Eesti uudised

Politsei ei soovita kiirustada suverehvide allapanekuga (2)

BNS, 2. märts 2014 12:35
Foto on illustreeriv.Foto: TEET MALSROOS
Kuigi seaduse järgi on alates laupäevast lubatud sõidukitel kasutada suverehve, ei soovita politsei sellega kiirustada.

Politsei- ja piirivalveameti komissari Riho Tänaku sõnul on ilmaolud jätkuvalt talvised ning seetõttu oleks suverehvide autodele allapanemine praegu ennatlik. "Sõidukijuhtidel tuleb tegutseda ilmaoludest lähtuvalt. Tegelikult on õigus naastrehve kasutada kuni aprilli lõpuni, kui teeolud seda nõuavad," ütles Tänak BNS-ile.

Eestis on talverehvidega sõitmine kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. Naastudeta talverehvide ehk lamellrehvidega võib Eestis sõita aastaringselt.

2010. aastal hakkas kehtima majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus, mille järgi võib sõidukitel kasutada naastrehve 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Talverehvide kasutamine on seaduses sätestatud ajavahemikul kohustuslik kuni üheksa istekohaga sõiduautodel, kuni 3,5-tonnise registrimassiga veoautodel ja 0,75-3,5-tonnise registrimassiga haagistel.

Talverehve valides tuleb silmas pidada, et rehvimustri jääksügavus oleks vähemalt kolm millimeetrit.

Naastrehvidega sõitmisel peavad need olema kõigil ratastel. Rehvi purunemise korral võib kasutada varurattana harilikku rehvi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee