Eesti uudised

Evelin Ilves disainis oma kleidi ise: "See lume igatsus sai mind isegi lõunamaise päikese all kätte." (81)

Õhtuleht.ee, 25. veebruar 2014 14:34
Evelin Ilvese esindusrõivad "Lumeunistus" - disain: Evelin Ilves, teostus: Aili Aamissepp, kanga disain ja tikandite teostus: Piret Kartus, ehted: "Lend" Anneli Tammik, meik: Katrin Sangla, soeng: Kristjan Pärnsalu (HairHouse). Toomas Hendrik Ilvese esindusrõivad - disain ja teostus: Arné Niit, mansetinööbid ja sõlg: Anneli Tammik, tikandid ja nende paigutus: Kristina Kiver, MerjeNiit, Anne Hein. Foto: Rene Riisalu
Presidendipaari esindusrõivad tänavuse vabariigi aastapäeva tarbeks olid kantud igatsusest lume järele. "Põhjamaine silm ihkab aasta lõpus ja uue alguses ikkagi tühje valgeid väljasid," sõnas esileedi Evelin Ilves, kes oli oma kleidi "Lumeunistus" disaineriks.

"Terve see talv on läinud lume ootuses," tunnistab presidendiproua. "Muidugi on omamoodi tore, kui nopid veel 29. detsembril oma aiast salatikausi rohelist täis. Looduses ringi uidates märkad siin-seal kevadlilli tärkamas või puid lausa kuuldavalt aru pidamas, kas mitte ei peaks lehtedega lagedale tulema. Rohelised aasad on ju ilusad, ent põhjamaine silm ihkab aasta lõpus ja uue alguses ikkagi tühje valgeid väljasid. See lume igatsus sai mind isegi lõunamaise päikese all kätte. Nii ma visandasingi selle silueti, kuulates Kristiina Ehini ja Silver Sepa kirjutatud võrratut laulu "The very last days without snow" - tuhat tänu inspiratsiooni eest!"

Samal teemal

"Olin juba ammu imetlenud Piret Kartuse loomingut ja rõõmustasin nagu laps, kui ta nõustus kleiti tikkida võtta. Sestap ei tekkinud mingit kahtlust ka kanga valikul - just pitsid on Pireti töödes kesksel kohal ja armastatuim materjal. Loodan, et lihtne ja puhas vorm - nõnda meisterlikult Aili poolt "välja valatud" - lubab Pireti kunstil ja käsitööl tõeliselt särada."

Toomas Hendrik Ilvese ülikonna loojaks Arné Niit

"President Ilvese grafiitmust ülikond - pikendatud pintsak ja komplekti kuuluv vest ning särk - on tehtud rahvuslikus võtmes. Komplekti kuuluvat meeste valget klassikalist päevasärki kaunistavad toon-toonis masintikandid krael ja mansettidel. Tikandite autor on Kristina Kiver," rääkis Niit.

Ülikonna vesti on isikupärastatud käsitikandis Eesti iidsete graafiliste sümbolitega, mis tagavad õnne, rahu ja jätkusuutlikuse. Etnilise sümboolikaga vesti idee autor on samuti Arné Niit. 

Samal teemal

27.02.2014
Kunstnik Vladimir Anšoni abikaasa: just tema käis peale, et karusnahka kannaksin!
27.02.2014
Evelini Ilvese talvine unistuste­kleit maksab 2200 eurot
26.02.2014
Evelin Ilvese kleit väljendab igatsust lume järele
26.02.2014
Kihnu kombe kohane hellusehetk