Juhtkiri

Juhtkiri | Mis meist saab? (30)

LISA KOMMENTAAR

uskumatu 8. mai 2016 17:39
poliitikuid on rohkem kes lubavad.votaks kohe 30% vahemaks. ja ei mingeid toetusi. egs siis proovivad mida teha.Voi tostags pensoni vanust, Et siis ei peags riik pensi maksma seda naad ju tahavad.lugupidamisega pensionaarid
Kuidaspidi 13. märts 2014 16:07
see asi küll muutunud nii ebaõiglaseks on. Tegelikult, kui valitsus astub tagasi, peab astuma terve erakond tagasi.Aga praegu ref peab ikka ennast valitsejaks. Kas on ka mingi kord olemas. Uus valitsus paneb kokku siis oma meeskonna. Väga imelik.
eestlane 4. märts 2014 19:48
Pensionäril, kellel on tööaastaid 45-50, on õigus elada vanaduspõlves muretut ja normaalset elu. Räägime parem nendest, kes saavad igat sorti muid rahasid, olgu need puuetega (enamasti ennast vigaseks joonud või juua täis peaga õnnetusse sattunud kodanikud), loodrid, kes väidavad, et nemad miinimumpalga eest tööd ei tee, emad, kes vorbivad lapsi teha, olemata ise väheselgi määral materiaalselt kindlustatud selleks, et saada ja kasvatada last- kõik see kontingent elab tõesti nende väheste maksumaksjate kukil. Pensionärina( 47a tööstaaži), leian, et olen elu jooksul maksnud maksudeks (mille eest on aidatud puuetega inimesi, lasterikkaid peresid, koolitatud tänaseid tööealisi inimesi), piisavalt palju , ma ei taha pidevalt kuulda seda juttu kui suureks koormaks ma ühiskonnale olen. Mul on õigus saada normaalset pensioni, mitte seda hädapärast toimetuleku raha, 370 €.
3. märts 2014 16:52
mis te selliste ennast ise pukki nihverdanud valetajate, varastega siis loodategi !
maagi pannakse tuuri, te siin kurdate rahade yle, et ... nagu ei teaks, mis kyyrakale paranduseks vaid oleks.
jahh oli aeg 2. märts 2014 13:31
nõuka ajal, kui minu ema läks pensionile 55 aastaselt ja sai 120 rubla penssi, mina samal ajal sain palka 90 rubla. Ja siis ta töötas veel kolm aastat ka. Aga rohkem enam ei jõudnud töötada, sest tulid haigused ja operatsioonid. Mis on minu lootus, saada 70 aastaselt pensionile. Ma ei elagi nii vanaks, kuhu saab see II samba raha?
C 2. märts 2014 12:13
Siiber on neist vaestelt varastajatest.
Riigieelarvesse maksudest tuleb üle 60% tööliste taskust,välispangad viivad aga oma kasumi maksuvabalt riigist välja.Varjatud maksustamine toiduainetele käive,aktsiis,tööjõu maksustamine ühed kõrgemad maailmas,samas petetakse ainult käibemaksuga riigilt iga aasta välja üle 200 miljoni euro.
10 miljoni dollar afäärid,VEB fond,nüüd Eesti Energia sada miljonit dollarit usasse kadunuks kanditud,igapäevased skeemitamised ja jokitamised ala puukausambad,ärmatamised.
Kaua võib?
Jaak 2. märts 2014 10:51
Sellised ahnuritest puugid nagu Liives,kes tõstis oma niigi määratut kuupalka 3000 Euro võrra,imevad eesti rahva verest tühjaks,nende pärast ei sünnigi lapsi,sest ka lastetoetuseks ei jätku nende ahnurite tõttu raha. Keegi ei soovi sünnitada last nälgima.
Mati 2. märts 2014 09:10
Aga minu ämm rääkis, et nõukaajal elas penskar 45 rublase pensiga lagedalt ära ja hirmu vanaduse ees ei olnud. No mis ma selle tarkusega nüüd peale hakkan !

Jups 1. märts 2014 19:16
Riik võiks austusest penskari vastu vähemalt tasuta AUGU kinkida. Seda ta ikka väärt on!
1. märts 2014 19:09
Siit moraal! Ära maksa enam riigile makse. Korja hoopis sukasäärde! Kui sa riigilt midagi ei saa, siis pole ka sul talle midag
Targutaks ka natuke. 1. märts 2014 15:08
Siin see konks ongi, et eesel ei taipa osa koormast maha visata. Kõigub, kuni maha langeb. Eesleid aga leidub veel, kuni rahvaarvu tõstjad usuvad paremasse tulevikku. Uus koorem uue eesli selga. Algul kõigub aga liigub ikka. Kuni seegi kukub. Juba kahe eesli teenitu kukkumise järel puhaskasum ühe kukrusse. Eesleid aga on veel. Varsti kümne, kahekümne eesli teenitu ühe kukrus. Eeslid, kes manalasse kukkunud, enam ei targuta. Uued eeslid, nemad veel ei oska targutada, usuvad ikka helge tuleviku saabumist. Saabubki lõpuks. Ainult, et eeslipidajale. Eeslid ainult kukuvad. Ennem kui õnnis aeg nendeni jõuab. Aga eesel juba kord on eesel. Tema ei oska vaadata veidi kaugemale. Temale aitab lubamisest küll. Ja jälle kannab, siis veidi kõigub. Kuni kukub. Nagu möbiuse ring.
Targutaks natuke - 1. märts 2014 13:34
Kui kannataks selle laineharja ära kui on palju pensionäre aga noori vähe? Kohe-kohe tuleb aeg kui neist vähestest noortest penskarid saavad, eks siis saab ju vähe penskareid olema? Vähestest noortest ei saa ometi palju penskareid, või kuidas,ah? Nojah, eks see mul siin üks "teravmeelitsemine" ole, tegelikkus on palju keerulisem ja kahtlustan, et ega keegi vist pole sellest vanade ja noorte "süsteemi" päris adekvaatselt lahti mõtestanud. Inimkond ei saa ju ometi lõputult kasvada, et sünnitame aga kahe vanuri kohta kolm noort?
Töö tootlikkus, mehhaniseerituse tase pidevalt tõuseb, üha vähemate inimeste töökätega tehakse ära üha rohkem tööd. Tööd ei jätku enam noortele inimestele aga vanurid tahetakse pikemaks ajaks tööga koormata? Midagi on siin ju väga valesti? Kaldun arvama, et viga on majandussüsteemis.Me liigume ju sinnapoole, et ükskord on tööd vaid kõrgeltharitud inseneridele ja muule vajalikule personalile kes "isetöötavaid tehaseid" välja mõtlevad ja neid töös hoiavad. Mida peaks kogu rahvas siis tegema, et elatist teenida? Arvan küll, et need "isetöötavad tehased" peaksid rahva heaks töötama aga mitte üksikutele omanikele või omanike grupile? Siit jõuan välja kodanikupalga juurde. Majandus, eriti tulevikumajandus peab olema rakendatud otseselt kõigi hüvanguks, ei saa nii kesta, et rikkused koonduvad pidevalt üha väiksema hulga inimeste kätte. See pole minu vaimusünnitis, paljud majandusteadlased näevad selles mõttes probleemile lahendust. Kommunistlik? Kommunistid eitavad kategooriliselt igasugust eraomandust aga siin peetakse silmas siiski eraomanduse kuhjumist üksikute kätte, need üksikud tegelikkuses ei vaja "tonnide viisi kulda" Need asjad on tervemõistuslikkuse piiri ammu ületanud. Kui ollakse jõuetud aegsasti, ennetavalt midagi ette võtmast - ummikusse jookstakse nagunii, parem oleks ikkagi ühiskond aegsasti "ümber seadistada" kui, et seda hakkavad järjekordselt tegema "kommunistid internatsionalistid" Praegu laotakse eeslile üha koormat juurde, et näe, seisab veel jalul küll, ainult tuigub natuke. ?
Üks ja väga suur viga, et rahvas usub neid sammaste, pinsiea ja muid jutte. 1. märts 2014 12:57
Rahvale korrutatakse ühtejärge ainult valet. Selle asemel, et korjata pensionirahad (eelarveaukude lappimise rahad) ära riigi käest rahva kätte, kolistatakse aina uute ämbritega. Kuidas Põhjamaades ei või riik puutuda rahva kogumispensioni raha? Riik saab oma rahad tulu- ja käibemaksudest. Rahva raha on rahva oma. Mingid fondid ega asjapulgad ei julge juttugi teha nende rahade liigutamisest. Põhjas see pensioni värk juba ongi. Rahvale vaid udutatakse, et peaks midagi tegema. Uskuge, kuni rahvas kaikad käes oma soovi üles ei näita, lollitatakse kuldseid mune munedes nii kaua, kuni pole, kellele muneda. See ongi kõige suurem viga, et rahvas usub lollitamist.
yll 1. märts 2014 12:35
ja vangide ja hullude elutingimused muudkui paranevad?ja siis tullakse ytlema et eluaeg töötanud
ja makse tasunud inimestele pole pensioniraha?käige te ka ...
Pensionieelik 1. märts 2014 11:24
Arstid ja advokaadid on ainukesed riigi ametid keda usume ja kellelt abi oleme saanud.
miksike 1. märts 2014 10:39
No kuulge,miks lähevad noored minema,et elada normaalset elu ja saada inimväärset pensioni tulevikus.Aastad lendavad ja paljud üle 60 aastased ei ole enam tervisega rahul,vähesed.Kui otsid abi arstidelt siis on lausa raskusi ei vaadata sulle isegi näkku,saaks aga nendest tüütutest vanuritest lahti. Kui ei ole rahul ,mine koonduslaagrisse nagu arvab siin keegi isik.Eesti arstid on mõttetud.

to Rotweiler 1. märts 2014 10:37
Fashism on ainult maffia valitsuse kõrgem vorm,eeltöö selle esilekerkimiseks on tehtud aga kehtestavad autoritarismi needsamad niiditõmbajad kes demokraatliku süsteemi on korrumpeerinud.
Profashismi ja neonatsismi on oma nwo ideoloogia raames asunud toetama ka rahaliselt usa nagu Ukrainas näha võib.
C 1. märts 2014 09:54
Seda riiki on vaja ainult seaduslikele varastele neile kattevarju pakkuma,lihtinimese jaoks on siin ainult koormised ei mingeid hüvesid ega tulevikugarantiisid.
Rottweiler 1. märts 2014 09:39
To "mis meist saab..."
Kui olen seda riiki orjanud 40 aastat, maksnud kõik maksud(ka sotsiaalmaksu) siis PEABKI riik minu pensioniikka jõudmisel tegema KÕIK ette ja taha ehk andma mulle mu ausalt välja teenitud osa! Seda kirjutasid aga õigesti - loota saabki AINULT ENDALE, aga mitte mingisugusele "riigil". Nutsid ka Hitleri Aadut taga. Siit sulle omale soovitus: ära vingu ja irise kommentaariumis, vaid võta oma kessikud, Irl, oravapeded ja EL, ning palu Adolfi vaimu, et ta sinuga koos kogu kupatuse keskküttekatlast läbi laseks - ilm saab küll korraks paha haisu täis, kuid see-eest natuke soojem...
Oravad söövad meil silmad peast 1. märts 2014 09:23
maamees 1. märts 2014 09:21
Kindlalt veendunud,et pensionärid nii praegused,kui ka tulevased on katte loosung,varjamaks riigi rahade tegelike kantimise kohti ja viise.Pangad üritavad samuti oma palkasid ja investeerimis mahinatsioone pensioni fondidega kinni mätsida,ning suurendada ainu õigust inimeste kogutud rahade üle otsustada.Mina ega enamik inimesi ei ole hasartmängurid ja tahame oma pensioni vahendid õigel ajal kätte saada.Väike grupp nn. riigitegelesi loob palehigis enda ümber ringkaitset,et jumale eest ,keegi kontvõõras ligi ei pääseks,sest siis on karta midagi Janukovitsi sarnast või veelgi hullemat tegelikku olukorra ilmsiks tulekut.Ühesõnaga,meil jätkub raha ükskõik kuhu, aga mitte Eesti asjade tarbeks.
lammasrahvas 1. märts 2014 09:09
Aga te valige ka kevadel 2015 tagasi Parts, Reinsalu, Vaher, Pentus, Kiisler ja teised poliithampelmannid, kes täidavad oma taskuid, koogutavad kolmandate riikide ees ja kellel on rahvast absoluutselt suva.
Nõukaaegsed juhid olid ka kordades paremad. Neist oli kasu ka rahvale.
Seni kuni valija on loll ja valib neid kes talle ilusat muinasjuttu vestavad ning Venemaa ja savitsaariga ähvardavad - seni saab loota ainult iseendale. Riik my ass!
Madis 1. märts 2014 08:46
Oletame, et mul on kinnisvara, aga kellele ma seda üürin või müün? Inimesi ju ei ole.
Ma väga loodan, et Riigikogus võetakse vastu EUTANAASIA seadus, siis oleks nad midagigi rahva heaks teinud.
Sander 1. märts 2014 08:15
"Mis meist saab?"-mis saab,täita valitsejate soov ja kibedalt mändide rüppe!

ses 1. märts 2014 08:13
ses 1. märts 2014 08:12
Metsa--venna poeg,,, 1. märts 2014 06:17
KAS POLE RAHA??? MILLIST NÄRUST PENSIONI TÄNAGI MAKSATE--KUSKIL ALLA 300€--TÖÖD TEINUD SÕBRALE -- JUST MÄÄRATI --287€-TEE VEEL EESTIMAAL TURVA TÖÖD! ,,
MINUL SAI TÖÖD TEHTUD 37- AASTAT-JÄRJEST--,, HOMMIKUL TÖÖ JUURES TABAS 2011 a,"INSULT--
OLIN KUU HAIGUSELEHEL KÜLL--EGA ENAM EI PARANE ,LOOTUST POLE JA POLEKS ENAM KA SELLIST RAVITEENUSE RAHA???
JA ARVUTAB ÜKS PENSIONI AMETI TÄDI INVALIIDILE /LEIVA RAHA))))
TÄNA SAAN SELLIST ""SANDIKESE RAHA KÄTTE 148-EURI????""KUI POLEKS LAPSI OLNUD ,,OLEKS KÕIK, --OLEKSIN ENNAST ISE NÕUS TAPMA!((ELAN SANDI ELU-- LAPSE POOLT HOOLITSETUD KODUS !
Endine kodanik 28. veebruar 2014 22:03
Olen alates 15 eluaastast ametlikult eestimaad teeninud,seega 30a,leian,et 10a võõras riigis töötamine tasustatakse kordades suurema pensioniga kui kodumaal,ei nuta seda piskut taga mida pole suremiseks ega elamiseks ja tundub,et tulevikus eesti inimene pensini valdavalt ei elagi nii,et pole inimest,pole probleemi
eutanaasia 28. veebruar 2014 20:28
gaasikamber ,krematoorium
probleem on lahendatud. Just nõnda nagu seltsimeestel ja Genossedel tavaks.
Maamats 28. veebruar 2014 19:04
Peab Sandor Liivele selle küsimuse esitama. Küllap tema teab.