9
fotot

Neljapäeval (13.02.14) kohaliku aja järgi kell 21.45 purskus ida Jaaval vulkaan Kelud. Teine "plahvatus" toimus kuus tundi hiljem.

Evakueeritud on kümneid tuhandeid inimesi. Vulkaanilise tuha tõttu on teadaolevalt hukkunuid seni kuus, kadunud inimeste otsingud jätkuvad.

Kelud asub mu kodukülast ligikaudu 300 km kaugusel. Tuhapilved on matnud kogu Jogja halli kihi alla. Ringi liigutakse näomaskidega.

Paljud vabatahtlikud koristavad luudade, labidate ning veesurvevoolikutega küla- ning maanteid. Liiklus on tavapärasest rahulikum, sest paljud eelistavad jääda turvaliselt koju.

Kolm päeva hiljem on taevas endiselt hall, ei päikest ega vihma. Õhk on liikumatu ja kuiv, tuhk on endasse imenud kogu niiskuse. Isegi hallitavad seinad enam ei hallita.

Toauks, mis niiskuse tõttu uksepiitadest laimaks oli paisunud, on nüüd nii kokku tõmmanud, et väike sõrm mahub vahele pista. Kodu koristamine näib üsna mõttetu.

Peale põrandapesu on tunni aja pärast olukord sama, mis enne kuna tuhk poeb tuppa läbi uste, akende ning katuse pragude.

Kõik ootavad vihma, et see hall pilt tagasi värviliseks saaks.

Kohalik meedia:
http://www.youtube.com/watch?v=ne9HdK7mp1g&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=z5f0eJ5FSrs

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis