Eesti uudised

Peaprokurör Aas: Toobal, Laasi ja Vaarmann võivad jääda ilma saadikupuutumatusest (23)

Õhtuleht.ee, 26. veebruar 2014, 12:10
Riigi peaprokurör Norman Aas. Foto: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Samal teemal

Riigi peaprokurör Norman Aas esitas 26. veebruaril õiguskantslerile taotluse teha Riigikogule ettepanek anda nõusolek Priit Toobalilt ja Lauri Laasilt saadikupuutumatuse äravõtmiseks ja nende suhtes süüdistusakti koostamiseks. Urbo Vaarmannilt saadikupuutumatuse äravõtmiseks nõusoleku andmise taotluse esitas riigi peaprokurör õiguskantslerile juba 21. veebruaril.

Riigiprokuratuur soovib esitada Riigikogu liikmetele Priit Toobalile ja Lauri Laasile süüdistuse selles, et nad kallutasid Ivor Onksioni ebaseaduslikult sisenema Hannes Rummi meilikontole ja edastama neile seal olevad e-kirjad, teatas Riigiprokuratuur.

Lisaks soovib Riigiprokuratuur esitada süüdistuse Priit Toobalile süüdistuse selles, et ta võltsis viite Eesti Keskerakonna kassa sissetuleku orderit, mis kajastavad tegelikkuses mitte asetleidnud sularahaannetusi kokku summas 11 030,28 eurot.

Seoses Priit Toobali kui erakonna juhtivtöötaja ja pädeva esindaja tegevusega on kahtlustatav ka juriidiline isik MTÜ Eesti Keskerakond karistusseadustiku § 344 lg 2 järgi. Lisaks on antud kriminaalasjas kahtlustatav Ivor Onksion karistusseadustiku § 137 lg 1 ja § 156 lg 1 järgi seoses ebaseadusliku sisenemisega Hannes Rummi meilikontole ning seal olevate e-kirjadega tutvumise ja edastamisega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee