Maailm

Krimmi juht palub Putinil aidata rahu taastada

AFP-Interfax-AP-BNS, 1. märts 2014 10:05

55 KOMMENTAARI

l
Lugege Vene Ramblerit../ 2. märts 2014 07:26
Sealt lugesin,et suur "juht" Aksjonov sai oma Vene Ühtsuse parteiga Krimmi valimistel 4% hääli.Sellised on "poliitikud" kellele Vene toetub.Küll nüüd Krimmi tatarlased Ukraina toel oma õigused Isamaal taastavad! Niipalju autonoomiast!
i
ikka ruumi vähe neh/ 1. märts 2014 20:25
pooled tööealistest on välja rännanud ja teevad tööd üle ilma. Aga nutame taga venelastega asustatud Ivangorodit ?????? Nutame taga Vladimir Uljanovi kingitust?????
j
Jaanus,aga meie saadame / 1. märts 2014 20:23
omad ukrainlased Kiievisse ja Karpaatidesse elama !!!!!
Miks põliselanikke Ukrainas ka ahistatakse ,ega nemad ometi siuud ega irokeesid ole ?
s
Sevastoopolis asub ka/ 1. märts 2014 20:21
skulptor Adamsoni ilus sihvakas kaunitar,merineitsi .
u
Urrr/ 1. märts 2014 19:54
See näitab, et venelased on ühed suuremad ussid keda tuleb valimatult tappa....
h
huumor/ 1. märts 2014 19:46
No abi on ju vaja seal vene lippe vardasse lükata, riigihooneid vallutada, lennujaamu jne.
t
to Proff/ 1. märts 2014 19:37
Professionaalne demagoogia, täitsa GRU tasemel. Artikkel on ju Ukraina päevateemadel. Sina tood jutu aga hoopiski Eestisse, juhid seda uutele rööbastele. Jutt on aiast, sina jahud aga aiaaugust. Motiiv on siiski läbinähtav, juhtida ärevate lugejate mõtted Putini ning Venemaa sigadustelt kõrvale, meie koduste teemade peale. Mahendada protesti ning hirmu Venemaa vastu. Äratada hoopiski viha ning umbusku Eesti olude vastu.
i
Ikka äärmine ülbus./ 1. märts 2014 18:03
Venemaal on vaja Ukraina täielikult kasti panna, see on kindel. Ja Gruusia stsenaarium jälle sakib. AGA! Kui Kiievis protsessisid ukrainameelsed ja alla jäid venemeelsed ja viimaste president kihutati minema, siis Krimmis on asi vastupidi. Sarnane on see, et mõlemas koldes mindi seadusliku võimuga vastuollu. Kui Kiievis ei suutnud Venemaa oma saavutada, siis Krimmis loodab ta seda teha küll. Ainult et teeb seda mingite eraldusmärkideta "võitlejate" ja lennumasinatega, tulnukate kätega. Ja ega venelane ennast mingil Euroopal küll kõigutada ei lase. Ja USA plõksimine on samuti tühikargamine. Nagu olümpiamängud näitasid, on Venemaa "niii võimas", et teeb ise, mis tahab ja kuidas tahab.

v
viljandlane to ja 15.26!/ 1. märts 2014 17:47
Ah või selline vaimuhiiglane oled?Koguni mõne sammu ees..!Seda oligi arvata,et rahvarinne jne.Balti ketis seisin minagi ja muide otse Eesti-Läti piiril ning tol ajal olid kõik arengud tormilised ja ma pidasin Savisaarest ja rahvarindest lugu,kuid mõne aja pärast hakkasin aru saama,kes on kes.Venelastest pean lugu nendest,kes elavad omal kodumaal ja ei röögi võõras riigis rossiija!Kõiki neid nn.šarikove jälestan nagu nende kohta keegi tabavalt ütles.Sinu aeg on vist kusagile kaheksakümnendate lõppu seisma jäänud,et asjadele sugugi pihta ei saa.Iseseisvast mõtlemiset ja paarist sammust ees on asi väga kaugel!Mõtled nagu tüüpiline keskerakondlane ja tolereerid okupantide järeltulijaid või oled koguni ise üks nendest!?
p
Proff/ 1. märts 2014 17:33
Eestis pole mingit mokakobinat. Reformivalitsejad panevad 10 aastat Europarlamendis sitsinud miljonivarga peaministri toolile. Eesti laostanud peaminister Ansip läheb Brüsselisse Eestit esindama ja rahvas kasigu välismaale orjadeks või nälgigu. Ei mingit valimist ega demokraatia jurastut..
m
MADIS/ 1. märts 2014 17:29
Palub Putini abi? Ilmselt veel mõned tuhanded eriväelased. Ning milles rahu taastamine siis seisneks? Ilmselt Ukraina meelsete traadi taha panemises või Krimmist välja deporteerimises. Et Krimm saaks kiiremini Venemaa koosseisu ning see Aksjonov saaks Putinilt Krimmi oblasti kuberneri ametikoha.
t
to 14:43/ 1. märts 2014 17:25
Pätsi personaalpensionist kuulen küll esmakordselt. Kuni 1940.a. arreteerimiseni ning Veńemaale viimiseni töötas Päts Eesti Vabariigi presidendina ning sai selle eest ka palka. Millal ta veel pensionär jõudus olla? Kas hiljem Venemaal või? Minu teada peeti teda seal kinni suletud vaimuhaiglas, seega sisuliselt vanglarežiimil. Vahest ehk selgitad täpsemalt?
n
naer/ 1. märts 2014 17:04
saalis, ooot kelle eest see Krimmi idikas ennast nüüd kaitsta tahab või mis rahu taastamist? Venemeelsed jorbanid ju hõivavad seal praegu kõike. Kutsub Venemaad appi venelasi laiali peksma?
p
piix/ 1. märts 2014 16:56
ise tuli ja astus toolile ,ilma valimata ,võttis vene sõdurid kaasa ja palub tsaar puutinit et aidaku valitseda....kui haigeks võib veel asi minna....putin aita et saaks krimm venele....kas maailm ka kuuleb...kuigi parem on ukrainal see krimm jätta venkudele,las tatarlased lõikavad ise neil kõrisid...
v
veredoonor/ 1. märts 2014 16:20
Ukrainlaste maidan jätkub , nüüd juba tõsisema vaenlasega kui berkut ja janukovits
a
ALAR 1 o:Au ja kuulsus Krimmi tatarlastele!!! / 14:38, 1. märts 2014/ 1. märts 2014 16:20
Keda siis Gruusia relvakonflikti ajal see invaolümpia segas?? vENELASED VÄGISTAISD INVAOLÜMPIA KÄIGUS REGULAARSELT gRUUSIA ETNILISTEL ALDES TSIVILISTE!!!

t
TO:ja / 15:26, 1. märts 2014/ 1. märts 2014 16:15
Tõmba ennast oksa, vana NKVD LEHM!
t
to MATS / 11:04, 1. märts 2014/ 1. märts 2014 14:43
Personaalpensionäriks sai ka Konstantin Päts, 1905. aasta revolutsioonilise tegevuse eest!
a
Au ja kuulsus Krimmi tatarlastele!!!/ 1. märts 2014 14:38
Nende lipp lehvib täna aukohal Maidanil.Venelastega on Krimmis kööga... Kohe algab Invaolümpia ja Vene peab jälle mitu nädalat rahutuvi mängima...
p
peremees saabus/ 1. märts 2014 14:23
Krimmis oli asustus juba paleoliitikumis. Varaseimad asukad olid mägedes elanud taurid, kelle järgi on poolsaart nimetatud kaTauriaks. Madalamate stepialade esimesed asukad olid kimmerlased ja sküüdid. Kreeka kolonistid asutasid praeguse Kertši kohale 7. sajandil eKr Pantikapaioni linna. 6.-5. sajandil eKr lisandus kreeka kolooniaid veelgi, need ühinesid peagi Bosporoseriigiks. 1. sajandist eKr kuni 3. sajandini kuulus Krimmi idaosa ja lõunarannik Roomale, seejärel tungisid sinna goodid ja hunnid. 6. sajandil haaras ülemvõimu Bütsants, kelle peamine tugiala oli Hersonesos, aga ka Kertš ja Sudak.
1239 tungisid Stepi-Krimmi mongolid ning maa ühendati Kuldhordiga, kuni 1443. aastal tekkis iseseisev Krimmi khaaniriik. 1475. aastal vallutas Krimmi poolsaare kolmesajaks aastaks Türgi. 1774 läks Krimm, Vene-Türgi sõja lõpetanud Küçük Kaynarci rahulepingu alusel Venemaa keisririigile.
r
raaL/ 1. märts 2014 14:06
Võitlus rahu eest tuleb halastamatu. Kivi ei jää kivi peale. See asendabki kolmandat maailmasõda.
t
to:Hea tahte parim reaalsusega kooskõlas olev väljendusvorm leitud / 13:23, 1. märts 2014/ 1. märts 2014 13:29
Lugupeetud seltsimees ''Lavrenti'', miks te provokaatorina enam oma ''ausa'' juudi nime all enam ei esine siin?

j
jälgid limukad/ 1. märts 2014 13:22
Irvitaja võb rahuliku südamega koos Savisaarega Putini rüppe minna. Keegi ei jää neid taga nutma.
t
To ja!/ 1. märts 2014 12:45
Kas oled nõdrameelne,et sellist juttu ajad?Tahavad Ukraina maad endale,et rahvas elaks vaesuses....?!Peale Venemaa ei taha eriti keegi teiste maid ja kui sa elad vaesuses,siis hoian pöialt,et see jääks alatiseks nii!Ja Savisaarest tuleb käed eemale hoida...?Kas sa sellistele arengutele pole mõelnud,et MEIE,st.Eestlaste(mitte sinu)vabanemine tuli lauluga,mitte verega.Tänu sellele jäid need,kes seda väärinuks-karistuseta.Segaste aegade saabudes arvatavasti nii enam ei juhtu...!Lõppude lõpuks saame sellest viiendast kolonnist lahti niikuinii,mingu aega,palju tahes!
m
Murelik tähelapanek/ 1. märts 2014 12:40
Kahe peaga ja kullinokkadega „rahutuvid“ juba lendlevad põrinal ringi nagu sitasitikad.
Peaasi, kui nad suures „abistamistuhinas“ kogemata omavahel kokku ei põrkaks, sest süüdi jääks siis niikuinii kohalik varblane, kui kohtunikuks on taas „vana karu“, kel „kõik läeb meelest“ ja kes „ei saa aru“.
i
ivan medved/ 1. märts 2014 12:27
Selline sõjaline sekkumine ja oma võimu näitamine nn venemaalaste/meelsete kiusamise ettekäändel on nii tüüpiline. See mida keegi suure lombi taga näppu vibutades räägib ei lähe ühelegi ivanile korda. Mitte keegi ei julge sõjalist konflikti sisuliselt tema enda maal ette võtta. Ja mida muud tehakse, kas keeratakse riisiabi kraanid kinni või rahasüstid. Venemaal on piisavalt ressursse igasugusele olukorrale vastu seista. Mitte kusagil maal pole niipalju marurahvuslasi keda riik ise rahastab kui Venemaal. Ukrainal võib ju olla oma armee kuid tegu on väga siseriikliku poliitikaga mis vaja venelastega selgeks rääkida, juba sõjaväebaasid on nii strateegilistes kohtades, et head lahendust pole olemas, on mäned halvad ja väga halb
t
to Alar 1/ 1. märts 2014 12:01
Aga kuidas Iisrael oma usukaaslasi sõjaliselt abistab?
n
Nashih bjut./ 1. märts 2014 12:00
See näitab järjekordselt neid jälke võtteid, mida vene ekspansioonipoliitika on kasutanud ja kasutab ja igal võimalusel , kui kuidagi millelegi näpud taha on õnnestunud suruda. Praegu siis korratuste tekitajad kutsuvad appi omasuguseid. Venemaal selline jama töötab.
a
Alar1/ 1. märts 2014 11:55
Venemaal oli vaja head põhjust vägede sissetungiks. Selleks on vaja ühte kohalikku käsilast, kes esitaks abipalve. Tüüpiline Venemaa õigustus tavalisele aressiivsele sissetungile:"Me tulime vabastama"! Venemaa kiitleb siiani, et "vabastas" Euroopa. Tegelikult ta hoopis vallutas ja allutas enda võimu alla pool Euroopat, isegi pool Saksamaad, Balti riikidest rääkimata.
x
xxxx/ 1. märts 2014 11:50
Vemkustan võtab eeskuju jänkidest,varsti palub ka Ukraina uus valitsus vennalikku abi korra
taastamisel riigis ja narkoärikate ning klannipealikute kaitsmist.Ajalugu kordub ja indiaanlastele
tehakse uhked reservaadud või koonduslaagrid,kuidas kellelegi meeldib väljendada

l
läbi näha/ 1. märts 2014 11:46
aidata rahu taastada-ise tõprad ju alustasid ,vallutasid valitsushoone.
s
seltsimees/ 1. märts 2014 11:30
Pole midagi, küll seal ukrainas läänemeelsetele koht kätte näidatakse ja kord majja tehakse.
t
to ja/ 1. märts 2014 11:24
Mis juhtub muidu? Kas tulevad mingid mustasadalased-löömamehed? Pronksiöö kangelased ongi juba ammu tööta ning rooste minemas.
m
malanets/ 1. märts 2014 11:18
Krimm võib olla juba ammu välisriikidest pärit eraisikute omand, kellele Lenini valitsus seal maad müüs....
http://tayni.info/5746/
Lenini & Co. poolt Krimmi kavandatud juudi riigist.
1943. aasta Teherani konverentsi aegu nõudsid ka USA president Roosevelt ja Inglismaa peaminister Churchill, et Iisraeli riik tuleb luua Lõuna – Venemaale, kaasaarvatult Krimm, Odessa oblast ja Sotši piirkond . Ähvardati teist rinnet mitte avada jne.
Eks mõistagi lubati siis lahkelt vastu Baltikumi, Karjalat ja Ida – Preisimaad, seoses Jaapaniga ka Kuriili saari.( Kuni Teherani konverentsini oli Baltikumi saatus siiski veel lahtine.)
Jalta konverentsi aegu käidi juba koos NLiidu Juudi Antifašistliku Komitee liikmetega (esimees Solomon Michoels) territooriume üle vaatamas.
http://warfiles.ru/show-18679-tegeran-43-sekrety-krymskoy-kalifornii.html
„Kalifornia" Krimmis!
i
igor/ 1. märts 2014 11:08
Ise nad provotseerivad seal segadust ja küsivad veel abi, ei saa enam aru?
s
SIIM/ 1. märts 2014 11:06
Tahab rahu? Aga kes see seal siis seda rahu rikub? Kas mitte venelased ise, Venemaa sõjaväelased ning eriteenistused.
m
MATS/ 1. märts 2014 11:04
Autonoosetel piirkondadel on õigus korraldada oma siseasju kuid mitte välisriikidega läbirääkimisi pidada. Ammugi mitte välisvägesid nõutada. Välissuhted on Ukraina keskvõimu prioriteet. Ühesõnaga - taas üks kinni makstud juudas, kes endale personaalpensioni välja teenib nagu püüdlik sm. Janukovitški.
t
tauriid/ 1. märts 2014 11:01
Parem Sektor
Kogu võim majanduses ja poliitika valdkonnas peab Ukrainas kuuluma tituleeritud rahvale.
Korruptandid tuleb panna seina äärde, nende ja oligarhide varandus tuleb rahvale laiali jagada.
Kuna venelased ei ole slaavlased, vaid on soome-ugrilased, kes on segunenud tatarlastega, ja kui neile siin ei meeldi, kobigu Ukrainast minema.
Edasi tuleb vabastada meie ajaloolised maad: Kurski, Voroneži ja Belgorodski oblastid ja Kubanimaa.
http://raznesi.info/blog/post/11731
http://ipvnews.org/bench_article26102013.php
Ah, Bandero, ukrainskii apostl.
Orest Ljutii.
http://www.youtube.com/watch?v=QPqZLVCv3mk
Pisnja pro okupantiv.

p
politruk/ 1. märts 2014 11:00
punaarmee vabastab Kiievi , jälle . Nad ju terve elu ainult vabastanud
i
Irw/ 1. märts 2014 10:59
Ameerika juudid on pool maailma vallutanud ja keegi ei köhi.
i
Invasioon/ 1. märts 2014 10:57
o
Oot, / 1. märts 2014 10:43
aga miks lehvitab see mees seal vene lippu? Nõuab abi ju Ukraina kodanik. Siis peaks loogiliselt Ukraina lipp pihus olema.
j
Jaanus/ 1. märts 2014 10:28
Andku see kingitus Venemaale tagasi ja loogu koik venelased Ukrainast valja sinna elama .

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee