OHTLIK JOOMISMÄNG: Maailmas levinud õllejoomismäng "Nek nomination" on viimastel päevadel ka eestlaste seas ülimalt popiks saanud. Kuigi noored võtavad aja peale alkoholijoomist huumoriga, on see tegelikult ohtlik meelelahutus.Foto: Facebook
Piret Parik 19. veebruar 2014 07:00
"Sama hästi võiks oma sõpradelt nõuda peaga vastu seina jooksmist," ütleb interneti suhtlusportaali kaudu leviva õllejoomismängu kohta veebikonstaabel Maarja Punak.

Viimastel nädalatel on internetis levima hakanud joomismäng, kus minuti jooksul tuleb kaamera ees alla kulistada pudel õlut, seejärel endast filmitud video suhtlusportaali üles panna ja esitada sama väljakutse kolmele sõbrale.

Kes joomisega toime ei tule, peab karistuseks kasti õlut välja tegema. Austraaliast alguse saanud mäng, mille edasiarendused kange alkoholiga on nõudnud väidetavalt juba viis inimelu, on jõudnud ka eestlasteni.

Tartu Ülikooli tudeng Tanel räägib, et talle esitas väljakutse tippsportlasest sõber, kes muidu õlut ei joo.

"Otsus enda video teha võttis võimalikust kahekümne neljast tunnist kakskümmend kolm," annab ta mõista, et kuni asi piirdub õllega, on kõik okei.

Et aga video mõte on juba eos väga rumal, siis selle võttis ta oma sõnul üsna varsti maha.

"Tänapäeval on igasuguste postituste vaatajaskonda juba küllaltki lihtne piirata," arvab Tanel, et kõrvalised silmad tema videot ei näinud.

Teine tudeng, kes leheloo tarvis oma nimegi öelda häbeneb, peab mängu lahedaks. Ta ei põe ka sellepärast, et tema tulevased tööandjad võiksid kunagi tema joomisvideo internetist leida.

"Õlle joomine pole kuritegu ja ma olin videos täiesti kaine, nii et ma ei muretse üleliia."

Ka tema arvas, et videot näevad vaid ta sõbrad, kuid pärast Õhtulehe pöördumist pidi tõdema, et see on nähtav täiesti võõrastelegi.

Veebikonstaabel Maarja Punak kinnitab, et nii nemad kui ka noorsoopolitseinikud on internetis leviva mänguga kursis.

"Kindlasti ei ole see mäng mõeldud alaealistele, ent aja peale alkoholi tarvitamine on ohtlik ka täiskasvanuile. Alaealise õhutamine alkoholitarbimisele on karistatav, mistõttu ei tohiks neile niisuguseid üleskutseid ka saata," manitseb Punak.

"Samahästi võiks oma sõpradelt nõuda peaga vastu seina jooksmist."

Veebikonstaabel lisab, et Tartumaa noorsoopolitseinikud pakkusid oma Facebooki- lehel teistsugust väljakutset, mis on tervisele koguni kasulik – teha minuti jooksul võimalikult palju kõhulihaste harjutusi ja kutsuda sõpru üles jõudu proovima.

Facebookis on loodud ka leht "Õllemäng mina ei osale", millel on juba üle 2000 sõbra.

Kommentaarid  (41)

sdfdf 19. veebruar 2014 23:36
Ma üldse ei imesta, et selline idiootsus on Austraaliast pärit. Kui meie noored "alkohoolikud" ostavad õlut 6-pakiga, siis Austraalias alla 24 pudeli inimese kohta ei tule kõne allagi. Kui on alkoholi võimalik üritusel tarbida, siis saabutakse kohale euroalustega.
7-lapse ema 19. veebruar 2014 20:51
Haiged inimesed kes ei mõtle üldse peaga vaid alumise otsaga.Milleks on vaja õhutada alaealisi alkoholi jooma.Keegi kuradi debiil oli ka minu abikaasale selle nõmeda õlle joomis mängu saatnud aga õnneks mu abikaasa ei võtnud seda vastu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS