Maailm

Kolmapäevased sündmused Ukrainas Krimmis

Õhtuleht.ee, 6. märts 2014 00:01

352 KOMMENTAARI

s
SIISKI../ 8. märts 2014 18:02
tegelane, kes to OLGE-ga ei olnud nõus: sul on raskusi arusaamisega, et see millele sina vihjad, oli 25 aastat tagasi. Aeg on teine, somlane ei saa tõmbuda omaette tänapäeval, nad saavad sellest suurepäraselt aru, et Vene karu , tuleb peatada koos teiste EU riikidega koos. Kui ükas riik tänapäeva Euroopas "paneb jänest", siis on ka siilile selge, et varsti jõuab Vene invasioon temani.
m
mida iganes/ 6. märts 2014 11:30
Pakutakse ukrainale mingi 3 miljardi laenu ja 6 miljardi niisama , panevad raha tasku ja sõda läbi.
h
huvituja/ 6. märts 2014 05:44
Ei tea kellele see putleri ripplont nüüd kõrri nii kinni kiilus, et isegi Õhtulehe pidevalt täienevad Ukraina uudised poole päeva pealt ää kadusid? IRWW!!!!
k
kas usa on siin asjaosaline/ 6. märts 2014 04:39
on jah, sest kui venemaa teaks, et keegi talle j6uga vastu ei saa m2ratseks ta igal pool.
õ
õpipoiss/ 6. märts 2014 03:09
üldiselt on Ukrainake väga viletsate valikute ees! Ühel pool on globalistidest illuminaatide pankurite punt, kes UKrainat oma voodisse tahavad meelitada, teisel pool on ila tilkuv Vene Karu, kes ka hea meelega Ukrainakesega müraks ning leivad ühte kappi suruks, nii, et igatepidi, on selka läind, nagu
sauna aken, kas nüüd toimuv just eelmäng pulmaööks on, aga midagi see on, nii, et ole tark ja vali..
s
sellipoiss arvab , et ühelt pool on / 6. märts 2014 02:57
mida selle kõigi kohta ütelda, ütlen , et ukraina on pagna viletsa valik ees.. ühel poolglobalistidest illuminaatidest pankurite punt, kes meelitab ukrainat om voodisse, teisel pool lõrisev ja ila tilkuv vene vene karu, kes ka tahab Ukrainat oma koopas näha..teisel pool on globalistidest illuminaadid oma pankade ning raha-korraldustega, igatepidi, vali kumba tahad, ikka on selka läind nagu sauna-aken ja taskud tehakse ka tyhjaks.. aga valima peab, ole siis Mihkel ja vali.. jama , aga mitte eelmäng
pulmaööle
v
Venekaruteene.../ 6. märts 2014 01:13
Venelaste sõjalise abistamisega naaberriikides,tõmmatakse probleemidesse kogu venemaal elavate kodanike heaolu.Maailm ei mõista TANKITURISMI õnneks!
s
saame selle sõja kätte / 5. märts 2014 23:20
no jah eks seda kolmandat maailmasõda ju on väga vaja kohe

u
USA saadab hävitajad ,miks siis/ 5. märts 2014 22:40
kas USA on siis asjaosaline ???????
t
Toomas/ 5. märts 2014 22:27
Iga asi on millekski hea. Kui enne suhtuti Venemaasse veidi naiivselt ja Gruusiagi anti veidi nagu andeks (alustasid ju kuumaverlised grusiinid ise rünnakut) siis nüüd on ka tegelikkuses tegutsema hakatud. 10 F-15 hävitajat kolme väikese Balti riigi peale on terve eskadrill ju - see on märkimisväärne jõud ja ilmselgelt on tegemist muidugi pigem sõnumiga. Norimisel on piirid!
a
anhelika/ 5. märts 2014 21:49
Mul on tõesti häbi, et ma elan eestis. Mina olen venelane ja austan eestlasi, aga teie kogu aeg räägite et venelased on okupandid. See juba lihtsalt ajab närvi. Te lihtsalt kardate venelasi, eesti keel on mõtetu keel. Aga vene keelt õpitakse terves maailmas. Да и вообще если вы хотите, чтобы вашу культуру уважали, уважайте культуру тех народов, которые так же проживают на территории Эстонии! Хватит гнабить русских, вы этим ничего хорошего не добьётесь!!!!!!!!
t
to TEET / 13:06, 4. märts 2014 / 5. märts 2014 21:02
Ole meheks, TEET ja tee see asi ära. Kui see tõesti nii lihtne on, nagu sa seal oma kommis seletad. Sel juhul oleksid sulle igavesti tänulikud nii ukrainlased, tšetšeenid, grusiinid ja issake kui paljud veel peale selle. Ka lääs oleks tänulik, kui selle tekkinud probleemi nii lihtsalt ära lahendaksid. Ja koht ajaloos oleks kah tagatud.
Aga kui sinust tegijat pole,siis ära laiuta ega ärple!
m
Miki Hiir/ 5. märts 2014 20:23
Testisin täna esmakordselt oma nuga , Tulge vaid SIBULAD !
a
ahvid.../ 5. märts 2014 19:44
Ei saa lugeda arenguid ukrainas, tehke korda.... kiiresti!
h
haa/ 5. märts 2014 18:02
Selles point oligi. Annavad laenu ja rahvas on orjuses.

t
Toimetage nii nagu südametunnistus ütleb/ 5. märts 2014 17:26
y
yll/ 5. märts 2014 17:17
minul on küll nendest ukraina baabadest teine arusaamine el-ist ja vabadusest.see on uussotsialism
ja kaos ja kõik see kamp hakkab aafrika paadipõgenikega lapsi vorpima ning oma riigi meestelt
sotsiaaltõetusi nõudma.
e
ennustused mis v6ivad saada reaalsusex/ 5. märts 2014 16:45
nevad ka ei taha sellist piirilepet mis on Eestile ju nii kahjulik et saab Narvas meie Elektri perse keerata!EI KAHJULIKELE PIIRILEPINGULE!Kyll aga pean m6nes m6ttes pean n6ustuma ka Alar1-ega et kui me piirilepingut venemaaga yltse tee siis see v6ib viia vene v2ed ka Eestisse sisse nagu on pr2gu Ukrainas!Aga me ei saa teha sellist piirilepingut mis olex Eestile kahjulik!Me peaxime tervet NARVAT omale n6udma ja mitte talla andma Veepiire nagu pr2gult selline piirileping ette n2eb!Narva-taguse ja Petserit olex meile pr2gu idiootlik n6uda aga selle eest peax me n6udma seda Rahaga hyvitamist nagu n2itex 6.3 Miljardit mis katab selle kahju 2ra!aga ma arvan ja olen juba ette tundnud ja n2inud et Ukraina-vene s6da on ainult ajakysimus ja p2rast Ukrainat v6ib ta Aprilli kuni juuni kuuni veel ka Eestit ohustada v2ga tugevalt ja olen ka n2inud oma n2gemustes ja unen2gudes et Narva sild l6hataxe NATO poolt ma ei tea kas pommide v6i lennukite poolt aga igastahes plahvatus k2is ja sild lagunes.
r
rääkisid, et/ 5. märts 2014 16:26
rääkisid et venelased alistuksid?
l
lord/ 5. märts 2014 16:11
see on ju seesama mida janukpovitz soovus, kui loobus lepete allkirjastamisest EL. EL polnu dju sellega nõus, kuid nüüd ....... pättide abiga on saadud võimule ja nüüd saab küll abi antud
mina sellist abi andmist ei toeta. xoxolidele ei ole kunagi küllalt , nüüd on leidnud uued lüpsilehmad
v
valikuline tõde?/ 5. märts 2014 15:20
huvitav, et seda uudist pole õhtulehes avaldatud:
http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/
(lindistus Paeti ja Ashtoni vahel - http://www.youtube.com/watch?v=kkC4Z67QuC0, kuula al 8:20)
e
eestlane/ 5. märts 2014 15:12
Venemaa FAŠISTLIK okkupantide propagandamasin töötab täie võimsusega! VAENULIK KESKERAKOND on käsutatud ka kõik Putinit toetama! VASTIK!

o
otto/ 5. märts 2014 13:49
Ukrainlased on teinud 2 suurt viga ja selle tagajärgi nad nüüd peavad sööma.
1..Esiteks andsid nad sinisilmselt ära oma tuumalõhkepeaga raketid. Jäite uskuma venelaste mesijuttu ja nendega sõlmitud lepingut,et venelased säilitavad teie teritoorjumi terviklikuse.Kas teie siis tõesti venelasi ei tunne? Venelased on maailma kõige valelikum rahvas.Tagajärg on teil nüüd käes.
2..Vene propaganda mõjul valisite endale presidendiks vene spiooni( vene sõjaväelennuk viis ta Venemaale ja Putin kinkis hea töö eest 4 miljonit maksnud villa) Nüüd küll käivad jutud,et ta olevat loojakarja saadetud.Muidugi võib selline loll ohtlikuks muutuda ja rääkima hakata.Selle tagajärg on ka Ukrainal nüüd käes.
i
Indrek/ 5. märts 2014 12:59
Kui USA ja Venemaa ei saa omavahel asjad selgeks, siis on ikka päris p....s. Mina saan aru, et USA paneb Venemaale aru pähe, et nii ikka need asjad ei käi?!
m
MATS/ 5. märts 2014 12:40
Ükski loogiliselt mõtlev inimene ei usu, et praegusel ülimalt segasel ajal keegi Ukrainasse oma raketikaitsesüsteemi ehitama asuks. See võtab aega, maksab palju ja segastes oludes võib ju üldse venelaste kätte sattude. Uue tehnoloogia vaenlasele üleminek? Tundmaõppimiseks, järeletegemiseks. Mis jama jutt!
Pole raske ära arvata, kes selliseid jutte fabritseerib ning levitab. Haritlasele absurdne, kuid kusagil Venemaa kolkakohas, ajupestud ja algharidusega massile läheb peale küll. Et tekitada viha USA ning Ukraina vastu.
n
Natuke vaja veel oodata.../ 5. märts 2014 12:25
Jamad Ukrainas, Venemaal ja Euroopa Liidus tervikuna alles algavad.
s
steven/ 5. märts 2014 12:21
t
tähendab/ 5. märts 2014 12:20
Selle asemel et pidevalt hukka mõista, võiksid suuremate maade poliitkud ühise laua taha istuda ja see asi läbi arutada nign leida kõigile sobiv lahendus ja aidata Ukrainat. Niipalju tarku strateege maailmas aga näe, sellise asjaga valmis ei osata saada.
v
Veiks/ 5. märts 2014 12:08
Kaart näitab sitamaja kompassi pole vaja,edasi pioneerid lauluga.Lenini ära sööme,Putini maha lööme,edasi pineerid lauluga.Peeretan ja pirne söön,algab raske päevatöö!Putin,Putin peeretas suure junni veeretas.Päike,õhk ja peedivesi,need me sõbrad kolmekesi!
r
reku/ 5. märts 2014 11:21
Putin on kaval kui rebane, kuid loll nagu kass.

k
Kui ei ole venelane, siis oled fašist!/ 5. märts 2014 11:15
Venemaale on kõik naabrid FAŠISTID: Gruusias on fašistid, Leedus on fašistid, Lätis on fašistid, Eestis on fašistid....jne. Kes ei ole venelane - see on fašist! Ainult vene okkupante ei nimeta nad millegipärast FAŠISTIDEKS... Kõik on PEA PEALE pööratud venelaste mõistuses!
i
ikkagi on mütsikesi ja nende maailmast kokkuriisutud ,nüüd ABIKS pakutavat raha rohkem/ 5. märts 2014 11:08
kaika ja kirvega vastu ei saa, paratamatult on kohe siis "abi" vaja mõnelt suurriigilt. Seega pole ju vahet, kelle võlglane, lömitav tänuvõlglane, ori või holopp olla.
f
finjuku./ 5. märts 2014 10:51
Kas Obamal puhtad jahud kotis endal,nemad rundasid irakisse jne,aga mis pöhjusel,,,hmmmm
n
No name/ 5. märts 2014 10:38
Venemaa ei ründa kui ta ründaks oleks ta seda juba ammu teinud. Venemaa saatis väed sisse, et Ukrainat kaitsta ............ aga mille eeeeeest?
p
Putin/ 5. märts 2014 10:37
On teada, et tegemist väga õnnetu lapsepõlvega mehest, kes visati väikese lapsena tänavale, näljas, paljas, ema joodik, isa tundmatu sõdur. Tal geenides, ikka rohkem ja rohkem. Mees lõi elus hästi läbi, selleks vaja nuppu ja tahtejõudu, ise väikest kasvu nagu Napoleon. Teised lapsed, kes vati sees kasvanud, iial ei saa sellist positsiooni. Nagu Pr. Halonen ütles, et võib teda mõista, aga mitte heaks kiita.
p
Putin/ 5. märts 2014 10:37
On teada, et tegemist väga õnnetu lapsepõlvega mehest, kes visati väikese lapsena tänavale, näljas, paljas, ema joodik, isa tundmatu sõdur. Tal geenides, ikka rohkem ja rohkem. Mees lõi elus hästi läbi, selleks vaja nuppu ja tahtejõudu, ise väikest kasvu nagu Napoleon. Teised lapsed, kes vati sees kasvanud, iial ei saa sellist positsiooni. Nagu Pr. Halonen ütles, et võib teda mõista, aga mitte heaks kiita.
r
Rebis/ 5. märts 2014 10:13
Keegi võiks Prantsusmaa välisministrile Laurent Fabiusele ajalugu meelde tuletada.
1939 vallutasid sakslased terve Tšehhoslovakkia, väites, et riik on lagunemas; Tšehhimaa kuulutati Saksa riigi kaitse ja kontrolli all olevaks, Suurbritannia ega Prantsusmaa ei teinud midagi ning kokkulepe osutus Tšehhoslovakkia reetmiseks, sellal kui Hitler esines "rahu kaitsjana" ning saavutas Saksamaa eesmärgid sõjalise jõuta.
Asendage aastad ja nimed ja näete, et 75a. tagused sündmused korduvad.
a
ahah/ 5. märts 2014 10:01
mida muinasjuttu? Isake valitseb igast asendist, totaalne propatööstus lükkab masside ajud siledaks kui kanamuna, kellel isakese sõrm peatub, sis vaenlane v sõber. Oleneb olukorrast ja isakese tujudest/vajadustest.
Ühesõnaga:päikesekuningas Bütsantsis, värisege holopid

m
missmoodi---/ 5. märts 2014 09:39
see rakett nüüd nii "mandritevaheline" on. Kap Jar on ju otse Kasatani piiril. Väga kaugele seda just ei lastud.
i
Ionni/ 5. märts 2014 09:09
See Odessa video on ikka täielik absurd, Odessas elab venelasi 29% elanikkonnast st. palju vähem kui Tallinnas, seda on ikka võimatu ette kujutada milisteks sigadusteks see kolonistide kari võimeline on, me nägime Pronksiöö ajal ainult väikest osa. Ka on see 29% suutnud panna kogu linna vene keeles rääkima, kogu asjaajamine on vene keeles.
r
Reinsalu,koomik,võta Õhtulehe semud ja pederastid(viimased pole ka kroonut teeninud) edasi, kaevikusse!/ 5. märts 2014 07:43
Naera nii,et kusi püksis.Mõned on mitmekümne kommiga ühelepoole saanud,Lapsed,õppimise asemel, samuti kommimas.Nendest,kes viie nime all esinevad,pole mõtet rääkidagi.Õhtuleht hoiab teemat terve nädala üleval,korjates kommide arvu.Me aga õpetame teisi,kuidas nad elama peaksid.
v
V maamiis/ 5. märts 2014 07:34
Miskipärast Euroopa esineb väga nõrgalt,USA ja Kanada on vastu võtnud kindlad meetmed,EU veel ei midagi sisulist.Mis meis saab,kui oleksime analoogses situatsioonis.????Täielik boikott paraolümpiale,täielik boikott või keeld vormeli GP-le Šotsis!!
i
ise nad / 5. märts 2014 07:28
selle supi seal kokku keetsid ,sõõgu ka ise,nüüd vaja et kolmandad tuleks appi neid toetama.Kes valmistasid süütepudeleid ja lõhkusid kivikamakaid ,et alustada mässu.Valitsusväed ei rünnanud ju esimesena,kui meil on sõnavabadus ja demokraatia,siis tunnistagem ka seda ,kes viskas esimese kivi,see kõik pole viimaste aastate süü,seal riigis on ammu juba midagi mäda.Kes suudab neid jalule aidata ,seda et suuda mitte keegi.Selleks on erimeelsused seal liiga suured ja samuti vaesus.Rahunegu maha ja hakaku tööle ausalt,siis ehk suudavad saada jalad alla.
ä
ärr/ 5. märts 2014 03:52
Kas lugesin õigesti, et tulistas välja KAITSEKS.
k
Kaitse Savisaart !! / 5. märts 2014 02:31
Eestis vajab ainult Savisaar kaitsmist, rahvas saab hakkama! Võime kõik väga lihtsaks teha ning Savisaare teie jalge ette ka sööta, siis te ei pea oma perset püsti ajama toolilt.
k
kdskdjsk/ 5. märts 2014 02:11
tra te topite siia seda venekeelset pläma üles, pange siis vähemalt tõlge, tra ega me venelased pole !

v
merike/ 5. märts 2014 00:26
vaatasin seda viimast videot ja kleegi neist georgilindi kandjaist ei tulnud selle peale , et koju Venemaale minna, kostis ainult hüüdeid Venemaa poole pöördumise, kutsumise kohta.
k
kuul../ 4. märts 2014 22:55
kas tõesti pole botoksit, mille kuul läbiks?
Mul kõrvus ulub tuul . olen lendav kuul...
m
mees/ 4. märts 2014 22:40
kas tõesti pole kuuli mis botoksist läbi tungib?
i
Imelik/ 4. märts 2014 22:31
Kas nüüd Venemaa hakkab samuti oma rakketidega mängima nagu Põhja-Korea juht?
p
Prohvet Maltswet../ 4. märts 2014 21:59
.. "kastimajandus" on tulutoov biznezz praegusel ajal, kõigil osapooltel "hea"
To; Teet ja Tiit.
Prohveteid pole enam palju jäänud, kõik on leidnud väärilise koha ajaloo prügikastis. Kohati näib, et olen ainukene veel siin Rapla metsades ... maamunal.
Vale jookseb sprinti, tõde jookseb maratoni, niipalju sündmustest Krimmis.
Terv.
m
Mure/ 4. märts 2014 21:55

õ
Õhtuleht/ 4. märts 2014 21:05
on igavaks ja korruptsioon lokkab siin ,fakte valetatakse ,lähen parem delfi seal selge ja arusaadav mis maailmas ausalt toimub ,seal lugesin USA on hullem kui venemaa .Aga nu jah $ kelle on rohkem see on niiöelda õige ja hea inimene
v
video/ 4. märts 2014 20:30
venelasega oli super, kohe tulevad saksa fashistid ja siis on pidu läbi
s
Sven/ 4. märts 2014 18:57
Eestlasena tunnistan, et eelmisel kommenteerijal, Suval on õigus. Venelasel ja venelasel on vahe, ühed on kremlimeelsed ja teised on lihtsalt, noh, venelased. Kõiki ühte katlasse panna on inetu, solvates tõeliselt eestimeelseid ja ka Venemaa mõtlevaid inimesi. Ausam oleks siis "venemeelse" asemel öelda "kremlimeelne" või "putinist" (a la "stalinist").
s
suva/ 4. märts 2014 18:16
Kuulge, jätaks äkki järgi selle sõna "venemeelne" pideva meelevaldse tarvitamise? Venemeelsed võivad olla nt venelased Eestis või Ukrainas või ka muust rahvusest inimesed (nagu vana Savikas), aga lihtsalt TOBE on pidevalt nii kutsuda Kremlit toetavaid venelasi Venemaal endal ja eriti veel Vene sõdureid Krimmis (eraldusmärkidega või mitte), kes on ju otseselt Vene riigi käsu all. Eesti nimesed näevad väga hästi diktaator Putja jamadest läbi ka ilma nende omadussõnadeta.
h
Hmm?/ 4. märts 2014 17:53
k
kuidas kallis seekel ei organiseeri/ 4. märts 2014 17:52
ega ta oma oskusi siis topisteks teinud ole. selline suur ja igast kandist eestlase näidiseksemplar
ei võitle siis puha tolade slaavlaste vastu !!!
Ega ta ometi karda ?

m
mister Kerry tuli/ 4. märts 2014 17:50
oma alluvaid inspekteerima ja vaatama,et investeering ikka õigesti paigutati
m
4. märts 2014 17:40
Mis puhul siin kommentaare kustutatakse?
Minu omal küll nüüd midagi viga ega valesti polnud.
Lihtsalt, miks on vaja Venemaal igalepoole ronida? Neil on oma väga suur riik(territooriumi poolest)
Nad lihtsalt keerad omale käru. Küll langevad rublad, küll aktsiad, aga ei, ärme vii oma vägesid jne Ukrainast välja.
n
njaa/ 4. märts 2014 16:52
kui ukrainlane tahab olla vaba ega ihka lakkuda jänki kanni,siis on ta venemeelne ja kuulub hävitamisele.
Aga jänkil on eluõigus üle terve planeedi, misasja teised üldse suud pruugivad. On nemas siis ka inimesed väääää????
m
Mida oligi vaja tõestada/ 4. märts 2014 16:31
Niisiis ikkagi psühhopaat.
s
sorry/ 4. märts 2014 16:23
Ma ei saa aru,kaua selline ajukääbik valetab seal vene eesotsas.Ja kui meie riigi venelastel ei meeldi siin elada siis on vaba tee tagasi minna venemaale.Venelane tõmmaku aga oma väed ukrainast välja.Pole vaja tal seal lolli mängida.
sorry tahtsin plussi panna persse läks
i
IDIOODI MÖLA! / 4. märts 2014 16:22
Putini jutt on IDIOODI MÖLA! VALETAB nii, et suu suitseb! Kas ta läheb siis Ukraina VENELASTE VASTU sõtta kui ta ukrainlaste vastu ei lähe...??? MILLAL Venemaa juhid küll pideva VALETAMISE ära lõpetavad...???
r
Rahutu/ 4. märts 2014 16:19
"Venemaad pooldavad sõdurid" - Kes need on? Vastasseis on ikkagi Vene Föderatsiooni ja Ukraina sõdurite vahel.
K
!!!/ 4. märts 2014 15:57
Kahjuks on nad juba alla andnud. Kui siiani ei ole armeed oma riigi kaitseks välja toodud, siis ei ole ka ilmselt selleks võimekust!
Kui nad armeed liigutaksid hakkaks ehk ka Sakslased ja teised suured jutustajad oma ajusid liigutama.

s
saatusekäsi./ 4. märts 2014 15:56
Ma ei saa aru,kaua selline ajukääbik valetab seal vene eesotsas.Ja kui meie riigi venelastel ei meeldi siin elada siis on vaba tee tagasi minna venemaale.Venelane tõmmaku aga oma väed ukrainast välja.Pole vaja tal seal lolli mängida.
K
!!!!/ 4. märts 2014 15:53
Kogu selle jama taustal tahaks näidata ka Eesti reklaamigurude võimekuse tippu. Raha nimel kõigeks valmis! Vaadake kuidas ja kus end reklaamitakse!
http://cccp2.mirtesen.ru/people
s
Sina,Putin,ei lähe sõtta .usun./ 4. märts 2014 15:53
aga kas eestlased ja nende peremehed seda lubavad ? See on ikka iseküsimus.
Eestlastele ja ameeriklastele on vaja seda vana russide maad ,mulda ja metalle,sütt ja kõike mis olemas.
Sina vaatad ja klaed perra,mida lollhoholl ise tahab.
Eestlane ja ameeriklane teevad just seda,mis jänkile vajalik., JA hoholl võib kerida pe........
e
ei hakka keegi sõja peale raha raiskama./ 4. märts 2014 15:44
See jama seal tuleb järmisele hullikesele kasuks, kui euroopa kolhoos piisavalt pappi ei pritsi sinna ukraina, siis ujutatatakse see kolhoos odava tööjõuga üle ja siis on igas koloosi liikmes mäss ja siis on ta puutin või kes iganes võttab mida heaks arvab .Praegult lihtsal tüübid teevad kino, et papp liikuma saaks.
e
esialgu veel vaikus / 4. märts 2014 14:11
Venemaa alles vaagib mida Ukrainaga teha ! See võib veel lõppeda mingi relvastatud kokkupõrgetega ,kuid ainus asi mida Putin ei taha on see et ta ei taha minna vastuollu terve maailmaga
m
miks/ 4. märts 2014 14:06
Mis kasu sellest on, et Ukrainal on rahvas suur, palju tanke ja lennukeid kui enamus neist kohe vene poolele üle lähevad. Ukraina on kaotanud selle sõja ja olukorra.Lääs muliseb ja ei tea mida teha. tahaks juu venemaalt pappi ja gaasi saada. Britid ütlevad, et see nii kaugel meist üldse, et mis see meisse puutub.Sakslased on peale 2 MS täielikult oma identiteedi koatanud. Täpselt seda sama ütleksid nad kui venemaa Eestit või Lätit ründaks. Võit on tugevate päralt ja seda juu venemaa on. Üks juht, üks riik, üks otsus. EU-s on 100 otsustajat kes ei tea mida tahavad aga ilma kõikide nõusolekuta midagi teha ei saa.
k
kalev/ 4. märts 2014 13:28
aga need on putini sõnad: Meil pole Ukrainas põhjust sõjaväge kasutada, kuid meil on see võimalus. Harjutused, mis läbi viisime, olid pikalt planeeritud, kuid muidugi ei teatanud me nendest ette, sest see oli üllatusõppus".selgeltnägija"
i
Indrek2/ 4. märts 2014 13:27
Arvate, et ukrainlased annavad oma vetsupotid ilma lahinguta??

s
Sven/ 4. märts 2014 13:17
Putin läks oma sõnavõtus sujuvalt mööda kolmest olulisest asjast:
1. Janukovõtšil, isegi kui ta oleks endiselt legitiimne president, puuduvad volitused välisriigi sõjaväe riiki kutsumiseks. Nimetatud volitused on vastavalt Ukraina põhiseadusele AINULT parlamendil.
2. Janukovõtši esitatud avaldus kandis kuupäeva 1.03., samas kui Vene väed toimetasid Krimmis väjaspool oma baase juba 27.02. Kas Kremlis töötavad selgeltnägijad?
3. Tuues näiteks Süüriat tuleb meenutada, et Venemaa süüdistas NATO't ÜRO sanktsiooni küsimata jätmises. Nüüd teeb ise sama. Kas käitumine stiilis "aga tema tegi ka!"?
t
Tiit/ 4. märts 2014 13:10
See mõrvar Putini hülgemöla ajab külmavärinad peale, Kui ühe suurriigi president sellist möga ajab, siis pole mingi ime, kui tema ketikoer saviplönn sama lolli juttu ajab.
t
TEET/ 4. märts 2014 13:06
Putin tuleb lihtsalt ,,kasti,, panna ja ongi kõik,mis siin veel arutleda.Küll,see ikka ükskord õnnestub,kaua ta istub oma residentsis,vana vene kgb+lane ja nüüdseks vene uusrikas!Kui ükskord oma residentsist välja tuleb ja Medvedjekaga koos kalale läheb,siis kõigepealt saab goslepi kätte,omad venkud annavad ja siis...kasti.Surnukirstul 15 meest,hõissas-saa ja pudel rummi!Ukrainlastele,aga soovin tasa söidad,kaugele jöuad!
n
nob/ 4. märts 2014 13:03
Selles videos, kus vene ja Ukraina ohvitserid kokku sattusid, hoidis üks venkudest relva nagu mingi gängster.
u
Ukraina pooldaja/ 4. märts 2014 12:55
See nn president on m6rvar. Mis krdi kaitsmine???? Oma rahvast tappis. Millest aru ei saada??? Ylej22nud riigipead ainult muretsevad. Saab ykskord ometi selle Putini vait panna v6i ei saa.. Kuradi m8kud
m
Metsavend/ 4. märts 2014 12:39
Tanke ja lennukeid võib olla aga kui pole õige hingega mehi nende peal siis on rauast vähe kasu
i
irww/ 4. märts 2014 12:19
Loomulikult hõiskab meie savisaar, et ei aksepteeri Ukraina uut poliitikat. Harjunud teine ju venelaste p_rset lakkuma ja Venemaa ees kükke tegema, odav krants. Varsti võib imeda türannist Putin ka meie riiki kui näeb, kui libedalt saab maid anastada.
Jõudu ukrainlastele oma õiguste, kodumaamaa kaitsel!

p
Project X/ 4. märts 2014 12:07
Keegi võiks lihtsalt selle kuradi pisikese pederasti Putini maha lüüa!!!! Ühe värdja pärast hakata siin mingit sõda looma..milleks?lihtsalt pisike atendaat ja valmis!
m
MATS/ 4. märts 2014 11:52
Deserteerumine ning Venemaa poolele üleminek pole eriti ootamatu. Arvesage, et Ukraina 45 miljonit elanikust on 7,8 miljonit venelased. Valdav enamik neist on Venemaa propaganda mõjusfääris, seega Ukraina riigi suhtes umbusklikud või lausa vaenulikult. Lisaks veel ehk mitu miljonit venestunud ukrainlast, kes on unustanud oma rahvuse, juured ning ka keele, kes tunnevad end venelastena. Keda häirib ukraina keel riigikeelena. Sellised sõjaväelased okupandi poole üle lähevadki. Või ka mõned põhimõteteta karjäristid, kes Venemaa võidule panustades loodavad selle võimu all head karjääri teha.
v
vj/ 4. märts 2014 11:23
see tark toimetaja kes redditist neid uudiseid siia kopib võiks aru saada ka, mida ta postitab
o
okouu/ 4. märts 2014 11:23
Kas keegi mäletab mida see ennustaja edgar ennustas? Et kolmas maailma sõda algas juba 2010 ja lõppeb 2014 oktoobris. Ning 7 maailma riiki hakkavad oma vahel sõdima. Päris täpne värk-kas pole?
e
ega jah/ 4. märts 2014 11:12
Ma ei mõista nagu mida need riigipead seal ametis mötlevad? Kusi on kergelt pähe löönud, muudkui sõdiks. Kas laste peale enam üldse ei mõelda kes võivad jääda ilma oma emast või isast või üldse vanemad võivad jääda ilm oma lastest. Mõistus peaks ikka peas olema suur mees see Putin juba.
k
kaarel/ 4. märts 2014 11:08
Viimase uudise kohta ütleks, et säutsus on mõeldud korrespondente/uudisrühmi, mitte uudiseid.
n
NASHA RUSSIA / 14:19, 2. märts 2014 -le/ 4. märts 2014 10:50
Näinud-näinud.Vsjo naša,vsjoo naaša!
t
to 05:43/ 4. märts 2014 10:46
Seltsimees Ganz juba nii vara jalul ning palehigis tööl. Juba enne kaheksat. Kas ületunnitöö eest ikkagi makstakse? Loodame, et ei tle töövaidluskomisjoni pöörduda.

m
Mort/ 4. märts 2014 10:21
Kell 10.00 Ukraina komandör nõuab valvuritelt, et Venemaa pooldajad nendega ühineksid. Allikas
See on valesti tõlgendatud. tegelt avaldas Ukraina komandör soovi asuda ka valvepositisioonidele lennuväljal (ehk topeltvalve oleks)
r
4. märts 2014 10:20
Russid välja Ukrainast!!!!!
r
rahata SEB/ 4. märts 2014 10:15
Stalin on ülesse ärganud, see on ainult Putini nime all ja teistsuguse põrvari näoga. Ta kõnnib alati tagurpidi, sest tal on vana vene kaloss veel peas.
h
Hirmus Ants/ 4. märts 2014 09:56
e
eit/ 4. märts 2014 09:45
Kuidas lastele seletada,mis toimub Ukraina pinnal? Juba 9-aastane juurdleb selle üle ja on hirmul,kas lapsed saavad koolis käia ja süüa. Isegi ei saa aru. Kuidas pean selgitama? On mõni tark vastama?
m
Mx/ 4. märts 2014 09:16
Ärge selle Venemaa lagunemise üle nii väga rõõmustage ( kostab siit-sealt siit ) , sest hunniku
tuumapommidega ja juhtimatu inimmassiga riik ei ole nali....
Pole vaja toppida igale poole sõnapaare NATO ja EL, sest see on kui punane rätik Venemaale, asju
oleks saanud ajada diskussioonide kaudu ja seda samm-sammult vastavalt Venemaa avatuse suure-
nemisele.
Aga niimoodi, kivide ja süütepudelite loopimisega, küll midagi paremaks ei lähe ja seda enam, et
suure osa moodustab elanikkonnast venelased.
t
Toomas/ 4. märts 2014 09:00
Venelane mängib Ukrainaga nagu kass hiirega! Võimalik, et ta võidab, kaval kui kärbes, läbiaegade valetaja. Janku...-ovits tahab tagasi presidendiks, kriminaal kurjategija on ta ikkagi. Kuidas endine, noorena kriminaalkurjategija Ukrainas presidendiks said, on täitsa arusaamatu. Võimukas ja ahne mees!

d
D'O./ 4. märts 2014 08:50
Putin „viriseb“ juba pikemat aega mingite Kaukaasia päritolu ekstremistlike terroristide olemasolust ja vajadusest tõhustada võitlust terrorismiga!
Samas ON praegu just tema enda poolt mahitatud Krimmi relvastatud tunnusmärkideta väekontingent (olgu siis tegu Venemaa või Valkgevene omaga!), kes on ju praktiliselt marodöörlik röövlibande, mis peaks kuuluma regulaararmee poolt (antud juhul Ukraina armee!) hävitamisele ja kellele kindlasti regulaararmeeüksused alla anda ega relvi loovutada EI TOHI!, sest pole ju teada ametlikult, kellega ON tegemist, kuna neil puuduvad armee tunnused ja lisaks kannavad nad ka näomaske (rätikuid näo ees, nagu oli otseühenduses näha!). On muidugi alust arvata, et need väeüksused ON Venemaa või Valgevene relvajõududest Krimmi saadetud regulaaraemee väeosad, kuid see oleks ju allaandmine tegelikult tundmatutele bandiitidele – tunnusteta ja näokatetega armeejõugud?!... Nende nõudmistele tuleks vastata turmtulega, sest nad on ise kõige ehtsamad terroristid/ekstremistid, kellega ju läbirääkimisi EI TOHIGI pidada!! VÕI MA EKSIUN??..
k
Kartushalvatus./ 4. märts 2014 08:34
Otsustusvõimetu Euroopa liit ja taolist organisatsiooni on kõige kergem halvata. Tundub,et Euroliidus on kõrgetel kohtadel isikud Venemapoolt kinni makstud kes käituvad nagu vaja. Käed rüppes istudes ja istuda tagatubades luku taga ei anna tulemust.
r
reaalsus/ 4. märts 2014 07:53
"kas me läheksime Ida-virumaad kaitsma või ei???"
1) Reaalsus oleks paarsada tanki ja Eesti vallutatud.
2) Venemaal pole reaalselt Eestiga midagi peale hakata (kuigi avaldavad soovi endise liidu taastamisele)
3) Eesti on seotud NATO ja kuulub ka EL hulka, nad on kohustatud meid aitama Venemaa rünnaku korral. Reaalsus: Väed ei jõuaks mitte mingi väega ennem kohale kaitsma meid kui juba vallutatud oleksime.
"ma ei tea kas ukrainas on tuumarelv aga kui on,siis oleks vist mõtekas esimesena tulistada"
ma ei tea aga sa vist oled loll, uuri Tšernobõli ja saad aru, miks see ei ole hea mõte.
III maailmasõda on ka ebareaalne, sest see oleks pidanud toimuma juba Gruusia sõja ajal. Mis III maailmasõda? Ukraina vs Venemaa ei ole III maailmasõda, mitte kellelgi pole reaalset liitu Ukrainaga ja keegi ei taha aidata niisama Ukrainat. Juttu pole mõtet kunagi uskuda, teod loevad.
b
Bluff/ 4. märts 2014 07:52
Ukraina teema on bluff. Otsitakse hetke, mil kogu maailm vahib sinna - ja siis võetakse Balti riigid vaikselt maha. Kui see on juhtunud, siis Nato ei saa midagi teha. Siia investeerinud lääne firmad kannavad tohutuid kaotusi, sest venkud röövivad nende poolt siia jäänud vara.
u
Usamees/ 4. märts 2014 06:48
Oma nime all esinev ajakirjanik kinnitab, et Janukovitz sai infarkti ja on surnud, talle edastas selle info keegi sõber kes töötab seal haiglas kus asi oli juhtunud.Muud allikad seda veel ei kinnita juhtus see kell 3 hommikul 2 tundi enne ultimaatumi lõppu
a
Ardo/ 4. märts 2014 06:12
Kui Ukrainasse tunginud sõjaväe üksustel puuduvad eraldusmärgid siis on ilmselt tegemist era armeega. Seda saab liigitada terrorismi alla.
h
hanz/ 4. märts 2014 05:43
Teie kullakallis nato ja usa teavad väga hästi, et venemaal on õigus kaitsta krimmi nende eest aga nad üritavad inimeste arvamusi muuta,et asi pingelisemaks ajada ja siis teevad salaja pauku ja ütlevad ,et vene sõdurid tulistasid, lihtne.
u
usrael hoiatab/ 4. märts 2014 05:08
lääne diktaadi kahtluse alla seadmine on karistatav

u
USS G.W Bush/ 4. märts 2014 02:50
Uusima USA Lennukikandja lahinggrupp on sisenenud mustale merele http://www.turnerradionetwork.com/news/340-pat . Putinil hakkab pükstest sitahaisu tulema õige pea. Kahjuks on need inimesed seal aga vaimselt ebastabiilsed ja see tähendab, et olukord on ohtlik ka siin piirkonnas. Ei imestaks kui varsti peab ka siin üldmobilisatsiooni välja kuulutama.
p
Poolakate Fänn / 4. märts 2014 02:49
Ma küsin : Kes vastutab selle eest, et te II maailmasõja ajal põhjendamatult, alusetult ja ebainimlikult n.ssisiste poolakaid? Teil tuleks kõigil kõrid pihku võtta ja vedelik välja pigistada, krdi kretiinidest uroodid rsk! Ühesõnaga, per'ver'ssed litsipidajatest südametunnistuseta sead olite ja selleks ka jääte. Jah, vene sõjavägi liigub suure kisa ja lõugamisega, kui seisab , siis vaid haiseb ja bardakil pole otsa ega äärt. Inimeste tasalülitamise olete saavutanud rahavõimu ja oma uroodkapitalismiga. Aitä'h.
m
MATS/ 4. märts 2014 02:40
Venemaale pagulusse putkanud Janukovitš igatseb oma kurikuulsa suvila kuldset WC-d taga. Kohe kuidagi need Venemaa peltad ei istu, millal küll koju asjale saaks? Tuligi see kurikuulus kiri kirjutada, Vene vägesid Ukrainasse appi paluda. Et saaks koju-u-u.!
a
Anonymous/ 4. märts 2014 02:29
e
EE 007/ 4. märts 2014 01:51
Kui venelane Ukrainas nüüd relvadega paugutama hakkab, siis olen kindel, et võib tulla KOLMAS maailmasõda. Seda vist vasjokkide president tahabki. Nii et valu punanahkadele. Need pläädid ju oskavad ainult relvade keeles rääkida, eesotsas Putiniga ... (nii lollist presidendist võiks Jämejala peldiku jaoks WC pabereid toota, mälestusmärgi põhimõttel muidugi)
v
Venemaa tahab tagasi NSVL i / 4. märts 2014 00:05
no selge et sõjamaisn on käima lüpkatud Venemaa poolelt ning see 3 milj armee juba ei peatu enne kui tegelik lahing ja veri on järgi ! Venemaale tegelikult tüüpiline sisstungimise käitumine ! Tundub et Venemaa pole ikka veel aru saanud et ta pole enam NSVL ning tahab neid Breznevi aegu tagasi vist väga
k
kaasmaalaste kaitse / 4. märts 2014 00:03
.. tundub , et Venemaa konstititsiooni klauslit...Vene Föderatsioonil on õigus kaitsta vene vähemusi teistes riikides on alahinnatud. Miks nii, võiks küsida?
Kes olid need sinisilmsed poliitikud?
m
Mida seal veel oodatakse sanksioonidega!/ 3. märts 2014 23:48
Euroopa Liidu käes on ju tegelik rahakott. See pole Hollywoodi triller Euroopas , kus Bruce Lee või Mel Gibson tuleb appi.
Seda see eestlane on veel oma maal alles vallutajate kiuste.
Mida tehakse , kui tullakse sinu õuele kaklema... kas või parv uputatakse jõe põhja. Tänapäeval võetakse pahadelt lastelt ära "kommiraha", arvuti, koduarest jne. Kõik need tänapäeva elu plussid, et sa end halvasti tunneksid oma inetu käitumise pärast perekonna suhtes. Siis saab edasi vaadata kas on paharetile veel karistusi vaja?!?

j
Juri/ 3. märts 2014 23:31
Jummel küll mida mõni tegelane siin arvab, et venelased käituvad õigesti. Kust otsast nad õigesti käituvad on mul küsimus? Krt ärgu toppigu oma nina teiste riikide siseasjadesse.
Nüüd neile üks väide, kes ütlevad, et venelased tegutsevad õigesti: Nii see kevadööd mäss vms mis siin vahepeal oli. Kui oleks Vene armee sisenenud riiki, kas see oleks siis õige olnud?
h
haha/ 3. märts 2014 23:31
haha nii naljakas, miks te arvate, et ukrainal on ELis parem elu kui venemaaga koostööd tehes. ma pole väga tähelepannud et meil riigis oleks midagi head sellest EList. Teiseks kes teie üldse olete, et süüdistada millegis venemaad, kui pool riigi alnikkonnast on venemaa poolt? miks on just need kes ELi tahavad astuda õiglased ja teised mitte? selline väike diskrimineerimine vmis nagu meil riigis kombeks on.
u
ukr/ 3. märts 2014 23:29
Miks peab kertsi piiripunktist tooma lisav2gesid,venemaa saab laevaga transportida niimodi et keegi ei m2rka.p2ris lolliks peetakse neid v
i
ips/ 3. märts 2014 23:26
mis tähendab murdsid,sõda või...ei ukrainlane ei julge vastu hakata,
a
ainult idioodist ukrainlane/ 3. märts 2014 23:24
lammutab usa käsu peale 10 sellist lennukit(TY-160) ära http://www.youtube.com/watch?v=nB9Yy6QtzGs ja nüüd lasevad venelastel vabalt sisse jalutada
j
JUHAN/ 3. märts 2014 23:21
Läksid Krimmi just nagu korda pidama ning sealseid venelasi ei tea mille eest eest kaitsma. Selle korrapidamise asemel hõivavad hoopiski asutusi, piiravad ning vallutavad Ukraina sõjaväeosi ning piirivalvekordoneid. Püüavad üle võtta Ukraina sõjalaevastikku. Seejuures valetab Kreml juba lausa mõõdutundetult, absurdini välja, kuigi liialdused muutuvad teatavasti juba farsiks. Mingi peapööritus või hullus juba. Moskva arvab, et temale on kõik lubatud. Huvitav, mida nad vallutatud sõjaväeosades või piirivalvekordonites vangi võetutega teha kavatsevad. Kas korraldab mingi uue Katõni metsa?
m
MATS/ 3. märts 2014 23:13
Sõdureid muudkui voolab Krimmi juurde. Hambuni relvis ning eraldusmärkideta.. Venemaa aga eitab oma sõdurite saatmist. Kes nad siis on? Tulnukad kosmosest või? Algav invasioon ning maailma hõivamise algus? Nagu H.Wellsi maailmade sõda?
o
On vist aeg.../ 3. märts 2014 22:46
Eesti ei jää puutumata ning kõik eestlased , kui ka need eestlased ( keda Savisaar kutsub venelasteks ) ja muud rahvad, kes meil elavad ühtne hoiak võtta ning kaitsta oma murulappi mis meile kõigile kullast kallim on .

e
Euroopa../ 3. märts 2014 22:38
Euroopa nagu norib seda venemaa tähelepanu endale . Kui midagi peaks juhtuma oleme meie esimesed
h
huvitav/ 3. märts 2014 22:29
kunas ukraina natosse astus.Neil on hoopiski Gayalians seal ... http://upogau.org/eng/inform/uanews/worldnews_558.html
a
anon/ 3. märts 2014 22:20
Meil ka päris palju venelasi Eestis . Peale seda, kui Putin Ukrainas on venelased ära kaitsnud, tuleb Eestisse ka kaitsma neid .
p
3. märts 2014 22:04
Poola välisminister: "Ma kardan, et Venemaa ametnikud usuvad omaenda propagandat ja teevad saatusliku vea ning avavad põrguväravad"
Pigem ikka Usa marsib nendest väravatest läbi!
r
Ründaja/ 3. märts 2014 22:01
Kõik NATO riigid peaks korraga Venemaad ründama ja vallutatud maa omavahel ära jagama. Venelased tuleb Uuralite taha kokku lükata.
h
homme../ 3. märts 2014 21:44
ei tea , kas äkki vast homme avanevad põrguväravad.. wellcome to hell.
Venelased on kaotanud silmnähtavalt reaalsustaju, jäädes pikemas perspektiivis rahvusvahelisse ja majanduslikku isolatsiooni, tuleb tõenäliselt revolutsioon Venemaa enda südames Kas see on Venemaa lõpu algus?
Venelased tapavad venelasi, tuttav asi , mitte kaugest minevikust, suisa Moskvast, küsimus ei olnud siis ja ei ole ka praegu venelaste kui rahvuse rahvuse kaitsmises, probleem oli ideoloogias, doktriinis ehk siis kes keda?
Venemaa on Belgia suurune riik, mis "vabadussõja käigus" on vallutanud 1/ 6 maakerast.
Nad ju aina vabastavad, küsimata , kas nende " vastutulemine" oli oodatud.
Mäletan noorena. Nõuka ajal, jutte"Lapi targast", kes ennustas, et venelastele jäävad kunagi tulevikus alles vaid nende põlised alad Moskva ümbrus, Nižni .Tagil ja veel võibolla ühteist sealkandis. Kummastaval kombel ei leidunud inimest tol hetkel ajas ja ruumis ENSV - s, tavarahva hulgas, kellele selline tuleviku visioon oleks vastu meelt, kellele selline asjade käik poleks meeldinud, Loomulikult tehti seda kõike "sosinal", sest muidu järgmine päev võisid tulla sinu koju ukse taha persoonid sellest "tuleviku nägemusest" endast ja anda niimoodi märku, et hetkel Lapitarga ennustused ei pea paika, et asume päris kaugel meie põlistest aladest, suisa sinu kodu ukse taga...praegu.
Kas see läheb nüüd täide? Ilmselt paljud rahvad ohkavad kergendatult kui venelased nende endi probleemi niimoodi lõpuks ära lahendavad.
Aga vaadates Vene uudiste kanaleid, siis nende propagandamasin ruulib täiega. Selgelt eristub infost, mida annavad teiste riikide meedia väljaanded olukorrast Ukrainas.
Venemaa Patriarh andis ju ka kaasa õnnistuse/heakskiidu sellel, mis Krimmis toimub - vene vägedele?!
m
mulkahpolenime/ 3. märts 2014 21:42
Asi on lihtsalt rahas!Reigan suutis venemaa kõhuli lükata kaa majanduslikult.Kui kõik euroopa suurriigid ja USA lõpetaksid venemaalt gaasi ja nafta ostu,mis oleks väga suur pauk majandusele,venemaa sõna otses mõttes NÄLGIKS 3 aastaga.Venemaa on blokeerinud kõik gaasitorud Turkmenistanist.Sealt saaks palju odavamalt aga Venemaa üritab endale seda krabada ja siis müüa.Nii kaua see venemaa paisub,vallutab ja kosub kui kõik talle oma raha viivad!
s
samal/ 3. märts 2014 21:35
ajal töllmokad korraldavad istungeid, kaasa arvatud Eesti ja peavad kümneid kordi läbi arutama seda, et Venemaa on paha. Loomulikult peab iga poliitik ka meedia vahendusel ühte ja seda sama joorupit ajama ja siis uuesti otsejoones sama küsimuse istungile. Tulemus suur 0. Kas ukrainlased peavad oma sõjaväebaasid kõik loovutama, et NATO ja ÜRO nõdrameelsed saaks veel paar nädalat istuda ja sama mõtetu tulemuseni jõudma nagu siiani? Ma ei kujuta seda ette kui kaua Nato istungeid tahab pidada, kui vene armee Eesti külje alla ujub. Enne jõuab vist vanadusse ära surra, kui sealt mingeid vastumeetmeid tuleks

a
arvamus/ 3. märts 2014 21:34
kardan ka eesti pärast...lähimas tulevikus...targem oleks juba praegu jalga lasta eestist...
m
MEES/ 3. märts 2014 21:34
http://www.youtube.com/watch?v=K4wPZdbAFbo#t=244 vene kanalid õhutavad sõda aga olukord tegelikult on. seda peaks venelastele näitama
i
IMELIK/ 3. märts 2014 21:33
OLEN JÄLGINUD UUDISEID NII SIIT KUI SEALT - AGA POLE KUULNUD ET PUTIN OLEKS ANDNUD AMETLIKKU LUBA-KORRALDUST VÄGEDE SISENEMISEKS. TULEB VÄLJA, ET NEED MÄRGISTAMATA MEHED ON TAVALISED BANDIIDID, KUULUVUS MÄRKE AMETLIKKE JU POLE, KUIGI ARVATAKSE KES NAD ON......
a
axe/ 3. märts 2014 21:32
Ükskord see konflikt läbi saab siis, mingile EL koosolekule minnes Putin vaatab, et on mul ikka vastased, kari jobusid. Lihtsalt astu pähe nendele kõigile, Obamale ka. Aga mis teha kui kõik on kõigile võlgu ja sõltuvuses. Ja liitlasi peab oskama valida....kas olla liidus karja jobudega või kellegiga kes ohu korral on valmis ka sõdima elu hinnaga.
l
Loll Ivan/ 3. märts 2014 21:31
Tänaseks peaks juba selge olema, et Krimm antakse ilma ühegi püssipauguta ära. Uskumatu, kuid siiski tõsi. Järgmisena läheb riigi idaosa. Ukraina rahval peaks häbi olema, koos oma nn. lääneliitlastest, mökude- sõpradega. Lihtsalt masendav, mis toimub.
a
arvamus/ 3. märts 2014 21:31
Ukrainast on kahju ,kuna venemeelseid seal liiga palju!!!
n
No / 3. märts 2014 20:53
sellist seisu vaadates on asi ikka naljast kaugel.
Süües kasvab isu. On alati ja kõigil kasvanud!
m
mhm/ 3. märts 2014 20:47
Tsirkus on see kõik..
ei usu et sõja tuleb...

k
kas seda õiget väidet/ 3. märts 2014 20:39
Musta mere Laevastiku ülemused ise ikka teavad ? Arvata ,et nad ise kursis pole .
j
Jan/ 3. märts 2014 20:17
Putin on järjekordselt tõestanud, et tegemist on 21. sajandi Hitleriga, sama retoorika, samad kombed.
2
21. sajandil / 3. märts 2014 20:05
21. sajand ja ikka läheb päise päeva ajal ja võtab talle mittekuuluva ja pistab käe võõra vara külge. Selline on venelane - loll, aga kaval.
Eelmiste olümpiamängude aegu võttis ja nüüd jälle.
Ja mitte ükski koer ei haugu, ainult klähvivad kõik ja muu jaoks jäävad käed lühikeseks.
k
3. märts 2014 19:55
Küsimus on ka selles, et Edward Snowden ei rääkinud õigust. Kui USA "luuremasin" nii igale poole
e
ei ütle./ 3. märts 2014 19:24
Jumal lõi venemaa ja riigi,aga mõistust ei andnud
a
andrus/ 3. märts 2014 18:59
2013 olid venelastel suurõppused idapiiril miks siis sellist hädakisa ei olnud kuulda.80000 meest ja tehnika ja ei mäleta et uudisteski oleks olnud.
r
Riks/ 3. märts 2014 17:52
Ja ajaloost me teame,et kunagi oli Ukraina Püha Maa ehk Mat Rodnaja.Siis saabusid sinna venelased,Algas võitlus,mille kaotasid Ukrainlased.Kuid see ei olnud kaugeltki veel kõigi õuduste lõpp,vaid alles selle algus.Nimelt vägistasid venelased ukraina naised...Pärast,seda ei olnud Ukraina enam Püha Maa,vaid Joptvöi Mat.Õudne küll,kui midagi sellist peaks veel korduma Ukrainas.Ega need venelased, midagi peale tapmiste ja vägistamiste teha ei oskagi.Nad sünnivad siia ilma juba rusikas pihus.Ja ajab vihale küll,. kui kuuled siin koduses Eestis,venkude suust,kuidas nad meile eestlastele vabaduse tõid.Nii ja see sm.Pjutin,on ikka paras maniakk küll,isegi meditsiini töötajate pihta annab tulistamiseks loa,medtsiin on ju mõeldud inimeste abistamiseks,vahet pole siis kas see med.töötaja on vene rahvusest vöi on ta ukrainlane.Aga no paistab,et sellele inimesele pole midagi püha,nagu Janukovitsilegi.Ei tea,kui Eesti hakkab kannatada,saanuid Ukrainast Eestisse toimetama,kas siis venkud juba passivad ja avavad tule meie helikoperitele ja lennukitele...Ega nendest venelastest midagi head ei tule...JUMAL aita UKRAINAT ja Eestimaad.Armas Jumal julge ikka armastada Eestimaad,meil on palju venelasi,armasta ka neid kui saad.Oma lahke käega Jumaliku väega,rõõmus olgu nende meel Venemaa on alles veel.Oma lahke käega jumaliku väega,minema nad juhata,sinna,kus on Venemaa.

e
eestlane/ 3. märts 2014 17:39
Algul võtab venelane ukraina siis liigub juba balti riikidesse
e
eesti/ 3. märts 2014 17:30
Praegu Putin Leningradi oblastis sõjaväe õppusel,vaatab kuidas lennukid tulistavad raketid maa peale.Hirmuäratav Venemaa.
m
Murelik Noor/ 3. märts 2014 17:27
Ma ei saa aru, kuidas Te aru ei saa. Kui teised riigid sekkuvad, näeb Venemaa selles "ohtu" ja siis, kulla inimesed, algaks WW3.
Ja seda meie ju ei taha.
i
imelik/ 3. märts 2014 17:23
..kõik oma valdused on ühegi pauguta ära antud,kuidas neil küll püksid nii vedelat täis on -häbi
i
imestaja/ 3. märts 2014 17:15
...imelik on see,et kõik objektid on juba käest antud,ilma ühegi pauguta,-kuidas nad ennast küll nii täis sittusid,-arusaamatu ja häbistav
j
JAJAH/ 3. märts 2014 17:10
Põhjus miks ei astuks keegi Venemaaga lahingusse on see et Venemaa on TUUMARIIK.Kui Venemaa saadaks enda tuumaraketid Ameerika poole teele läheks 30sekundit ja kõik signaalid undaksid Ameerikas, samaga vastab Ameerika lennutab oma raketid vastu, läheb 20 minutit ja BOOM meid ei ole.Reaalsus on see et venemaa on liiga mõjuvõimas riik oma sõjatehnikna poole pealt, keegi ei julge ei taha Venemaaga suuremasse sõtta astuda.Kui Venemaa tahaks Eestit nagu kunagi 96 aastat tagasi siis tal läheks selleks vaid nädal ja olemas.Venemaal on Balti meres vähemalt 8 laeva igas laevas 1000 meest.
Ukraina on andnud välja rahvusvahelise sõjalise abi palve ja olgem ausad need riigid on lollid kes liituvad ja aitavad kuna nende enda riik jääks kaitseta ja Venemaa näeb võimalust ka see riik mis kaitseta on laastada.Putinil on hetkel sama seisukoht nagu Leninil ja Stalinil, kõik mida teema teeb on õige ja kõik mida tema tahab saab varem või hiljem tema omaks.
Kui Eesti sõjaliselt appi ei lähe on hetkel ainus meie probleem see et Ukrainast võib meile tulla palju immigrante peitu.
j
Jube vaadata,argade käes relvastust./ 3. märts 2014 17:02
Venemaa ründab samuti Baltimaid ja tema ei karda oma kuritegusi .Karjuge vähem ja tegutsege rohkem. Vene sõjaväe ütlus: KUI INIMENE KARJUB ,TULEB TEDA TAPPA KUI SIGA. Raiuge see lause omale pähe. Relvade näitust pole mõtet teostada kui pole inimest kes seda kasutaks.
j
Jah/ 3. märts 2014 16:56
Loodan, et Eesti virisema veel ei hakka.

v
3. märts 2014 16:52
Venemaa välisministeerium tegi ametliku avalduse, kus süüdistas USA-d ja lääneriike selles, et nad on silmad kinni pigistanud neonatside vägivallategude suhtes Maidanil ning erinevate russofoobsete ja antisemiitsete väljaastumiste suhtes....
Huvitav, et kõik venemaa naabrid "ahistavad" venelasi ja ei lase neid omale venemaa vennaarmastus peale suruda. Äkki otsiks viga endas, kuradi tib.ad! Puutin korjaku oma rämps naabrite juurest kokku ja alles siis saab hakkata rääkima mingitest suhetest naabrite vahel.
a
Argpüksid./ 3. märts 2014 16:49
Sõjaväes venelane ütles järgmised sõnad. INIMEST TULEB TAPPA KUI SIGA, SEST TA KARJUB. Kogu Euroopa ainult räägib ja see neid närvi pidi ajamagi . JÄÄGE VAIT JA VÕTKE TULIRELVAD.
o
ohtlikum kui tahaks uskuda/ 3. märts 2014 16:42
Ja arvad, et kui NATO ja EU niisama pealt vaatavad, siis jäävad Balti-riigid puutumata? Raske uskuda, kuigi nii väga tahaks. Suured ühendused peaksid oma lubadusi pidama - köik teavad, et Putin oma piirialaldel söjaväge ettevalmistab, aga mis teeb Nato? On vaja tegutsed rohkem kui lihtsalt ühele G8 kohtumisele minemata jätta ja arvata, et see hirmutab Putinit.
k
Kogu maa põletatakse tulega ja lähiajal./ 3. märts 2014 16:33
Mida arutada kui kommunist tapab. Venemaa naudib argasi poliitikuid ja teeb mida tahab ja EUR. ja NATO.on ära ehmatanud ja läbirääkimised on terroristiga mõtetud.Euroopa peab läbirääkimisi ja venelane tapab. MIS TOIMUB? Kui kardate ärge sekkuge ja pange pea liivaalla. Varsti on mõrvar ka meie õuel ja meie valitsus jookseb minema kui arg jänes.
t
to ohtlikum kui tahaks uskuda/ 3. märts 2014 16:29
Mida need teised riigid peaksid tegema, kui nato peaks ukrainale appi minema, siis hakkab venemaa kohe balti riike ründama jne
k
kosmos/ 3. märts 2014 16:26
sõda on tore asi, siis jäävad äkki rikkad ka vaeseks
o
ohtlikum kui tahaks uskuda/ 3. märts 2014 16:15
Ja nüüd tegutseb ka Kaliningradis! Terve maailm lihtsalt vaatab pealt, kuidas Putin end rahulikult ette valmistab.
v
vsjo/ 3. märts 2014 16:11
Just tegi Gazpromi aktsia päevarekordi -15.04 langenud. Putin on hetkel suurim kaotaja ja luuser.

m
Michael S/ 3. märts 2014 15:56
Venemaa:
Meeskond (aktiivne): 766 000
Reselvväelaset: 2 485 000
armee (sis. tankit, maa sõidukid .....): 57 503
lennuvägi: 4 055
laevastik: 352
kaitse-eelarve: 76,6 miljardit dollarit
Ukraina
Meeskond (aktiivne): 160 000
Reselvväelaset: 1 000 000
armee (sis. tankit, Soomukid .....): 13 372
lennuvägi: 493
laevastik: 25
kaitse-eelarve: 4,88 miljardit dollarit
loodan ikka et Ukraina võidab selle lahingu sest ukraina on õige eesmärk iseseisvast maast :)
m
MATS/ 3. märts 2014 15:48
Kümme miljardit dollarit poole päevaga vastu taevast. Kalliks läheb see Krimmi avantüür isegi ilma otsese sõjategevusega. Nädalake samas tempos veel ning see oleks isegi Venemaale juba liig mis liig.
m
Mis pagana pärast peaks VENEMAA Lääne pilli järgi tantsima?/ 3. märts 2014 15:46
fakt on see, et NL lagundamine oli viga ,mis viis maailma tasakaalust välja ja kaosesse.Seni,kuni oli kaks poolt, oli igaühel valida,kuhupoole hoida,kes NL, kes Lääne poole. Nüüd on igal pool segadus ja majandus pepus. Krimm on iidne Venemaa osa ja sinna ta ka kuulub,meie eestlastest marurahvuslaste kisa siin ei loe. ja Ukraina on alati kahte leeri,las ise jagavad,kes kuhu ja pole meie nende ühendajad. Vale on hoida marodööride poole ja Ukraina mässulisi pooldada,polnud see Janukovitsi kukutamine miski seaduslik asi,meeldib see meile või mitte, hoidkem eemale SEE POLE MEIE ASI ja ei tule see Venemaa Eesti kallale ühti,kui Eesti ise just endale kallale ei kutsu.Las Uskraina ise jagab ja fakt,et suur osa kutus Venemaad appi. Meile valetatakse ju näkku.
t
Tundub/ 3. märts 2014 15:28
Ikkagi, et isake Putin tahab enne valitsemisaja lõppu NL taastada. See pidi ju ta suur soov olema.
l
lilleke/ 3. märts 2014 15:03
Soovitan lugeda seda artiklit
http://www.politico.com/magazine/story/2014/03/russia-vladimir-putin-the-west-104134.html#.UxOISV4oX...
Refereerin artikli sisu natuke-
Miks Venemaa enam Läänt ei karda. 1994 aasta Budapesti Treaty kohaselt, oleks pidanud nii USA kui ka UK juba oma väed viima Ukrainasse, juhul kui Venemaa oma väed sisse viib. See on juhtunud, aga Lääs pole liigutanud. Miks? Sest, Money Talks! Lugege artikel läbi, siis ehk mõistate. Venemaa ei näa juba väga ammu Läänest ohtu, sest Lääs huvitub ainult rahast. Vene rikkurid on juba viimased 10 aastat kokku ostnud Lääne Euroopa varasid- luksuskorterid Londoni Knightsbridge, Belgravia, villas Lõuna-Prantsusmaal ja Monacos, nende lapsed õpivad lääne eliit koolides ja nende must raha on ohtult Svetsi pankades. Lääne aristokraadid ja korporatsioonide tükoonid on aastaid aidanud Venelastel oma raha niiöelda paigutada. Kapitalisliku lääne ärimehed, investeerimis pankurid ning advokaadid on sama korrupeerunud kui Venemaa ning Venelased teavad seda, ega võta läänt tõsiselt. Venemaa näeb hetkel Euroopa Liidu liikmesriike kui potensiaalseid kliente ning arvatavasti varsti hakkavad Itaalia, Portugal, Hispaania jne omavahel võistlema, kes saab EL siseselt Venemaa parimaks ärikliendiks. Kui vanasti Venemaa kartis, et külmutatakse majandussidemed jne Lääne poolt neile, siis enam mitte, sest Lääne kapitalistid on Venemaaga ühes mastis ja Putin teab väga hästi, et läänekate motto on- Make money at all costs and move it offshore ehk siis tehke niipalju raha kui võimalik ning peitke see ära. Ehk siis tegemist on globaalse investeerimis pankurite ja fondide maffiaga. Brüsselis räägitakse küll inimõigustest, aga midagi ei tehta.
c
creepy/ 3. märts 2014 14:43
Kas meie maad ähvardab reaalne sõjaoht?
i
igas suunas vaja laiata/ 3. märts 2014 14:35
Läänemerel, Kaliningradi juures on parasjagu algust tehtud suuremat sorti vene mereväeõppusega. Allikas Itar-Tas ja Iltalehti...
http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030318090052_uk.shtml
a
adam/ 3. märts 2014 14:35
kus on lõhkistes telnikutes vene dessantnikud ?

v
veits ajalugu/ 3. märts 2014 14:22
http://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances lugedes seda, siis tekib küsimus kas Uikraina tegi 20 aastat tagasi õige otsuse
i
irw/ 3. märts 2014 14:22
loogiline,kuni euroopa muneb,tassib vägesi täis ja PUUKS
s
STOP!/ 3. märts 2014 14:22
Nii, et kolmas maailma sõda on tulekul :O Nojah kolm on kohtu seadus.
s
saite/ 3. märts 2014 14:20
Rekord, Gazpromi aktsia juba -15 totaalne krahh vene börsidel.
K
?/ 3. märts 2014 14:19
Kas on õige arvata, et Ukraina langeb ilma ühegi püssilasuta?
a
aiai/ 3. märts 2014 14:14
See olukord ei mahu lihtsalt pähe. Eriti nooremale generatsioonile, kes on ilma sõjata üles kasvanud. See on ikka mõistusevastane, kuidas maailma suurriik, kes nii või naa võimutseb poole maailma üle, saab olla nii primaarse mõttelaadiga. Eks muidugi Putin ole ka selline isiksus, kes närvi minnes, läheb ikka viimse piirini.Ma siiralt loodan,et sõjaks ei lähe, sest see on liiga lähedal meile ja süütud inimesed ei peaks kannatama ühe suure jonnipunni tujutsemist. Ega siin muud teha ei olegi, kui ainult rääkida ja veenda ja paluda,et asi hulluks ei lähe.
w
WTF/ 3. märts 2014 14:05
Infot Krimmi kohalikelt - jutt on nendest eraldusmärkideta sõdalastest, raha eest ostetakse provokaatoreid jne
Максим КРЕСЛАВ: Я живу в Крыму (Симферополь).
Решил посмотреть, какая обстановка у меня в городе, до этого сидел дома и смотрел новости и слушал чем кормят людей.
Пошел ходить по городу, прошел мимо центрального военкомата, там стоял набитый камаз с российскими вояками, 4 из них стояли возле входа, ну я решил подойти к ним и поинтересоваться. Спрашиваю "А чего вы тут стоите? Какая ваша задача?" - в ответ ничего не услышал. Спрашиваю другой вопрос "Для чего вы здесь? Здесь в Крыму?" один из них посмотрел мне в глаза и говорит: "Нас просто сюда поставили, мы не хотим войны, мы простые срочники, которые не хотят воевать, мы такие же ребята, как и вы, мы хотим мир, а наши власти, нет."
Далее я последовал в центр города, а именно на площадь Ленина. По пути встречаю небольшие формирования людей "с головы до ног были в георгиевских ленточках и триколорах". Спрашиваю у них: "А за что вы тут стоите? Какие идеи отстаиваете?" они на меня посмотрели, посмеялись и говорят "Ну мы этаа, нуууу, рАссия кароче, мы защищаем наш Крым от бандэровцев и фашистов...и все в таком духе" позже они присели на одну из лавочек, достали пластмассовые стаканчики, бутылочку водочки и под слова "За Россию умрем" выпили по 100 грамм.
Иду дальше...пришел уже на саму площадь, стоит примерно человек 100-150, половина из них, просто "кузьмичи", а остальные там что-то доносят друг до друга и опять же все это было в сопровождении пластмассовых стаканчиков.
Далее мой путь проследовал к "Верховному совету АРК" я думал там будет очень много людей, но оказалось совершенно иначе. Единственное, что там привлекает внимание так это памятник "танк" обвешенный весь триколорами и флагами "кпу", ни одного военного там не было. Повертев головой по сторонам я увидел, что ко мне приближается один парень и говорит мне:
"Хочешь 200 грн заработать?"
"Ну можно, а что делать надо?"
"Просто постоять на площади, чтобы создать массивность, 2 часа -40грн"
"Нет, спасибо"
На этом все и закончилось и убедился в который раз, что не все хотят в Россию, если бы хотели, то было очень много людей, а не 100-150 человек. Крым - неотъемлемая часть Украины. Всей душей и телом стану на защиту своей родины.
Слава Украине!!!Максим Кареслав
l
lord/ 3. märts 2014 14:05
eks sedasi käituvadki kaikamehed ja nende ässitajad, peksid kiievi segamini, tapsid korralikke inimesi ja nüüd õhutavad kogu maailma sõtta
oma sigaduste eest tuleb ikka ise vastutada

m
miuke see/ 3. märts 2014 14:01
ekspeaminister seal on ? Kes tahavad,saavad ministriteks . Maidan jagab portfellid ja kalshnikovid
s
Smurf/ 3. märts 2014 13:52
Kui see juhtuma peaks , läheb kindlasti sõjaks kuivõrd ohholid niisama alla ei anna ja miks nad peaksidki! Laiaulatusliku sõjalise tegevuse puhkedes ei jää ka NATO ning USA koos oma liitlastega pealtvaatajaiks... Minu arust on Putin psüühiliselt sama haige kui Hitler seda oli ning pisitasa hakkab kaduma reaalsustaju!
n
Nii/ 3. märts 2014 13:33
Obama peaks saatma kõik venelased maalt välja. Muidu läheb Venemaa sinna ka oma rahvast kaitsma. Seal neid palju.
k
KUS on SAVISAAR?/ 3. märts 2014 13:30
Kas Savisaar koos kesikute ja sotsidega on juba Venemaale PÕGENENUD või redutavad kusagil metsas ja sosistavad omavahel: Ros-si-ja, Ros-si-ja, Ros-si-ja....???
l
Lõppetage ära Venemaal ja minge , koju tagasi ! Jäätage Ukrania rahule........../ 3. märts 2014 12:57
Uskumatu! Miks keegib ei aitagu Ukrania ? kõik räägivad seeles aga teegu pole kuskile näeha ? Ukrania on hädas ja abi vajab . Venemaal juba teegutseb ja see näema juba iga lehed ja üdised kogu maailmal näevad seda . kui sõda läheb siis palju inimesed saavad surmad , palju süütu inimesed värivad elu nagu kõik meie. , miks meie ootame verevalamine ? Kui saame see ära hoida ja aidatah Ukrania rahvus. Ja lootus et Venemaal taganevad ja lähevad tagasi koju.
l
laps/ 3. märts 2014 11:34
Ma olen 13 aastane ja ei saa asjast aru, aga kuidas see loogiline on, et meil ka börs langeb.
k
KURADI PUTIN/ 3. märts 2014 11:19
AITAB JAMAST!!!!!!!!!!!!!!!!!
j
Jumal/ 3. märts 2014 10:56
siin on teile näljastele veidi kiiremad uudised kui postimees pakub: http://www.reddit.com/live/3rgnbke2rai6hen7ciytwcxadi

s
3. märts 2014 10:46
Sellel kääbuskasvu Napoleoni kompleksi põdeval ning viimastel aastatel suurushuulustust põdeval kiilaspeal võib homme pähe torgata idee venelaste "õigusi" Balti riikidesse kaitsma tulla... Kui ebareaalne see teie meelest on ? Absoluutselt reaalne kusjuures. Selleks peab valmis olema!
Jälgin huviga, mida teeb Obama ja mida teeb NATO edasi... Mulle hakkab tunduma,et nad on samasugused "mämmajad" nagu meie Ansipi papagoi Paet...palju juttu ning pidev de ja vu- lõputu ühe ja sellesama korrutamine. Või äkki nad ikkagi näitavad selgroogu ning hakkavad venelasi tõsiselt pigistama... NATO, USA ja liitlaste ühisrinde ees ma usun , venelane taganeb...ent see oht peab olema reaalne. Senikaua aga jälgin lilliPutin toimuvat ning naerab vaikselt pihku!
k
kainelt mõtlev inimene/ 3. märts 2014 10:46
Eestlannana ma mõistan ukrainlasi ja nende ärevust aga teisalt tunnen ma ka vene hinge ja ei usu seepärast iialgi, et Venemaa tahab mingit sõda või kedagi seal paika panna koos inimohvritega. Seda ma ei usu, miks sealkandis on mingid väed väljas ja kirjutatakse et ilma eraldusmärkideta, ikka selleks, et sõjaväelast austab igaüks, kardab ka ja teisalt see hoiab vaadake juba kui mitu päeva korda majas. Ju siis keegi on targem kui arvatakse, kui oleks tahetud sõda ja sisemist konf likti sellisel tasandil, oleks see ammu juba toimunud. Inimesed ongi segaduses, ei ole ju see sõjavägi ,kes loobib põlevaid pudeleid ega see ole sõjavägi, kes otsib vaenlast ja kasutab kaikaid suvaliste peal, et oma viha kellegi peale maha laadida. Või on see õigustataud kui karatakse kambakesi kaigastega kellegi tänaval mitmekesi kallale ja mingil eesmärgil klobitakse läbi ja jäetakse sinna vedelema. Vat nende kaigastega noorpättide pärast ja stiihiliste kambarünnakute pärast ongi vaja , et hullunud kambaga jõmmid ei saaks teha oma seadusevastaseid tegusid. Las see sõjavägi seal olla, ta peab korda majas, edasi vaatame, kuidas nad lahendavad aga see mobilisatsioon ja muu, siis millega ilma ettevalmistuseta pealegi ja kelle vastu need inimesed lähevad, kui vaenlast pole. See kogunemine on miinus asjade lahendamise juures.Isegi kuritegelik kedagi hakata koguma kampa,et siis kedagi sooviga rünnata kas kaigastega jälle või? Tulge mõistusele! Ebapoliitiline ja kaasaegse poliitika juures nagu mingil enne 40-t aastat suhtumine neil seal. Ega need erakondade juhid ei oska ju poliitikat teha, see pole tahan-ei taha soov, poliitikuks tuleb õppida ja ennast harida. Edasi kuidas saab lambist hakata iseseisvaks. Küsiks veel,kellega nad sõda tahavad siis? Parem hakaku tööle! Niigi juba mitu kuud seda vahtimist! Või lodoavad nad et euroliidult hakatakse seda kõike kinni maksma ja abi hakkab tulema nagu niuhti. Ei usu. Mis venemeelne või ukrainameelne, mis see üldse asjasse puutub? Riigis on kord käest ära , selles on asi. Aeg on edasi läinud ja enam pole see mis paljua egu tagasi, nüüd on teistmoodi ja Ukraina on tervik ning see pole tähtis kus kui palju rahvusi elab riigipiirid on olemas ja neid ei tohi lõhkuda.
t
to / 08:47, 3. märts 2014/ 3. märts 2014 10:45
"_Ukrainlased ju alustasid ISE!_"
Kes peaks ette võtma olukorra parandamise oma kodumaal kui mitte põlisrahvas? Kas sa süüdistad ukrainlasi selles, et nad olid meeleheitele aetud? Kes ajas? Millega? Kui suudad nendele küsimustele vastata, mõistad, et ükski mäss ei sünni lambist! Kõigeks on põhjused. Lihtsalt niisama ei korralda maidani ükski rahvas! Kes/mis sundis ukrainlasi ISE alustama ja miks?
"_Vahepeal, aga otsustasid hakkata Ukrainlased märatsema, sest nad ei saa Euroopa Liitu, mis on niikuinii ju uppuv laev, kes ei soovi enda ülevalpidada veel vaeseid Ukrainlasi, kes, nagu me hetkel näaeme, ei suuda saada hakkama ei iseenda, ega korraliku valitsuse kokkupanemisega, kes siis Putaga alustaks läbirääkimisi._"
Ma arvan, et vabatahtlikkuse alusel moodustunud liit võrreldes relva jõul kokkuklopsitud ühendusega (Venemaa) on siiski märksa tugevam vähemalt ideeliselt aluselt. Kui nüüd reaalselt hinnata Venemaa tugevust, kes parasiteerib soome-ugri ja siberi rahvaste etnilistel territooriumitel, äritseb relvade jõul põlisrahvastelt võõrandatud varadega ja ehitab saadud rikkuse toel üles riiki ise-endale kui parasiidile ning tegeleb sihipärase põlisrahvaste hävitamisega nende etnilistel asualadel... Kas selline riik saab olla sisemiselt tugev, kuigi väliselt demonstreerib ta oma piitsepsit ja rusikat kõikidele? Ja mille toel siis Venemaa vaeseid ukrainlasi ülal peaks - riisuks ja rööviks veel effektiivsemalt tema territooriumil elavaid põlisrahvaid?
Püüa mõista, Venemaa rahvaste liitriigina on hävitav kõikidele etnilistele gruppidele enese sees ja enamasti ka rahvastele, kellega ta liitu püüab sõlmida (meenutame endisi sotsialistlikke riike - GDR, Tšehhoslovakkia, Poola, Ungari... liiduvabariikidest rääkimata! Ja seda on näinud ja teavad ka ukrainlased. Miks peaksid nad Venemaad abikäena eelistama Euroopa Liidule, kes ei ürita ukrainlasi rahvusena hävitada. Jah, majanduslikult on raske praegu paljudel riikidel. Samas on Euroopa Liidus rahvaste pere, kes siiralt tahavad hätta sattunud ukraina inimesi aidata. Lihtne näide - Eestist koguti Ukrainale rahaliste annetustena küll väikene abisumma, ent arvestades meie riigi väiksust, siiski tubli panus. Millega on Venemaa või kuidas Ukrainat aidanud? Kas sellega, et tõi oma väed sisse ja ebastabiliseeris olukorda veelgi, tekitades lisaks sõjahirmu?
m
merks/ 3. märts 2014 10:24
minul on küll hirm.magada ka ei julge enam:/
m
MATS/ 3. märts 2014 10:24
Aktsiate ning rubla kursi langus tähendab vene rubla ostujõu langust. Lihtsale vene inimesele seega järsku hinnatõusu, kõigi kaupade kallinemist ning elatustaseme langust. Ka säästude reaalse ostujõu kokkukuivamist.Vaevalt et see rahvale meeldib. Nii võib ka Putini-vaimustus lõpuks kokku kuivada.
t
totu/ 3. märts 2014 10:21
Inimesed,maailm teevad parandamatu vea,kui usuvad veel ühtki Putini vüi tema lähikondlase sõna.Katastroof,mis nüüd võib esile tulla,muudab kõik senised kommunistide sigadused nulliks oma nüüdses skaalas,kus sooloartistiks on Putin,KGB ja kommunistlikud äärmuslased ehk ultrad.
s
SMURF/ 3. märts 2014 10:16
Krimmi vallutamine venelaste poolt meenutab pisult maiade alade vallutamist Coretsi poolt 16.sajandi alguses. See " meie vehkisime kumminuiadega, venelastel olid automaadid" jutt tundub imelik! Ent ju siis ei ole Ukrainal sõjaväge ja ju ei ole neil relvi,et ennast kaitsta. Samas on see kõik olnud kapõhjus miks sõjaks veel läinud ei ole,sest täikraed seda vaid ootavad ning üritavad seda kõikjal provotseerida. Huvitav mis juhtuks siis kui mõni teine riik saadaks oma väed Venemaa pinnale nende sõjaväe baase üle võtma? Kas nad tõesti annaksid ilma ühegi lasuta ja vaguralt relvad ära? Arvan,et Putin ei ole loll...ta teab,et kui ta oma tegevuse ülejäänud Ukrainasse laiendab ,siis lähevad ohhollid hulluks kätte ning siis algab ka tõsine madin.
m
MADLI/ 3. märts 2014 10:11
Ülejooksikuid kindlasti on, kuigi kas just nii palju. Meenutagem, et Ukraina 45 miljonist elanikust on üle 7,8 miljoni venelased. Lisaks veel mitu miljonit äravenestunud ukrainlast, kes on kaotanud oma juured, unustanud keele ning kes joonduvad pigem Putini järgi. Ning kellele Ukraina keeleseadus on vastukarva. Eks sellised üle jooksevadki.

v
valus/ 3. märts 2014 10:09
Vaadake, mis toimub venemaal aktsiatega börsil, sekunditega jookseb jõhker miinus. Sellist asja pole iial näinud Moskva börsil
j
JUHAN/ 3. märts 2014 10:07
3000 ülejoosikut? Kuna teade pärineb ilmselt Venemaa enda meediast, siis võib arvudes kahelda. Meenutagem omaaegset Iraani-Iraagi sõda, kus kummagi poole meedia teatas iga päev oma suurest edust, võitudest ning tuhandete vaenlaste mahanottimisest ning kümnete tuhandete vagivõtmisest. Ja nii aastate viisi.
s
said/ 3. märts 2014 10:02
Ai rsk Gazpromi aktsia juba -14, täielik börsi krahh venemaal.
m
MATS/ 3. märts 2014 09:46
See, et ei minda Venemaale paraolümpiale või jäetakse ära mõni kohtumine kotib deržava-ideest haaratud Putinit vähe. Aga aktsiate langus ning rubla kursi kukkumine on juba midagi reaalset ning valulikumat, sest Venemaa majandus ei ole sugugi mitte kõige õitsvamal järjel. Juba see suurustlev putinlik olümpia tühjendas riigi rahakotti , sest maksis kokku ligi 50 miljardit dollarit. Ja sõda, ka piiratud ulatusega tuleks veel paari suurusjärgu võrra kallim.
k
kle/ 3. märts 2014 09:23
Venemaad ei tohi mitte iialgi uskuda , MITTE IIALGI!!!!!!!!! Pidage seda kõik meeles igavesti!!! Ütlevad et sõda ei taha aga väed viiakse sisse ja kukutakse sõjaväebaase ülevõtma ja relvi ära võtma. No mis kuradi asi see siis on nüüd??? Räägivad üht aga teevad teist ehk teisisõnu - valetavad.
t
to / 08:47, 3. märts 2014 / 3. märts 2014 09:10
Selge, sain sinust täiesti aru. Ukrainlastel tulnuks mokk maas pidada ning Janukoitši klikki edasi orjata. Vaadata pealt, kuidas too oma kullast WC-s oma asju ajab, lukssuvilt mitmemiljonilise erimööbliga täidab, kunstiteoseid sinna kokku tassib, 1,5 miljoni eurose muuseumiväärtusega auto oma garaaži smugeldab j.n.e. Sest siis olnuks kõik normaalne ning rahulik. Janukovitš ja Putin kaelakuti sõbralikult koos ja rahu maa peal ning taevas. Vahest tegime meiegi sinu arvates valesti, et omariiklust tahtsime?
j
julm/ 3. märts 2014 09:07

s
saavad/ 3. märts 2014 09:06
Vaadake, mis toimub hetkel venemaa börsidel, indeksid on tunniga -10. Venelased saavad laksu kätte.
s
soovivad ikka kyll/ 3. märts 2014 08:58
eestlased ihkavad,ameeriklased vajavad verevalamist. Venelane on rumal vasja,teda ei saa arvestada. Ja ukrainlased samasugused.
Mis neil on öelda!
v
Vaba/ 3. märts 2014 08:49
Hea tuttav kes Krimmis lähetusega viibis sai suhelda ka nende roheliste mehikestega.paljud neist kardavad oma elu pärast ja pole veel kindlad kelle poolt nad on.Selline on vene sõjaväeline väljõpe.
u
3. märts 2014 08:47
Ukrainlased ju alustasid ISE! Putinil oli/on hetkel pooleli networkimine Läänega, selle alla läksid nii Sochi mängud, oli tulemas G8 maailmaliidrite kokkutulek Sochis ning peale seda veel Venemaa esimene Grand Prix ka Sochis. Ma arvan, et Putin ei ole hetkel eriti happy, et Ukraina on keeranud ta programmi persse, mis on seotud majandusega ehk siis Euroopal on vaja Venemaa gaasi ja Venemaal on vaja Läänt kui klienti. Vahepeal, aga otsustasid hakkata Ukrainlased märatsema, sest nad ei saa Euroopa Liitu, mis on niikuinii ju uppuv laev, kes ei soovi enda ülevalpidada veel vaeseid Ukrainlasi, kes, nagu me hetkel näaeme, ei suuda saada hakkama ei iseenda, ega korraliku valitsuse kokkupanemisega, kes siis Putaga alustaks läbirääkimisi. Selleasemel, mingi rumal mass on leidnud olukorrast võimalust niisama adrenaliini ja kaifi saamise pärast laamendada. Ja mida pidi tegema Putin? Krimmist paluti talt abi, pange ennast tema olukorda, kui eestlased oleksid Krimmis elanud rahulikult mitukümmend aastat, neil on seal kodud ning siis ühel hetkel muutub neile seal elamine ohtlikuks, sest mingid hullud kukkusid laamendama (Ma ei räägi siin tava Ukrainlasest, kes samas situatsioonis on), ja nad paluvad eestilt abi, siis eesti aitaks ju ka? Tõsi, küll mitte nii agresiivselt. Lääne meediat lugedes tuleb väja, et enamus Lääne liidreid ootab, et Venemaa ja Ukraina lahendaksid selle situatsiooni omavahel ära võimalikult valutult ja kiiresti ning Lääs ei soovi sellesse sekkuda. Eks saadetakse meediasse tavalist diplomaatilist juttu suvenäärsuse austamisest jne, sest neil on see kohustuseks. Putin on pidanud kogu G8 (Merkel, Obama, Cameron jne) kambaga telefonikõnesid ja arutlusid, aga tekib küsimus, kellega ta Ukrainas peaks läbirääkimisi pidama, kui neil ei ole korraliku valitsust või presidenti ning mingi rumal mass ning kriminaalid möllavad tänaval. Ukraina on lasknud endale toredasti kuuli otse jalga praeguse käitumisega, Lääne jaoks on ja jääb ta Venemaa mõjusfääri ja selles on Ukraina ka ise süüdi, kuna ka selle situatsiooni valguses on ju näha, et nad ei saa enda, ega enda riigiga hakkama. Praegune situatsioon võib kesta ka mitu kuud, aga see tähendab Ukrainale seda, et majandus ei toimi ning seiskub ning millest nad elavad selle aja? Igatahes, aitäh Ukrainale, et on viinud Euroopa WW3 äärele.
e
eestlane/ 3. märts 2014 08:45
Ms3 hmm... Tartusse mob.relv kätte ja läheb kui peaks nii minema
k
küsiksin/ 3. märts 2014 08:43
kas mõni lääneriik on ka tunnistanud hetkel olevat uut valitsust? Venelaste jaoks savi mida räägivad lääne riigid,Krimmi ei anna niisama lihtsalt ära,mustal merel ju venelaevastiku sõjaväebaas...
i
Ikka avaldanus ALLIKAS./ 3. märts 2014 08:35
Kas see ALLIKAS on imetud pliiats. Allikal peab olema ka nimi. Kui nime ei ole, ei ole ka tegelikult tõepärast infot.
m
MADIS/ 3. märts 2014 08:30
Kuidagi poolik uudis, ei saa aru mida sellega öelda taheti. Sevastoopolis olevat nähtud mingit laeva-miiniotsijat. Aga Sevastoopol ju ongi Vene laevastikubaas, mis seal imelikku. I
Uudis oleks see. kui sealsetele laevadele oleks saadetud Venemaa poolt lisajõude juurde. Või teine, et tegu oli venelaste poole üleputkanud Ukraina laevaga.

r
rein/ 3. märts 2014 08:24
ei soovi sõda ukrainaga vaid soovime, et ukraina oleks meie oma
s
Sõdur/ 3. märts 2014 08:24
Valetab, nii et suu suitseb
m
...Õhtuleht toob teieni kõige olulisemad uudised Ukrainast. Lisame võimalusel igale teatele allika, et saaksite näha, kust info pärineb, ja otsustada, kuivõrd saab seda usaldada./ 3. märts 2014 08:11
mina sellist lehte nagu ÕHTULEHT pole kunagi usaldanud ja vaevalt seda ka edaspidi juhtub.
j
Jah/ 3. märts 2014 07:59
Muidugi on tõeline tragöödia, et Ukrainas kukutati venemeelne sõber Janokovõts.
t
tt/ 3. märts 2014 07:55
s
Slava Ukraine!/ 3. märts 2014 07:35
Elagu Ukraina kangelaslik rahvas!
m
Maidan/ 3. märts 2014 07:32
Правый сектор»: Против крымских татар готовится кровавая провокация
Время публикации: Сегодня в 02:48
Центральный штаб «Правого сектора» распространил экстренное заявление о том, что в ночь на понедельник в Крыму оккупационные войска России совместно с местными сепаратистами готовят кровавые провокации против крымских татар. Приводим текст сообщения: «Из надежных источников от наших татарских друзей поступило сообщение, что в СМИ и на телевидении Крыма массово распространяют информацию о якобы перемещениях вооруженных татарских отрядов в направлении Симферополя и Севастополя. Кроме того, крымские больницы предварительно уже получили распоряжение о подготовке приема большого количества убитых и раненных. Таким образом, крымская сепаратистская власть из подачи русских оккупантов готовят в Крыму кровавую провокацию, которая предусматривает массовую бойню и начало широкомасштабных военных действий. »Правый сектор” заявляет, что указанная информация является провокацией и заявляет, что ответственность за любую эскалацию насилие и возможные жертвы целиком и полностью ложится на русскую сторону». Между тем по оперативных данным поступающим из Чечни, несколько групп кадыровских муртадов уже переброшены в Крым. Перед ними поставлена задача организовать серию кровавых провокаций с убийствами русских и крымских татар. Напомним, что Кадыров и Евкуров оказались единственными марионетками т.н. «нацреспублик», которые публично поддержали агрессию России против Украины и заявили о своей готовности принять участие в военных действиях.
p
paras/ 3. märts 2014 07:29
Vot neile. Kell 07:16 kirjutati, et vene rubla kurss langeb müstilise kiirusega, paras neile.

p
paras/ 3. märts 2014 07:29
Vot neile. Kell 07:16 kirjutati, et vene rubla kurss langeb müstilise kiirusega, paras neile.
p
paras/ 3. märts 2014 07:29
Vot neile. Kell 07:16 kirjutati, et vene rubla kurss langeb müstilise kiirusega, paras neile.
m
Maidan/ 3. märts 2014 07:27
СМЕРТЬ РОССИИ. Война против Украины закончится распадом России
Время публикации: 2 марта 2014 г., 23:28
Украинское государственное агентство УНИАН рассказало о дальнейшем ходе событий после вероломного и без объявления войны нападения репрессивной, тоталитарной России на мирную, свободолюбивую Украину. Оно передает: «Если Россия ввяжется в военный конфликт с Украиной, то она получит полноценную войну, которая станет началом конца режима Путина и ускорит распад Российской Федерации на ряд государств». Об этом заявил директор Центра внешнеполитических исследований ОПАД Сергей Пархоменко. «Россия не готова вести полномасштабную войну. Это так или иначе отразится на экономике России, это возмутит протесты, ведь большинство россиян против войны. В первую очередь следует ожидать восстаний в мусульманских автономных республиках на Кавказе, а затем – в Татарстане и Башкортостане», — сказал он. Пархоменко также добавил, что России придется столкнуться не только с украинскими Вооруженными Силами, сопротивлением крымских татар, украинских отрядов, за Украину будут воевать также добровольцы из Чечни, из Грузии, из Турции, из Прибалтики, Польши и еще ряда стран Европы. «Для Москвы все закончится крахом, экономика будет подорвана, доверие будет потерянным, в РФ начнутся сепаратистские центробежные движения, участятся террористические акты, на протяжении нескольких лет от России отколется ряд территорий – на Кавказе, в Поволжье и на Дальнем Востоке», — подытожил Пархоменко.
e
ei mõista/ 3. märts 2014 07:21
nüüd suured probleemid,nad ju teadsid kõik millega see võib lõppeda,kui tänavatel märatsema läksid.Ja nüüd oodaku ära oma valimised ,mingu kodudesse mis nad seal tänavatel veel teevad,Saavad uue valitsuse ,siis läheb elu kuldseks.Märatsevad jõugud ju soovisid sõda.Nad pole tahtnudki rahumeelset lahendust.Et rohkem euroopale silmapaista ,selleks kõik see jama.Abi oli tarvis ,sest majandus ei lähe edasi.Eks siis nüüd maailm aitab jalule tõusta.Kui nad ise rahulikud on küll siis need sõdurid ka sealt lahkuvad,see oleneb kõik mida nad soovivad.
a
ahhaa/ 3. märts 2014 06:58
Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapan, Suurbritannia ja USA loobuvad G8 kohtumisest! „Me oleme otsustanud kohtumisest praeguse seisuga loobuda. Seda seniks, kui olukord on selline, et saame mõistlikult suhelda."
-------
Huvitav, kas tõesti nad usuvad, et venelastele "häbi, häbi" tegemine ja nurka saatmine midagi mõjub? Seda on venelastele ju korduvalt tehtud... Selline pseudotegevus võib rahustada neid endeid, aga vene jõhkrus ei tee sellest välagi, sest selline jõuetu käitumine ongi see, mida venemaa "Läänelt" ootab ja eeldab.
a
Arutavad./ 3. märts 2014 03:08
Kui plahvatusi kuulda ,siis käib ju sõda.
t
time/ 3. märts 2014 02:41
Vladimir Putin has declared war on Ukraine, the acting prime minister in Kiev, Arseniy Yatseniuk, has said, as Ukraine called up its military reserves in readiness to fight but also ordered its troops to resist responding to Russian “provocations” for fear of triggering a bloodbath. http://www.theguardian.com/world/2014/mar/02/ukraine-warns-russia-crimea-war-live
see algas.............
a
Anonüümne. / 3. märts 2014 02:36
Tahaksin siinkohal avaldada ka arvamust.
Oma hea sõbraga mõlgutasime üleeile mõtteid, et nii või naa ei julge USA ja NATO midagi teha. Kardavad. Kahjuks oli meil õigus ja nii lähebki. Milleks on tehtud NATO, tekib küsimus ? Vene Föderatsioon lihtsalt naerab nende ähvarduste peale. Miks ei lähe keegi Vene Föderatsiooni ründama, et Putin kukutada ja lõplikult asjad maailmas korda teha ?
Kahjuks arvan ka, et kohal on III maailmasõda. Vaikselt, aga hakkab tulema juba.
Kuid üks asi ei mahu minu pähe. Keegi võiks seletada ?
Nimelt on Ukrainal sadu tanke ja hävitajaid. Miuks neid ei kasutata, vaid lastakse ennast okupeerida ?

e
Eedu/ 3. märts 2014 02:11
Ei tea kas meie Savisaar ka sama käigu teeb meie vastu millalgi.
r
raudbetoon/ 3. märts 2014 02:09
Soo...või provokaator...ma soovitaks teil otsida Ukraina tuttavaid, külastada seda maad, õppida selgeks keel, mida ma valdan suhtlustasemel ja siis tulla siia targutama. Soovitan selgeks teha selle konflikti algus, Maidan. Meie, eestlased teame sellest 10%
a
Ahuijenna/ 3. märts 2014 02:09
Venelasi ma ei salli .Ei sallinud minu vanemad ja ega ka vanavanemad. ei salli ka minu lapsed ja tulevikus l.............sed Kõik se selleks ,et neil puudub tegevus teha midagi uut . Kordavad kõike, sittasti ja uuesti. dumat nada ne prõgat . UHADI TAMOI.
R
!!!/ 3. märts 2014 02:01
Raudbetoon on provokaator. Kord juba läbi käinud. Ukrainlased ei ole nii lollid. Rüüstajad on samast mastist mis meilgi e "vsjo naše"
4
4343/ 3. märts 2014 02:01
Venemaa ei julge mitte kunagi sõdida Ameerikaga. Teiseks on Obama nõus sellega, et Venemaa alustaks sõda Ukrainaga, sest siis saab Usa alustada süüria vallutamisega.
A
!!!/ 3. märts 2014 01:58
Ainukesed, kes hetkel midagi teevad, on USA ja GB.
Sakslased, Prantslased, Jaapan, Kanada, Itaalia on vaid suud paotanud, et oi oi kui pahad poisid.
Kas tõesti on hirm karu ees nii suur või on kõik liidrid miljarditega kinni makstud?
r
raudbetoon/ 3. märts 2014 01:36
Just rääkisin tuttavatega sealt, eile öösel oli pekstud tüdrukut, kes ei rääkinud Ukraina keeles, röövitakse poode, taksojuhte, kui te tõesti arvate et kõiges on süüdi Venemaa, eksite rängalt, lääneriigid saavad sellest aru, muidu vihiseksid ammu kuulid. Häda ongi selles, et provotseerivad mõlemad pooled, Ukraina juhtkonnal on kontroll kadunud lihtsalt, liiga palju erinevaid rahvusgruppe, minu tuttavad ukrainlased on öelnud, et neil on mõlemast poolest savi, peaasi et ei tuleks kodusõda.

o
oeh/ 3. märts 2014 01:19
Hea lugu oli sellel al jazeera ajakirjanikul. Mees küsis venkult otse, et miks vene sõjavägi siin on, vastas, et terroristide pärast, kui ajakirjanik küsis, kus need terroristid siin krimmis on, hakkas venku ise ka naerma Venemaa jõhkra vale peale. Vastikud propaganda meistrid, ainult valetada ja lõhkuda oskavad.
m
Mr Cool/ 3. märts 2014 00:51
j
Jumal/ 3. märts 2014 00:49
Venemaa võiks oma väed ära koristada, püha jumal miks neil nüüd sõdida on vaja? Süürias on sõda, Afganistaanis aga nüüd siis Ukrainasse ka või? Ega see Putin täismõistuse juures pole.
o
oleks sel inimeste valitud Viktoril munad sama tugevad kui näpukesed/ 3. märts 2014 00:48
ei siis märatsejad suured ja laiad saaks olla.
t
to: Polenime/ 3. märts 2014 00:44
Aga juhtimist pole sellel armeel ollagi. Pole juhtimist, pole armeed. Ohvitserkond vaevalt hakkab mingisugustele aseministritele ja kohusetäitjatele alluma.
f
fedja/ 3. märts 2014 00:42
kas siis tõesti ei leidu snaiprit
p
poisiklutt/ 3. märts 2014 00:36
Miks on vaja sellist jama korraldada aru ma ei saa? Venemaa suur ja lai aga ikka jääb väheks. Võiks nagu asja rahulikult võtta, aga ei. Ikka peab venelane jõuga peale minema nagu terve ajaloo jooksul ta teinud on.
p
probleemil lihtne lahendus/ 3. märts 2014 00:35
tegelikult on väga lihtne lahendus asjale, ilma igasuguse söjata. köik lääneriigid annavad venemaale teada - köik vene kodanike ja firmade varad (pangakontod, kinnisvarada londonis, luksusjahid monakos) külmutatakse möneks kuuks. Ja pärast seda aega, anatakse kas tagasi (kui venemaa ilusti käitub) vöi antakse ukrainnale komepnsatsiooniks. Samuti 500% import/eksport maks igale ärile venemaaga. Muidugi oleks selline samm ka läänele valus, kuid siiski paras löök venemaale sinna kus see valu teeb. Maailm ei ole see mis oli 60 aastata tagasi. ilma söda pidamatta saab ka venemaad paika panna. tuleb lihtsalt vene valitsevale eliidile selgeks teha "ok, vötke ukraina ära, aga teie ärahellitatud vösukeses vöivad äran unustada uusima iphone'i ja väljasöidud londonisse". heaoluühiskonnas ei taha keegi tegelikult söda, sest kaotada liiga palju.

r
REALIST/ 3. märts 2014 00:34
Olukord tõesti väga masendav aga illuminaatide vastu väga raske võidelda.
j
jn/ 2. märts 2014 23:34
to Teet, kle su põrutust lapsepõlves loeb su tekstist välja. Pronksiööl olid ka huligaanid väljas ja sama jutt oli sibulatel, et kui peaks midagi venelastega Eesti piires juhtuma, siis tulevad nad sõjaväega peale. Ega Ukraina rahvas samamoodi ei koosne huligaanidest. Mine arene enne kui sõna võtad, või kysi Putka käest passi, saad ka vähe Venemaa "mõnusat" elu nautida!
p
2. märts 2014 23:28
pole hullu,venelased juba tinutavad viina näost sisse nagu Tsetseenia sõjaski,arvati ka suure huraaga et teevad kergelt ära aga sittagi esimese sõja said hoopis kaela,nii läheb ka siin ja pärast seda lähevad NAto väed Ukrainasse õppustele ja jäävadki kogemata alaliselt sinna nagu Gruusias ja 2.sõda enam ei tulegi. Vast Putin ära unustanud milleks tal seda Ukrainat vaja oli
õ
ÕL topib mingit vene tsuhnaa videot/ 2. märts 2014 23:22
t
to rainis/ 2. märts 2014 23:21
aafrikas on naftat ning teemante ja muid rikkuseid. Mida sul ukrainas on huvitav?tiblastani poolt kiiritatud maa ja ei muud midagi erilist.
Aafrikasse jooksevad selleks,et sealt saab sõja varjus miljonäriks.
j
jn/ 2. märts 2014 23:19
milleks üldse sibulate ajakirjanduse teadaandeid siin ülesse laadida kui nende jutt ei vasta kunagi tõele?!
t
to to Ardo/ 2. märts 2014 23:18
Siinkohal vaidleks vastu. Kui hästi mäletad tegi Tolliliit ettekirjutusi ka Euroopa Liidu liikmetele nagu Leedu, Eesti ja Soome ja mitteliikmetele nagu Norra. Miks Venemaa ei peaks tegema ettekirjutusi Ukrainale. Ukraina oleks lihtsalt meelitatud Liitu küll pärast oleks tulnud ka karmid ettekirjutused. Tolliliidu eesmärk on ainult üks liita endine Nõukogude Liit ja kõik endised Sotsialistlikud Riigid üheks Mega Tsaaririigiks mida juhib Vene Tsaar (loe supervaras Putin).

t
to :to aus eestlane/ 2. märts 2014 23:17
sulle on juba TIBLA otsaette kirjutatud. Mitte üks eestlane ei suuda nii palju kirjavigu teha.
Ja mitte üks tibla ei tule siin balti riike hõivama.
Kui asi nii läheb siis on meil 3 maailmasõda ukselävel ja siis tuleb asi juba nii teha,et kogu se venemaa pihuks ja põrmuks teha. kõik euroopa riigid lähevad ja kõnnivad sellest krdi tiblastanist üle ning seda riiki ei eksisteeri enam. nad ei oleks veel paremat aega saanud ajastada. Nüüd kus kevad ka veel tuleb ei saa nad oma tiblastani talve taha joosta millega nad on"võitnud" nii napoleoni ning ka hitleri. Oleks hitler napoleoni viga mitte korranud ei oleks praegu seda konflikti,sest ei oleks sellist kohta nagu tiblastan ning putin nühiks kuskil saksamaa hotellis peldikuid.
k
kass/ 2. märts 2014 22:59
Tahaks hirmsasti teha ettepaneku mõnele organisatsioonile viimaks mõnda rahvusvahelisse dokumenti sisse järgmise sisuga säte/mõte: ükskõik, millise riigi kodakondne, kes on alaliseks elukohariigiks valinud mõne muu riigi ega kavatse kunagi kodumaale elama asuda, loobub õigusest relvastatud kaitsele riigi poolt, mille kodakondne ta on, kuni ta pole ümber asunud oma kodakondsusjärgsesse riiki.
Kõiki kodakondseid kaitsevad riigid relvade toel vaid oma territooriumil.
Riikide katsed oma kodanikke relvade toel kaitsta teise/te riigi/riikide territooriumil lugeda interventsiooniks, mille kavandajad ning elluviijad anda sõjatribunali alla.
Kui inimene ei soovi elada riigis, mille kodanik ta on, on see tema vaba valik! Kuid ta peab ka aru saama, et teise riigi territooriumil elades võõrriigi kodanikuna ei saa tal olla samu õigusi, eeliseid, võimalusi, vabadusi, kui kodakondsusjärgses riigis.
Venemaa naeruväärne kodakondsusesse värbamise poliitika viib vastasel juhul aina sügavamate konfliktideni ja ilmselt enam mitte üksi Ukrainas. Kusjuures tänaste sündmuste (ja ka Osseetia) taustal hakkab hirmsasti tunduma, et tegemist on plaanipärase ning sihiteadliku poliitikaga Venemaa poolt, mida naiivsed ning heausksed lääneriigid ei osanud kahtlustadagi. Või veel vähem seda, millal selline poliitika nende endi vastu võib pöörata.
Ja nüüd kujutage vaid ette, kui Venemaaga kehtestatakse viisavabadus! Mis siis, kui venelased pole ühel hetkel Saksamaal rahul sellega, et sakslased nendega vene keelt ei räägi ja sunnivad nende lapsi saksa koolides saksa keelt õppima! Venemaa tajub ohtu oma kodanikele ja järgmisel päeval on väed Saksamaal sees vene kodanike kaitsel!
Kuigi... tõttöelda... juba praegu on olukord väga keeruline. Euroopa on vene gaasilõa otsas. Lahingud Läänemerel või Soome lahes ei tule gaasitrassi tõttu enam kõne alla - see viib ökokatastroofini mitte Venemaa, vaid kõik muud rannikuriigid. Kas peame taas kord nendima, et oleme sinisilmsemast sinisilmsed olnud ning usaldanud idanaabrit, kelle tugevaim külg näib olevat meid kõiki ümber sõrme mässida ning endast sõltuvaks teha - see ju parim kaitse rünnakute eest!
r
reservist/ 2. märts 2014 22:54
Vanemaa on nii väljaõppelt, tehniliselt kui ka hetkel positsioonilt Ukrainast kokkuvõttes umbe kolm korda üle. He oleks kui vabatahtlikud kes sõjalise ettevalmistusega on ei saa õiguslikke aluste alusel Ukrainasse appi minna!
t
to vastus 2 eesti vrs. vene/ 2. märts 2014 22:48
kuule tatinokk,12 aastaselt peaksid juba oskama ilma vigadeta kirjutada.
u
Ukraina koos maa ja orjadega/ 2. märts 2014 22:43
kuulub USA-le. On selge ?
Mida lollid hohollid ise tahavbad,see ei kepi isegi koera koonu ega kure jalga.
t
to to 13:52, 2. märts 2014 / 2. märts 2014 22:37
millest sa räägid,ise ei julge oma nime all kommidagi,patrioot kurat,ptü...
v
Venemaad juhib skisofreeniline maniakk/ 2. märts 2014 22:29
NATO püüab siis venemaa maniakist bandiit putinile midagi kokkulepetest rääkida???
Maniakk tuleb Haagi Tribunali ette vedada ja trellide taha pista koos oma kremli bandiitide jõuguga.

p
Puusepp/ 2. märts 2014 22:22
Puratiinodel on nina liiga püsti jälle.
n
nutune/ 2. märts 2014 22:17
Ukrainal vist tuumarelva ei ole aga see-eest on tuumajaamad.
t
Tsipoliino/ 2. märts 2014 22:16
Puratiinod on oma nina püsti ajanud.
a
Ardo/ 2. märts 2014 22:14
Venemaa huvid on Ukraina suhtes väga suured.
Esiteks toodab Ukraina 100% Vene helikopterite mootoritest.
Teiseks toodab suurema osa uue Venelaste raketi mootori osadest samuti Ukrainas.
Kolmandaks on Ukrainal parim sadamate positsioon Mustal merel.
Neljandaks tähendab Ukraina lahkumine Venemaale lojaalsete riikide hulgast tegelikult Venemaa mõjusfääri lõppu (nii nagu lendas aia taha SRÜ nii lendab ka Tolliliit)
u
uus/ 2. märts 2014 22:04
Nato ja Üro strateegia. Vaenlase surnuks läbirääkimine. Istutakse kokku, arutatakse, jõutakse jälle ja jälle samale arvamusele: Venemaa peab taanduma! Rasmussen teeb iga tund pressika, räägib asoluutselt sama jama, mingeid meetmeid siiani rakendamata, samas, kui Putin irnub Lääne tegevusettuse üle ja hõivab igapäev järjest enam. Kas tuleb peale okupeerimist pressikas, kus Rasmussen pea norus ütleb.. me ju püüdsime vaenlast surnuks rääkida, ei õnnestunud.. järgmine kord äkki venelased usuvad
E
!!/ 2. märts 2014 22:02
Ega muidu aru ei saa kui:
Venemaa kodanikele Euroopasse sissesõidu täielik keeld.
Kõik arved blokeerida ja sdea enne kõike ladvikul.
Õli- ja gaasitarnetest loobumine esmalt 1 kuuks. Kui kasu ei ole enamaks. Euroopa varustuskindlus on selleks olemas.
Kahju on see, et ei Saksamaa ega ka Soome ja veelmõned head sõbrad sellega kaasa ei lähe.
Kõik on ju märganud, et Saksamaa vaikib!!
g
Greg/ 2. märts 2014 21:57
Niisiis,CNNs NATO peasekretär äsja ütles,et mitte ükski liikmesriik poole artikkel 4 käivitust taotlenud.
e
eemaldama väed ja laskma/ 2. märts 2014 21:55
põletada ning kõrisid lõigata ,lasta surnuks peksta ja rüüstada .
Hea nõudmine ,pole santi sõna vaja õelda.

k
kassd/ 2. märts 2014 21:50
Venemaa tahtiski seda.
See on kõik Putini plaan. Olümpia ja Paralümpia vahel.
Putin on siga. Rumal ajutu siga!
u
ukrainlaste oma keel na inglise/ 2. märts 2014 21:50
keele sarnane,pole enam kirillitsatki. Kiired muutused vast alati ei too edu.
Kui just murest mustaks läinud juudinoormehed appi ei jookse niikui georgiinidele.
m
Mees/ 2. märts 2014 21:39
Karm reaalsus kipub olema selline ,et vene superiigi poolt pühitakse Ukraina umbes kahe nädalaga lihtsalt ära.Võrdluseks võib tuua Iraagi rahva võitluse oma riigi eest.Ja teised riigid mõistavad hukka,korraldavad ümarlaudu,saadavad noote jne...
h
hmm mis on mu nimi/ 2. märts 2014 21:26
kõik maat minge rünage vene vastu siis terve maelm on rahulik!!
tapke kõik sõja vaelset miite tavaliset elavat
j
janman/ 2. märts 2014 21:18
aga tarkpead ainult istuvdvad ja kirjutavad miks keegi siis ei tule saatkonna ette mmelt avaldama,.......keegi ei julge.....aga kirjutama esimesed.....
h
hüsteeritsejatel vist magus aroom lehvimas/ 2. märts 2014 21:13
ja püksid miskipärast pruunid.
Hirm on edasiviiv jõud alati.et hirmu natuke taltsutada ,peab kõvasti karjuma.
Saamid laseva oma joigu,siis nad pole lume peal üksinda. Hääl on ka.
x
XMAS/ 2. märts 2014 21:10
Kuulge, mina arvan sellest asjast nii. Ärge mind nüüd nugadega loopige. Me kõik teame, et Ukraina ei saa endaga hakkama, sest neil ei ole head, võimsat riigijuhti. President peaks kaitsma rahvast ja aitama igas olukorras, mitte nagu Janukvõts kes poeb vahepeal peitu ja tuleb siis tagasi. See on umbes sama hea kui kapten näeb laeva peal, et laev sõidab varsti vastu jäämäge ja siis otsustab ise ennast päästa ja sõidab paadikesega minema, aga teised las upuvad. Nii ka ei saa. Mõelgem nüüd sellepeale, et Ameerika tahab Ukrainat sellepärast abistada, et saaks oma sõjavarud sinna viia, sest see on ju Venemaale nii lähedal. Ukraina liitumine Euroopa Liitu oleks silmnähtavalt Ukrainale katastroof, sest, et Venemaa ja Ukraina vahel on(olid) vägahead sidemed, kõik majandus on Venemaaga seotud ja nüüd nende sidemed purunevad, ehk siis ukrainas jäävad kõik töötuks ja üldse kõik hakkab minema allamäge ja Ukrainlased hakkavad raha küsime teistelt riikidelt, et nö jalad uuesti alla saada. Aga kes neid toetama peavad? Muidugi need kes sinna Euroopa Liitu kuuluvad, kaasaarvatud ka Eesti, aga meie riik ei saa niigi endaga hakkama. Ukrainlased on mõnesmõttes ise veidi lollikesed. Ja Putin üritab kõigest kaitsta Krimmis vene rahvusest inimesi, keda Ukrainlased kiusavad, see umbes sama olukord, mis meil Eestis, eestlased ei salli venelasi. Sama ka seal. Nii, et mingist sõjast siin väga rääkida ei saa. Kahju natukene Ukrainast, et sellise riigipea tõttu kannatavad nüüd miljonid inimesed..

e
eks need kõige suuremad röökijad ja marodööride revolutsionäärideks tegijad/ 2. märts 2014 21:09
ole esimesena minemas oma kullakottidega.
Mõnel jääb mõis või sünniloss maha ,aga pole parata
Oma nahk ikka armsam ja hakka seletama ,kuidas ja miks raha röövisid ,riigikassast aadrit lasid ja lambaid pügasid.
v
vastus/ 2. märts 2014 21:09
ei sa meie midagi teha ju meil nii väike riik et suur haisev karu astub sellele peal!
v
vastus/ 2. märts 2014 21:09
ei sa meie midagi teha ju meil nii väike riik et suur haisev karu astub sellele peal!
v
vastus 2 eesti vrs. vene/ 2. märts 2014 20:58
sain aru küll kuigi ise pole nii kaua elanud ma ainult 12 aastad vana.aga teeks samma kaitseks kodumaad.
e
eesti vrs. vene/ 2. märts 2014 20:56
olen eesti patrioot - läheks iga kell püss õlal venelaste vastu..ennist mõtlesin seda majandusliku poole pealt...
v
vastus eesti vrs. vene/ 2. märts 2014 20:51
kui tahad puudini perset laguda aga hakka siis pihta ühte ma ütlen kaua sa ei lagu
e
eesti vrs. vene/ 2. märts 2014 20:47
kui kuulata jutte vanematelt inimestelt.. Siis Vene valitsuse ajal oli Eestis parem seis kui hetkel on.. Äkki ongi meile Vene Võimu ka siia vaja- et lihtrahval paremini hakkaks minema ??
v
vastus/ 2. märts 2014 20:40
varsti saadab Puudin lapsed ka sõda et tõestada kui võimas riik venemaa on

n
naera/ 2. märts 2014 20:30
pooleks, kas tõesti, nii meie riigijuhid, Euroopa omad ja Obama kavatsevad oma mõtetute avaldustega venelased surnuks rääkida? Samas, kui viimased lihtsalt vallutavad uusi sõjavõeosi ja hooneid. Lääs pole mitte ühtegi sammu teinud selleks, et ukrainlaste suvenäärsust kaitsta. Edu surnuksrääkimisel tainad
o
oeh/ 2. märts 2014 20:25
Kiievist 130miili põhjas on nähtud vene vägesid. Paistab, et vaid krimmiga asi ei lõppe!
j
Joker/ 2. märts 2014 20:23
v
vastu tasuks saame 100 eurist tööjõudu piiramatult sealt./ 2. märts 2014 20:20
Si..ta nad oligarhide varasid puudutavad juba järmine nädal näeme, kuidas kütuse hinnad tõusevad ja kes rahastavad seda jaburdust seal.
m
2. märts 2014 20:19
minu eelmine komm kustutati. Vale või hea , elasime sõpruses iga vene ja ukrainlasega. Kui läks päriselu elamiseks saime aru, et milkod kudkod on asja paremini ära tabanud ja oskavad ki siin Eestis elada , oma lapsi kasvatada!!!!!!!!!!!!!!
k
küll on siin koos vapraid vüitlejaid ,aga miskipärast/ 2. märts 2014 20:13
tundub see kõige tõhusam relv olema kõri. Vaprad velled harjusid Iraagis hirmuta tapma,seal oli enne kontrollitud ja relvade puudumine tuvastatud.
a
Auu kapo/ 2. märts 2014 20:05
Mingid komentaatorid on siin küll "mingi" riigi mahitusel mässu ōhutamas.
k
Kodanik/ 2. märts 2014 19:57
NO meid eestlasi see ju ei puuduta, kui midagi siiapoole hakkabki tulema siis meil n ju Pihkva dessantdiviis.

t
to juri/ 2. märts 2014 19:51
mõtle natuke,miks osa rahvast tänavale tule....heast elust või......
v
vaene.../ 2. märts 2014 19:51
Soovin jõudu Ukraina rahvale... Kõik sõjad maailmas on suuremalt jaolt alustanud poliitikud kes ihkavad olla jumalad...Neile ei loe rahva heaolu miskit...tahavad oma saavutada kasvõi rahva verega... Olge tublid seal ukrainas loodan et õiglus jääb võidule....
õ
õhtuleht/ 2. märts 2014 19:46
võiks võrdluseks tuua, milliseid uudiseid vene propagandamasinad toodavad hetkel - PBK uudistes oli, et paarsada inimest kogunes korraks ja läks seejärel laiali.
l
lihtne mats/ 2. märts 2014 19:46
arvan et maailm on juba jagatud, uued omanikud lihtsalt tasapisi alustavd haldamisega. venemaa lihtsalt on see kes toob esimesed kastanid tulest, edasi teeb seda usa, kusagil aafrikas kus on mida võtta. eesti võib tunda end ohutult, siit pole midagi võtta.
k
kodanik/ 2. märts 2014 19:41
Ainult meie oleme lollikesed ja anname oma merd- maad venelastele. Kahju.
r
Russia Rising/ 2. märts 2014 19:39
Oligarhide rahad külmutada maailmas+paar marssalit saadavad Putleri p...e ja ongi natukeseks ajaks taas rahu.
h
HEIL/ 2. märts 2014 19:39
maailm sai endale uue Adolfi , väikesed mehed on ohtlikud oma kompleksidega . selle pärast ei taheta neid USA politseisse , kipuvad võimuga liialdama
m
2. märts 2014 19:25
ma tahaks et venemaal juhtuks nagu ukrianas vabandust ukrainas kus rahvas koguneks moskva punasele väljakule mässaks seal putini vastu nagu kiievis mässati janukovitsi vastu ja putin põgeneks lõpuks põhja koreasse kaitsva kimi õla alla nagu janukovits puges tema hõlma alla

p
palk silmas/ 2. märts 2014 19:23
maailmapank pole Ukrainat veel laenuorjusesse saanud suruda... Pole seal ühtki omakasupüüdmatut "abistajat" ega sellist , kes siiralt sooviks, et Ukraina oleks päriselt iseseisev. Keegi paneb nagunii käpa peale aga kes...Vaatame või oma riigikest, punaparunid vahetasid lipu värvi kuuerevääril, aga saamahimu kasvas suure katla suppi süües veelgi..
u
urmas meidla/ 2. märts 2014 19:18
u
UKRile/ 2. märts 2014 19:14
Euroopas ja ilmselt kogu maailmas on hetkel üks ainus tõeliselt fašistlik riik - Venemaa. Riiklikult fašistlik, võimult ultrafašistlik. Put In -ist sai Putler.
k
2. märts 2014 19:12
Kõik kaelakandvad riigid Ukrainale appi!!!
u
UKR/ 2. märts 2014 19:09
tundub, et eelmise aasta lõpu ennustus läheb täide, ameerika mees ennustas, et usa ja euromehed alustavad santaazitegevusega ukrainas selle aasta alguses, kahju sealsetest inimestest, kes sattunud eurofašismi hammasratta vahele.
l
Leole, Ennule, Siirile, Tõnule, Reinule ja Vellole/ 2. märts 2014 19:07
Ole sa muki või FSB agent, aga sinu eesnimede manuaal on väga vananenud - ühtki nime ei ole, mida tänapäeval ka lapsele pandaks. Palu Moskval kiirustada värskemate andmeteta.
r
Rein ja Vello/ 2. märts 2014 19:05
Tõnul on õigus nagu alati.
t
Tõnu/ 2. märts 2014 19:04
Ega minagi ei saa vastu vaielda endale, ehk Siirile 16:19, samuti mitte oma hilisematele ilmuistele Tõnule, Reinule ja Vellole - me kõik arvame, et Venemaa on tänapäeva katk nagu see oli ka eelmise sajandi katk.

s
Siiri/ 2. märts 2014 19:02
Ka mina nõustun iseendaga, ehk Leoga 16:16 ja Ennuga 16:18. Maailm oleks parem paik, kui ukrainlased poleks venelasi Kiievi russist välja löönud.
e
Enn/ 2. märts 2014 19:01
Ma olen ise-endaga, ehk Leoga (16:16) nõus - kui küsimus on ebaseadusliku võimu kõürvaldamises, tuleks kiiresti alustada Kremlist.
l
Leo/ 2. märts 2014 19:00
Kes või mis märatsevad Kiievis, ei ole Kremli asi. Kremlis on ise kuritegelik võim, mis on korduvalt sooritanud mõrvu ja terroriakte oma rahva vastu ja pimendanud praktiliselt kõik mõjukamad infokanalid, et venelastes marurahvuslust õhutada ja neil mingeid südametunnistuse piinaseid ei oleks ükskõik kellele minna. Kui neid piinu üldse kiunagi on olnud.
o
OneMina/ 2. märts 2014 18:58
OneMina, I pray on behalf of Ukraine.
n
neiu/ 2. märts 2014 18:38
Kui see asi läbi ei saa ..võib tulla tõesti varsti 3 maailmasõda
p
peremees saabus/ 2. märts 2014 18:36
1943. aasta Teherani konverentsi aegu nõudsid USA president Roosevelt ja Inglismaa peaminister Churchill, et Iisraeli riik tuleb luua Lõuna – Venemaale, ka Krimmi. Ähvardati teist rinnet mitte avada jne. Eks mõistagi lubati siis lahkelt vastu Baltikumi, Karjalat ja Ida – Preisimaad, seoses Jaapaniga ka Kuriili saari. Kuni Teherani konverentsini oli Baltikumi saatus siiski veel lahtine.
Jalta konverentsi aegu käidi juba koos NLiidu Juudi Antifašistliku Komitee liikmetega (esimees Solomon Michoels) territooriume üle vaatamas.
http://warfiles.ru/show-18679-tegeran-43-sekrety-krymskoy-kalifornii.html
„Kalifornia" Krimmis!
http://www.youtube.com/watch?v=-A42-BmAncA
Miks andis Hruštšov Krimmi Ukraina NSV-le?
k
Kalev/ 2. märts 2014 18:18
Läki välja ja anname kõigile pasunasse, kes meiega nõus ei ole!!!
Üks seik, KES ON VASTANE???
Venelane???
Venelane- definitsioon - kõik endised NSVL kodanikud kes valdavad vene kõnekeelt?
- ka udmurdid, komid ,marid, kaukaasia ja siberi eestlased, ukrainlased, valgevenelased, gruziinid, azerbaidžaanlased, kreeklased ( krimmi kõige põlisemad elanikud), balhašid, tšuktšid, ka lätlased ja leedukad, karjalased vene poolelt, tatarlased ... kõik 160 ja enam rahvust, kelledega suhtleme vene keeles kuna nemad valdavas enamuses oskavad vaid ima ja vene keelt. Ka kodumaalased, kes ei ole MINUGA samal meelel
u
umbluu/ 2. märts 2014 18:17
Kuulge siinsed lahmijad vaadake lives mis tegelikult toimub Krimmis kaitsevad nii vene kui ka ukraina rahvusest naised ja lapsed oma kehadega Ukraina sõjaväeosa väravaid ei vaja ükski venelane Putini kaitset vaid rahulikult elada....kõik muu juba mis siiani toimunud on 5 da kolonni provakatsioonid kuna venelaste lemmiklaps ja kohalik mõisnik löödi häbiga minema ja Putin jäi rammusast tykist ilma.

m
MK/ 2. märts 2014 18:09
Väidetavalt nii palju venemeelseid seal, mingu siis venemaale, see suur ja lai, ruumi peaks ju olema.
v
variant/ 2. märts 2014 18:07
1717. aastal Londonis loodud Ühendlooži Grand Orient 200-ndaks aastapäevaks organiseeriti Suur Oktoobrirevolutsioon. Näis, mis toimub 300-ndal aastapäeval...
http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Lodge
t
to 13:52, 2. märts 2014 / 2. märts 2014 18:00
Sinusugused julkjürid kisuvadki saba jalgevahele ja vaatavad vaikselt kuidas pähe istutakse - peaasi, et kõik korras oleks ja ei peaks jumala eest ennast ohtu seadma. Ptüi - inimrämps. Õiged mehed kaitsevad oma kodumaad viimse veretilgani. Kui tuleb mobilitsatsiooni käsk siis sinusugused poevad peitu.
a
aespa/ 2. märts 2014 17:33
i
I./ 2. märts 2014 17:17
Lugesin siin paar komentaare, et Ida-Virumaad ei tuleks kaitsma. Ise olen vene keelt kõnelev ja Ida-Virumaalt pärit. Mina olen Eestis sündinud ja minu vanemad on Eestis sündinud, nende venemad pooleldi on eetlased ja pooleldi venelased. MINA OLEN EESTLANE JA EESTLASEKS JÄÄN, sõltumata sellest mis keelt ma kõnelen rohkem või vähem!!!Ma armastan oma kodumaad!!! Mis tähendab, et Ida-Virumaad ei tuleks kaitsma ???? Siin elavad samasugused inimesed nagu teiegi, kes on samasugused Eesti Vabariigi kondanikud nagu teiegi. Kui te pole kunagi seadustest midagi kuulnud, siis diskriminatsioon on Eestis keelatud !!! Te ei vääri ise kaitset, kui ei austa oma riigi seadusi ja teisi inimesi.
j
johhaidii/ 2. märts 2014 16:50
k
Külakost/ 2. märts 2014 16:49
o
OneMina/ 2. märts 2014 16:28
OneMina; do I prevent a coup d'état.
PRAGMATISISMIKSI.

b
Bla/ 2. märts 2014 16:19
Õiglustundest lähtudes peaks Ukraina vastulöögi andma. Ilmselt oleks see siiski majanduslik enesetapp pika konflikti korral. Kui minu teha oleks siis ma kingiks Krimmi venelastele ja annaks ka piletiraha veel neile kes Ukrainasse jäid. Peale seda alustaks majanduse lahtihaakimist venemaast ja alustaks ühinemist NATO ja muude organisatsioonidega. Vastasel juhul pole tõenäoline, et keegi appi tuleb.
m
Mari/ 2. märts 2014 16:11
Mitte kellelgi pole õigust sekkuda teise riigi siseasjadesse. Iga riik peab suutma oma asjad ise korda seada. Seal Ukrainas on ennegi " käärinud " ja kindlasti tuleb veelgi ette selliseid olukordi. Tapatalgud ei vii kuhugi. Sina To Mari, kes sa meid idioodiks sõimasid vali oma sõnu, väga matslik käitumine.
n
No küll mõni Eesti poiss/ 2. märts 2014 15:57
Esimesena kohale ruttab ja selle PAUGU ära paneb! Meil ju ikka musta meest etteotsa vaja,aga Putin ju valge.
r
Rauno Valamaa/ 2. märts 2014 15:49
Läbi aegade on venemaa üritanud Ukrainat "peedistada", tekitatud gaasi võlg kuna müüdi seda ebareaalse kalli hinnaga, imelikud laenu andmised..... Venemaa on lihtsalt hämmingus, et tovariš Janukovitš ei saanud hakkama. Tasuta lõunaid ju ei ole ning siis mingid läänemeelsed ukrainlased hakkasid pead tõstma???? Muidugi on vaja ruttu sekkuda ja asjad klaaraks teha. Kui venemaa ei kardaks Ukraina rahvuslasi siis juba oleks tegutsetud. Tovariš Putin´ile on praegu väga soodne Ukraina seesmised pinged. Las rahvas madistab ning siis tuleb tovariš Putin, hujaksti üleni valges vabastaja, ning seletab, et vabastas rahva. Copy, Paste ajaloost.
Natol pole asjast sooja ega külma. ÜRO ei sekku ennem kui kasutatakse vägivalda lihtinimeste suhtes. Seega pole siin Ukrainal muud midagi kui riigi patrioodid või vabatahtlikud.
Reaalsus on tegelikult see, et madinaks läheb aga millisel tasandil ning, kes julgeb Ukrainaga kaasa minna?
Leedu on juba oma seisukoha näidanud...Kas keegi veel????
j
juss/ 2. märts 2014 15:44
Kolmas maailmasõda algab :S
l
Linda, vanur maalt/ 2. märts 2014 15:41
Alati jääb võimalus, et esimese lasu teeb provokaator ja Venemaa oskab kindlasti seda oma huvides ära kasutada. Seega on oht väga suur.
j
Jaanus/ 2. märts 2014 15:37
milleks valvuril puss , kui ta sellest ei tulista . kui plats puhas , pole tulistamisel enam motet .
b
bbbbbbbbbbbbbbb/ 2. märts 2014 15:21
Las aga nottivad üksteist,küll varem või hiljem tuleb ka rahu+meieni nad niikui nii ei jõuaks!!!

k
KGB stsenaarium/ 2. märts 2014 15:11
Eeskujuks võeti Hitleri samasugune tegevus ja edasi prooviti mitu korda sama - Ungari 1956, Tsehhi 1968, kõik Baltimaad 1940, Leedu 2001, Eesti- 2007 (ja sealt olekski võit saadud, ikka Vsjoo nashe ja Savisaar oli vait), Gruusia -2008, nüüd siis Ukraina ja iga kord minnakse venelaste elu ja vara kaitsma teistesse riikidesse. Eesmärk on provotseerida sõjalist rünnakut teiselt poolelt ja siis saab kisada, et neid rünnati esimesena. Läänepoolne maailm on loll ja usub jätkuvalt, et see fashist muutub. Putinil on kõva KGB väljaõpe ja suur eesmärk - taastada geopollitilise katastroofi"-eelne olukord. Iga venelaste rnnak peab väga täpselt fikseeritama, siis on näha, kes keda ründab,ei tohi teha Gruusia viga. Millegipärast on nad unustanud oma võimuhaaramine nn. oktoobrirevolutsiooni ajal, kuidas siis ikka ebaseaduslik valitsus tekkis. Jumal kaitse Ukrainat.
r
Riho Kivila/ 2. märts 2014 15:06
See, mis toimub Ukrainas, peaks panema ka meid kainelt mõtlema. Elame reaalsuses ja unistada pole vaja. Kala hakkab haisema peast. Kallasele soovitus, et ümbritseksid ainult asjalikud ministrid, lihtsalt aeg nõuab seda ja sellised poisikesed nagu Reinsalu saadaks MAXIMA kassapidajaks.
m
mida / 2. märts 2014 15:04
kirute
lääme appi,äkki luuakse mingi üksus et krimmi minna antke tead
lääme
p
2. märts 2014 14:54
possu krossu võttis end koos oma "külalisteg" mõisalobudikus alasti maskid ees. Ei aita! Vladimirovich ei ole pede ja selline altkäe maks ei lähe läbi! Hoopis maks tahetakse lasta nokkida!
a
ajaloolane/ 2. märts 2014 14:50
krt nüüd nad tulevad Krossile ka järgi . siis võtavad tagasi Paldiski ja Aegna saare suurtüki patarei
o
OHAKAS/ 2. märts 2014 14:42
o
OneMina/ 2. märts 2014 14:36
Onemina prohibits war starts.
One shot, one country.
p
patrioot/ 2. märts 2014 14:36
SURM vene FAŠISTIDELE! Elagu kangelaslik ukraina rahvas, kes võitleb vene OKKUPANTIDE vastu!

t
to OLGE / 14:13, 2. märts 2014 / 2. märts 2014 14:35
Oma nahk on lähemal. Ei tule sealt lahe tagant keegi meile appi, Soome ei kuulu NATO-ssegi. Meenutagem laulvat revolutsiooni, kui meid lääne poolt sarjati, et mida iseseisvust te nõuate, ärge õõnestage Gorbatšovi positsiooni! Nende hulgas oli ka Soome poliitikuid.
k
konn/ 2. märts 2014 14:27
Hullumaja mis maailmas toimub...kolmas maailmasõda pole enam kaugel vist !!!
n
NASHA RUSSIA/ 2. märts 2014 14:19
TAGIIIIIL....
KES NÄINUD - VÄGA SARNANE KÄITUMINE
o
On ikka jutt - ei meie ei tulista esimesena.../ 2. märts 2014 14:14
Sinu maad tallavad agressorid,jultunud relvastatud parasiisdid ja sina
jõllitad ja lollitad!Olgu see asevalitsus,mis ta on,mingi valitsus on ta siiski
ja asugu vapralt vastu sissetungijatele.See oleks nagu esmakohus just
Ukrainale,teised abistavad ,kes kuidas,idast ja läänest.
t
to jep/ 2. märts 2014 14:01
Siiski eksid sa. Soomlased on nõus alati appi tulema meile. Nad on seda ise kõva häälega kuulutanud.
n
no on ikka/ 2. märts 2014 13:31
Te peate seal lahendama selle asja ära nii, et rahu oleks aga mitte jobisemna laskmisest. Vägivald sünnitab vägivalda ja seda ei ole teil vaja .
t
to 13:18/ 2. märts 2014 13:28
Jumal selle eest hoidku. Selle mehe taskutes kõlisevad ju KGB rahad, mida ta Venemaa vanadelt KGB kindralitelt nuiamas ning palumas käis. Siis on eesti Vabriigiga kõll kööga, ilmselt tuleb sel juhul mingi ANSV või oblast.
t
to hanz/ 2. märts 2014 12:54
Vahest ikka ehk hoopiski Ganz? Mitut EL või USa sõdurit Maidanil nähti? Aga Krimmi on trüginud juba tuhandeid Vene eliitsõdureid, 150 tuhat on viidud piiri ääres lahinguvalmidusse. Nii et ära blufi!