Eesti uudised

Mis toimub? Kadunud vanahärra oli PERH-is, kuid haigla vastas kõigile päringutele eitavalt (40)

Teet Teder, 26. veebruar 2014 13:40
Samal ajal kui lähedasid otsisid 39 tundi Jaani, oli vanahärra PERH-is. Haigla vastas aga kõigile päringutele eitavalt.Foto: Politsei
"Mis toimub? Ma olen leebelt öeldes hämmingus," alustab Heli, kes veetis vabariigi sünnipäeva oma sugulast otsides. Selgus aga, et nii lähedaste kui politsei päringule vaatamata, ei andnud Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) teada, et vanahärra seal haiglaravil viibib

Kui kahekordne vanavanaisa Jaan oma pühapäevaõhtuselt tavapäraselt värske õhu jalutuskäigult kahe tunni pärast koju tagasi ei tulnud, alustasid lähedased otsinguid. Umbes kell 20 helistati haiglatesse ja politseisse.

Samal teemal

“Küsimustele, kas on toodud inimene, kes ütles oma nimeks Jaan või kas on toodud keegi tuvastamatu dokumentideta mees, oli igalt poolt vastus ei,” kirjeldab Jaani sugulane Heli Raidve otsimist. Kell 21 hakkasid lähedased ja nende sõbrad kammima läbi metsa, kus Jaan jalutamas käis. “Öösel toimusid mitmed kõned PERHi, et äkki on muutusi ja äkki on keegi toodud. Ei miskit,” räägib Heli, kuidas haiglasse korduvalt murelikult helistati, aga 78-aastasest kadunud mehest ei teatud seal midagi.

Esmaspäeval kontrollis politsei veel kord haiglast üle ja taas öeldi, et Jaani nimelist meest või ka tuvastamata meest ei ole PERHi toodud ja politsei kuulutas Jaani tagaotsitavaks. Piirkonda asusid läbi kammima politsei, sõbrad ja tuttavad, politsei poolt appi palutud vabatahtlikud ja politsei eriväljaõppega koertejuhid koertega.

“Pidevalt küsisime ka PERHist, et kas ehk on keegi leitud ja toodud või on neil keegi tuvastamatu. Ikka ei,” ütleb Heli. Kuid teisipäeval selgus siiski, et Jaan, keda politseioperatsiooniga taga otsitakse , oli haiglasse viidud juba pühapäeva õhtul kella kuue paiku ja talle seal operatsioon tehtud. See tähendab, et lähedaste esimese kõne ajal PERHi oli mees juba ligi kaks tundi haiglas olnud. “Ma tahan teada, kuidas on võimalik, et PERHi toodud isikute kohta ei liigu info politseile, kes ometi peaks sellises olukorras saama koheselt täisinfo,” küsib Heli.

PERHi pressiesindaja Inga Lill ütles Õhtulehele, et haigla tegeleb praegu tol päeval tööl olnud personali küsitlemisega ja loodab veel täna juhtunut selgitada. Sellest, mis põhjustas infosulu ja miks haigla ei saanud aru, et ravil viibib politsei ja lähedaste poolt tagaotsitud mees, loe pikemalt homsest Õhtulehest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee