Maailm

Pussy Riot sai kasakatelt nuuti, pani Putini laulu üles ja lahkus Sotšist (56)

BNS, 20. veebruar 2014 20:34
Pussy Rioti viimased ülesastumised enne taliolümpialinnast Sotšist lahkumist 20. veebruaril 2014.Foto: David Goldman / AP / Scanpix
Vene punkbänd Pussy Riot lõpetas neljapäeval viibimise Sotšis taliolümpiamänge ja president Vladimir Putinit sarjava videoga.

Bändiliikmed on Sotšis filminud pühapäevast alates ja neil on tekkinud mitmeid vägivaldseid kokkupõrkeid võimudega. Nad on korduvalt kinni peetud ja kolmapäeval said nad Putini vastast etteastet korraldades julgeolekujõududelt peksa.

Detsembris vangist vabanenud Nadežda Tolokonnikova, Maria Aljohhina ja veel üks Pussy Rioti naisliige üritasid Sotši kesklinnas esitada Putini-vastast laulu. Julgeolekujõud, kellest osa olid kasakad, piirasid nad kohe sisse ning lasid seltskonna vastu käiku muuhulgas ratsapiitsad, selgus videokaadritest.

Bändiliikmed ütlesid neljapäeval, et pöörduvad nüüd Moskvasse tagasi, et osaleda kohtuprotsessis 20 inimese üle, kes peeti kinni 2012. aastal Putini kolmandaks ametiajaks presidendiks vannutamise eel puhkenud kakluse ajal.

Pussy Rioti video "Putin õpetab sulle kodumaa-armastust" pandi üles YouTube'i.

Samal teemal

04.06.2014
STIILIMUUTUS: Pussy Rioti Nadežda lõikas juuksed maha, Maria kannab prille
28.03.2014
Pussy Riot Tallinnas: Venemaal on käimas okupatsioon!
27.03.2014
Pussy Riot külastab täna Viru vanglat
27.03.2014
Režissöör Aljona Suržikova: Pussy Rioti kutsumine Eestisse on sama hea kui sülitamine Eesti rahva pihta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee