Krimi

Mupo ja politsei kutsusid sadamas taksojuhte korrale 

Õhtuleht.ee, 25. veebruar 2014 14:05
Taksod Tallinna sadamasFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
Munitsipaalpolitsei (mupo) ja politsei viisid Eesti Vabriigi aastapäeval Tallinna sadama A ja D terminali piirkonnas läbi taksotegevuse kontrollkäigu. Käik oli igati tulemuslik, kinnitas mupo.

Mupo alustas taksojuhtide suhtes viis menetlust, mis olid seotud parkimist keelava liikluskorraldusvahendi eiramisega ning millele lisandus ka auto puhtuse nõude vastu eksimine. Põhja prefektuuri Tallinna kordoni ametnikud algatasid menetluse taksojuhi suhtes, kelle sõidukil oli tehniline ülevaatus tegemata. Samuti avastati juht, kellel puudus kehtiv tööleping.

Samal teemal

Mupo Liikluse- ja taksojärelvalve osakonna inspektori Aivo Alviste sõnul on taksondusalane koostöö politseiga kujunenud igati tulemuslikuks.

Alviste sõnul torkas silma, et nii eraautode kui ka taksode juhid eiravad keelutsoonis parkimise nõudeid. "Inimesed on muutunud nii mugavaks, et ei soovi oma kohvritega sadat meetritki kõndida ja taksojuhid omakorda püüavad klientidele meele järgi olla mõtlemata sellele, et lisaks seaduse eiramisele seatakse ohtu kaasinimeste elu," polnud Alviste rahul.

„Kahjuks ei ole mitmed taksojuhid siiani mõistnud, et liiklusseadus on mõeldud täitmiseks ning märkide järgimine on kohustus mitte õigus," lisas Põhja prefektuuri Tallinna kordonis teenistuse vanema kohuseid täitev Katrin Järvelaht.

Samal teemal

05.05.2014
Mupo tõrjub poe eest lapsevankritega parkijad
28.03.2014
Teismelise vastus lõi mupo inspektorid tummaks
29.11.2013
Tallinnas põrkasid taksod kokku, üks taksojuht oli purjus
21.11.2013
Tallinna sadamas korraldati taksojuhtidele lauskontroll