Maailm

Surma on saanud kaks inimest.

Krimmi parlamendi ja valitsuse hooned hõivasid relvastatud maskides mehed (63)

Õhtuleht.ee/BNS, 27. veebruar 2014 09:33
Eilne meeleavaldus Simferoopolis parlamendihoone ees.Foto: AFP / Scanpix
Krimmi parlamendi ja valitsuse hoone hõivasid täna varahommikul tundmatud vene keelt kõnelenud relvastatud isikud, kes kandsid maske, kuid neil puudusid eraldusmärgid.

Väljaanne Navigator teatas viidates allikale miilitsast, et parlamendihoonesse tulid hommikul kella nelja paiku ligi 30 inimest musta värvi riietes ja maskides, Kalašnikovi automaadid käes, vahendas Newsru.com.

Nad käskisid hoonet valvanud turvameestel relvad käest anda ja lahkuda. Intsidendi tagajärjel ei saanud keegi viga.

Seda informatsiooni kinnitas Krimmi parlamendi pressikeskuse esindaja ning teatas, et kõik Krimmi Ülemraada töötajad said täna vaba päeva.

Miilits võttis vallutatud valitsusehooned piiramisrõngasse ega lasknud rahvast hoonetele ligi. Interfaxi korrespondendi sõnul on parlamendi peaukse ette püstitatud barrikaad käepärastest esemetest. Nii parlamendi kui ka valitsuse hoonele on heisatud Venemaa lipp.

Täna on puhkenud kähmlustes surma saanud kaks ja viga 35 inimest, vahendas BNS Ukraina autonoomse vabariigi tervishoiuministeeriumi teadet.

"Kaks inimest on saanud surma. Ohvritele tekitati kolju- ja ajuvigastusi ning nüri esemega kõhuvigastusi," seisis tervishoiuministeeriumi teates.

Samal teemal

28.01.2014
Relvastatud mehed hõivasid Simferopoli lennujaama
27.01.2014
GALERII: meeleavaldused Simferoopolis
27.01.2014
FOTO: Ukraina Ülemraada juures saeti metallaed maha
27.01.2014
Kolm ekspresidenti: Venemaa sekkub Ukraina siseasjadesse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee