39
fotot
(MATI HIIS)

Täna kuulutati pidulikult välja 2013. aasta parim reisiraamat, milleks kuulutati Eesti Kirjandusmuuseumi direktori Janika Kronbergi esseedekogumik "Rännud kuue teejuhiga".

"Rännud kuue teejuhiga" jutustab eesti kirjanike reisidest Euroopasse, Ameerikasse ning eksootilisematesse maadesse. Lähema vaatluse all on Eduard Vilde Krimmi- ja Friedebert Tuglase Hispaania-reis, Henrik Visnapuu pagulasaastad, Ivar Grünthali turnee USA-sse, Karl Ristikivi retked Itaaliasse ja Kreekasse ning Karl Ast-Rumori ränd Indiasse ja Tseilonile ning pikem eluperiood Brasiilias.

"Ma pole kunagi tahtnud kirjutada tavapäraseid reisikirju ja ega ma seda vist õieti teha oskagi. Pigem olen tahtnud kirjutada eesti kirjanike reisidest selliseid lugusid, milles kultuurilugu põimuks mu oma kogemusega. Tunnustus auhinna näol näitab, et mingil määral on see isegi õnnestunud," rääkis parima reisiraamatu autor Janika Kronberg teose sünniloost.

Lisaks kandideerisid lõppvoorus parima reisiraamatu tiitlile Risto Lauri "Islandile. Teekond ja päralejõudmine" ning Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare "Meie aastast Siberis". Valiku tegi Go Reisiajakirja toimetuse liikmetest koosnev žürii mullu Eestis avaldatud enam kui 20 reisiraamatu hulgast.

Žürii esimehe Tiit Pruuli sõnul otsustas võidu teose unikaalsus.

Jaga artiklit

2 kommentaari

P
Piia  /   09:25, 20. veebr 2014
Mul on hea meel nende pärast, sest see oli midagi erilist, mis nad tegid ja oma perega läbi käisid ja nad on IKKA koos! Vaat see on asi, mis paneb peresuhted proovile ja neil on tugev pere, mida on näha ning tunda ka raamatut lugedes. Üks asi, mida mina ikka imestan, kui Tuulit vaatan- no ei ole võimalik, et ta on 38 aastane!!! 2 aasta pärast juubel...aga välja näeb parem, kui nii mõnedki 25 aastased:-) Võtke eeskuju noored, pühenduge oma perele ja tehke rohkem koos (abikaasa ja lastega), see on väärtus ja õnne valem!
P
Pilvi  /   08:12, 20. veebr 2014
Väga armas pere oma kauni pereemaga.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis