Indoneesia blogi

Indoneesia blogi: kööki tulid hiireke ja madu (3)

Lilli Tölp, 20. veebruar 2014 13:16
Foto: Lilli Tölp
Ühel ilusal hommikul, kui olin just trennis koju jõudnud ning plaan oli kergelt lõõgastuda ja arbuusi nautida, kuulsin koridorist korduvaid meeleheitlikke pikaks venivaid kriuksatusi.

Asja lähemalt uurima minnes sain korraliku šoki. Köögi ukse taga, minust vaid ühe sammu kaugusel, oli hiiglaslik madu! Kerra tõmmanud roomaja oli leidnud minu kodust elusa hommikusöögi – halli armetu hiire, kes oma elu nimel viimaseid appihüüdeid täiest kõrist kisendas.

Hiirega kooris kiljudes kargasin köögilauale. Hoolimata hirmukangusest, sundis mind mingisugune sisemine jõud laulat maha ronima, kaamerat haarama ning seda imenähtust pildistama.

Seekord olin mina see, kes neid ehmatas. Madu lasi oma saagi vabadusse. Kõik toimus jällegi nii kiiresti. Me kõik: mina, madu ja hiir tormasime kolmes eri suunas. Madu vookles vetsu, hiir madratsi vahele ning mina tagasi köögilauale.

Mul oli laual kükitades ning südame pekslemise vaibumist oodates aega mõelda, kuidas edasi toimida. Peamine mure oli kutsumata külalisest lahti saada. Madudega mul varasem kodune kokkupuude puudub. Öösel oma voodisse sellist kaisulooma ei igatse.

Samal teemal

Ma ei osanud muud teha, kui sulgeda kõik vaheuksed ning helistada oma mehhiklasest majakaaslasele. Ilmselgelt on temal igasugu džunglitegelastega rohkem kokkupuuteid kui minul.

Ta oli teisepool telefoniliini äärmiselt rahulik, mis aitas minulgi rahuneda. Ta lubas ühele külamehele sõnumi saata. Umbes 20 minuti pärast olidki vanapapi Papak ja nooremapoolne Ragil pikkade pambuskaigastega mul värava taga.

Madu peitis end päris osavalt, et looklevat tegelast kätte saaada pöörasid mehed köögi pahupidi. Hiljem, kui madu oli juba ära lõppenud, ei tundunudki ta hirmus suur. Papak teadis veel lisada, et tegemist polnud üldse mürgise maoga. Päris kahju hakkas. Ussi hinge kergemaks rännakuks lugesin talle kaasa mõned head sõnad.

Kuna ussipildid väga hästi ei õnnestunud, siis fotokogusse panen lisaks ühe pildi ämblikust, kes sättis end eelmisel nädalal elama minu köögi lilleaeda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee