Maailm

Surma on saanud kaks inimest.

Krimmi parlamendi ja valitsuse hooned hõivasid relvastatud maskides mehed

Õhtuleht.ee/BNS, 27. veebruar 2014 09:33

63 KOMMENTAARI

r
rahulik elanik/ 28. veebruar 2014 19:32
Riikidevahelises suhtluses mitte kõige õigem käitumisviis, aga see aitab ära hoida veriseid kokkupõrkeid ja ohvreid tsiviilelanike hulgas. Erinevatel jõukudel pole enam huvi tulla linnavalitsusi hõivama ja ei tea mis värvi revolutsiooni levitama ida suunas. Ukraina president ja valitsus ise kartsid sõjaväge kasutada- oli vast oht ,et vennastuvad ja hakkavad koos pekki sööma!
r
random/ 28. veebruar 2014 00:09
Las istuvad seal,saab toit otsa tulevad välja.Teha seal riigis muud ka kui neid 60 meest vahtida.Pole vaja alluda provokatsioonile.
d
dronass/ 27. veebruar 2014 23:06
пісня / 27. veebruar 2014 22:38
http://www.youtube.com/watch?v=QPqZLVCv3mk
Pisnja pro okupantiv. Jüri Böhm.
http://ipvnews.org/bench_article26102013.php
Ah, Bandero, ukrainskii apostl.
Orest Ljutii.
d
Demokraatia/ 27. veebruar 2014 20:58
No nüüd on Ukrainas paika pandud kõige demokraatlikum valitsus- maidani märatsejad määrasid endale meelejärgi ministrid ja elu on ilus. Aktivistid käivad automaatidega nõudmas endale kortereid jne. Vot see on tase!
p
paremsektor/ 27. veebruar 2014 20:34
Kogu võim majanduses ja poliitika valdkonnas peab Ukrainas kuuluma tituleeritud rahvale.
Korruptandid tuleb panna seina äärde, nende ja oligarhide varandus tuleb rahvale laiali jagada.
Kuna venelased ei ole slaavlased, vaid on soome-ugrilased, kes on segunenud tatarlastega, ja kui neile siin ei meeldi, kobigu Ukrainast minema.
Edasi tuleb vabastada meie ajaloolised maad: Kurski, Voroneži ja Belgorodski oblastid ja Kubanimaa.
http://raznesi.info/blog/post/11731
t
to 19.49/ 27. veebruar 2014 20:30
Vastavalt NSVL konstitutsioonile oli liiduvabariikidel NSV-del teoreetiliselt ka liidust välja astumise õigus. Autonoomsetel liiduvabariikidel, ANSV-del ning muudel autonoomsetel üksustel NSVL-st välja astumse õigus kui selline puudus. Kuigi ma pole praeguse Ukraina põhiseadust lugenud kahtlen väga et riigiõiguslikult tal selline Ukrainast välja astumise õigus oleks.
a
Asta/ 27. veebruar 2014 20:30
Küll see ebaseaduslik ajutine valitsus kaob. Ukraina president ei lubanud sõjaväel sekkuda. Rahvas hakkas miilitsaid tapma ja eks need andsid vastulöögi.

l
Lii/ 27. veebruar 2014 20:26
Ebaseaduslik valitsus tuli võimule. Metsik rahvas märatses ja tappis.Ukraina arst ütles, et kõige rohkem said kannatada miilitsad. Need relvastatud maskides mehed on mõrtsukad märatseva rahva hulgast.
g
gagauus/ 27. veebruar 2014 20:24
Hoopis Türgi võib Krimmi endale saada.
Huvitav rahuleping Venemaa ja Türgi vahel aastast 1774 Krimmi kohta. Kui Venemaa Krimmist loobub, siis läheb Krimm automaatselt Türgile.
http://www.aif.ru/politics/world/1107636
Küçük Kaynarca rahu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_of_K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk_Kaynarca
t
to to, to MM / 13:50, 27. veebr 2014/ 27. veebruar 2014 19:48
Erinevus seisneb aga selles, et Krimm on autonoomne vabariik ja võib Ukraina koosseisust ka välja astuda. USA osariikidel aga õigus iseseisvuda puudub. Samal põhimõttel luuakse tulevikus ka Euroopa Ühendriigid.
Ka Eesti astus aga 1991. aasta 6. septembril NLiidust välja vastavalt selle põhiseadusest lähtunud õigusele, mitte et oleks lõpetatud okupatsioon nagu see oli Saksamaa ja Austria puhul.
t
taust/ 27. veebruar 2014 19:39
1943. aasta Teherani konverentsi aegu nõudsid USA president Roosevelt ja Inglismaa peaminister Churchill, et Iisraeli riik tuleb luua Lõuna – Venemaale, ka Krimmi. Ähvardati teist rinnet mitte avada jne.
Eks mõistagi lubati siis lahkelt vastu Baltikumi, Karjalat ja Ida – Preisimaad, seoses Jaapaniga ka Kuriili saari. Kuni Teherani konverentsini oli Baltikumi saatus veel lahtine. Jalta konverentsi aegu käidi juba koos NLiidu Juudi Antifašistliku Komitee liikmetega (esimees Solomon Michoels) territooriume üle vaatamas.
http://warfiles.ru/show-18679-tegeran-43-sekrety-krymskoy-kalifornii.html
„Kalifornia" Krimmis!
http://www.youtube.com/watch?v=-A42-BmAncA
Miks andis Hruštšov Krimmi Ukraina NSV-le?
http://www.youtube.com/watch?v=h66wwtEIFrs
v
Vene spetsnaz/ 27. veebruar 2014 18:58
m
MATS/ 27. veebruar 2014 18:50
Venelased elavad paljuski vanade roomlaste filosoofia järgi. Ubi bene - ibi patria! (kus hea, seal ongi isamaa). Algul XVIII saj lõpus vallutasid Krimmi khaaniriigi. 1944 mais kuulutas Stalin krimmitatarlased "reeturlikuks rahvaks" ning küüditas need Siberisse rahvustunnuse alusel. Eranditeta. Muuseas, küüditatute hulka arvati koguni üks krimmitatarlasesest punaarmee ohvitser, kes oli kahekordne NSVL kangelane (sadakond neid kahekordeid kokku oligi). Mille poolest Stalin siis Hitlerist parem oli?
Tatarlaste tühjaks jäänud kodud hõivasid aga sisse veetavad venelased. Ja nüüd nad peavadki seda omaenda maaks ning endid peremeesteks.
e
ebahuvitav, kuidas teil selle ameerriklaste ülemvõimu maksapanek/ 27. veebruar 2014 18:41
nii kaua aega võtab. Eestis tegite asja niuhti klaariks ja me oleme tohutult õnnelikud ,Ukrainlased on ju ka orjakari nagu meiegi, mis neil seal siis on ? Kas neil pole aru haisugi või on lihtsalt lollid
Tuleb ikka vaadata helget tulevikku.
t
To huvitav!/ 27. veebruar 2014 17:35
Otse loomulikult on venelased Ukrainas okupandid,kel ei ole seal midagi kobiseda ega nõuda.Ukrainlased on Ukraina peremehed ja šarikovid ekstremistid,kes tuleks igalt poolt,kuhu nad end asustanud on-välja peksta.Ma loodan,et kunagi tuleb see päev,kus maailm ei peatu enne kui need elukutselised okupandid on igalt poolt minema kihutatud.

k
27. veebruar 2014 17:12
kuidagi vaga sarnaneb praegune aeg 1939 aastagi, nagu meilgi, pats allus venelaste diktaadile, nii meilgi siin, siis ... kas me oleme nyyd targemd ! ei , veelgi idioodimad on lastud end havitma !
loodan, et ukrainlased panevad punaterrori impeeriumi varisema ja see hävitatakse lõplikult, venemaagi ju nende dissidente tulvil, tapetakse, vangistatakse jne. ehk leidub kuskil ikka inimesi, kes kusikud pole ja puhevil roovokupandid maha loovad !
k
kysimus on seles/ 27. veebruar 2014 16:42
millal surnuist ylestt6usvad???Euro maideni patrioodid nyyd ei saa kiievist krimmi tuldud???
t
to 09:51/ 27. veebruar 2014 16:35
Mis diletantlik jutt, soovitaksin sinul tutvuda pisut ka rahvusvahelise õiguse põhialustega. Minul oleks küll häbi sellistes küsimustes eksperdina esineda, millest ma midagi ei tea. On elementaarne, et Ukraina territooriumil küll mingit Venemaa territooriumit olla ei saa. Olgu selles majas milline vene firma või asutus tahes. Eksterritoriaalse üksusena saab vaadelda ainult saatkondade territooriumi, kui Venemaa saatkond asub teatavasti mitte Simferoopolis vaid Kiievis. Õpi veel, kullake!
k
KRIMM - TATARLASTE MAA!/ 27. veebruar 2014 16:31
Krimm on TATARLASTE maa! Venelased ajasid tatarlased oma maalt minema ja asustasid vene OKKUPANTIDEGA!
a
aitab jamast/ 27. veebruar 2014 15:25
Ukraina võiks suuremeelne olla ja anda Krimm venelastele tagasi.Krimmi andmist Ukrainale ei küsitud ukraina rahva käest,ega ka vene rahva käest .Krimmi kinkis rahvale psühhopaadist Nikita Hrusov oma käskkirjaga.Suuremeelsuse eeskuju võiks järgida ka Venemaa ja tagastada see maatükk tatarlastele!Tatarlased omakorda võiks olla suuremeelsed ja paluda slaavi rahvastelt andeks vere valamise ja vallutuste pärast ja kebida tagasi oma kodumaale Mongooliasse loobudes pakutud Krimmist.Tatarlased võisid suudelda Stalini hauda,et ta kättemaksust slaavi rahva kannatuste eest neid kõiki üles ei poonud!Samas oseedist pangaröövel oli ise agar slaavi rahvaste hävitaja!Vene rahvas aga armastab oma Jossifit palavalt.Venelane armastab ikka neid,kes talle peksa annavad,sest mongolidon sajandite jooksul süstinud neisse oma geenid,kuhu on kirjutatud"peksa venelast"!
p
pohh/ 27. veebruar 2014 15:07
tiblad tuleks kõik mättasse lüüa ja kuul pähe rsk.
n
Nazi Venemaa hakkab/ 27. veebruar 2014 14:59
maailma vallutama ja ukrainast alustab?
h
hakkab peale / 27. veebruar 2014 14:48
no jah nii see läheb alguses võimuasutused ja pärast siis kogu riik on venelaste käes tagasi

t
Triin/ 27. veebruar 2014 14:44
Meil käib veretu revolutsioon, kui vaadata IRL-i tegutsemist. Töö asemel nad õhutavad vihavaenu, nende ministrid ei ole inimeste heaks midagi teinud, ainult häbistavad meie riiki, segavad tublide inimeste tööd laimates neid. Panevad sellised inimesed vastutavatele kohtadele, kes aitavad nende kättemaksuplaane ellu viia. Seni kuni IRL-i poliitikud on valitsuses meie elu paremaks ei lähe.
s
Siiri/ 27. veebruar 2014 14:32
Küll meie oleme õiged inimesed nõu andma. Oleme elatustaseme poolest üks viimastest, meil on minimaalsed alampalk, pensionid ja abirahad, inimesed lahkuvad massiliselt riigist, abistame endast rikkamaid riike, saadame oma noormehi võõrastesse sõjakolletesse, seal me ei loe mitu inimest nad tapsid.
t
Tahmanägu/ 27. veebruar 2014 14:25
Savisaar toob meile rikkuse.
a
Age/ 27. veebruar 2014 14:24
Ukraina valitsus tahtis hoida oma inimesi aga osa inimesi ei saa sellest aru. Euroopa Liitu astumise tingimused ei oleks sobinud Ukrainale. Neile sobivad majandussuhted Venemaaga ja nad saavad sealt odavat gaasi.
a
Arvo/ 27. veebruar 2014 14:19
mina pole olnud Euroopa Liidu vastane, lootes ikka, et see teeb meie elu paremaks, aga kahjuks on lootused tühja jooksnud. Peale meie vabaks saamist läks elu ülesmäge ja lootused olid suured, kuni ajani, mil Laar sai peaministriks, sealt see vaesustamine sai alguse ja kestab siiamaani. Euroopa Liit pole elu paremaks teinud, pigem vastupidi. Ega me ometi seda Ukrainale ei soovi.
a
ajalugu/ 27. veebruar 2014 14:17
Njah, tundub, et paljud ei tea seda ajaloolist tõde, et venemaa sai alguse...Kiievist:) "Kiievi Venemaa", kas tuleb tuttav ette? Ja mis sellest hiljem sai? Miks kolis "venemaa süda" Moskvasse? Võiks ikka veidi ajusid liigutada ja loogiliselt mõelda, siis saab ka õiged vastused ning iseendale ka selgema pildi, mis mõneti erineb "poliitgarneeringuga" massimeedia poolt pakutavast...
r
Raul/ 27. veebruar 2014 14:12
Nagunii tuleb seaduslik võim tagasi, kui inimesed maha ei rahune on nad ise süüdi. Ise tapavad ja sellega kutsuvad esile vastulöögi. Hakaku rahulikult tööle ja keegi ei puudu neid.
x
xz/ 27. veebruar 2014 14:07
Kuidas võib küll osa Ukraina rahvast nii loll olla. Ja meie muudkui utsitame takka. Ehk enamus ukrainlasi ei taha saada meie saatuse osaliseks. Meie oleme ikka küll õnnelikud. Eriti hull oli Laari valitsuse ajal, kui hinnad tõusid kõrgele, eriti korterihinnad, palku ega pensione ei tõstetud, pensionid olid siis veel poole väiksemad, tekkisid kodutud, vaesed jne. Sedasi täites tingimusi läksime Euroopa Liitu, veretult, kuid üle laipade, paljudel polnud võimalust kalleid rohtusid osta. Mida me küll ukrainlastele soovitame, kas samasugust saatust või.

s
Sa, Leo/ 27. veebruar 2014 14:03
ei jäta ka jonni! Aina hiilgad oma lollustega igas artiklis.
a
asse/ 27. veebruar 2014 14:01
Raivo Trassil ja Mihkel Tiksil viimane aeg hakata oma Krimmi kinnisvara müüma
e
Elvi/ 27. veebruar 2014 13:56
Eks need on samasugused nagu tänaval märatsejad.
e
erki/ 27. veebruar 2014 13:55
Mis neil slaavlastel viga ? Kangesti tahavad elada pättidest ,varastest ja mõrtsukatest valitsejate all. ukrainlased võiksid ka kusagil venemaal parlamendi vallutada ja oma lipu heisata!
l
Leo/ 27. veebruar 2014 13:54
Kindlasti korravalvurid, sest ka Kiievis inimesed, märatsesid, lõhkusid, tapsid seaduslikke korrakaitsjaid, ja loomulikult siis said vastulöögi, polnud vaja tänavale ronida, tööd on vaja teha.
t
to, to MM/ 27. veebruar 2014 13:50
Krimmi poolsaar kuulub praegu Ukrainale nagu kuulub Alaska USA-le. Said pihta?
v
VENEMAA EI VÕIDA UKRAINAT! / 27. veebruar 2014 13:49
VENEMAA EI VÕIDA UKRAINAT! Ukrainal on küllalt sõjalist võimsust, et anda vastulöök igale Venemaa sõdurile, kes julgeb astuda Ukraina pinnale! Ukraina ei loovuta jalatäitki oma maad Venemaale! AU UKRAINALE!
j
jah/ 27. veebruar 2014 13:31
kas tõesti need venkud ei oska rahulikult elada,nagu prussakad käivad riigist riiki,kus ainult tappa saaks.Kurditel jube lahmakas maad käes,tehku seal kord majja.

a
Appi/ 27. veebruar 2014 12:33
ja venemeelne Putin on hõivanud Kremli...
t
to MM / 12:05, 27. veebr 2014/ 27. veebruar 2014 12:28
saan aru,et sa oled kahekordne suur M aga see selleks,tahtsin õelda,et Ukraina ja Venemaa on samad nagu Eesti ja Soome.Seis on peaaegu sama,Ukraina proste ja ehitustöölisi on Moskva täis.Ja ukrainlasi on alati venes väga palju olnud,sama seis ka meil.Krimmi poolsaar kuulus venelastele,enne seda kui Nikita piiri siseriiklikult õgvendas.
Enne kui teistele õpetada kuidas elada, tuleks see ikka omal ära õppida. Või ehk loodate sellega astmevõrra ise ülespoole tõusta?
o
oeh/ 27. veebruar 2014 12:25
Peame siin Eestis ettevaatama. Varsti võidakse tulla ka meie riiki nii..tõmbavad narvas lipu üles ja ongi jama majas
a
arvaja/ 27. veebruar 2014 12:16
Venemaa ei loobu vabatahtlikult ei Krimmist ega Ukrainast. See on nii tugev strateegiline piirkond Venemaale et igasugune Putinile mitte meeldiv samm toob Vene sõjaväe tänavatele. Igasugused eraldusmärkideta relvastatud automaaturid on juba esimene samm, kus Venemaa näitab oma hambaid.
r
riik/ 27. veebruar 2014 12:15
hea oleks kui me suudaks oma riigis asjad korras hoida,nii tilluke riik nagu meil,ei tohiks kippuda suureks ,kui on tegu mõne teise riigiga,siis kohe õpetama ja sõnavõtma.Kas olete kuulnud ,et Rootsi või Norra pidevalt kipuks aitama,ei tule ette.Aga meie oleme kanged teistele õpetama ,kuidas elada,ise pidevalt sipleme.
v
vist läheb lahti / 27. veebruar 2014 12:11
vist läheb andmiseks ja kuidagi see värk väga kodusõja eelne olukord
m
MM/ 27. veebruar 2014 12:05
Nii on ju kogu ajaloo vältel olnud, kuhu VANT oma märsi maha paneb seal ongi rodina.
On ainult nende arvamus see õige, teised mõtlevad kõik valesti.
Vene partissan oli õige mees kus tahes, teised vabadusvõitlejad kõik olid bandiidid.
Praegugi kirutakse läänt kui kurjuse kantsi, aga kõik vandid muudkui pressivad sinna, arusaamatu. Niipalju kui kuulen vantide jutte lapselapsed Inglismaal, Saksamaal jne - miks need lapselapsed siis läände pressivad mitte Putini paradiisi.....
Eks see probleem ROSSIJANAMI saab Ukrainlastel raske olema, natuke muidugi ise süüdi ka endiste valitsuste selgrootu poliitika pärast. Vähem oleks pidanud Moskvaga flirtima.
e
ebahuvitavale/ 27. veebruar 2014 11:51
vot ei ole ma mitte Tallinna linnavalisusest, ei ole ma ka mingi venku, vaid täitsa tavaline 54 aastane eesti mees,kes kasutab ka oma aju,aga mitte ainult ei loe ja vaata mida ajakirjandus meile silmade vahele saadab.

v
võib ka meil/ 27. veebruar 2014 11:50
See võib juhtuda ka Eestimaal, et mingid mehed sisenevad kus tahes linnavalitsuse hoonesse ja võtavad võimu üle. Paet oma ahke maaeraldusega soosis sellise situatsiooni teket. Paet na MÕLO
v
Väga kurb./ 27. veebruar 2014 11:47
On kurb,kui mõni rahvus arvab,et vägivalla ja relvadega peab asju lahendama.See on nii omane sellele suurele riigile,mis arvab,et ta on kõikvõimas,tappes oma enda rahvast.
z
ziidiuss/ 27. veebruar 2014 11:42
See on šovinistide taktika---ikka tükkhaaval. KÕIGEPEALT MINGI PIIRIÄÄRNE ALA oma rahvaga ära asustada,sellele "missioonile" hea ja halvaga takka lükata,ja siis lugeda see enda omaks! Sest kui teha kohalikud valimised,siis on seal valimas vaid omad! Nii on juba GRUUSIAST TÜKK KÄES,NII ON EESTIST TÜKK KÄES JA TAHETAKSE VEEL,VARSTI ON NARVA AEG.Ja nii on see neil igal pool,Soome kaasa arvatud.
ü
Ühiskonnasõbralik/ 27. veebruar 2014 11:42
e
ebahuvitav/ 27. veebruar 2014 11:36
to huvitav
te seal tallinna linnavalitsuses ei saagi aru saama.
ühel pool on inimesed, kes on ukrainas ukraina lippudega oma riigi eest väljas. teised on sinu isandate rahvuskaaslased, kes üritavad tükki ukrainast liita venemaaga. lehvitavad võõrrigi lippudega ja on relvastatud.
poonjal?
t
./ 27. veebruar 2014 11:30
tuleb Venemaalt küsida, kas need on nende mehed siis uurida Ukraina sõjajõududelt, kas nemad teavad neist midagi ja kui ka nemad neid kaake omaks ei tunnista siis lihtsalt hoone lihtsalt kogu täiega õhku lasta. Pole kaake, pole probleemi.
h
huvitav/ 27. veebruar 2014 11:27
kui Kiievis ja lääne Ukraina linnades hõivati valitsusasutusi siis hõivajad olid vabadusvõitlejad aga kui sama tehakse ida Ukrainas või siis Krimmis siis hõivajad on ekstremistid.Või kas vahe on ainult keeleline,et kui ukraina keelne siis vabadusvõitleja ja kui venekeelne siis ekstremist.VOT KULLA INIMESED JA EITI HR PAET aidake vahet teha,no mitte ei saa aru
k
Kurb/ 27. veebruar 2014 11:01
Ega polnudki mõtet unistada, et Putin head võimalust ära ei kasuta ja Ukraina rahule jätaks. Nüüd saab veel vabastajat mängida ja liita Ukraina kenasti Venemaaga, jube.

j
jah/ 27. veebruar 2014 10:40
t
terve maailm neid täis/ 27. veebruar 2014 10:35
Jurakad aru ei saa! Mis neil seal hõivata, see on UKRAINA!
i
Indrek2/ 27. veebruar 2014 10:20
v
Venemaa ei anna Ukrainat niisama ära/ 27. veebruar 2014 10:15
a
Aja Lugu/ 27. veebruar 2014 10:12
Huvitav, kuidas Venemaa ja Putin lubavad mingitel terroristidel vehkida vene riigilipuga. See on ju riigilipu rüvetamine! Putin peaks koheselt saatma oma sealviibivad väeosad terroristide vastu ja riigilipu rüvetamise lõpetama!
k
kui seal olid tööl Venemaa asutused,sõjaväega,saatkonnaga ,kaubandusega ..... seotud asutused ,/ 27. veebruar 2014 09:51
siis demokraatlikes riikides loetakse need hooned Venemaa territooriumiks . Ju siis kaitsti marodööride ,ups,revolutsionääride eest.
l
leen/ 27. veebruar 2014 09:44

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee