Teleblogi

"Kartulid ja apelsinid" – kas vanemad peavad vestluseks aja broneerima? (8)

Merje Ottson , 20. veebruar 2014 11:14
Foto: Arno Mikkor
"Kartulite ja apelsinide"  puhul näib kõik justkui selge olevat ja üllatused on ebatõenäolised. 

Esmaspäeval selgus, et eelnevalt tekkinud aimdused osutusidki tõeks – Mark elab kaksikelu.

Teatud määral pean oma varasemat arvamust vist muutma, sest  abielu algusest peale kestnud suhte asemel näib tegemist olevat klassikalise juhtumiga, kus mees leiab endale lihtsalt noorema.

Arvasin, et kõik need aastad põgenes Mark oma teisest suhtest just nimelt Viviani juurde, mitte Viviani juurest kellegi teise juurde.

Samal teemal

Kui nüüd edasi oletada, siis ilmselt otsustab Vivian viimaks lõplikult Markist vabaneda ja astub vastu hirmule saada teada midagi veel kohutavamat, kui on lihtlabane kõrvalsuhe.

Jäi mulje, et kõike naine veel ei tea ja ta ei ole päris kindel, kas tahabki teada. Ta justkui kardaks, et põhjalik teadmine pühiks minema viimasedki ilusad mälestused. Ta kardab mehest lõplikult lahti lasta, ometi just seda naine vajab. Usun, et lõpuks mõistab ta isegi, et vastasel korral ei ole võimalik eluga edasi minna.

Peale oletuste Viviani abielu purunemise põhjuste kohta on viimane osa koos paari eelnevaga pannud mõtlema: kas meil on tõesti nii kiire, et vanemate ja õdede-vendadega kohtumiseks tuleb aeg broneerida?

Viviani õe puhul võib seda veel mõista, kuna ta tuligi oma probleemidele lahendusi otsima. Ju tundis ta end kabineti seinte vahel kindlalt, sest seal tegutses Vivian psühholoogina, mis peaks andma suuremat kindlust uskuda, et jutt jääb tõesti ainult nende teada.

Samas, kui karta, et inimene, kellega jagad isiklikke probleeme, ei suuda suud pidada, siis on targem üldse mitte rääkida.

Erinevalt õest tahtsid ema-isa vaid Vivianiga vestelda ja abi otsimise asemel tulid nad seda pakkuma. Miks teha seda nii ametlikult, kui palju lihtsam oleks üksteisel lihtsalt külas käia? Võib-olla tulid nad kabineti kaitsvate seinte vahele lootuses, et professionaalsus ei luba tütrel ebameeldiva teema puhul vestlust katkestada ja minema kõndida ning et ta kuulab nad igal juhul lõpuni?

Sellised broneeritud ajad on eriti kummalised, kuna Vivianil näib olevat oma vanematega väga armas ja soe suhe. Ei tahaks uskuda, et probleem on ajanappuses. Ajaga on nii, et seda ei ole kunagi palju, tuleb lihtsalt prioriteedid paika panna ja oluliste asjade jaoks aega võtta.

Loodetavasti saame päriselus sellega hakkama, leida aega lähedaste inimeste jaoks, nii et vanemad ja õed-vennad saaksid meiega vestelda ka ilma eelneva broneeringuta.

Samal teemal

05.02.2014
"Naabriplika“ uus hooaeg uue Kustiga
05.02.2014
"Kartulid ja apelsinid" – Case is closed
26.01.2014
"Suletud uste taga“ – dokumentaalsaate ja lavastusliku sarja ristsugutis