Eesti uudised

Tallinn muretseb: teede lagunemine algas tänavu juba veebruaris! (13)

Toimetas Kristin Aasma, 19. veebruar 2014 14:06
Tallinna abilinnapea Kalle KlandorfFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
Alates veebruarikuu algusest on õhu- ja teekatte temperatuuride tõusmine plusskraadideni ning öiste sulamis- ja külmumistsüklite vaheldumine põhjustanud teekatete intensiivse lagunemise, teatas Tallinna linn Raepressi vahendusel.

Käesoleval aastal on Tallinna Teede AS remontinud ligikaudu 5200 ruutmeetrit asfaltkatet, likvideeritud on ligikaudu 7500 auku, milleks on kulutatud 1050 tonni asfaldisegu.

Samal teemal

"Eilse seisuga oli Tallinna tänavatel fikseeritud 2052 teeseisundinõuete mittevastavust ja liiklejate hoiatamiseks on paigaldatud kokku 3130 liiklusmärki," teatas abilinnapea Kalle Klandorf tänasel linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil.

„Tallinna Teede AS remondibrigaadid töötavad alates selle nädala algusest nelja brigaadiga päeval ja öösel on väljas viis brigaadi. Lisaks teostavad kaks brigaadi teekatete vajumiste remonti, kohendavad vanalinna sillutiskive ning likvideerivad veekogumeid," kõneles Klandorf.

„Talvise seguga aukude lappimine on kahtlemata väga kulukas ja kahjustatud teelõikudele tuleb hiljem, peale asfalditehaste käivitamist, korralik ülekate panna;" lisas Klandorf. „Reeglina käivitatakse asfalditehased siis kui ööpäevane õhutemperatuur tõuseb pluss viie kraadini."

Tallinna linn on arvestanud võimalusega, et kevadine teede lagunemine saab olema märkimisväärne, mistõttu on ka käesolevaks aastaks kavandatud jooksvaks remondiks 8,1 miljonit eurot.

Täna töötavad Tallinna Teede AS remondibrigaadid Peterburi ja Kadaka teel, Vabaduse, Estonia ja Rävala puiesteel, Pärnu maanteel, Kose ja Pärnamäe teel ning Raua ja Laki tänaval.

Möödunud nädalavahetusel parandati teekahjustusi Laagna teel, Pirita teel, Kadaka teel, Laki tn, Smuuli teel, Toompuiesteel, Ehitajate teel ja paljudel teistel objektidel.

Samal teemal

07.04.2017
Külateed on muutunud mülkaks: lapsed ei pääse isegi koolibussile
10.12.2013
Tallinn kavandab teede ja tänavate remondiks 25 miljonit eurot
10.04.2013
Kiusakas kevad külvas löökauke
20.02.2013
Abilinnapea: ma ei luba, et Tallinnas teed üldse korda saavad