ka vene verd tulk sees ja olen nii eesti oatrioot, et saan esimesre seas kuuli.
k
KOMMAR/ 3. märts 2014 15:27
SEL JUHUL PEAKS SAVISAARE ÖELDU TEILE MÕJUMA KUI PUNANE RÄTIK HÄRJALE

t
to: serx/ 3. märts 2014 15:14
"Siin rääkides vene keelt olete ju RIIGI JUHTKONNA poolt OKUPANDID.Nagu meil siin LOLLIDEMAAL kombeks."
Ruslan, elades Eestis suhteliselt lühikest aega, räägib väga head eesti keelt, erinevalt paljudest nendest muukeelsetest, kes meil siin kas sündinud või aastaskümneid elanud.
m
Mina_ise/ 3. märts 2014 13:26
Ei tohi köiki venelasi üldistada - on täiesti normaalseid, kes Eestit oma kodumaaks peavad ja selliseid, kes kohe " Rassiia !!! " kisama lööksid, kui moment soodus oleks . Kel keel korralikult suus ja ise tubli inimene, sellel ei ole mingit vajadúst Vovat appi kutsuda , sest nad oskavad siinseid vabadusi vägagi hinnata . Nee rossiiatajad tuleks köik kodumaale saata, enne kui hilja pole . Usse ei ole vaja omal rinnal soojendada . Kes Eestis elada tahavad, need austagu ka Eesti seadusi , kui mitte, sulg sappa ! Ja veelkord - enamus Eesiti venelasi ( kas vöi peipsiäärsed ) on tublid ja ausad inimesed .
t
to Evi/ 3. märts 2014 12:52
Sinusugusel võiks piinlik olla. Pole sa mingi Evi, pigem Masha või Dasha. Venelased karjuvad igal võimalusel Fashism ne proidot, aga käituvad täpselt üks-ühele Hitleriga 1939 aastal. Putinjugendi
periood on läbitud, nüüd võetakse nn. Tchehoslovakkia ette. Adolf Putin, ei muud!
v
Vaatleja/ 3. märts 2014 12:01
Mis sõda nad kardavad? Me näeme, et suur osa Ukrainat on okupeeritud, aga mitte mingit sõjalist vastupanu Ukraina ei avalda. Venemaal lubatakase võtta nii palju kui ta heaks arvab, kõik maailma poliitikud korrutavad ühte ja sama - peaasi et laskmiseks ei läheks. Toimub hääletu alistumine, sõja suhtes võib see Ukrainlane Eestis rahulik olla.
t
tõesti/ 3. märts 2014 11:37
pole mõtet siin hädaldada.Konflikti tekitasid ,tänavatel märatsejad.Neid püüti tagasisuruda rahumeelselt,aga mida nemad tegid ,kivid süütepudelid,igasugu muu jama.Kui nüüd valitsus julges vastuhakata ,siis kisa taevani.Ärme õigustame mässajaid,see võib omale bumerangina tagasilennata.Nad ei tahagi rahu,hädaldavd ja meie kõik koos nendega .Vaatame ikka tõele näkku ,kuidas asjad tegelikult juhtuma hakkasid.Milline on siis Ukraina ja Venemaavaheline piir,tundub et seda pole ju olnudki.Kui nad tahavad oma riiki ja säilitada iseseisvust ,siis ajutine valitsus kutsugu nad korrale ja alustagu läbiräälimisi,ärgu kiskugu sinna teisi rahvaid.Loogu riigis kord,seaduslikku valitsust ju enam pole ,kelle vastu nad mässasid,nüüd on ju omal võimalused taastada rahu ja kord .kuni valimisteni.
t
to: Kõik on öeldud! / 3. märts 2014 10:45
Venelased okupeerivad Ukraina ja eestlased "sunut svoi nos tuda, kuda ne nado!". Goebbels pöörleb hauas häbist.
M
Kõik on öeldud!/ 3. märts 2014 09:44
Minu tuttavad, naabritest ukrainlased karjuvad "Rassiia!" Pealegi ei meeldi neile eestlaste "asjatundlik"vahelesegamine (ne suunuite svoi nos tuda, kuda ne nada!"
Ja kelle ikka meeldib!
Meile ka ei meeldi!
s
serx/ 3. märts 2014 09:43
Siin elavad nn.ukrainlased sõitke omadele APPI mida te siin ajakirjas muretsete.Siin rääkides vene keelt olete ju RIIGI JUHTKONNA poolt OKUPANDID.Nagu meil siin LOLLIDEMAAL kombeks.

l
lemme/ 3. märts 2014 09:36
kus kuzzer ikka kommib,kohe mitme arvuti tagant korraga.
m
ma/ 3. märts 2014 09:26
Muidugi hirm juba paljudel oligarhidel naha vahel, narkarid ja muu kriminaalsed nõuvad juba mässule öhutamise eest suuremaid summasid ja ikka rahaühik:euro või usa dollar.