Eesti uudised

Kas presidendi vastuvõtt võiks olla alkoholivaba? (42)

Karoliina Vasli, 27. veebruar 2014 07:00
TERVISEKS! Peomelus parteiline kuuluvus tähtis pole. Veiniklaasi taga muljetavad sõbralikult Jürgen Ligi (Reformierakond) ja Aivar Riisalu (Keskerakond).Foto: Arno Saar

Karskusliidu juht: meie soovitusi ei võeta kuulda

Toomas Hendrik Ilves muretses aastapäevakõnes eestlaste liigse alkoholilembuse pärast. Hiljem said televaatajad aga jälgida, kuidas külalised vastuvõtul veiniklaase kõlistavad.

"Tervise hoidmisest on raske rääkida, kui Eesti on alkoholitarbimises inimese kohta Euroopas esikohal," ütles Ilves oma kõnes.

"Läinud aastal põhjustasid 10 protsenti Eesti surmadest alkoholi tekitatud haigused. Selle hulka pole arvestatud masendavaid õnnetusi, milles samuti liiga paljud kaotasid alkoholi tõttu oma elu või tervise. Need on kõik välditavad surmad, mil pole mingit pistmist tervishoiuga."

Ilves toonitas, et me ei saa õigustavalt viidata rahvuslikele traditsioonidele ega pimedatele öödele. Harjumuste muutmine olla meie enda teha.

"Kas pole me kultuuriruum läbi imbunud alkoholitarvitamist ülistavast reklaamist?" esitas riigipea retoorilise küsimuse.

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee