Elu

GALERII: täna kuulutati välja aasta parim reisiraamat (2)

Õhtuleht.ee, 19. veebruar 2014, 21:39
 MATI HIIS
Täna kuulutati pidulikult välja 2013. aasta parim reisiraamat, milleks kuulutati Eesti Kirjandusmuuseumi direktori Janika Kronbergi esseedekogumik "Rännud kuue teejuhiga".

"Rännud kuue teejuhiga" jutustab eesti kirjanike reisidest Euroopasse, Ameerikasse ning eksootilisematesse maadesse. Lähema vaatluse all on Eduard Vilde Krimmi- ja Friedebert Tuglase Hispaania-reis, Henrik Visnapuu pagulasaastad, Ivar Grünthali turnee USA-sse, Karl Ristikivi retked Itaaliasse ja Kreekasse ning Karl Ast-Rumori ränd Indiasse ja Tseilonile ning pikem eluperiood Brasiilias.

"Ma pole kunagi tahtnud kirjutada tavapäraseid reisikirju ja ega ma seda vist õieti teha oskagi. Pigem olen tahtnud kirjutada eesti kirjanike reisidest selliseid lugusid, milles kultuurilugu põimuks mu oma kogemusega. Tunnustus auhinna näol näitab, et mingil määral on see isegi õnnestunud," rääkis parima reisiraamatu autor Janika Kronberg teose sünniloost.

Lisaks kandideerisid lõppvoorus parima reisiraamatu tiitlile Risto Lauri "Islandile. Teekond ja päralejõudmine" ning Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare "Meie aastast Siberis". Valiku tegi Go Reisiajakirja toimetuse liikmetest koosnev žürii mullu Eestis avaldatud enam kui 20 reisiraamatu hulgast.

Žürii esimehe Tiit Pruuli sõnul otsustas võidu teose unikaalsus.

2 KOMMENTAARI

p
Piia 20. veebruar 2014, 09:25
Mul on hea meel nende pärast, sest see oli midagi erilist, mis nad tegid ja oma perega läbi käisid ja nad on IKKA koos! Vaat see on asi, mis paneb per...
(loe edasi)
p
Pilvi 20. veebruar 2014, 08:12
Väga armas pere oma kauni pereemaga.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee