Indoneesia blogi

Indoneesia blogi: naturaalne ime- ja iluravim JAMU (4)

Lilli Tölp, 3. märts 2014 15:22
Foto: unknown
Jamu on traditsiooniline loodusravim Indoneesias. Usutakse, et selle retseptid on kombinatsioon India Ayurvedast ning Hiina loodusmeditsiinist. Erinevate vaeguste vastu valmistatakse segusid taimede juurtest, vartest, lehtedest ning viljadest.

Nimekiri haigustest, mida Jamuga ravitada saab, on lõputu: aneemia, vähk, ekseemid, juuste väljalangevus, isutus, ülekaal, akne, kõrge kolesteroolitase, impotentsus, insomnia, kõrge vererõhk, kõhuvalu, maksahaigused, neeruhaigused, migreen, menstruatsiooni valulikkus jne.

Jamut valmistatakse spetsiaalselt ka rasedatele ning imikutele.

Jamuga on võimalik tõsta meeste seksuaalset vastupidavust Kuat Lekaki ("Tugev mees") ning muuta naiste suguelundid pringimaks Sari Rapat ("Tihe kohtumine"), Rapat Wangi ("Tihke ning aromaatne") ja Empot Ayam ("Tihke kui kana aanus").

Õhtutundidel müüakse Jamut teeäärsetes hurtsikutes. Tavaliselt istub valgustatud kuuris nooremapoolne naine, kelle laud on kaetud kirgast värvi pulbrikausside ning pruunika sisuga pudelitega.

Üks kausike mõrudat vedelikku koos väikse pitsi magusa vedelikuga, maksab vahemikus 5000 – 7000 ruupiat (umbes pool eurot).

Jamu retsepte kantakse perekonnas edasi loomulikult vaid suusõnaliselt. See oli üks peamistest põhjustest, miks sellest iidsest meditsiinist mujal maailmas kaua aega midagi ei teatud.

Esimene Jamu retseptiraamat publitseeriti 1911. aastal Kloppenburg-Versteeghi poolt. Tänapäeval on kättesaadavad Jamu pulbrid, tabletid ning vedelikud ka väljaspool Indoneesiat.

Mõned nädalad tagasi, kui ma Semarangis oma sõbral külas käisin, viis ta mind Jamu muuseumisse. Seal kohtusime giidiga, kes kõik tööprotsessid meile üksikasjalikult ära seletas.

Tuuri lõpus rääkis imekaunis naine, et ta on kirglik Jamu tarbija. Enam, kui kakskümmend aastat on ta enese peal katsetanud kõiksugu kapsleid, õlisid, maske ning mikstuure. Kui tema vanust julgesin küsida siis ei suutnud ma ära imestada, kui ta ütles 50.

Kurtsin giidile ka oma muret, et siinse kehva vee kvaliteedi tõttu on mul hakanud juuksed välja langema. Ta pakkus mulle spetsiaalset õli, mida tuleb pähe määrida iga õhtu enne magamaminekut.

Esimese hooga olin pisut skeptiline kuna katse kookosõliga oma kiharaid ravida oli ebaõnnestunud ja seetõttu ka usk igasugu õlidesse täielikult kadunud. Kuid minu meeleheide oli õnneks piisavalt suur, et uus eksperiment läbi viia.

Tulemus on uskumatu. Juba peale teist kasutamist oli kammimisjärgne tulemus selgelt erinev. Peotäie juuste asemel kammisin välja vaid mõned üksikud karvad.

Senini ei olnud mind aidanud ükski looduslik šhampoon ega toonik. Kuid Jamu õli tegi imesid. Nüüdseks on möödunud veidi enam kui kaks nädalat ravikuuri algusest ja juuste üleüldine tervislik seisund märgatavalt parem.

Bryan Hoare on öelnud, et Jamu, kui universaalne ravim, on abiks ka vähihaiguste vastu. Seda on ta korduvalt tõestanud oma patsentide peal.

Hoare sõnul on loodusliku meditsiini peamine vahe läänemeditsiiniga see, et keemiaga vähki hävitades kahjustatakse paratamatult ka ülejäänud organismi. Jamu seevastu aitab kehal taastuda.

Kõrge mineraalainete ning antioksüdantide sisalduse tõttu hoogustab Jamu organismis antikehade tootmist, mis aitavad loomulikul moel vähirakke lagundada.

Teine pluss on see, et loodusmeditsiini kasutamisega ei kaasne mingisuguseid kõrvalnähtusi.

Jamu koostisosad:

Vürtsid
Ingver (Zingiber Officinale)
Lempuyang (Zingiber Oronaticum)
Temu Lawak/ Metsik ingver (Curcuma Cautkeridza)
Kunyit/ Tumeric (Curcuma Domestica)
Kencur/ Greater Galingale (Kaemferi Galanga)
Lengkuas/ Ingveri taim (Elpina Galanga)
Bengle (Zingiber Bevifalium)

Lehed
Secang (Caesalpinia Sappan Hinn)
Sambang Dara (Rexco Ecaria Bicolar Hassk)
Brotowali (Tiospora Rumpii Boerl)
Adas (Foeniculum Vulgare Mill)

Viljad
Jeruk Nipis/ Calamondin (Citrae Aurantifalia Sivingle)
Ceplukan (Physalic Angulata Him)
Nyamplung (Calophylum Inaphyllu)

Varred
Kayu Manis/ Kaneel (Gijeyzahyza Glabra)

Lilled
Melati/ Jasmiin (Jataninum Sunbac Ait)
Rumput Alang-alang (Gramineae)

Samal teemal

01.05.2014
Indoneesia blogi: miks on jaavalastele oluline gong?
28.04.2014
Indoneesia blogi: meest sooviv naine peab oskama joonistada vahamustreid
03.04.2014
Tuviralli, mis see on? Loomulikult popp sport Indoneesias!
24.03.2014
Indoneesia blogi: Gunung Lawu – päikesetõus pilvede kohal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee