Presidendiball

Kes ja miks vastuvõtult puudus? (18)

Katrin Helend-Aaviku, 26. veebruar 2014 07:00
Siim Kallas Foto: ARNO SAAR
Siim Kallast hoidis aastapäevavastuvõtust eemal raudteereform, Vähit pere ja Savisaart Hundisilm.

Presidendi vastuvõtule jäi tulemata mõnigi endistest peaministritest ja praegustest võtmepoliitikutest. Mis hoidis neid eemal?

Samal teemal

Euroopa Komisjoni asepresident ja uueks peaministriks saamiseks oma valmisolekut üles näidanud Siim Kallas kirjutas eile Twitteris: "Head vabariigi aastapäeva! Tähistan seda tänavu Brüsselis, et jõuda homseks EP plenaarile Strasbourgi, kus arutusel oluline raudteereform." Eurovoliniku esindaja Hanna Hinrikus kinnitab seda Õhtulehele, öeldes, et härra Kallasel tuli peale selle osaleda veel Euroopa Komisjoni volinike iganädalasel istungil, mis toimus samuti Strasbourgis. "Seega ei olnud tal kahjuks lihtsalt ajaliselt võimalik eile õhtul Pärnus viibida," selgitab Hinrikus.

Sillamäe sadama suuromanik ja endine poliitik Tiit Vähi ütleb Õhtulehele, et kuigi ta on üheksakümnel protsendil kordadel presidendi vastuvõtust osa võtnud, jäi seekord tõesti minemata, kuna tähistas vabariigi aastapäeva 23. veebruaril Sillamäel, kus esinesid nii kohalikud taidlejad kui ka Estonia teatri solistid. "Mul on kombeks käia ühel aastal korraga ainult ühel aastapäevavastuvõtul," põhjendab Vähi.

24. veebruaril, presidendi vastuvõtuga samal päeval aga olid Vähil külas lapsed ja lapselapsed. Seetõttu tähistati vabariigi sünnipäeva seekord kodus pereringis ja jälgiti pidulikku aastapäevasündmust telerist. "Tundus väga kena. Üldse kõik vabariigi aastapäevale pühendatud üritused on mulle väga südamelähedased."

Keskerakonna süda ja hing Edgar Savisaar selgitas eile Postimehele antud intervjuus, et traditsioonilisest aastapäevavastuvõtust ei ole ta osa võtnud seetõttu, et tähistab samal ajal Hundisilma talu sünnipäeva. Tänavu täitus talul 18 aastat. Iseseisvuspäeva tulekski tema sõnul tähistada pere seltsis.

"See niinimetatud pingviinide paraad võiks olemata olla," rääkis Savisaar intervjuus. "Mul oli vanasti selline komme, et võtsime külameestega koos viina. Mõni neist on nüüd läinud manalateele, aga mõne külamehega saame siiani kokku."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee