11 kommentaari

A
Ah et ametnikud süüdi,  /   13:59, 24. veebr 2014
kui sportlased dopingut tarvitavad, suurem osa pooldab siin pettust? Kui teid paljaks varastatakse ja kohe varast ei tabata, siis pärast enam ei tohi ja varas on aus inimene?
P
Proff  /   13:37, 24. veebr 2014
Vanaemal mõistlik jutt! Ei saa seadusi teha tagantjärele, lisades samas keelatud ainete nimekirjale pidevaid täiendusi.. Sellisel juhul on sportlane täielikult ametnikekarja voli all. Proov võetagu konkreetsel juhul, konkreetselt sportlaselt konkreetsetel võistlustel. Kui on kahtlusi, avatagu teine või kolmas proov, võetagu või neljas.. Kuid ainult põhjendatud juhul kui sportlane protestib analüüsi tulemuse. Korrumpeerunud ametnikukari ei ole usaldusväärne Jumalus, vaid mõjutatav tööriist otsustajate käes..
Õ
Õige   /   19:26, 23. veebr 2014
Õige hõlma ei hakka keegi!
E
Einoh  /   18:00, 23. veebr 2014
Ma soovitan need proovid alles hoida lausa 50 aastat. Küll kunagi tulevikus õnnestub kõikidel medalisaajatel medalid ära võtta.
H
Hilja  /   16:54, 23. veebr 2014
Vanaemal tàiesti õigus.
Ja ka see. on õige,et keegi
ei garanteeri proovide puhtust
ja. identsust võistluste ajal
ja 10 a. pàrast testimist.
Kui Torino om ajal làksid Kristiina proovid laboris segamini ja analyysiti valesid
proove, kes saab. kindel olla,
et niisuguseid juhtumeid veel
pole olnud. PROOVE VÕETAKSE JU TUHANDEID.
KES TEOSTAB KONTROLLI
LABORITE JA NEIS TÖÖTAVATE TESTIJATE YLE?
K
kodanik  /   15:57, 23. veebr 2014
siis oleks huvitav teada miks ei testitud tagantjärele Bente Skari 2002/2003 hooaja proove, mille ta lõpetas sama ootamatult nagu Veerpalu. Pärast seda on Skari täitsa kadunud.
O
oh  /   14:37, 23. veebr 2014
ebateaduslikud nõiajahtijad kui kohtuotsust hinnata .Sportlased peaksid üldiselt hakkama hindama spordist osavõtu riski võrdseks kui 10 ja rohkem aastate mõttetust
Eriti ohtlik on spordi võistlustest osavõtt kui hinnata mis solki on toidule juba lisatud ja müügil .Enamus toidulisandeid ja geenimuudetuid toiduaineid võib lugeda mürgiks ja mine ta mis moodi neid dopinguks annaks hinnata.
Sportlane kaotab sellega kõik ja on hullemas seosis kui kriminaal kurjategija .Ka kolmas isik võib tema toitu lisada dopingut tema teadmata.
O
olen dopingu vastu  /   14:29, 23. veebr 2014
aga, mis mõtet on igasugu võistlustel, kui 10-e aasta pärast võidakse inimeselt medal ära võtta. Polegi enam mingit huvi neid võistlusi vaadata. Ja kes ütleb, et kõik ei tarvita dopingut, väidetavalt kasutati seda ka esimestel mängudel.
A
Alar1  /   14:08, 23. veebr 2014
Vanaemaga täiesti nõus! Lisaks üks küsimus: Kus on uuringud tõestamaks , et 10 aastaga säilib proov täiesti identsena värskega võrreldes?
Kriminaalkoodeksid ütlevad, et kuriteoks loetakse tegu, mis toimepanemise hetkel oli hetke seadustega vastuolus. Uuemad seadused EI KOTI!
A
aitab küll  /   13:53, 23. veebr 2014
kui dopingu tarvitaja peab hirmu tundma, et tema pettuse võidakse kasvõi aastate pärast paljastada, siis ehk mõned mõtlevad.
V
vanaema  /   13:42, 23. veebr 2014
Haige jutt. Kui palju areneb teadus 10 aastaga ja seda mida me ei teadnud, ega osanud kahtlustadagi, võib 10 aasta pärast olla doping. Ei oska arvatagi,mida teame 10 aasta pärast tavalistest toiduainetest, rääkimata geenimutatsioonidest. Elame reaalajas ja teeme ikka seadused ette, mitte taha Dopingut otsime ikka igal konkreetsel juhul täna.Kellelgi on väga kasulik nihutada piire. Ja mida me teame veel inimesest ja igale ühele individuaalselt mõjuvatest ainetest. Selline jama ei aita kaasa küll dopingu kaotamisele.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis