Presidendiball

Miks saabus Helen Sildna presidendi vastuvõtule tuntud koka seltsis? (5)

Nataly Koppel, 26. veebruar 2014 07:00
Foto: Tiina Kõrtsini
"Oleme tõepoolest Antsuga viimasel ajal rohkem suhtlema hakanud. Detailselt ei soovi ma küll kommenteerida, miks ma ballile just temaga tulin," jääb Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna oma peokaaslasest rääkides salapäraseks.

"Eelnevatel aastatel käisin vastuvõtul Uku-Kristjan Küttisega, olime mitu aastat elukaaslased. Kimmo Pohjoneniga olin lihtsalt hea sõber. Võtan peole kaasa kas väga lähedase inimese või hea sõbra," ei anna Sildna otsest vastust, miks ta valis seekord oma kaaslaseks tuntud koka Ants Uustalu, kuid lükkab ümber, et nad elukaaslased on. "Antsu eest ma hea meelega ise kommenteerima ei hakka," lisab Helen. Paraku jääb Ants terve päeva jooksul tabamatuks.

Samal teemal

Heleni sõnul lahkuti samuti koos. "Jõudsime süüa, juua ja tantsida ning sõitsime Pärnust pealinna poole juba südaöö paiku," räägib Sildna. "Kahjuks ei saanud pikemaks Pärnusse jääda, sest ees ootas pikk tööpäev."

Heleni sõnul oli Pärnus peetud vabariigi aastapäeva pidu tore, helge ja sõbralik. "Kahju, et meedias pannakse ürituse sisust ja sõnumist rõhku rohkem sellele, millist kleiti keegi kandis ja millise kaaslasega kohale saabus, kui sündmuse enda tähendusele. Televisiooni vahendusel võib jääda mulje, et meeleolu vastuvõtul on kuidagi pingutatud, aga tegelikult on vastuvõttudel alati soe, sõbralik ja ülev meeleolu: on tunda, et inimesed tähistavad oma kodumaa sünnipäeva ja tunnevad peost rõõmu."

Ants Uustalu on tuntud kokk, kes on koos oma ammuse elukaaslase Kertu Lukasega ühist ärigi pidanud – Raplamaal Ööbikugastronoomia talu. Kertu Lukas kinnitas Õhtulehele, et tema teed Antsuga on lahku läinud ning nad ei ela koos juba sügisest saati. Lukas tegeleb praegu kondiitriäriga Suhkruingel, mis asub Tartus.

Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna valis tänavu peokleidiks maani ulatuva heleroosa elegantse tualeti, mille disainis Eesti moekunstnik Marit Ilison. "Mariti ülimalt lihtne ja minimalistlik joon, aga samas detailsus ja süvenemine on täiesti harukordne. Eelnevatel aastatel on minu kleidid valmistanud Aldo Järvsoo. Mul on lihtsalt vedanud, et mul on au tunda selliseid ääretult andekaid ja loovaid moekunstnikke! Kõrvarõngad olid pärit disainer Piret Kartuselt," tuli Sildna tänavu presidendi vastuvõtule teise moelooja kleidis.

Samal teemal

27.01.2014
Juku-Kalle Raidi elukaaslane hankis ballikleidi tänavu vintage-poest
26.01.2014
Imre Sooäär käis vastuvõtul endise abikaasaga
26.01.2014
Yana Toom: käin vastuvõtul igal aastal ise pojaga
26.01.2014
Juhtkoeraga ballil: "Presidendi meeskond oli väga mõistev!"