Krimi

Politsei algatas Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse töötajate tegevuse kohta uurimise (16)

Eesti Päevaleht, 19. veebruar 2014, 07:36
Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimees ja Põhja-Tallinna halduskogu liige Liisa Pakosta.Foto: MATI HIIS
Politsei on alustanud IRL-i liikmete avaldusest lähtuvalt Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse töötajate kohta väärteomenetluse.

Nimelt esitasid IRL-i kuuluvad Põhja-Tallinna halduskogu liikmed Liisa Pakosta, Tiit Riisalo ja Yoko Alender pärast möödunud teisipäeval Eesti Päevalehes ilmunud artiklit "Kirjad reedavad: keskerakondlik linnaosavalitsus aitas korraldada valitsusvastaseid pikette" keskkriminaalpolitseile (KKP) avalduse, et uuritaks, kas linnaosavalitsuse töötajate tegevus vastab korruptsioonivastases seaduses sätestatud väärtegudele.

"Menetlust alustati avalduses toodud asjaolude kontrolliks ning täiendavaid selgitusi saab anda pärast selle lõppu," jäi KKP pressiesindaja Kaarel Kuusk kommentaare andes napisõnaliseks.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimehe ja Põhja-Tallinna halduskogu liikme Liisa Pakosta sõnul on linnaosavalitsuse käitumisel selged ametiseisundi ja avaliku vahendi korruptiivse kasutamise tunnused ning juhtumi arutelu ei saa enam sumbuda seaduste mitmeti tõlgendamisse.

 

Samal teemal

20. veebruar 2014, 17:49
PILTUUDIS: Tallinna opositsiooni saadikud kleepisid protestiks suu kinni
14. veebruar 2014, 09:46
IRL pöördus Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse tegevuse uurimiseks politseisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee