Eesti uudised

Uudist parandatud ja täiendatud kell 14.17!

Endise esiluuraja nimi on Interpoli kodulehelt kadunud (39)

BNS, 18. veebruar 2014 14:01
Eerik-Niiles KrossFoto: Arno Saar
Endise luurekoordinaatori ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) munitsipaalpoliitiku Eerik-Niiles Krossi tagaotsimiskuulutus oli teisipäeva ennelõunaks Interpoli tagaotsitavate internetilehelt kadunud.

Krossi tagaotsimuiskuulutuse eemaldamise kohta polnud siseministeeriumil teisipäeva lõunaks veel täpsemat teavet. "Oleme teadlikud, et Eerik-Niiles Krossi kuulutust Interpoli kodulehel hetkel ei avaldata, kuid seda sammu ja teisi tegevusi saab kommenteerida ikkagi Interpol ise," ütles BNS-ile siseministeeriumi pressiesindaja Mihkel Loide.

Piraatluse korraldamises kahtlustatud Krossi tagaotsimiskuulutus rippus Interpoli tagaotsitavate lehel ligi neli kuud. Selle eemaldamise võimalusi hakkas Eesti ametkondade palvel arutama erinevate riikide esindajatest koosnev komisjon CCF (Commission for the Control of Interpol's Files) 30. jaanuaril.

Interpoliga teavet vahetava keskkriminaalpolitsei pressiesindaja on BNS-ile öelnud, et komisjon võib otsuseni jõuda alles mitme istungi järel ja ta annab oma otsusest ise teada.

Samal teemal

Krossi tagaotsimiskuulutus ilmus Interpoli internetilehele möödunud aasta 18. oktoobril vahetult enne kohalike volikogude valimisi.

Et Kross oli IRL Tallinna linnapeakandidaat, kutsus erakond kohe kokku pressikonverentsi, kus Kross ja erinevad IRL-i juhtpoliitikud kinnitasid end uskuvat Krossi süütust. IRL-i juht ja kaitseminister Urmas Reinsalu ning IRL-i siseminister Ken-Marti Vaher märkisid, et Interpoli on pelgalt kuulutusetulp ja Krossi-kuulutuse riputas sinna Vene Föderatsioon.

IRL-i poliitikud viitasid pressikonverentsil, et Venemaa võis seda teha Keskerakonna palvel, kes soovis Krossi enne valimisi kompromiteerida, ning siseminister Vaher avaldas valmisolekut minna koheselt Prantsusmaale Interpoli peakorterisse asja klaarima.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee