Presidendiball

Imre Sooäär käis vastuvõtul endise abikaasaga (10)

Nataly Koppel, 26. veebruar 2014 07:00
Foto: Stanislav Moshkov
Riigikogulane Imre Sooäär väisas tänavu presidendi vastuvõttu endise abikaasa Ellen Marja Valteriga, kes on eestluse edendaja Kanadas, pälvis tänavu vabariigi presidendilt IV klassi Valgetähe teenetemärgi ja oli samuti vastuvõtule kutsutud.

"Ellen on mu endine abikaasa ja me saame temaga siiani väga hästi läbi. Kuna tema oli tänavu ka üks Valgetähe teenetemärgi saajaid, siis oli ta kutsutud samuti vastuvõtule. Nii otsustasimegi koos minna," selgitab Imre Sooäär kaaslase valikut.

Samal teemal

Tema sõnul tutvusid nad Elleniga aastaid tagasi Torontos. "Kuigi oleme lahutatud, kannan endiselt meie laulatussõrmust, kuna see on tema enda kätega tehtud," peab Imre Ellenist siiamaani lugu ning nende abielusõrmust tähtsaks mälestuseks.

"Kanadas on ta aastaid vedanud Eesti suurimat dokfilmide festivali "Estdocs", on Toronto Eesti panga ja Eesti sihtkapitali nõukogu liige ja teinud aastaid tublit tööd eestluse hoidmiseks välismaal," selgitab Sooäär, mida Ellen välisriigis täpselt teeb.

Endine abielupaar pidutses koos peo lõpuni ja sõitis koos ka Tallinna. "Paraku pidi Ellen juba koiduvalges tagasi Torontosse lendama ja mind ootas töö riigikogus, seetõttu seekord ööseks jääda ei saanud," kahetseb Imre.

Hoolimata sellest, et Imre ja Ellen ei ela koos ega saa pika vahemaa tõttu teineteist kuigi palju näha, langevad nende arvamused teatud asjades kokku. "Meil olid ka õhtu kava suhtes üpris sarnased arvamused. Ürituse korraldamise tase on iseenesest iga aastaga professionaalsemaks läinud. Esimest korda kuvati ekraanile ka külaliste nimesid. Õhkkond oli meeldiv ja pidulik, kaunid looduslähedased ruumikujundused. Võib-olla see telepilti ei paistnud, aga lava taga enne kätlemist said külalised piiluda ka eestlaste kodudesse. Selleks olid spetsiaalsed toad kujundatud, mis tekitas väga sooja ja koduse tunde. Ilus leid!" arvab aastaid presidendi vastuvõtul käinud Sooäär. "Kuid ei saa öelda, et lavastus oleks olnud kõigi aastate tugevaim. Elmo Nüganen tõstis lati Eesti lastega ikka kaunis kõrgele," toob poliitik näite.

"Meeldis see, et tõelisteks peokangelasteks ei olnud president ja kõrged külalised, vaid lihtsad ja siirad eesti inimesed. Kristiina Ehin oma luuletuse ja taustal mänginud naelapilliga läks naelapea pihta ja puudutas mind sügavalt. Muusika osas oleks rahvapillidele kontrastiks lootnud kuulata ka mõnda eesti tippinterpreeti – näiteks Mihkel Polli või Kristjan Randalut, kes meie muusikat laia maailma on viinud. Samuti võiks nii tähtsal üritusel kõlada ka mingi esmaettekanne, mille võiks spetsiaalselt tellida. Pärt, Tüür, Eespere, Ehala või kes iganes meie silmapaistvatest heliloojatest oleks kindlasti nõus selleks puhuks midagi kirjutama," usub Sooäär.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee