Eesti uudised

Tere tulemast pensionile – jõudsite napilt! (98)

LISA KOMMENTAAR

juba pensionil... 13. juuni 2014 23:09
3 aastat tagasi lõpetasin töösuhte päevapealt, sest kes seda orjaelu ikka välja kannatab. Aga ma teenin endale lisasissetulekut internetis töötades. Ja ma olen väga rahul, et sellise otsuse vastu võtsin. Mu päevad on nii sisustatud, et ei ole aega igavleda... Mul on internetis 3 äri ja nendega ma teeningi omale lisa. Pension on mul praegu natukene üle 300€ aga ega ma selle rahaga nüüd küll ära ei ela... Ja tulebki vaadata ikkagi interneti poole. Ega suka kudumine või hobid raha sisse ei too. Oma pensioni rahad investeerin internetti äridesse ja siis saan vastu palju suuremad summad, millega ennast elatan. Vot nii on minuga lood... Aga kui keegi on huvitatud,siis vaadake minu Youtube kanalit ning sealt saate palju asju teada: https://www.youtube.com/user/kantolaevi
KANGELASEMA 1. märts 2014 12:53
KUI PENSIONI PEAVAD MEILE TEENIMA MEIE LAPSED, SIIS TULEKS JÄLLE TAASTADA LASTETUSMAKS - TULEB VÄLJA, ET NEED INIMESED POLE PANUSTANUD OMA PENSIONISSE, MUIDUGI KUI LASTETUS POLE TINGITUD HAIGUSEST.....
PÕLEVKIVIST TULEV TULU PEAKS OSALEMA KÕIGI EESTI KODANIKE PENSIONITES...
JA KUI PEAKS JUHTUMA, ET LÄHEBKI FOSFORIIDI KAVANDAMISEKS, SIIS KA SELLEST TULEV TULU PEAKS OSALEMA KÕIGI EESTI KODANIKE PENSIONIDES...
KUI EESTI ENERGIA TEENIB KASUMEID JA LIIVE MEGA PALKA, SIIS KASUMIST VÕIKS KA OSA MINNA MITTE AMEERIKASSE, VAID PENSIONIDE TARVIS...
noor pensionär 1. märts 2014 12:17
Milles on asi et ei saada eripensionide asja ära otsustatud, meil on ju pensionide aluseks palk ja palk näitab kui vajalik inimene on olnud, milleks veel eripensionid ja siis hädaldatakse et pensionideks ei jätku raha, lõpetage eripendionide maksmine ja siis vaadake,kas rahast tuleb välja. Miks te otsite kõrvalisi allikaid, kui eripensionide lõpetamine on otsustamata.
62-ne 1. märts 2014 10:32
Juhhuuu... Mina sain (aga tøød ka enam pole).
Heli 1. märts 2014 09:38
Pensionisüsteem on väga lühiajaline. Palgatöö samuti. Tuleb leida teine elumudel. Väärtustada uuesti perekond, kes alati annab inimesele turvalisusele. Eestis võiks tasapisi loobuda kortermajadest ja ehitada pereelamud.
Perekonnas inimene on alati kasulik kuni surmani. Jõukohast tööd ikka leidub.
lendaja 1. märts 2014 09:31
mina joon end riigiviinast surnuks,aktsiisi pealt saavad vähemalt teised pinssi
SAN-DOOR 28. veebruar 2014 21:15
NII NAGU NORRAS, NAFTA TEENIB NORRAKAID PEAKS PÕLEVKIVI JA EESTI ENERGIA TEENIMA EESTI RAHVAST - PRAEGU LÄHEB OSA KASUMIST AMEERIKASSE MINGISSE UDUSESSE PROJEKTI JA LIIVE PALGAKS
60a 28. veebruar 2014 19:39
Viimase aja jutud: Pensioni varsti enam maksta ei saa jms. Kõigepealt peaks sotsmaksu ära jagama, kui palju on pensioniraha ja kuipalju muu. Minu arusaamist mööda peaks need tohutud arvud invaliidsuspensione makstama haigekassa rahadest. Siis ju vanaduspensionitega nii suuri probleeme poleks. Jäädakse vigaseks, sest töökohti pole (iga inimene leiab soovi korral haiguse). See ju kivi hoopis teisest kapsaaiast. Mis puutub pensionitesse, siis Eesti Pank võiks olla koht, kuhu inimene saaks oma elu jooksul koguda pensionivara kullas ja hõbedas. Kuna riigil tuli ära anda oma kullavaru (IMF), siis nüüd tuleks võtta laen ja osta selle eest iga praeguse pensionäri arvele väärismetall. Töölkäija maksu suurusele vastavalt läheb tema raha pensionäridele ja väärismetall töölkäija arvele. Kui ta vanaks saab, on ta vanadus kindlustatud. Kindlasti tuleb aja jooksul riigil ( inflatsioon, pensionitõus jm) sinna veel investeerida, Kuid ikkagi pole see olukord, mis meid praegu ees ootab: Kas pidevalt( IGAVESTI) laenata pensionite maksmiseks raha või sisuliselt surmani olla pensionita ( kergem variant - pidevalt pikendades pensioniiga). Ja paljudes maades nt Mehhikos jm puudub pension üldse. Aga meie oleme siiski EL. Ja Ligi ränk rahaotsimine võiks alata rahvaarvuga võrreldes ebaproportsionaalselt suure riigiaparaadi 50%-ni vähendamisest (see peaks sisaldama nii Haldusreformi kui parteide vabatahtlikku rahastamist), mitte lisamaksustamiste väljamõtlemisest.

Tiit 28. veebruar 2014 17:56
Keskmised meesterahvad ei saagi pensionipõlve pidada, va kondimees viib nad ennem ära ja pensionirahad jäävad ämma kappi hoiule.
Noor 28. veebruar 2014 17:41
Kui selline tulevik mind siin riigis ees ootab, on targem minna kohe kotti pakkima...
kõrvaltvaataja 28. veebruar 2014 17:34
meie omavalitsuses on nii ,kellel suurem pension sellele tuuakse abipakke toetakse veel millegi parematega,kellel väiksem,sellest ei hoolita ,vaesemad ei julge küsima minnagi ja kuigi ongi siis on saadud solvavaid vastuseid .
hea nali 28. veebruar 2014 17:09
""Haridust pole ju siin riigis kellelegi vaja, nagu töökogemustki,"" - Ise 22 ja alguses oli ikka suht äge seda tööd leida. Haridust rohkem kui küll kindlale erialale, aga igalpool tahetakse 3-5a töökogemust erialal. Mismoodi noor seda saama peaks? Käin tasuta tööl 3+ aastat?
Mina saan juba 28. veebruar 2014 17:06
augustis oma pinsi kätte. Nii siin kui sealpool lahte. Appi kaklema suudaksin ja tahaksin küll tulla. Oleks vaid, kellega seljad kokku lüüa. Kas Eestis enam mehi polegi, et eided netis vingumas? Arvate tõesti, et muidu riigi korda saate? Ei saa! Mitte kuidagi muidu ei saa kui kõik see mees, seljad kokku ja tänavale Maidani tegema!
Haige möla! 28. veebruar 2014 16:51
Kuidas saab oma reahvast niimoodi vihata? Varsti soovitatakse kindlalt ka oma organeid müüma hakata, et debiilsed poliitikud ära suudaksid rahva rahaga elada ja perse ees euroopa poole liikuda.
lambikas 28. veebruar 2014 16:18
Just sellise asja pärast ma pangatöötaja puu taha saatsin kui too mulle pensionimakse suurendamist pakkus. Pensioni saavad veel need kätte kellel sinna aastake või 2 jäänud, ülejäänud võivad näppu imeda ja unenägusid vaid näha sellest rahast mis sinna pensionifondi koguneb. Isegi kui lõpuks tuleb see õnnepäev kätte siis on saadav summa naeruväärne, näiteks ei suuda ükski pensionär oma pensioniga ära maksta hooldekodu kulugi, rääkimata oma elukohast ja ravimitest mis üldse teda elus hoiavad.
kuidas muidu 28. veebruar 2014 16:18
Ma küll surmani ei kavatse tööd rügada, kui saaks selle teise toika kähku tagas,i saaksid mu lapsed selle eest omale tööandjateks hakkata, aga noh selleks seda kinni hoitaksegi, et äkki ohmu rügabki surmani.

jah, hakkame pärale jõudma 28. veebruar 2014 16:02
28. veebruar 2014 16:00
Ja sa, loll eestlane , jäädki nüüd seda ootama? ja passima, kes saab ja kes jääb ilma?
Hanguvart pole , vä?
klö 28. veebruar 2014 15:59
No aga mis nad seal istuvad toompeal , persed laiali ja käed pikkas?
Puhtaks lüüa ja ajudega inimesed asemele.
mina olen käsi.
töötu 28. veebruar 2014 15:56
olen töötu juba pikemat aega ja ma eriti ei muretse.mul on piisavalt metsa ja see on parem igasugu pensionifondist kus pidavalt raha kaob ja keegi ei tea kuhu.Eripensionid tuleb viivitamatult kaotada,miks peab teatud jõuk saama eripensioni teades,et vähemalt neljandiku selle jõugu liikmete suhtes võiks alustada kriminaalmenetlust.lapsed elavad juba ammu välismaal ja ega nad peast sõgedad pole,et siia tulla tagasi poliitbroilereid teenima ,kes oma tehtud tagumiktundide eest saavad lõpuks eripansioni.EESTI RIIK HÄVITAB ISEENDA.
Jah, 28. veebruar 2014 15:56
kui ikka riik kõik selleks teeb et siin enam elada ei saa, siis pole midagi teha, ciao!
To-to-to-jo-joo-le 28. veebruar 2014 15:55
Mitmes keeles sina, kullake, veatult, kirjutad?
Kui me hakkame kirjavigadest rääkima, siis sina ei kasuta ainsatki kirjavahemärki.
mida teha-le 28. veebruar 2014 15:52
Ei tule ööpimeduses, vaid avalikult, ja mitte süütut vaid neid, kes seda meile teevad. Minu mõtted sinu peas...
võõrtöölised? 28. veebruar 2014 15:43
meie kehvas kliimas?
selle seitsme sendi eest?
meie kommunaalkulude ja elektriga?
olematu meditsiini peale +
Tooge jah, küll nad teile sauna kütavad! Naljanimnad, kas te tõesti mõtlete et keegi siia tuleb tööle?
Nad tulevad siia sigima, ja nõudma!
vo naiivsus.

AB 28. veebruar 2014 15:42
Te ei saa ikka aru mitte 70 a.ei saa pensionile vaid üldse ei saa
mees 37 28. veebruar 2014 15:38
Nii lolli juttu ei ole ammu kuulnud, ammugi, siis presidendilt. Tahan öelda, et mingu nad kõik P..... , terve see valitsus, vohhhhhh.
Leenake 28. veebruar 2014 15:31
Hr. Ilves on kah naljavend, ei tea, kes tahab nii väga Eestisse rännata, palgad nii pisikesed nagu liivaterad, mis peo vahelt ära libisevad, pensionit pole nagu olemaski. Härra ei tunne põlisrahva elu, istub Kadriorus ja imetleb kikilipsu.
28. veebruar 2014 15:06
Jah,karm tõde.Kuid vaadakem asja teisest küljest.Võtame näiteks meie poliitikud,kes päevast päeva oma mõnusates tugidoolides lömitavad ja hoolega meie eesti elu korraldavad seal toompeal...kas pole enamus sealsetest tegelastest pensioni ealised,seega neil tuleb valida kas pension (mis muidugi nendel on ka üüratu suur) või palk (mis on veel suurem).Nad peavad ju midagi ette võtma,et oma seljatagust kindlustada ja valiksid parema meelega palga,sest töö mida teevad pole ju konti murdev,hea kui istumise eest kopsakat tasu makstakse.Seega tuleb pensioni iga tõsta,et kauem kopsaka palga juures olla.Ega siis tavainimesele ei mõelda,ikka omakasud mängus.Kuid öelge kus saab tänapäeval tööd mingi 55 aastane naine või mees(kuigi meestel jh on võimalust rohkem).
Ise olen 45 aastane naine,otsin tööd juba pool aastat,kuid asjata.Cv olen saatnud korduvalt.Isegi ei vastata neile,eriti veel see,et takistuseks on elukoht linnast kaugel,maal ja kui veel puuduvad autojuhi load,siis ei tasu lootagi,et jutule võetakse.
Tõstku see pensioni iga siis juba 100 aastani ära ja jokk,mida nad tilgutavad ja heietavad.Siis saavad mis tahavad,eestlane kas kolib eestist minema või rügab ennast surnuks.Mis õigusega sa muidu hauatahvlile kirjutad,et...siin puhkab.... ja peabki puhkama kui oled end tööga tapnud.
kodumaatu- 28. veebruar 2014 14:45
-lihtsureliku elu on ansipi valitsusajal muudetud elamiskõlbmatuks, kõik seadused on inimvaenulikud, mis ei võimaldagi kunagi normaalset, inimväärset tulevikku-nüüd siis võetakse ka pensionid, mis järgmiseks see korumpeerunud, eestlase ja inimvaenulik klann ette võtab-ex valige neid sullereid edasi ja surge siis prügikasti kõrval kui ei suudeta seda seakarja laiali peksta!!!
jube 28. veebruar 2014 14:24
ja ministrid muudkui laulavad kiidulaulu- edukas riik, tõusuteel majandus, riigi rahaasjad on korras ja nüüd siis selline pauk.Kas meie on siis valetatud ????
töötu lesk 28. veebruar 2014 14:21
mis pension - mees rabas tööd, maksis maksu ja tänaseks on kirstus, oleks paari aasta pärast saanud 50. ei jõudnud ta puhata ega mööda maailma töllerdada, lootis pensionil kõik tasa teha. mina ilma meheta, lapsed ilma isata ja lapselapsed ei näe kunagi oma vanaisa - elu on lill?!
kogu võimuladvik koos ministeeriumitega peaks miinimumpalga eest töötama, ka president koos prouaga!!! ja kui palju saaks eripensionite pealt kokku hoida! see on jube, milline laristamine Eesti Vabariigis toimub!
täielik nali - kellele neid uusi jaburdusi küll välja mõeldakse?
37a. poissmees 28. veebruar 2014 13:52
Võtmeküsimus on peretoetused, mis Eestis on pea olematud. Arvan, et ma pole ainuke, kel majanduslikel põhjustel tuleb poismehena edasi elada, kuna pereülalpidamine nõuab tänapäeval päris palju rahalisi ressursse, ja sellise palgaga tööotsa peale saada on võimatu. Kui igasse perre sünniks 3 last (eesti puhul oleks vajalik isegi 5 last perekohta vähemalt 1 põlvkonna jooksul), siis oleks ka teenivaid ja maksvaid töötajaid ka 30 aasta pärast.
Kui pensionisüsteemis midagi korrastada, miks siis robotid inimestele ei teeni? Kui palju asju tehakse masinatega, miks siis vajalik tulu kõigini ei jõua? Lahendus oleks vahest igal eestis või kogu EL-s tegutseval firmal väljastada oma toodangust vähemalt 20 protsenti tasuta, et vajalikud teenused/tooted jõuaksid ka neile, kel pole võimalik ise osta.

Kommijatele 28. veebruar 2014 13:38
Palun ätrge virisege ja hädaldage. Lugege sm A.Ansipi valisusaja / 9a / kõnesid ja vastuseid üldsuse s.h. meedia küsimustele , lisage juurde hüüd ja muid karjatavad laused ja saate teada ku8i hästi te elate ning kui uhked te kõik Eesti üle olete !!!!!!!!!!!
Mnjaa 28. veebruar 2014 13:31
KUI RIIK KÄSEB TÖÖTADA NII KAUA, SIIS RIIK EHK KA KOHUSTUB LOOMA NEID TÖÖKOHTI... PRAEGU JÄÄB MULJE, ET VAADAKE ISE KUIDAS HAKKAMA SAATE
VOI VEEL PAREM HAKKAME KÕIK RIIGIKOGULASTEKS - KÄIME ISTUNGITEL (PRAEGU NÄIVAD SAALID TÜHJAD OLEMA KESET TÖÖPÄEVA) JA SIIS RIIGIPENSIONILE
HUVITAV MIKS RIIGIKOGULASE PENSION NII DRASTILISELT ERINEB TAVAPENSOINIST - NEED PEAKS IKKA SETUD OLEMA OMAVAHEL, KUI IKKA RAHVA PENSION ON NII VÄIKE SIIS ON SELLE AKTSIASELTS RIIK JUHID KEHVALT SEDA AKTSIASELTSI JUHTINUD JA MINA KUI AKTSIONÄR (VÕI TÖÖANDJA) POLE NÕS, ET KEHVA TÖÖ TEGIJAD NII HÄSTI TASUSTATUD ON...
Etttevõtte juht 28. veebruar 2014 13:22
Kõik poliitikud kes Te olete üle 50 ne, olge palun nii kenad, unustage ära enda tutvused ja palun proovige minna tööle. Olen ise ettevõtte tootmisjuht, meil töötab umbes 200 inimest. Paratamatult on tööjõuliikuvus, ma näen ja puutun igapäevaselt kokku CV-dega kus meile soovivad tulla tööle 50 ndates inimesed. Meie tööiseloom nõuab täpsust(silmadega) ja füüsist mitte koguaeg, küll aga läheb seda vaja. Ükskõik kui palju ma soovin neid inimesi aidata ja tööle võtta, jõuame õige pea olukorda, kus taipame, et nende vanuses inimestel on raske hakkama saada meie juures. Enamjaolt on põhjuseks nende tervis. Nad ei pea vastu. Ma olen kuulanud nende elulugusid ja see teeb nukraks, enamus nendest inimestest on kõrgharidusega (ametipositsiooist rääkimata), nutavad ja paluvad, et neile antaks võimalus, sest nad ei tule enda pensioniga toime. Ja see on tõsi. Tegin statistika, eelmine aasta saadeti kokku 2427 CV, üle 50 aastaseid inimesi saatis meile CV 1043 CV. Poliitikud, kas see number ei ole Teie meelest masendav....See on reaalsus. Mina kui tootmisjuht olen meeleheitel, tean, et täna mina olen 39 aastane, aga 10 aasta pärast olen ise see inimene, kes käib palumas ja nutmas, et saaksin kasvõi koristajaks. RIIK AITA, aita neid inimesi. MIKS ME MAKSE maksame?!?!?!??!?!
aff 28. veebruar 2014 13:13
Kui lôpetasin ûlikooli, ma isegi ei kaalunud Eestis tööle asumist. Selle näruse 600-700 eurose palgaga ei ehita oma elu ûles, mis minu erialal on vôimalik teenida Eestis. Asusin elama ja tööle ûhte pôhjamaa riiki, mis oli loogiline jätk, kuna keeleoskus oli eelnevalt olemas. Elamine ûles ehitatud, kvaliteetne ja kallipoolne riie seljas ning kodu sisustatud sellise disainmööbliga, mida Eestis poleks iialgi lubada saanud(vähemalt mitte KOV kultuurivaldkonna ametnikuna). Ah jaa, vanemad saavad mult korraliku pensionilisa. Oma lastest kasvatan siinse heaoluriigi kodanikud, kes teavad, kust ûks vanematest pärit on ning saavad tulevikus valida kas lähevad Eestisse ôppima, vanavanematele kûlla, äri tegema vôi turismireisile. Eestis tööinimesena vegeteerimine on elu raiskamine, pensionile jäädes vôi invaliidistudes riskimine sûvavaesusesse langemisega...
DeD 28. veebruar 2014 13:01
mul on täna sünnipäev, ma sain 35 aastaseks ja nüüd kui ma mõtlen selle uudise peale, kaalun ma võrdlemisi tõsiselt, kas ma veel kavatsen makse riigile maksta ,riigile, kes oma maksumaksjale ei taha elu loojangul elamiseks vajaliku vahendeid eraldada. paratamatult tekib tunne, et enne jõuab inimene maha surra, kui pensionile jääb. seega, miks ma peaks seda riiki nuumama, kes minu eest enam hoolitseda ei taha, kui olen vanaks saanud?
Kass 50+ 28. veebruar 2014 12:56
Nii palju õelust ja saamatust....muidugi tahaks ka mina pensile juba praegu aga mitte selleks et kodus konutada ja halada kui kole ja paha kõik on vaid tegeleda hobide ja oma mitme lapselapsega...näha lähemalt nende kasvamist ja võtta veel kaua elust osa.Töökoht on olemas,kogemusi hinnatakse ja lahti keegi mind vanuse pärast ei lase...vähem viriseda ja rohkem rõõmu tunda sellest mis on ja mitte kurta selle üle mida pole....niikuinii kõike ei saa....olen üksi lapsed üles kasvatanud ja tööl käin ka väga noorest saati...mis seal siis nii koledat on ??? Kes ütles et elu on kerge....vingujad leiavad vingumiseks alati põhjust...
Pensionigeeniused 28. veebruar 2014 12:48
Tehke parem 4,5,6,7,8,9 jne pensionisammas juurde. Vot see oleks vinge. Hui need migrandid siia tulevad, pigem lähevad ikka kusagile normaalsesse kohta nagu Rootsi või nii. Olge mõnusad.
28. veebruar 2014 12:35
Pensioniiga lükatakse edasi ainult sellepärast, et pankadel ja riigil pole enam neid rahasid, et maksta pensioni kõigile...need rahad on ammu juba enda tagumiku alla läinud :D

Muri 28. veebruar 2014 12:22
Mis mõte on pensioniea tõstmisel kui statistika järgi jäävad inimesed pensionile 52 !!! aastaselt. St siis töövõimetus- ja eelpensionile. Üle viiekümnestel on raske kui mitte võimatu tööd leida. Kui pensioniiga oleks naistel 55 nagu vene ajal oli, jääks hulk paberimäärimist ära - töövõimetus- ja muude pensionide või töötu staatuse taotlemiseks. Raha nende inimeste ülalpidamiseks kulub riigil nii ja naa. Parem pensioniiga alandada, saavad noored tööle ja bürokraatiahulk väheneb. Ka ei tunne inimesed end siis enam nii tõrjututena.
V maamiis 28. veebruar 2014 12:16
Loen õiglaseks: 1.Kui tööstaaziarvestus oleks aasta tööl=aasta pensionistaazi.
2.Mitte mingit tulumaksu olenemata pensioni suurusest ja olenemata sellest,kas inimene on resident või mitteresident.
3.Eripensionid tuleks kiiremas korras ära muuta,kas keskmise brutopalga tasemele või sinna lähedale.
Eripensionisaajad on juba töö ajal üle tasustatud,pensioni saab ka veel ülemakstuna.Tekkis topeltrikastumine.nii töötasu,kui ka pensioni kaudu.
4.Kiiresti läbi viia haldusreform,ehk vähendada riigiteenistujate arvu.
Nende abinõude kaudu võib vabalt tavainimese riikliku pensioni tõsta praeguselt tasemelt umbes 70-100%.
N56, töötav maakas 28. veebruar 2014 12:06
Lugesin arvamust ja kommentaare ning ikka ja jälle tikub pähe mõte, et eestlasel on ikka niru iseloom. Tööandja valib töötajaid, aga keegi ei sobi, töötaja valib töökohti, aga palk ja tingimused ei sobi. 50+ mõtleb iga päev, et on juba liiga vana ja nii see enesekindlus kaobki. Hollandis pidavat teistmoodi olema, nagu selgub artiklist. Seda on ka Eestis näha, miks muidu lõi Toidupnga hollandlane, mitte eestlane. Kust võtta seda abivalmidust ja arusaamist, kui see ei kuulu meie iseloomuomaduste hulka. Ise tahaks ka väga hea ja abivalmis inimene olla, aga vägisi tikub vahel õelus peale, nagu taevast kukuks alla. Ise ei taha, aga tuleb ja siis tundub, et hoopis teised on halvad. Olen artikli autoriga ühevanune naine ja ajalehe pildilt vaatab mulle vastu hästi sümpaatne mees. kahjuks ei saanud aru, mis on tema eriala. Kui ta tõesti tunneb hästi oma tööd, siis soovin, et ta satuks tööandja juurde, kellele ta samuti sümpaatne tunduks. Palun ärge muretsege nii hirmsasti. Muretsemine on nagu kiiktoolis kiikumine - hoog on sees, aga edasiminekut pole. Pealegi halvab muretsemine kaine mõistuse.
miinimumpensionist natuke rohkem saanu 28. veebruar 2014 11:57
MAKSTA VÄLJATEENITUD PENSIONILT TULUMAKSU ON IKKA ÜLIM IDIOOTSUS, SEST OLEN TÖÖTASULT JUBA MAKSUD MAKSNUD.
Kohtume 1015, valimistel! 28. veebruar 2014 11:54
Näis, mis laulu te siis laulate? Mõni päev tagasi oli ÕL-is küsimus: "Kuidas meeldis Ansipi tehtud töö"? Midagi sellist küsiti. Lugege uuesti ja arvutage kommentaarid kokku, kui paljud on veel lambad ja oravate propagandast siiani lummatud? Keegi eespool küsis: "Miks pannakse valitsusse lapsministrid"? Aga valitsus ei valitsegi Eestit. Niiditõmbajad on suuremad kalad. Eesti mõistes suurärimehed. See jama ei lõpe niisama kunagi. Ainult rahva tahe saab seda muuta. Umbes nii nagu Ukrainas. Ja väga paljudes kohtades maailmas. Ei pea eestlane sugugi erand olema ja koogutama härrade talla alla. Paraku aga nii on. Kõik see mees tänavale vinguma netis vingumise asemel! Kurb aga ainus lahendus.
To 9.44 28. veebruar 2014 11:39
Mis sa siis pensioni soovid saada kui ei ole ühtki last kasvatanud või heal juhul ühe...Rahvas sureb välja...50aasta pärast võib rahvus eestlane rohelisse raamatusse kanda. Solvad inimesi kes lapsi on kasvatanud.
100% nõus 28. veebruar 2014 11:39
Olen seda kogu aeg mõtlend-kui sai pensiaeg täis-siis töölt lahti ja KOHT NOOREMATELE VABAKS:Kui sa oled siiski tööl vajalik,siis tehakse lepingud,kas tähtajalised,ühekordsed-igatsugu võimalusi on-OK!Pensioni hakkad saama siis,kui enam tööl ei käi.Aga käia tööl ja võtta ka pensin-lubamatu.Kui penskaril on tervist-on võimalus igatsorti tööd leida ja lisa teenida(korjad seeni,marju-määd ja naksti!)
palgaline 28. veebruar 2014 11:29
Palganumbri suuruse võiks tulevasest pensionist lahti siduda. Töötan lasteaiaõpetajana ja olenevalt minu palgast ei arvutata minu pensioni koefitsenti 1 tööaasta=1 pensioniaasta. Miks minu tööaastad on vähemväärtuslikud kui mingi riigikogulase või muu tegelase omad.

Idee 28. veebruar 2014 11:25
Need kes on saanud piisavalt riigilt kõrget töötasu nii riigikogus,vallas või linnavalitsustes need inimesed võiksid üldse loobuda vanaduses riigipoolsest toetusest,pensionipõlveks peaks olema juba piisavalt kogutud.Vorstikilo on poes kõigile ühe hinnaga.Peaks jõudma osta küll.
Töömiis 28. veebruar 2014 11:14
Kuidas saaks lõpetada need sambamaksed,mille petuse ohvriks langesin?
to Mittekibestunud pensionär 28. veebruar 2014 11:07
Õnneks sa ei ole ettevõtja:..
NOOR 28. veebruar 2014 11:07
ei võeta ka noori emasid tööle,kuna sul väiksed lapsed,töövestlusel kohe küsitakse,kus paned kui lapsed peaksid haigeks jääma!
Lugeja küsib: 28. veebruar 2014 11:04
Missugune idioot mõtles välja sõna PENSIONISAMMAS(mida liitsõnavärd!)?
28. veebruar 2014 11:03
Otsisin hiljuti töötajat ja praakisin välja kõik noored nolgid, kes ei osanud lausetki ritta seada, rääkimata elementaarsest kuulutuse lugemise ja mõistmise oskusest või viisakusest. Sõelale jäid 56-aastane ja 74-aastane mees!
Mittekibestunud pensionär 28. veebruar 2014 10:58
Kui selliselt pidevalt halada ja kõikides hädades ainult valitsust süüdistada, nagu siit kommentaaridest lugeda, siis pole ime, et teid tööle ei taheta. Kui mina oleksin ettevõtja, siis ka ei võtaks. Rohkem positiivset ellusuhtumist ja läheb ka tervis paremaks!
Aare 28. veebruar 2014 10:55
Olgu olen nõus - ei saa pensionile. Aga mille kuradi pärast ma pean maksma raha "musta auku" et keegi teine saaks sellega mängida ja endale investeeringutelt teenida. Vastikud vargad olete riigimehed. Täielik korruptsioon.

muchos 28. veebruar 2014 10:47
ega see mäss meitelgi enam niiväga mägede taga ei ole kui see valitsus rahvaga nii käitub see on kindel
sel juhul 28. veebruar 2014 10:38
...eelistan küll sisserännet, kus neid koolitatakse ja ka välja õpetetakse, pannakse õppima riigikeelt, kui sundida meie vanu inimesi,kelle tervis on julgelt võin väita juba praegu päris kehva. Haige inimene aga ei tee tööd mujal kui paberi peal kirjas, väga halb variant. Tõstke pensione, haiged inimesed,kes saavad näljapajukil pensioni peavad veel tööd tegema, et natukenegi elada saada peale maksude tasumist, arstrohtude peale läheb oma osa. Iseasi on aga see, kui haigel iniemsel ,kes on pensionär mitte võtta palgast tulumaksu maha, st tulumaksuvaba palk. Vat siis jääb rohtude ostmiseks raha üle ja võib ennast ravida ka tööl, võtta kolm korda päevas tablette sisse ja nende tablettide ostmiseks käia tööl raha teenimas,lisaks ka sõit (kõik ei ela ju Tallinnas). Pensionist saab siis kommunaalid maksta, elekter ja internet. Valitsus peab inimese heaks tööd tegema, et iniemsel oleks parem elada, mitte selleks et iniemsel oleks halvem elada.
MN 28. veebruar 2014 10:37
MINUL ON JÄLLE TEISTPIDI PROBLEEM - TÖÖTAN VÄIKEFIRMAS KUS ON POLIITIKA SELLINE, ET TÖÖLE VÕETAKSEGI PENSIONIEELIKUID VÕI PENSIONÄRE - SEST NAD ON KÕIGEGA NÕUS, SAMAS PALJUSID ASJU NAD TEHA ENAM EI JAKSA (nt. KÕRGUSTESSE RONIDA) JA TÄNU SELLELE KASVAB NOOREMATE - SAMA AMETI TÖÖTAJATE TÖÖKOORMUS. LASEKS JALGA, AGA POLE KUHUGI MINNA PEALE VÄLISMAA. KA PALGANUMBRITE JA TÖÖTUNDIDEGA ON PENSIONÄRID ALATI NÕUS, SEEGA POLE LOOTUSTKI ET MINU (noorema) PALK TÕUSEKS....
JA NII NEID PENSIONÄRE SEAL VOORIB, LEPINGUD ON TÄHTAJALISED, ET NEIST OLEKS LIHTNE LAHTI SAADA....
statistikum 28. veebruar 2014 10:27
see seadus on vastvõetud nii, et suurem osa riigikogulasi jõuab ilusti penssi saama hakata enne ea lootusetut tõus
vastus 28. veebruar 2014 10:19
sellele kommijale, kes ütleb, et 68.a ja tegeleb hobidega. Kas sa ei mõtle selle peale, et ta on selle välja teeninud oma 40a. tööga, 40a. riiki ülal pidanud. Peaks rõõmu tundma, et on olemas rõõmsameelsed, vitaalsed vanainemesed, siin lööb välja eestlastele omane kadedus, kui naabril hästi läheb. Annaks jumal, et sina oleks selles eas samas vormis, mitte paraliseeritud voodis.
Urrr 28. veebruar 2014 10:14
Mõelge ise - 70 aastased kiirabiarstid. Kõnnivad seal oma tugiraamiga..... Või päästeametnik samamoodi....
Miki Hiir 28. veebruar 2014 10:08
Eesti paneb t2iega musta auku :)
Kui saad 18 aastaseks pannakse sind orjama Eesti Vabariigi heaks. Ja nii nagu mujalmaailmas ei ole sul 6igust pensionile. Huvitav kas meie "armastatud" president l2heb peale oma ametiaega t88le?
Temal hakkab ju riigi pension peale ametiaega :D Ja nyyd kysimus suurele ringile mille kuradi p2rast on meil vaja pensioni sambaid? Riig pooldab, et me nuumaks v2lismaa panku enda rahaga. Siin soovitaks k6igil l6petada pensionid. Sest pensioniiga teil ei tule kunagi. Silmakirjalik on meil see president t88dake surmani, ei pensionit on vaja teeme uhked sambad. Vaadatke t6ele n2kku siis need sambad on k6ik miinustes j6udu teile.
praegune penskar 28. veebruar 2014 10:02
Uh, napilt jõudsin kohale. Hirmuga meenutan seda aega kui mingite sentide eest pidin lolli ülemuse mula kuulama ja hommikul kohal jälle olema. Muidugi oli minu ülemal ka omad ülemad, tarkpead aga sealt tulid erinevad soovid ja kunagi ei teadnud (kui ülemus uksest sisse astus) milline asend võtta, kas ajada tagumik urvi või jalad laiali.

tiuks 28. veebruar 2014 09:59
Ma ei saa aru kust võetakse need pidevad eluea pikenemise andmed. Viimased Siberis käinud inimesed surevad, kes tõesti on tugeva tervisega ja elavad väga kõrge eani (sest ellu jäid ju ainult tugevad). Aga edasi lehed on täis noorte inimeste surmakuulutusi, sest mehed on end haigeks töötanud ja naised vaevlevad pidevas vaesuse ja ellujäämise kriisis siin riigis. Lausa kadestan neid julgeid, kes siit õigel ajal minema kõnnivad, sest ise olen üks neid hulle patrioote kes ilma Eestita kuidagi hakkama ei saaks ja kes ilmselt selle tõttu eriti üle 60 aasta ei ela.
Jurka 28. veebruar 2014 09:58
Ärgem laskem ennast lollitada.
Kogu see jutt, et raha ei jätku enam tervishoiuks, hariduseks, pensioniteks ( jne) toimub ju selleks, et inimestega manipuleerida, lepitada- harjutada teatud huvigruppide sobiva mõtteviisiga. Vähenevate riigi kohustuste arvel on võimalik täiendavate võimaluste loomine ühiskonna tugevamatele. Rikkad sotsiaalsüsteemi ei vaja, läbi kujundatud poliitilis- majanduslike meetmete on neil juba vajalikud rahalised vahendid kätte saadud.
Mida teha? 28. veebruar 2014 09:54
55-ne mees, olen rüganud 24/7 aastaid, kuid tööga pole rikkaks saanud. Käesoleval ajal on tervis juba ülesütlema hakkanud ja ka tööots hääbumas. Paar aastat tagasi masu ajal tuli abiotsida ka töötukassast, kuid sellist mönitamist ei taha enam läbielada, sest reaalset abi sealt meie vanuses ei leia. Kahjuks on elukoht ka maapiirkonnas ning uue leidmiseks pole enam vahendeid. Pensionini ei vea vist enam välja, sest see jookseb eest ära. Kuna meie eurovanglates on inimväärsemad elamistingimused, siis tuleb valida kas vireledes surra vöi minna öövarjus kirvega maanteele?
kk 28. veebruar 2014 09:52
kui nii siis ei tohiks riik alla 40a enam tulumaksu palgast maha võtta vaid inimene korjab selle summa endale pensioniks, milleks siis veel makse maksta
Penkar. 28. veebruar 2014 09:51
Miks jamada selle vanusepiiriga- seadustage eutanaasia ja igaüks valib lihtsama tee.
El 28. veebruar 2014 09:47
54 aastat ja koondatud. Ja mulle ehk pakub seesama koondaja kunagi lühiajalist teenimisvõimalust, ikka sellel, mu vanal ametikohal, aga ainult tööettevõtu lepinguga. Ilma haigekassa kaardi ja sotsiaalkindlustuseta. Ups! Ja ma peaksin olema tänulik ja alandlik. Ainus häda on, et alles nüüd ongi minu vanuses saabunud aeg, kus ma ehk vajangi haigekassat rohkem, kui eales varem.
Mis aitavad siin mingid sambad? Ma pole veel pãriselt lootust kaotanud ja otsin alles tööd, aga annan endale aru, et ilus jutt sellest, kuidas me kõik elame üha kauem, ei kehti ju töötu ja ilma haiguskindlustuseta inimese puhul. Järelikult on võimalus, et ma ei elagi pensioni eani!
El 28. veebruar 2014 09:47
54 aastat ja koondatud. Ja mulle ehk pakub seesama koondaja kunagi lühiajalist teenimisvõimalust, ikka sellel, mu vanal ametikohal, aga ainult tööettevõtu lepinguga. Ilma haigekassa kaardi ja sotsiaalkindlustuseta. Ups! Ja ma peaksin olema tänulik ja alandlik. Ainus häda on, et alles nüüd ongi minu vanuses saabunud aeg, kus ma ehk vajangi haigekassat rohkem, kui eales varem.
Mis aitavad siin mingid sambad? Ma pole veel pãriselt lootust kaotanud ja otsin alles tööd, aga annan endale aru, et ilus jutt sellest, kuidas me kõik elame üha kauem, ei kehti ju töötu ja ilma haiguskindlustuseta inimese puhul. Järelikult on võimalus, et ma ei elagi pensioni eani!
Millal 28. veebruar 2014 09:46
eestis lõpeb ebaprofessionaalsete inimeste valimine riigikokku, sotsiaalministriks ja nii edasi, või see ongi oravapartei taktika, et mida rumalam minister, seda kergem on teda juhtida. Rõivas ju kavatseb kõik invaliidid tööle panna, no see on tõesti kõige suurem ressurs, mis päästab kõikidest hädadest. Miks peavad invaliidid tegema kõige madalama palgaga tööd, ega muid töid nendele ei jätku. Seal, kus on veidi kõrgem palk, on juba konkurss 100 tk. kohale. Mis te arvate , kes selle töö saab, kas raskelt haige, pensionäär või noor terve inimene

To Jõudsimegi 28. veebruar 2014 09:44
rumalat juttu ajad,rääkides penskarite hüvedest ja lapsi tuleb ka soetada peaga(ülemise) mõeldes.Kui palju on meil titekombaine,keda riik peab üleval pidama.
pensioni ootel 28. veebruar 2014 09:39
Ebanormaalne, et suured otsustajad pole ise peale sulepea hoidmise ja rääkimise muud tööd teinudki... aga sellega kindlustavad veel endile n.ö korraliku pensioni.
Mis pension on 300 euri? See on ju ainult hinge sees hoidmiseks. Kõigepealt ikka vähendada igasugu muid kulutusi, näiteks riigikogulaste jne ja raha loopimise siia sinna.
Kujukas näide on riigifirma Eesti Energia maardla ost Ameerika pinnal, sinna pandi ju 30 milj eurot!!!!!!
totu 28. veebruar 2014 09:35
Kahtlemata on ka hr.presidendil paljuski õigus,samas tahes tahtmata on vaja esmalt arvestada meie ühiskonna,st.Eestis elavate inimeste situatsioonist tulenevate seikadega.Ja need,üksnes mõningad,on-Vanem põlvkond rühkis sandikopikate eest tööd okupatsiooniriigi hüvanguks,PS sunniviisiliselt.Mis tähendab,et vajalik oli plaan,mitte tervis.Ääremaade rahvastiku olukord,sh,tervismajandus jne.huvitas keskvõimu,loe Moskvat,minimaalselt.Seoses NSV Liidu üldmilitaarse majandussfääriga puutus ka Eesti elanikkond tahes-tahtmata VÄGA palju enesegi teadmata kokku tuuma-ja keemilis-sõjaliste ollustega.Ja sellised kahjulikud faktorid mõjuvad meie ühiskonnale tervikuna ja seni veel uurimatute nähtudena,sest see,mis senini uuritud,on pehmelt öeldes köki-möki.Juba üksnes selles valguses on hurraa ja edasi nati küüniline.
to jo-jo / 08:01, 28. veebr 2014 28. veebruar 2014 09:32
kolm klassi ja koridor on sinu haridustee,õpi kirjutama,siis kommi.
Jõudsimegi 28. veebruar 2014 09:19
tulemuseni, mida iga loll ette nägi : toetades pensionäre ja unustades tuleviku (lapsed, noored pered), seisame lõhkise küna ees - meie riik vananeb :) Muidugi vananeb, kui pensionäril on siin turvatunnet rohkem, kui noorel perel, kes kistud laenukeerisesse... Ja see kõik on ju toimunud selle "õnneliku" Ansipi ajal. Tema ametiaja algul algas laenuralli, mida ta pidurdada ei tahtnud ja nüüd paneb punuma, saba jalge vahel...
Varsti 60 28. veebruar 2014 09:18
Olen kasvatanud 3 maksumaksjat. Väike töö jääb vastavalt vanusele..Kaotada kõik eripensionid juba praegu ja kui tööstaazi juba praegu 46 aastat siis ei peaks pensionist enam mingeid makse olema..Noor sellele tööle ja sellise palgaga ei tule nagunii..
miksike 28. veebruar 2014 09:11
Tore ,kui tööd saab teha aga kui tervis niru ja ravida pole võimalik ,nagu meie ülevalpool seisvatel inimestel seal Toompeal ,nii Eestis kui ka välismaal.Hea kui veel tervist on 60-ni ,ssiis kõik mullatoidule,hurraa.
Ruts 28. veebruar 2014 09:10
isakestel on õigus, süsteemi tuleb muuta, aga see võiks ikka alata isakeste enda poolelt. Kõigepealt enda hüvitised ja eri pensionid, alles siis rahva oma kallale minna.

Ave 28. veebruar 2014 09:03
Kui pensioniiga tõstetakse, siis pole ju mõtet riigile makse maksta. Kõik ei ela pensionieani. Tuleb leida muid võimalusi vanaduspõlve kindlustamiseks, kuid maksed riigile tuleb ära jätta. Valitsus ise kindlustab riigi hävingu. Valitsus on see, kes on sundinud elujõulised inimesed Eestist lahkuma, nüüd siis plaan kuidas allesjäänuid pigistama hakata.
teisest küljest 28. veebruar 2014 08:58
Meie naabrinaine, 68a - energiast pakatav proua, täies elujõus: kell 11 portselanimaal, kell 14 aeroobika, kell 18 suhtlemisklubi! No miks selline inimene peaks pensionäride päevakeskuses trallitama, täiesti vabalt võiks midagi kasulikku ka teha. Aga pensioniea saabudes saadeti lihtsalt töölt ära.
meditsiinitöötaja 28. veebruar 2014 08:50
olen 58 aastane, päeval panen narkotsi ,õhtul tina,nii suudan kuidagi vastu pidada,läheb,kaua läheb...
muud lootust ju pole
seda jah saab 28. veebruar 2014 08:43
kehtestada neile, kes käivad vaid riigitegelaste kohtumistel ja laua taga klõpsutades, kus pole mingeid koormusi.
aga kes seda otsustavad, pole 28. veebruar 2014 08:40
ju iial kõik algusest alustanud, vaid hoopis siijadel ja kõrgetel kohtadel pesitanud, kõikide tööde raskusastmetest ja vanusele sobivusest pole ju aimu iial neil. Siis oleks õige hakata koormuste lõikes erinavaid vanuseid pensionile minekuks kehtestama.Kes ikka liinitöödel jalge peal 12 tundi päevas ja kes koguaeg peavad näiteks raskusi tõstma kuskil metallifirmade liinitöödel ettevalmistamiseks, kus tuleb näiteks 50 kiloseid tõsta, peaks kuuluma 55 pensionile saamise alla!!
pensionäär... 28. veebruar 2014 08:36
Varsti pole mõtet enam pensionist rääkidagi kuna selleni ei jõua nii kui nii keegi, kui siis ainult vähesed.
hullumas 28. veebruar 2014 08:23
kus me siis elame?mille nimel me oleme pingutanud?olen 58 aastane mees,keda ootab ees neil päevil töövõimetusele saatmine.üha rohkem kerkib küsimus mille nimel?olen töötanud alates 14 aastasest,algul suvel kolhoosis pärast kooli aga mitmetel kohtadel.varastada pole osanud ja bisnessisse pole suutnud astuda.oli aeg kus sai kiitust ka hea töö eest.tänane pääv taob pähe milleks.maksad makse-on võimalused pääseda ainult tasuliste arstide juurde.maksad makse-haigusraha on kui mõnitamine.maksad makse-pensjoni iga kaob eest.maksad makse-PENSION KAOB.tehke lapsi-maal suletakse koole ja lasteaedu.töötage-ühistransport kaob.maal töökohad kaovad-tegelega äriga.milleks meile üldse riiki vaja on?era arstid,vabatahtlik politse,vabatahtlik tuletõrja.oleks 20 aastat tagasi teadnud oleks öelnud vabatahtlikud maksud ja vabatahtlik riik.tuletage meelde kas lagunevas nsvl-is oli elu selline.milleks meile eluvõõrad laps ministrid kes pole päevagi füüsilist tööd teinud ja nüüd ajavad suust laus lollust välja.aitame teisi kuid kas meil omal polegi inimesi pension on niigi mõnitav ja minna sinna kallale.kõik ei ole valitsuses ja riigikogus,mõni peab eleme ainult palgast ja ikka makse maksma.ei toetusi,ei sanatoorjume.kui ka asutus tahaks toetada siis tuleb erisoodustus maks kohe riigile.mis on siis selline riik?mõelge kustutage see kiri.meil pole ju õigust välja öelda oma mõtteid.milleks?
eiks 28. veebruar 2014 08:17
arvan et mõni riigijuht võiks end üless puua et säästa teisi inimesi käsimäärimast

Mu äss 28. veebruar 2014 08:07
Eesti pole enam riik vaid .... Tulen ma tulen sinna tagasi makse maksma ,teenin oma pensioni mujal riigis parem välja .ilves on minujaoks ümmargune null
Ammu ja kaugele näha, 28. veebruar 2014 08:04
et Eesti sots.süsteem vajub kolinal kokku. Ja õige varsti. Vajub ka kogu maailma sots.süsteem. Aga veidi hiljem. Eesti oma sellepärast varem, et kiretakse huupi. Kes keelab teha kogumispensioni süsteemi? Põhjamaades toimib. Pensionäride raha riigikassasse ei võeta. Riik ei saa sealt sentigi, erinevalt Eestist. Siin ongi põhjus. Kogu maailmas toimib loodusseadus: tugevam jääb ellu. Nii ei jätkugi varsti enam "nõrgemaid", kes "tugevatele" miljoneid kokku peavad orjama. Inimene hävitab tasapisi iseend. Ka see on loodusseadus. Ole õnnelik kui saad oma orjapidajal naha üle kõrvade tõmmata. Sest tema ju on õnnelik iga päev.
elli 28. veebruar 2014 08:02
röögitakse jah elukestvast õppest jne, mina kui 60-ne aastane inimene, olin töötu mitu aastat,töötukassa ei andnud mulle ühtegi koolitust, põhjuseks toodi see,et nii vanadesse me ei investeeri, läbisin oma raha eest koolituse, kuid sellel alal ma tööd ei leidnudki, hoolimata aktiivsetest otsingutest, hoian hinge see väikese koritajakohaga, kuigi olen kõrgharidusega spetsialist, kodus ka arvutiprogrammides, olen võimeline rääkima neljas keeles, tõlkima jne, aga kuskilt ei ole ma endale sobilikku tööd leidnud...enne tehke korda võimalus tööd teha ka 50 pluss inimestele, siis rääkige edasi
jo-jo 28. veebruar 2014 08:01
Töstge aga,siis ei saa noored tööd ja lähevad ära välismaale.Minu arust PRESITENT Ilves tahtis ju seda,et noored läheks riigist välja.Ja kysimus,kust saavad noored kogemust(mida nöuttakse igal pool)kui penskar istub ikal pool ees.Teine kysimus,kummas bussis istud kindlamalt kus on 65-70A-bussijuht vöi on 30-60A-bussijuht?
jõudu 28. veebruar 2014 07:56
Eripensionärid peaks kuuluma kohustusliku suitsiidi alla. Olgem siis riigimehelikud ja viige asi kiirelt lõpule!
pensionär 28. veebruar 2014 07:51
Soovitan vaadata üle kõik avalikes suhetes töötavate tööliste pensionid. Milleks nemad peavad saama 10 protsenti pensinit rohkem kui nad on töötanud sellistes asutustes vähemalt 10 aastat. Kõik sekretärid, koristajad igasugused registripidajad ja muud sarnast. Olgu siis juhtivate töötajatega kuidas on. Nemad vähemalt mõtlevad ja otsustavad midagi. Tundub kuidagi imelik, et näiteks sekretär saab 10 protsenti pensioni juurde.
sika 28. veebruar 2014 07:43
See ongi siis see suurepärase liberaalse majanduse tagajärg,inimesi jääb järjest vähemaks. Kas nii väikesele riigile sobibki selline turumajandus,kus turg on praktiliselt olematu ,siin on vaja majandust teisiti reguleerida.
tuleviku penskar 28. veebruar 2014 07:31
olen 55 aastane naine ja viimane aasta otsin tööd ning ahastus on suur. Olen saatnud pidevalt CV -d ja nagu töötukassa käsib -otsin aktiivselt tööd. Tulemus- null. Ja kõige imelikum on see et ei vastata isegi eitavalt. Olen raamatupidamisharidusega naine keda enam isegi puhastusteenindajaks ei soovita. Paaril korral olen avastanud et sama töökoht kuhu kandideerisin ja ei osutunud valituks otsib uuesti sinna töölist. Nii kui kuulutuse tähtpäev aegub on sama kuulutus jälle üleval lehel. Elan üksi ja olen kaks last koolitanud ning tööealiseks kasvatanud.Abikaasast lahus ja teist sissetulekut pole võtta.Lapsed saavad endaga seni hakkama-koolitavad oma lapsi,maksavad eluaseme laenu .
Kerge on rääkida kui oled noor või elad teiste maksumaksjate kulul ning oled soetanud tutvusringkonna äritegelastest.Tavainimesel selliseid võimalusi nagu riigikogulastel 55+ tööle saada pole.
Hirm on kuulata et veel tahetakse tõsta pensionile mineku iga. Endale kindlustavad kõrged pensionid aga meie omad (tavainimesed) viiakse nii madalale kui veel võimalik.See pole pension töötatud aastate eest vaid sotsiaaltoetus inimesele et päris nälga ei sureks.