Maailm

Täiendatud 14.10.

Õhtulehe reporter Kiievis: on uusi haavatuid ja inimesi elustatakse meie silme all  (12)

Liina Metsküla, Arvo Uustalu, 20. veebruar 2014, 16:35
20. veebruar KiievisFoto: TAIRO LUTTER
Praegu Kiievis viibivad Õhtulehe fotograaf Tairo Lutter ja reporter Arvo Uustalu ütlesid, et kui öösel oli tänavatel pigem rahulik, siis hommikul algasid jälle lahingud.

"Täna kella üheksa ja kümne vahel olid Maidani väljakul suured lahingud. Võitlejatega ühinesid osad Lääne-Ukraina miilitsaüksused, kes võitlesid Berkuti palgasõdurite vastu. Kümned Berkuti mehed võeti vangi," kirjeldas Õhtulehe reporter.

Hommik tõi ka uusi haavatuid. "Kiirabiautod sõidavad edasi-tagasi ja inimesi elustati siin meie silme all. Meie nägime, et vähemalt ühte neist ei suudetud elustada," lisas Uustalu. Võitlejad väidavad, et tapetuid võib olla lausa 20, kuid neid andmeid ei ole kinnitatud.

Tulistatud on ka hotelli Ukraina, kus peatuvad paljud ajakirjanikud. "Üks ajakirjanik pääses tänu sellele, et kuulivest oli seljas. Ilmselt tulistati seda hotelli, sest seal on palju ajakirjanike, kes filmivad. Samuti tulistatakse teadlikult ka meditsiinitöötajaid," rääkis Uustalu.

Õhtulehe ajakirjanike hotellis käidi küll korra sees, kuid õnneks ei tulistatud.

Tänaval liiguvad inimesed eelkõige joostes ja küürakil.

"Välja kuulutatud vaherahu ei paista küll kehtivat. Inimesed kardavad, et kahe-kolme päeva jooksul võib tulla uus valitsuse rünnak. Arvatakse, et miilits võib metroos koguneda ja oodata käsku rünnata," rääkis Õhtulehe reporter.

Uustalu tõdes, et nemad tunnevad end Kiievis kõhedalt. "Isegi ajakirjanikud jooksevad ringi kuulivestides ja kiivrites. Meie oleme nagu kaks valget varest," ütles ta ning lisas, et varsti ei julge enam üldse tänavale minna.

Samal teemal

25. veebruar 2014, 09:58
Berkuti võitlejad langesid Lvivi elanike ette põlvili ja palusid andeks
21. veebruar 2014, 09:53
Ukraina kriisi lahendamise kokkulepe allkirjastatakse keskpäeval
21. veebruar 2014, 07:00
Surm Kiievis Maidani väljakul: snaiprid tapavad kõik, kes sihiku ette jäävad!
20. veebruar 2014, 23:01
Ohvrite arv kasvab: rahutustes on hukkunud 75 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee