Eesti uudised

Autistist lapse ema: tavakoolis võidakse puudega last kiusama hakata (36)

Karoliina Vasli, 1. märts 2014 08:00
EESTVEDAJA: Võrumaa puudega laste peresid esindav Silja Suija tegutseb selle nimel, et riik niisugustele lastele rohkem tähelepanu pööraks. Tal endal on neli last, pildil on ta pere pesamuna Erikaga. Foto: ALDO LUUD

Haridustöötajate sõnul suunab riik aina rohkem puudega lapsi tavakoolidesse. Autistist tütart kasvatav endine tippsuusataja Silja Suija on aga kindel, et iga last tuleks vaadata eraldi. Kõigile see kindlasti ei sobi ja võib lõppeda koolikiusamisega.

Neljapäeval Kadrina keskkoolis korraldatud üle-eestilisel hariduskonverentsil osales mitusada koolijuhti, õpetajat, tugispetsialisti ja lapsevanemat kõikjalt Eestist. Seal kritiseeriti teravalt haridus- ja teadusministeeriumi seisukohta, et tavakooli tuleks kaasata ka mõõduka ja keskmise intellektipuudega õpilased, keda siis õpetataks lihtsustatud õppekava alusel.

Riik üritab laste pealt säästa?

Kadrina keskkooli õppealajuhataja Ingrid Vaikmaa sõnul on tavakoolidel enamasti kogemus õpiraskuste või käitumishäiretega õpilaste õpetamisel.

Sageli on nendest moodustatud väikeklasse või eraldi õpperühmi, aga see kõik puudutab normintellektiga ehk hariliku riikliku õppekava alusel õppijaid.

"Ministeeriumi ettekujutus, et koos nendega saaks õpetada ka lihtsustatud õppekavaga lapsi – et ühed erivajadused kõik –, teeb aga sügavat muret. Lihtsustatud õpe eeldab hoopis teistsuguseid pedagoogilisi meetodeid, erinevaid õppematerjale ja tunni-struktuuri. Neid kahte asja ühte patta pannes võime teha karuteene mõlemale sihtgrupile. Õppetulemused võivad hakata langema, mis maksab hiljem kätte kehvema elukvaliteedi näol," põhjendab Vaikmaa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.10.2018
Autistist last kasvatav endine suusataja Silja Suija: ühiskonnas temal kohta pole
06.11.2014
Autismidiagnooside suurenemist saab selgitada diagnoosimismeetodite muutmisega
04.01.2014
Kas tänapäeva noorus on tõepoolest rohkem või vähem hukas kui vanasti?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee