Õpetajablogi

Need õudsad ja hirmuäratavad kommentaatorid? (44)

LISA KOMMENTAAR

Jaak 8. mai 2014 13:15
Poeme aga neti koletistele!
soovitus 23. märts 2014 09:43
pole siis vaja teha fb ega tw ega pidada blogi ega tea mis veel kui tahad rahulikult elada, mida just sööma hakkad või et käisid wc, kellega magasid, nokkisid nina, kõigest on vaja kirjutada.
vahva 21. märts 2014 20:20
Õ u d s a d?Kus koolis õppisid seda "õudsa" kirjutamist?
tädi 19. märts 2014 09:52
Kommentaaridest saad ju selgelt näha, mis on tellitud, mis on ühe ja sama juhmaka vorbitud, kellel endal on mingi haigus või probleem ja kolmandad on asjalikud. Loe ,kui muidu ei saa, asjalikud läbi, kus on mõte sees ja ülejäänu jäta välja. Kui hakata tõe pähe võtma haigete inimeste haigeid kommentaare, no siis ei saakski ju elada. Haige inimene on vihane terve maailma peale ja seepärast ta siis vorbiki neid küll riigi,küll kellegi kuulsa või andeka peale välja, milleks haige inimese peale heituda, see on tema saatus, las mögiseb. Nii, et rahu, ainult rahu ja reaalses maailmas on sõpru rohkem kui passiivseid eemalejääjaid, küsi nõu reaalsetelt tuttvatelt kui vajad seda, ära otsi vastuseid suvaliste teemade alt, seal neid ei ole.
totu 17. märts 2014 10:47
Kõik artiklis on ju õige,vaid igal kommentaatoril,samuti kui igal autorilgi,on ju oma isiklik arvamus,lähtekoht,kriitikameel ja mis iganes lähtekoht.Kommentaatori kommentaar ei saa ju parimagi soovi,tahte korral olla siit või sealt kohustuslikus korras suunatud.Muidugi on palju nõmedust samuti,kuid ka see on vältimatu osake meie ühiskonnast ja on samavõrra naljakas kui ka häiriv.Niisiis-julgesti edasi uutele võitudele vanas heas stiilis...
Te olete nii vahvad 11. märts 2014 19:28
Mis krdi näriline see on, kes õpetap kuskil ja õpetap nagu hull. maisaakaaru mis inimloom siin õiendab. Ei muud kui seina äärde või on teisi võimalusi. Mida sellisega teha küll?
õige 11. märts 2014 17:49
aga kuskil on viga tehtud algul kodus -siis koolis -valitsuspundis ja kiki lossis rääkimatta toompea
kummitemplist...arstid -õpetajad LOLLITATI ju ära aga ju siis neid otsustajaid koolitati VALESTI
täiendavalt 11. märts 2014 09:16
See, et kommentaare peavoolumeedia kardab, on Delfi, Postimees ja Päevaleht kehtestanud kõva tsensuuri, kui ette lööb pidevalt hoiatus, et Teie kommentaar ei vasta heale tavale jne.Lisatakse ähvardus kohtu teel arveid õiendada.Elaksime nagu huntariigis

tõega näkku 11. märts 2014 09:12
Kommentaare on mõistagi mitmekihilisi.Kindlasti tuleks mõista neid kommenteerijaid, kelle elu on siin riigis muutunud igapäevaselt ellujäämise küsimuseks, et säilitada endale kodu, et lastel oleks kõht täis ja vajalik haridus.Kogeme ju iga päev , mida pangahaid on teinud meie kodudega ja kui suur arv on Eestis nälgivaid lapsi.Kas peame sellepärast meie võimukandjatele halleluujat hüüdma ja neid õnnistama.Vastasel juhul oleme kibestunud, vihased ja mitte võimtruud inimesed.Mõistagi peavad ka kõige kriitilisemad kommentaarid olema vaoshoitud ebatsensuursete sõnade kasutamisel ja vastaspoole arvustamisel, ehk siis jääme soliidseks, kui meiega seda riigi tasandil ei olda.
APPI! 11. märts 2014 08:44
Hille Kõrgesaar, Tartu vene lütseumi eesti keele õpetaja
Sellisel tasemel eesti keelt oskav inimene töötab eesti keele õpetajana? Minestan.
kui nimeliselt kommenteerida, siis tahaks iga kommentaari eest 10 senti vähemalt 10. märts 2014 00:00
klikkide jms. pealt ka teenida v. like'ide pealt.
9. märts 2014 07:23
Ikkagi peaks nimeliselt kommenteerima, muidu sa polegi nagu inimene, vaid nagu prügi või kaltsuka lehkav kalts
kass 9. märts 2014 01:43
tere lauajalg
vaja oleks lisada isikukood , pilt ja aadress
nipitiri 8. märts 2014 09:35
Kui kõik peaksid oma nime alla kirjutama, siis selguks, et enamus neist on Moskva käsilased ja Eesti vaenlased, palgalised ja mõtlemisvõimetud.
Ei taha sõda 8. märts 2014 04:58
Aga ta tuleb siiski, sõltumata sellest mis ma sellest arvan.Kõik teevad selleks ettevalmistusi, nõrk ennast kaitsma ja tugevam rünnakuks.Mõlemad räägivad seal juures rahu armastamisest ja hoidmisest.
... teadmised samuti 6. märts 2014 20:21

NB! pildiallkiri, ehk inimesed eksivad, hea, kui nad ei ole pedagoogid. Ei ole ju vaid trüki- ega hooletusvead, lünklikud 6. märts 2014 20:21
taavile 6. märts 2014 19:59
taavi tõesti midagi õudsamata ma ei tea. kiitus sulle
Taavi 6. märts 2014 19:56
Õudsed, mitte õudsad. AjaKIRJANDUS või asi...
düskommenteeria 6. märts 2014 19:54
nii palju kui olen artikleid lugenud pole ma näind ühtki artiklit mis oleks vigadeta. sisulise huvi määravad kommeneeriad. siinnsed lugejad on head õigekirjaoskaiad aga mitte sisust huvitet. parantage vigud ära
jälle üks eesti filoloog, kes eesti keelt kahjuks ei valda 6. märts 2014 18:44
K.S. 6. märts 2014 17:00
Mis õpetajana antud inimene töötab? Loodan, et mitte eesti keele õpetajana! Vorm ´õudsad´ on vale, peab olema ´õudsed´. Rääkimata muudest tekstis olevatest vigadest.
6. märts 2014 11:35
Täpselt sama asi kehtib selle ask.fm konto tegemisega - kui sa ikka ei kannata seda pa**rahet mis su pihta lendab, ÄRA TEE ENDALE SINNA KONTOT. Mul tutvusringkonnas on üks neiu, kes ilmselgelt heiti ei kannata, aga konto tal seal on, ja ilmselt peale iga küsimust kõigepealt sõimab näo täis, ja siis nutab patja, et miks inimesed nii kurjad on ?
Hallooo, see ongi päriselu . inimesed ongi pahad ja õelad, eriti need kommentaatorid, kellel tundub see s**a pildumine nagu veres olevat, see nagu põhikohaga töö neil ..
Ants Rannula 5. märts 2014 09:58
Kommentaarid aitavad "maandada" pingeid mida tekitab riik,et ära elada 300-400 eurikuga!

loo alguse teema juurde tulnud, siis seal vast oli mitmeid ajendeid, mitte vaid kommentaarid 4. märts 2014 21:17
kommentaarid saavad olla ka kaitsvad ning toetavad, kui keegi on märganud. Mitte vaid ärapanemine. Ja seda nad vastavalt olukorrale ongi. Muidugi leidub igasuguseid inimesi, kuid enamuses on kommentaarid siiski pigem vajalikud, arendavad kui kahjustavad.
lugeja 4. märts 2014 19:50
/Lugesin äsja läbi Katrin Lusti teema kas kommentaarid peaks netist kaotama. Sellest noorest neiust, kes ei suutnud taluda enda pihta suunatud tuld, võttes endalt elu. Kui habras on ikka inimhing ja vaim. Väga kurb. Ei ole minu öelda, kas too tüdruk käitus õigesti või valesti, jätan lihtsalt kadunukese rahule./ Ei ole ka minu öelda,aga noored on ikka nii haprad ja ei tasu sõnadega lihtsalt loopida.Sõnad on teinekord valusamad,kui hoop jalaga.Ja seni kui noor inimene ei ole "oma mina" veel leidnud,on teiste arvamus ikka väga tähtis.Sõnadega vaimselt ahistamine ja vägivald on väga väga alandav.
jah, mida annab kommenteerija nimi, kui ta osutab mingitele vigadele 4. märts 2014 17:26
ma arvan pigem, et pedagoogid vihastaksid, kui nende kirjutisi kritiseeritakse, olemata ise pedagoog. Küll siis google'ist vaadatakse, et kes on kes. Ja suundume sinnapoole, et kommentaarid on 100% läbi loetud. Isegi viitsida ei ole tarvis.
arutlema läbi - mis väljend see on? 4. märts 2014 17:19
üsna samas stiilis kirjutab üks naine LP-s, mingi blogi vms. Aga teemad on tegelikult sellised, mis mitu korda esinenud ja ega see kommentaaride keelamine v. keelamata jätmine ole tavainimese teha. Selleks on mingi surve kellegi poolt. Eesti poliitikud sel juhul demokraatiast ei hooli.
parandus viimasele 4. märts 2014 11:59
hmmm 4. märts 2014 11:58
õpetaja kirjutab "õudsAmad" ...?
Indrek2 4. märts 2014 11:35
Lapsed ei peaks siin kommenteerima stiilis "sõda on vaja"... tasuks mõelda ikka enne veidi. Vandile oleks korralikult pasunasse vaja anda küll kuid see peaks toimuma elegantsemalt.
blogijad 4. märts 2014 10:04
võiks ka oma blogid jätta sinna, kus nad on, mitte neid igale poole sokutama. Haruharva on neid, kes sellega tõesti tasemel hakkama saavad. Ja kui nende vaimusünnitisi pehmelt väljendudes, mitte just kõige sõbralikumas toonis ei kommenteerita, siis ehk tasuks mõelda, kas on ikka viga ainult vastikutes kommentaatorites. Tihti on pigem see, et teise silmas näed pindu, aga oma silmas palki ei näe.

11 Lagrits 4. märts 2014 06:03
Eks igal asjal siin ilmas head ja vead
iseasi kuidas endale nad ritta sead.
Vahest lihtsalt kirume siin halba ilma
pilgutamata seejuures kaunist silma.
Teinekord jälle see naerma ajab meid
kuis kellegi turjale maandus keriselt leil.
Ju siis oli kommentaatoritel ees sein
või lihtsalt hingekeses nukker lein.
Nõnda algaski arutelust juba uus lugu
millel pole täpset rahvust ega sugu.
Mõni neid vahest loeb aga teine mitte
eks me kõik tee siin ilmas omi trikke.
KOSMOS KELL 16-22 KIRJUTAB - SÕDA ON TORE ASI, SIIS JÄÄVAD RIKKAD KA VAESEKS 3. märts 2014 19:56
Kuna on vabadus kommenteerida, siis see inimene teeb ka seda, aga... Rikkad ei jää kunagi nii vaeseks, kui see kommenteerija sooviks. Ehk siis ta soovib, et rikkad oleks sama vaesed kui tema. Unistada ju võid. Aga ühe olulise asja unustad sa ära ja see on - et vaene jääb veel vaesemaks, kui peaks juhtuma sõda ja ka mitte sõna otses mõttes sõda. Rikas inimene on oma elu nii korraldanud, et tal on alati mingi tagavara ja varu väljapääs. Ei tema hätta jää. Aga kui sõda, siis piltlikult öeldes kaotab rikas tehase või muu kinnisvara, kui pommid seda tabavad ja ka pangaarved jm., aga kuskil on tal kindlasti väärtused, mida ei hävita ussi-ega püssirohi. Vaene aga jääb ilma oma elamisest, mis tal kuskil on ja sukasääres ei ole ka midagi,nagu rikkal. See, et sõda võib hävitada seda vaest kommenteerijat ja tema lähedasi inimesi, siis sellest ma siin ei hakkaks pikemalt kirjutama, sest see on ilmselge, et sõda hävitab inimesi, oled sa vaene või rikas. Ja kui sellist KOSMOSE poolt kirjutatud kommentaari loed, siis tekib küll küsimus inimese mõistuses. Ehk siis kommenteerimine toob välja inimeste arusaamad ja mõttelaadi ja näitavad tema rumalust või elutarkust. Kindlasti ei ole need kommentaarid läbilõige Eesti inimeste mõtetest, sest enamus inimesi ei kommenteeri, kui vaadata kommentaaride arvu. ENAMUS JÄTAB KOMMENTEERIMATA, VÕI KUI ÜLDSE LOEB NEID ARTIKLEID, MIDA KOMMENTEERIDA. Aga seda KOSMOS,e kommentaari pean juhmi inimese kommentaariks. Vabandage, aga arvan nii!
eero smidt 3. märts 2014 18:44
ei saanud selle lolluse mõttest aru, kas uus arvamusliider on pinnale kerkinud...?
"miks teised ei tee nii nagu mina teen, mina olen ju suur, eeskujulik ja tark arvamusliider"....?
kommentaatoril puudub vajadus end identifitseerida, miks peaks, auahne ei ole 3. märts 2014 17:40
kuulsaks saada ei soovi.
kas pedagoogidele Eestis õigekirja enam ei õpetatagi, igaüks omaenese tarkusest tark 3. märts 2014 17:23
lugeja 3. märts 2014 17:10
arva´muste paljusus rikastab ,See kes solvub, on kas rumal või on solvumiseks põhjus.
on õudne ja õudsem 3. märts 2014 17:08
väga palju on nimekaime ka, väga imelik, kui keegi kirjutab oma nime alt ja keegi teine arvab, et hoopis see teine kirjutas, siis peaks olema igaühel ajalehes ehk pigem mingi kood kui nimi, kes tahab nime teada, saagu siis toimetusest teada. Kommenteerimine peaks sel juhul olema ühtlustatud, et igaüks esineb nimega, kui nimi niiväga oluline. Poliitikud kommenteerivad samuti, aga mitte oma nimega. Parteikontoritest samamoodi. Samas on nii, et nimi tekitab kommentaaridele tihtipeale ehk veel teatud teemaväliseid kommentaare juurde. Vaevalt, et keegi soovib kommenteerida isikliku isikukoodiga ja/v. sünniajaga näiteks, mis koodist siis välja tuleb. Isikuandmed ikkagi. Ja mis mõte sel oleks, kui normaalsed kommentaarid kaovad. Inimene esineks oma nimega ja siis kommentaar kadunud, mitu korda peaks uuesti kirjutama vms. Veeb oleks täis neid nimelisi kommentaare, raamatu saaks neist kirjutada, usun, et osa kommenteerib rohkem kui kaheksa aastat näiteks. Aga jah, milleks kommenteerida kui blogi oleks justkui ausam, teeks nime endale jne. Ajaks tähtsust taga. Igaühel ei ole isegi blogis midagi asjalikku öelda.
kosmos 3. märts 2014 16:22
sõda on tore asi siis jäävad rikkad ka vaeseks

3. märts 2014 16:01
keelatatahavad mingid armetud ja valed pidurid, kel on, mida karta, nait. postimehes... siis kaotati ka see kommide keelaja ja tahetakse nyyd euroopasse saata, nagu keegi nii ajudeta oleks, aga jah, kui mingid voimujanulised kurjakad toe kaes kannatavad ja sind karidtamatult avalikult tappa lubavad ning yritavadki, ning ei midagi, aga lapse naljade peale, mida see pole suutelina realiseerimagi, on kohe karistamine. kes tahab, on nii armtu, see keelab teistel midagi oelda ja see on naitaja, mis pole ...
kommentaator 3. märts 2014 14:51
Miks mul peab olema häbi olla see, kes ma olen? Täiesti arusaamatu.
Küll aga on täiesti arusaadav, miks artikli autor ise ei kommenteeri - tema tahab kirjutada blogis, seega anda oma mõte välja kommentaariumis oleks tema puhul lihtsalt raiskamine.
Aga igaüks ei taha blogi pidada, kas pole aega või pole tehnilist oskust blogi hallata või mis iganes põhjusel, ja siis ajab kommentaar asja ära, inimene ütleb ikkagi välja, mida ja kuidas tema mingil teemal mõtleb. Kommentaarium on oivaline /kirja/pilt tänasest ühiskonnast, aga otse loomulikult käib kommentaarium pinda kõikidele neile, kes ei salli vaba ühiskonda, kes tahaksid kõike keelata ja piirata, iseenda huvides muidugi. Nõuda ainult oma nime all kommenteerimist, see on sama kui nõuda tänaval nimesiltide kandmist, võrdub peaaegu juudimärginõudega, kas pole? Kes arutavad õigusi kommentaariumis, need arutagu õigusi ka tänaval, sest asja olemus on sama.