Presidendiball

Evelin Ilvese kleit väljendab igatsust lume järele (22)

Katharina Toomemets, 26. veebruar 2014 07:00
Foto: Stanislav Moshkov
"Kena klassikaline lahendus, sobis hästi kauni jumega. Valge värv mõjus seekord nagu meenutus varalahkunud talvest," kiidab Evelin Ilvese kleiti moekunstnik Anu Hint. 

Ka Piret Puppartil ja Lee Reinula-Sternil jagub vaid kiidusõnu. "Mulle meeldis Evelini kleidi lõige ja eesolev püstine joon, mis on figuurile väga hea täiendus. Iseenesest on hea, et presidendiproua on heledas toonis, muidu ta kaoks natuke taustale ära. Praegu tuleb ta esile ja see on oluline," ütleb Puppart. Lee Reinula-Sterni sõnul on kleit klassikaliselt ilus: "Minu silma jaoks on kõik korras: kleit istub talle suurepäraselt, materjal ja lõige on viimase peal – kohe kena vaadata. See eelmise aasta prohmakas tundub, nagu olnuks unes."

Samal teemal

Evelin disainis oma tänavuse vastuvõtukleidi ise, selle õmbles Aili Aamissepp, kanga disain ja tikandite teostus pärineb Piret Kartuselt. Evelin Ilves kommenteerib, et kuigi on tore detsembri lõpus oma aiast salatikauss rohelist täis noppida, ihkab põhjamaine silm siiski aasta lõpus ja uue alguses tühje valgeid väljasid. "See lume igatsus sai mind isegi lõunamaise päikese all kätte. Nii ma visandasingi selle silueti, kuulates Kristiina Ehini ja Silver Sepa kirjutatud võrratut laulu "The very last days without snow"," räägib ta inspiratsiooniallikast. Samuti on esileedi ammu imetlenud Piret Kartuse loomingut.

"Rõõmustasin nagu laps, kui ta nõustus kleiti tikkida võtta. Sestap ei tekkinud mingit kahtlust ka kanga valikul – just pitsid on Pireti töödes kesksel kohal ja armastatuim materjal." Kartuse sõnul on siluett "Lumeunistus" valmistatud traditsioonilisest Euroopa puuvillapitsist. "Kleidi saba kaunistavas lopsakas käsitöötikandis leidub kujundeid rahvariiete käiste motiividest ning baroksetest taimeornamentidest. Pastelsetes toonides põimikutega palistatud ning kristallide ja pärlitega kirjatud mustrid toovad meelde lume pehmust ja talvise päikese sära," kommenteerib ta.

Piret Puppart kiidab, et presidendiproua käed olid jäetud ehetest puhtaks, keskenduti kõrvarõngastele ja lasti kleidipitsil mängida. Ehete autor on Anneli Tammik ning need kannavad nime "Lend" – kõrvarõngad, prees, mansetinööbid on inspireeritud kevadel naasvatest luigeparvedest. Kõrvarõngaste värvigammas on kasutatud kleidis esinevaid värve; poleeritud hõbe, kividest turmaliinid, rodoliidid ja tsirkoonid. Anneli on ka Toomas Hendrik Ilvese ülikonna juurde kuuluva sõle ning mansetinööpide autor.

Presidendi grafiitmusta rahvuslikus võtmes tehtud ülikonna – pikendatud pintsak ja komplekti kuuluv vest ning särk – autor on Arné Niit. Komplekti kuuluvat meeste valget klassikalist päevasärki kaunistavad toon toonis masintikandid krael ja mansettidel. Tikandite autor on Kristina Kiver. Ülikonna vesti on isikupärastatud käsitikandis Eesti iidsete graafiliste sümbolitega, mis tagavad õnne, rahu ja jätkusuutlikkuse. Presidendi etnilise sümboolikaga vesti idee autor on moekunstnik Arné Niit. Vesti tikandi sümboolika valik, selle etnilise sõnumi koostamine, järjestus ja paigutus Kiviõli kunstikooli õppejõu Merje Niit’i poolt. Teostus ja paigutus Tallinna ülikooli õppejõu Anne Hein’i poolt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee