Presidendiball

JAHE PIDUPÄEV: presidendipaar teineteise seltskonda ei nautinudki? (128)

Õhtuleht.ee, 26. veebruar 2014 07:00
OOTAB KANNATLIKULT: Evelin Ilvesele algas vastuvõtt pentsikult, kui ta kleidisleppi takerdus. President džentelmenlikult appi ei tõtanud, vaid ootas, kuni sõdur Evelini vabastas.Foto: Kaader ERRi videost
Kui võinuks ju eeldada, et üle kuu aja kestnud puhkuselt Bali saarel naasnud sale ja jumekas Evelin Ilves naudib vabariigi sünnipäeval oma abikaasaga iga ühist hetke ja pidu lõppeb taas kuuma suudlusega, siis tundusid esipaari suhted olevat pigem leiged ja presidendi kõrval seismas lumekuninganna.

Läheme ajas tagasi esmaspäeva õhtusse. Presidendi vastuvõtt Pärnu kontserdimajas on peagi algamas. ETV jagab televaatajatega, kuidas saabuvad õhtu peakülalised – Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves. Presidendi must limusiin sõidutab nad otse punase vaiba ette. Esileedi väljub tagauksest. On näha, et tema kaunist valget pitskleiti katab hele mantel. Paraku juhtub ootamatu äpardus. Evelin takerdub kleidisabasse ega saa enam liikuma. Ta pusib ja pusib, kuid ei midagi.

Samal teemal

Käsikäes vaid pildil

Tema kõrval astub teisest tagauksest väljunud abikaasa Toomas Hendrik, kes vaatab nõutult ringi. Naisele ta abikätt ei ulata. Kokku möödub oma paarkümmend sekundit, kuni Evelin ühe sõdurpoisi abil viimaks liikuma saab. Ta kõnnib ees, Toomas Hendrik järel. Mõlema näod on tõsised, vahetatakse üks kiire repliik.

Vaadates varasemate aastate vastuvõtte, on presidendipaar saabunud ka rõõmsamal ilmel ja isegi käsikäes. Tänavu ühendati käed vaid siis, kui kätlemistseremoonia alguses üheskoos piltniku ees poseeriti. Kui vastuvõtt lõppes, läksid Ilvesed veidi pärast kella 22 rahva sekka. Kohapeal viibinute kinnitusel olid nad siis heas tujus ja vestlesid hoogsalt ka omavahel. Sel ajal oli mitu paari ka tantsuplatsil, kuid Ilvesed nendega ei liitunud. Presidendi kantseleist öeldakse, et ametlikku presidendipaari avavalssi pole juba aastaid.

Kella 22.30 paiku Ilvesed lahkusid. Delfi piltidelt on näha, et erilist vaimustust nende pilkudes polnud. Teineteisega hoiti taas väikest distantsi. Delfi kommentaariumis arutletakse, et paari omavahelises suhtluses pole kõik justkui korras.

"Kehakeel räägib, et endisaegset soojust ei ole," arutleb üks. Teine märgib: "Oleks võinud ikka oma rahvaga koos kauem pidu pidada. Nende näoilmed ja käitumises on midagi lahti küll."

Kas presidendipaar jäi ööseks Pärnusse või sõitis koju Ärmale, presidendi kantselei ei kommenteeri. Vastuseta jääb ka küsimus, kas esipaar veetis öö Pärnus vastu 24. veebruari, sest 23. veebruaril anti Endla teatris kätte riiklikud teenetemärgid. Tol õhtul raporteeris Delfi, et presidendipaar käis vaatamas ka kontserdimaja. Kummalisel kombel saabusid mõlemad eri seltskonnaga, vähemasti hoonesse minnes omavahel ei lävitud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee