Kas sul kleit on juba valitud? Millal sa pruutkleiti ostma lähed? Kas sa seda ja seda saiti oled juba vaadanud, neil on lahedad kleidid?

Neid küsimusi kuulsin alguses, peale kihlumist ikka kohe väga tihti. Ja minu vastus oli alati "ei“. Miks?

Kleiti ju tublid ja agarad pruudid valivad juba vaat, et aasta varem, suvel on kõigil õmblejatel ja kleidilaenutustel tööd küllaga, miks siis nii olulist asja, kui kleidivalikut viimasele hetkele jätta? Aga sellepärast, et mul on enne vaja kaalust alla võtta. Ja mitte mingi paar kilokest, ikka rohkem. Palju rohkem.

Kuigi väliselt olen ma selline, veidi ümarik, mis tänu pikale kasvule suurt välja ei paista, siis tegelikult on ülekaalu ikka kogunenud üksjagu. Ja kuna ma ei soovi oma pulmakleidis välja näha, nagu kiles viiner või anda pulmakülalistele alust arvata, et pulm ja titetootus käsikäes käivad, on vaja midagi ette võtta.

Kuigi reality sarjadest tundub, et enamik Ameerika pruute ei hooli üldsegi oma kehakaalust (kaalunumbrist hoolimata kantakse ikkagi õlapaelteta kohevaid printsessikleite), siis mina nii enesekindel ei ole.

Nii ongi plaanis pulmakleit alles suvehakul endale soetada, selleks ajaks peaks olema vähemalt mõningane kaalukaotus saavutatud.

Hetkel on eesmärgiks maha võtta vähemalt 15 kg. No kaalukaotus on mul eesmärgiks igal aastal, aga peale üksiku kilo ei ole ma seni suutnud küll kaalust alla võtta. Viimatine "tõsine“ katsetus oli 1,5 aastat tagasi, kui enne Keeniasse reisile minekut selgus, et nii mu lühikesed kui ka cargo püksid jalga ei läinud.

Noh, jalga läksid küll, aga lukk enam kinni ei läinud, nööbist rääkimata. Nii oligi mul valida, kas võtta kahe nädalaga niipalju alla, et püksid jalga läheks... või osta uued riided reisimiseks.

Et raha eriti  kulutada ei tahtnud, siis olin kaks nädalat üsna karmil dieedil. Palju ma selle ajaga kaalu kaotasin, ma ei tea, aga püksid läksid jalga ja reis oli päästetud.

Kuskilt blogist jäi mulle silma selline dieet nagu "Maggy dieet“. Varem polnud ma sellest midagi kuulnud, aga veidi ringi uurides selgus, et isegi paljud tuttavad teavad seda. Google andis lausa teada, et dieet on inspireeritud kuulsa Margaret "Maggy“ Thatcheri toitumistavast.

No tema puhul on seda nimetatud lausa "viski, spinat ja 28 muna nädalas“ toitumiskavaks, aga et ma ei fänna ei viskit ega spinatit, siis minu toidulaualt jäävad need välja. Küll aga olen suure huviga nõus proovima peamiselt munast, puu- ja juurviljadest ning lihast koosnevat menüüd.

"Suur huvi“ tähendab minu puhul seda, et kaua ma nii karmi dieediga vastu pean.

Esiteks, toidukordi on vaid kolm päeva peale ja minu jaoks pole needki eriliselt kõhtu täitvad. Lisaks on karm toitumiskava arvestatud mitte kalorite, vaid organismi keemiliste reaktsioonide kohaselt ja nii ei tohi mitte midagi muuta ega asendada. Dieeti ei tohi katkestada ja päev või paar hiljem jätkata. Siis ikka uuesti ja algusest, esimesest päevast alustades. Muidu väidetavalt dieet lihtsalt ei toimi. Väidetavalt.

Vett tuleb juua vähemalt 1,5 liitrit ja minule on see üsna ületamatu isegi siis, kui väljas +30 kraadi on. No ei edene see vee joomine kuidagi. Olen proovinud küll maitsestada vett sidruni või õunte ja kaneeliga, aga üle paari klaasi päevas ära juua ikkagi ei suuda.

Kaalukaotust lubatakse nelja nädala möödumisel lausa 10 kuni 28 kg, esimese nädalaga peaks lahti saama 3-7 lisakilost. Kui asjad nii ilusad ja optimistlikud oleks, siis saaks ma oma ideaalkaalu juba nelja nädalaga, eks?

Millegipärast arvan ma, et pea kuu aega niimoodi karmil dieedil olla on minule ületamatult raske.

Esiteks olen ma lootusetu šokolaadi sööja ning seda kraami ei asenda minu jaoks mitte miski.

Teiseks, ma lihtsalt söön palju, söön isegi rohkem kui Hollandlane.

Ja kolmandaks - näksimine... Seda teeme Hollandlasega mõlemad, kellaajast olenemata.

Seega võtan endale esialgu eesmärgiks nädal Maggy dieeti proovida. Eks siis ole näha, kas ja kuidas dieet edeneb ning kas mu mõõtmatu söögiisu on vähenenud. Või on hoopis vastupidi ning kõik söömata kommid ootavad lihtsalt oma aega.

Esialgu plaan "hommikuks 1-2 muna ja pool apelsini, lõunaks piisavas koguses puuvilju, õhtusöögiks õlita praetud või keedetud liha“ ei kõla eriti ahvatlevalt. Aga nädalakese ehk ikka vastu peab.

Tean juba ette, et iga mahavõetud kilo teeb mind rõõmsamaks ja enesekindlamaks. Ja loomulikult suureneb nii ka tõenäosus, et näen oma unistuste pulmakleidis fantastiline välja.

Jaga artiklit

5 kommentaari

D
Dalina  /   09:35, 23. veebr 2014
Kes neid idiootsusi küll välja mõtleb.Mina ei ela teistele,abielludes elan ikkagi oma mehele ja edaspidi lastele .Kusjuures lastega ei tohi meest unustada.Kelle asi on millal ma pean kleidi õmblema või pulmad tegema ehk maailmale karjuma.Võibolla mulle ei meeldigi pulmad,ajakirjanduse idiootsus süveneb hullemaks.
I
Indigolaps  /   15:07, 19. veebr 2014
Tervislike dieetide võrdlus näitab, et juurviljad on tervisliku toidu alus: http://www.9tofine.net/et/millist-toitu-tarbida-tervislike-toitumisharjumuste-vordlus/

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis