(TIINA KÕRTSINI)

Maa-ameti statistika kohaselt oli mullu iga viienda pealinnas tehtud kinnisvaratehingu taga välismaalane.

1Partner Kinnisvara Soome klientide maakleri Christian Ayreri sõnul on Eesti ja Tallinn Soome investoritele välisriikidest esimene valik.

«Rootsis kinnisvara ei liigu ja sinna pole mõtet raha panna. Läti või Lõuna-Euroopa jäävad juba kaugeks ja arusaamatuks,» ütles Ayrer, kes mullu müüs soomlastele ligi 40 Tallinna korterit.

Põhjanaabritest kliendid eelistavad maakleri kogemust mööda Rotermanni ja Maakri ning vanalinna piirkonda.

«Neile on kõige olulisem asukoht – reeglina otsitakse Tallinna kesklinna,» ütles Ayrer.

Huvilisi on tema sõnul soomlaste seas kahte sorti – keskealine jõukas inimene, kel on siin äri või elu ja kes otsib endale teist kodu, ning need, kes näevad ostu puhtalt investeeringuna.

«Esimesed vaatavad suuremaid kortereid ning oma maitse järgi, investor otsib pigem mitut väiksemat, mida on kerge välja üürida,» ütles Ayrer, kelle sõnul meeldib soomlastele Eestis päris hästi, sest nende elu on siin anonüümsem ja rahulikum.

«Soome väiksemates piirkondades võib olla päris palju naabrite pilkusid – kes kuidas elab, kes kui palju kulutab. Ka selle eest kolitakse ära,» märkis Ayrer.

Tallinna kinnisvara on soomlase jaoks soodne – Helsingi kesklinnas maksab ühetoaline korter 300 000 eurot, Tallinnas saab poole väiksema summa eest suure korteri.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
minu sugulane on Eestist  /   13:38, 3. märts 2014
ja ta eestlane aja ostab ka Tallinas kortereid kokku et yyrida
S
Soomes elav  /   09:32, 3. märts 2014
ja vaid Sossu(sotsiaaltugede) rahadega toime(ei oma midagi) tulev saab osta, kuid loodan, et info ka Soome ja sealt verod kinnisvara pealt..nuh nagu seaduses ette nähtud. Hetkel nad ju ei maksa omandi Vero Some asja eest, panevad vero osas risti- ei ole omandit. Seega- ei osta nad midagi varsti, kallis pidada ja kes topelt makse tahab maksta.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis