Topol RS-12MFoto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 6. märts 2014 00:01
Õhtuleht toob teieni kõige olulisemad uudised Ukrainast. Lisame võimalusel igale teatele allika, et saaksite näha, kust info pärineb, ja otsustada, kuivõrd saab seda usaldada. Oleme artiklit lühendanud, et toimuv oleks kergemini haaratav ja näha oleks ainult tänase päeva sündmused. Pühapäeva uudised leiab siit, esmaspäeva omad siit ja teisipäeva omad siit

KOLMAPÄEVASED ARENGUD

22:44

Kerry: "Olen pigem selles kohas, kus oleme täna, ja mitte selles, kus olime eile." Kerry sõnul ei suutnud ta küll Ukrainat ja Venemaad ühise laua taha saada, kuid tehti siiski edusamme ja tal on Obamale viia "midagi konkreetset". Allikas.

22:29

Suurbritannia peaminister David Cameron: "Ma olen Barack Obamaga rääkinud olukorrast Ukrainas. Me mõlemad mõistame Venemaa tegutsemise hukka." Allikas.

22:27

Saabuvad esimesed teated, et Venemaa sõdurid on Ukraina armee baaside (Belbek ja Perevalne) juurest lahkunud ja nende koha on üle võtnud "kasakad". Allikas.

22:25

Kanada lubas Ukrainasse saata kaks vaatlejat ja seda Ukraina palvel. Allikas

22:18

BBC: USA muudab Euroopa õhukaitset veelgi aktiivsemaks ning saadab Balti riikidesse veel kuus F-15 hävitajat. Neli tükki olid juba enne siin.

21:48

Miks Ukraina välisminister ikkagi ei kohtunud Venemaa välisministriga? "Küsige Lavrovilt!" kõlas vastus. Allikas.

20:53

AFP teatab, et Venemaa ja Ukraina välisministrid kohtusid Prantsusmaa välisministeeriumis. "Tundub, et toimub mingit sorti arutelu Krimmi kriisi üle." Allikas.

20:49

NATO ülema sõnul peatati alliansi kohtumised Venemaaga ning kogu koostöö võetakse vaatluse alla. Allikas.

19:32

Eile testis Venemaa mandritevahelist raketti. Täna testiti esmakordselt Prantsusmaal Venemaale ehitatud helikopterikandjat Vladivostok. Sobiv ajastus nagu ikka. Allikas.

19:24

BBC: ÜRO peasekretäri asetäitja Jan Eliasson ütles, et Robert Serry saadeti Krimmi, et ta hindaks situatsiooni.

19:20

James Mates raporteerib, et kui ÜRO erisaadik hakkas kohvikust lahkuma ja istus autosse, siis rahvas skandeeris "Russia, Russia". Seejärel blokeerisid protestijad auto ja skandeerisid "Putin, Putin"! Allikas.

19:15

ÜRO erisaadik Robert Serry oli külastamas mereväe juhti, kui tema masin blokeeriti ja tundmatud mehed nõudsid, et ta nendega tuleks. Serry keeldus, väljus autost ja jalutas kohvikusse. Samuti palus ta ennast saatma ITV Newsi töötajad. Serry abi väitis, et ta nägi neid kimbutanud meeste käes vähemalt üht relva. Serry on nüüd otsustanud riigist lahkuda. Allikas.

19:10

BBC väidab, et umbes 40 ründajat, kes olid riietunud mootorratturiteks, võtsid rannavalve baasi juures kinni kolonel Mikhail Kovali. Väidetavalt lükati meest ümbritsenud sõdurid eemale ja Koval pandi džiipi. Usutavasti viidi Koval Sevastoopolisse ja nüüd üritatakse teda röövinud meestega suhtlema hakata.

19:06

Olukord hakkab natuke selginema: ÜRO erisaadikut Robert Sperry't ähvardati, kuid teda pole röövitud. Sperry't ei saatnud turvamehed ja pole teada, et miks. Allikas 1 ja allikas 2

18:57

Türgi lubas Mustale merele siseneda USA sõjalaeval. Kui alguses arvati, et selleks võib olla lennukikandja USS George H. W. Bush, siis hiljem on need väited ümber lükatud. Allikas

18:48

KINNITAMATA TEAVE! BBC edastas teate, et Krimmis on relvastatud isikute poolt kinni võetud ÜRO erisaadik. Allikas.

18:45

Ukraina valitsus kirjutas ÜRO julgeolekunõukogule, et Ukraina eksiilis presidendi Viktor Janukovitši kiri Venemaa presidendile Vladimir Putinile ei ole seaduslik. Ukraina konstitutsiooni kohaselt saab ainult Ukraina parlament paluda riiki appi võõrvägesid. Allikas

18:15

BBC: Ukraina kaitsekomitee juht Andrei Parubei hoiatas, et kogu Ukraina-Vene piiril on relvastatud kokkupõrke võimalus.

18:00

BBC: Euroopa ja USA välisministrid kohtusid Prantsusmaa presidendi palees Venemaa ametikaaslasega. Pole veel teada, kas kõnelused edenevad või milline oli atmosfäär. Oodata on veel järgmisi kõnelusi.

17:44

Simferoopolis läks venemeelsete ja nende vastaste vahel kähmluseks.

Loe rohkem