Cathay Pacific Airways reisilennuk Hong Kongi lennuväljal. Pilt on illustreeriv.Foto: TYRONE SIU / Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 19. veebruar 2014 09:49
San Franciscost Hongkongi teel olnud lennuk sattus Jaapani kohal ränka turbulentsi, mille tulemusel sai üheksa pardal olnud inimest vigastada.

Üks Cathay Pacific Airwaysi lennukis Boeing 747-400 olnud reisija kirjeldas paar minutit kestnud raputamist kui sõitu mööda mägiteed, kirjutab ABCNews. „Mõned reisijad lendasid oma istmetelt ning lõid oma pead vastu pagasiriiulit," kirjeldas turbulentsi läbi elanud reisija.
Pärast Hongkongis maandumist viidi kuus reisijat ja kaks meeskonnaliiget haiglasse. Üks vigastatu haiglaravi ei vajanud.

Lennuki pardal oli 321 reisijat ja 21 meeskonnaliiget.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Ilmutan artikli lugejaile ja turbulentside tulevastele kogejaile infoks oma kogemusi 19. veebruar 2014 11:14
Mul on profi lennupraksist pisut üle 700 tunni. Väiksemaid turbulentse juhtus tihti, eriti madalatel kõrgustel (1000-3000m), kevadeti, veega liigestatud maastiku kohal lennates.
Siiski tuletan meelde suurimaid. Kord Arhangelskist (start Lahta lv) Leningradi (sihtp. Puškini lv) sattusime Oneega kohal puuduliku dispetšerinfo tõttu äikesepilve. Vertikaalsed väntsutused olid + - 100-200 m, meie kõrgus oli tol hetkel 7000 m ning side puudumise tõttu (äikesepilves) võtsime omapead 2000 m kõrgust juurde, kuni 9000 m peal jõudsime ülalpoole pilve.
See oli kuuekümnendatel.
Hilisemalt on tulnud küllalt palju lennata reisijana. Neist on jäänud meelde üks reis, 2001. aastal, Hiina lennufirmaga Xiangist Pekingisse (ca 1000 km). Läbivajumine (kukkumine) oli duubliga ja mõlemil korral üle kilomeetri. Vaatamata sellele, et teadsin probleemi tehnilist külge ja olin seda varem läbi elanud, võttis pisut kõhedaks küll. Pärast Pekingis maandumist oli kogu lennuki seltskond, enamus asiaadid, vaikne ja endassetõmbunud ja seda ka mahaminekul, millised ematsioone pärast passikontrolli juhtus seda ma ei tea.

SISUTURUNDUS