Sotši olümpiamängud on lõppenud.Foto: AFP/Scanpix
Deivil Tserp, Sotši 23. veebruar 2014 21:08
Sotši taliolümpia on ajalugu, praegu võib juba rääkida neist, kellel on silmis rõõmu- ja kellel kaotusepisarad.

Puhtsportlikult said mängud siinkirjutaja meelest väärika ja õiglase lahenduse: enne võistlust turmtule alla sattunud venelased tulid korraldamisega üldjoontes kenasti toime ning nende palgapäevaks võib nimetada esikohta medalitabelis.

Täna oli päiksepaistelises Laura suusakeskuses lahe vaadata meeste 50 km ühisstardist vabatehnikasõitu, mis lõppes võõrustajate kolmikvõiduga. Kindlasti mõjus niisugune lõpplahendus mõnele olümpiat tugitoolist vaadanud Eesti spordisõbrale kaikahoobina pähe.

Ent siinkirjutaja ja paljud tema kolleegid olid sündmuste sellise käiguga rahul. Meeldis, et lõpusirgel pandi paika norralane Martin Johnsrud Sundby!

Kui lugupeetud Rein Raud avaldas mõne aja eest arvamust, et Eestis valitsevad meid vaimsed värdjad, siis mina nautisin Sotšis idioodi järjekindlusega venelaste suurüritust ja viskasin koduse poolitika peast. Andrus Ansipi tänane otsus lahkuda peaministri toolilt oli justkui kirss tordil.

Eelviimase võistluspäeva õhtul hotelli naastes pidin aga kurvastusega tõdema, et kõik pole siiski kuld, mis särab. Nimelt kogesin ligi 24 tööaasta vältel esimest korda, et hotellis võib koristaja näpud sinu kotti pista ja sealt midagi varastada.

Kaotus ei olnud rahaliselt küll märkimisväärselt suur – kaks tahvlit šokolaadi ja üks halva, mis maksid kokku kolm eurot. Ometi poleks ma endale kunagi andeks andnud, kui jäänuksin hotellituppa oina kombel määgima. Need olid emotsionaalsed hetked, kui teatasin, et siin töötab vähemalt üks kaabakas, kes tuleks sitase luuaga töölt minema lüüa.

Mulle kinnitati, et süüdlane leitakse üles ning ta saab karistada. Loodetavasti nii ka läheb ja tulevikus võivad külastajad isiklikud asjad rahulikult tuppa jätta. Väiksest võitlusest loobudes olnuksin põhulõug, kes oleks ühtlasi leppinud teadmisega, et Sotši olümpial kesiselt esinenud Eesti sportlasi saanuks aidata ainult kõmuline dopinguarst Vitali Bernatski.