Juhtkiri

Juhtkiri | Kauaks meid jätkub siia riiki? (19)

LISA KOMMENTAAR

12. märts 2014 20:24
kaovad köik siit. pense ei maksta, laste ega haigusrahasi ka ei saa ja polegi muud, kui UPPUVALT LAEVALT PÖGENEDA !
umbluu 28. veebruar 2014 22:12
Halloo tatipritsimise amet on ikka väga tagasihoidlik,siin loetud aastatega juba üle 100 000 inimese lahkunud 2030 on siin arvatavasti suur auk ja selle ääri mööda kalmistud jäänud veel,loomulikult ka RB millega on eesti maavarad välja veetud.
wv 27. veebruar 2014 21:02
kallid poliitikud... ma ei usu et te nii lollid olete et ei oska lahendust leida et eestirahvas ei lahkuks kodumaalt ..esijalgu tundub nagu te tahtlikult soovite et rahvas lahkuks siit riigist ...MIKS... mis on selle eesmärk... või lihtsalt teil on sellest ükskõik ja te tegelete ainult sellega et oma heaolu kindlustada ...või tegu on tõesti kõige rumalamate eestlastega kes poliitikasse valitud .
Vabaturumajandus siia väiksesse riiki ei sobi .....hinnad...on Eestis põhjendamatult kõrged ...ma juba ammu tellin kaupu neti teel teistest riikidest sest seal on need peaaegu poole odavamad ...ei ole ju mõtet Eestist osta kui pean 2 x rohkem maksma ...palgad on rahval väiksed aga kaup pea 2x kallim ....jah toiduained on pea sama hinnaga aga muu kaup ..võin pea anda odavam... isegi kui postikulu juurde arvestada ..
vaikiv ajastu 27. veebruar 2014 14:23
Mis krdi usust siin jahutakse. Tegutseda on vaja. Tahate Soomele järele jõuda, aga palun, võtke siis põhjanaabrite majandusmudel üle. Ja ärge tulge siin jahuma, et see ei tööta. Töötab küll ja kuidas veel. Alustuseks astmeline tulumaks, sotsiaalsfäär korda, välismaistel pangajuutidel kõri kinni jne... Eks te vaadake siis millist kisa ülevalt tulema hakkab. Ah soo, alustuseks peaks veits seadust muutma ja mäe pealt platsi puhtaks lööma, siis võib veel asja saada.
Indigolaps 27. veebruar 2014 12:47
Eesti on imeline maa ja siin on olemas kõik eluks vajalik. Eesti on tervise paradiis: http://www.9tofine.net/et/eesti-on-tervise-paradiis/
Enn Oja 27. veebruar 2014 10:59
asi pole ülttse nõnna ... nagu pajstab . et rahhva'arrv vähäneb on tänast vajjmuarvestades loomulik . nii on ka mujal m'aaillmas, seda tingivad uued majandusolud ja inimgonna muuttund vajjmsus .
Eestile on rahhva'arvu vähänemine kasulik 'ennegõjkke s'eedõttu et mejjl lähäb l'iiga k'alliks ennd soojendada ja valgustada kuj taasstumatud varud k'aovad ning p'eame nendeasemel üleminema päjkäsele, v'eele, pujdule, tuulele . nejjd p'iisaks mejjle primini siis kuj mejje rahhva'arrv oleks isegi mitu korrda tänasest väjkksäm, näjttäks 300000 .
s'eega minuarvates on rahhva'arvu kahanemine igati teredulld . mejjl on suur eelis tejste vähämgahanevate ning taasstumatest varudest 'tojttuvate' rahvaste'ees .
asja kehvembool on see et rahhva'arrv kahaneb l'iiga järsult . see tekitapki mõnel järrgnäval aasstagümmnel suurema ülalbeettavate suhhtarvu . kujd s'rrgi pole minngi põntts . sest vanad surevad ajajooksul ikkagi eesst ära ning se suhe vähäneb ning säjjlub .
kaa ej maksa kurtta pinsiüle sest kujj aasstas jääppki elanikke 0,3...0,4% vähämaks sis kujj 'eelarve kassvab 3...5% pole ju minngit p'uudujääkki ülalbidamis rahatasumiseks .
kindlasti on vigane aga tänane pinsirahastu alus . inimestelt on vägisi röövitud raha ning suunatud se kas`iinod'esse et se kasvataks ennast ise . s'eejuures vahendajad oma sahkerdamise'eesst ej vastuta ! nii jõuamegi olugorrda kus p'äälä tuleb vähäm kuj s'inna panime .
lahe.nd oleks aga lihhtne: abirahadele tuleb eraldada kinndel osa 'eelarrvest - 40% . siis käjjb se rahaunnik alati ühht jallga liiduvabariigi (võj tulevikus Eur''ooppa liidu lagunedes riigi) majandusliku sejsundiga . on ülalbeettavajd rohhkem sis vähäneb ka igaöhe osa ja vasstubidi . ent nagu eesspol üttlesin, 'eelarrve kasvu ja rahhva'arvu kahanemise suhhted on sellised et mejjd se ejj ohusta .
mikks sis klikk tõstab kisa ? ikka selleks et rahvast v'eelgi rohhkem r'öövi ! ning p'anna vastutus rahhva ennda õlule . nii saakks ju pidevalt tõssta pinsi'iga ja lajjutada valimis'eelsete alttkämakksudega et tejstele ärab'anna .
lo.ll rahvas aga naudib vaattemänngä ning plaksutab nagu seni ikka tejjnd .
praegu veel Eestis 27. veebruar 2014 10:31
Teeme elu nagu Soomes, samad palgad ,maksud, toetused ja samasugune pensioniarvestus. Samad hinnad. Ei usu, et siis siit sinna enam minnakse, pigem tullakse uuesti tagasi. Sellise jutu peale nagu praegu meie poliitikud ütlevad pensioni kohta jookseb riik noortest kohe kindlasti tühjaks. Miks teha siinset elu veelgi ebapopulaarsemaks . Ja kahju on ka riigi rahast kui siin koolitatakse näiteks arste palju aastaid tasuta ja pärast läheb see arst mujale ja siin tervisesusteem läheb järjest hullemaks. Ise olen 53kuid tahan ka minna just nimelt pensioniteenimise pärast veel Soome. Ja miks ka mitte kui siin 40 tööaasta eest saad sama pensioni kui seal võibolla 6 aastaga. Ma ei läheks kuskile kui siin asjad muutuks. Ja ehk tuleks mu noorema lapse pere samuti siia tagasi ning ehk ei läheks vanema tütre pere siit mujale nagu praegu plaanib. Palun riigiisad tõstke palku, hindu, makse, pensioniarvestust, et elu siin kestma jääks.

mis on siis 27. veebruar 2014 09:18
kui selle numbri sees on näiteks eestlaste osakaalu suurenemine rahvastikus,siis on trend ainult tervitatav.
sest viimased 10 aastat nii on olnud-eestlaste iive on juba aastaid positiivne olnud väljarändest hoolimata.venelasi läheb siit rohkem minema(juuri siin ju pole.üldse midagi pole peale fabritseeritud müüdi võidust ja vabastamisest.).
rahvaarvu vähenemine ei ole selline katastroof,nagu meile ajakirjanduses hüsteerilise nutu saatel väita püütakse.
Ammu on selge, 27. veebruar 2014 08:58
et 101 dalmaatslast on otsustanud maa eestlastest tühjendada ja võõrastele välja rentida. See ongi parim äriplaan-ei nurisevat rahvast, et mõttetult palju tööd. Kogu ainult renditraha ja ela oma vahmiilidega 1000 aastases õnnes.
kommenteerija 27. veebruar 2014 08:23
Miks peaks keegi tahtma elada riigis, kus noortele on juba öeldud, et nemad tulevikus riigilt pensioni saama ei hakka? Milleks siis riiki üldse vaja on, kui kõike pead ise tegema ja organiseerima? Ja see paindlik pensioniiga - huvitav, kes neid vanemaid inimesi üldse tööle võtab kui tööandjad võtavad praegu tööle ainult noori? Vanemate nimeste kohta räägitakse ju igasuguseid vastikuid jutte. Et nad ei õpi uusi asju, enne käsu täitmist küsivad ülemuselt : "Aga miks?", ei ole piisavalt võimekad ja töökad jne. Minu meelest on riigikogujate asi mõelda midagi välja, mis teeb Eesti paremaks teistest riikidest. Kui need sellid jätkavad omas maailmas elamast ja ei tea reaalsest elust mitte midagi, siis varsti nad jäävad üksi. Sest noored lähevad mujale aga vanad surevad nälga.
Reformierakond 27. veebruar 2014 07:39
on Ansipi juhtimisel pidevalt eestivaenulikku poliitikat viljelenud. Eilses Foorumis vaatas Keit Pentus-Autorollo "ausalt" kaamerasse ja valetas süüdimatult mingist hoolitsusest laste suhtes. Milline kalk ja kahepalgeline süüdimatus.
Prohva 27. veebruar 2014 06:43
Tulevikus on siin jah kahjuks lage plats, kui mitte arvestada käputäit välispankasid.
Põhiviga on tehtud selles, et eestlaste töö vili on läinud võõrasse aita!
seletuskiri 27. veebruar 2014 00:24
Kui siin artiklis näidatud andmed ei oleks ilustatud, siis saaks nii mõnigi ametnik statistika-ametis oma ametipostilt lahti.
Põnevaim on jälle see, millest ei räägita: majandusest inim-tühjades väike-asulates ning sellest, et lisaks rahva-arvule loeb see, kui suur osa rahvast on tööd tegevas eas ja kui suur on pensionärid.
Raul 27. veebruar 2014 00:10
Pensioniiga peabki paindlik olema. Miks inimesed peaksid pärast 65 eluaastat niisama ringi töllerdama ja vaikselt manduma? Kas nad siis äkitselt enam ühiskonna liikmed ei olegi? Noored võiks Eestisse tagasi tuua see kui tühjaks jooksnud maakohad mõistlikel tingimustel välja jagada. Eesti on ju ilus maa.
vess 26. veebruar 2014 17:55