Presidendiball

Ehted presidendiballil: tagasihoidlik kleit lubab efektsel kaelakeel särada (13)

Silja Paavle, 1. märts 2014 08:00
Meriylin Jalakas (vasakul). Foto: Stanislav Moškov
Moeekspertide poolt tänavuse presidendiballi kauneimaks ehteks hinnatud kee rippus Merylin Jalakase kaelas, justkui kinnitades: täiusliku üldmulje loomiseks ei piisa vaid kleidist, punkti panevad oskuslikult valitud ehted.

"Ostsin selle kaelakee tegelikult juba mõnda aega tagasi. See jäi mulle silma ühes galeriis, mille galerist rääkis juurde ka väga põneva legendi kivide väekusest ja võimest eneseusku lisada," meenutab Karel Rüütli kaasa Merlyn Jalakas ja ütleb muiates, et kui ta ahhaadist ja oonüksist tehtud kee kaela paneb, tuleb tõesti eriline tunne peale.

Jaanika Terasmaa loodud kleidi juurde sobis Kriss Põldma autorikollektsioonist New Vintage by Kriss pärit kee kui valatult: "Kleit oli piisavalt tagasihoidlik, et kee saaks särada." Kõrvarõngaid Merlyn Jalakasel ballil ei kandnud, et mitte kee suursugususelt tähelepanu kõrvale tõmmata.

Kee autor Kriss Põldma ütleb, et igale ehtekunstnikule on see eriline, kui keegi soovib aasta kõige tähtsamal sündmusel just tema disainitud ehteid kanda.

"Ääretult meeldiv on näha, kuidas hästi kokkusobitatud ehted ja kleit loovad täiusliku koosluse," kiidab ta, lisades, et tema disainitud keed kandis sel ballil ka Jazz-kaare eestvedaja Anne Erm ning käevõru ETV saatejuht Grete Lõbu.

Balli vaadates jäi Kriss Põldmale silma, et autoriehete kõrval kandsid naised tänavu ohtralt pärleid.

"Pärlid on klassika ja sobivad praktiliselt kõigega ja igal ajal," on see valik ehtekunstniku arvates nii suursuguse ürituse puhul mõistetav. Pealegi on pärlid moemaailmas tema sõnul viimasel ajal taas väga populaarseks muutunud.

"Neid oleks põnev näha olnud mingis uuemas võtmes," arvab ta.

Kriss Põldma paneb paljude teiste seas alati tähele ka Tanel Veenre kõrvarõngaid ning Piret Kartuse omanäolist loomingut. Ballil punases kleidis säranud disainer Piret Kartus kandis ka ise omadisainitud ehteid.

Samas märkas ehtekunstnik, et ikka veel oli vastuvõtul näha ohtralt avara kaelusega kleite, mille juurde mõni ehe hästi sobiks.

"Kui kaelaehet ei soovita kanda, siis võiks seda võimaluse korral kleidi kaeluse ja vormi juures ka arvestada," pakub Põldma lahenduse, sest alati püüavad tema arvates pilku need, kes on oma välimusele tervikuna mõelnud ehk kellel kleit, ehted, soeng, meik ja kingad kokku sobituvad ning komplekti iga detail kandjaga kooskõlas on.

"Hea koosluse puhul ei kao kandja mitte efektse kleidi või ehte varju, vaid esile tulebki kandja ise," kinnitab ehtekunstnik.

Samal teemal

27.01.2014
Taaskasutus väärib kiitust!
27.01.2014
Evelini Ilvese talvine unistuste­kleit maksab 2200 eurot