Eesti uudised

Salvador Dali teos endiselt kadunud nagu tina tuhka 

Urmas Kaldmaa, 18. veebruar 2014, 07:00
VARASTATUD: Nii näeb välja kuldne plaat «Fuente de vida».
"Menetlus käib, teost ei ole kätte saadud ja kahtlustust ei ole kellelegi esitatud," kommenteerib prokuratuur neli ja pool kuud tagasi Pärnu uue kunsti muuseumist varastatud Salvador Dali teose "Fuente de vida" (Elu allikas) varguse uurimist.

Kunstiteos varastati möödunud aasta 3. oktoobril veerand kuue paiku õhtul. Uue kunsti muuseumi juhi Mark Soosaare sõnade järgi oli varas keskmist kasvu punase salliga noorepoolne mees. Nimetuks jääda soovinud Õhtulehe allika andmeil võttis mees kuldse plaadi lihtsalt seinalt maha, pistis põue ja jalutas minema. Väidetavalt jäi plaat videokaamerate jälgimisalast välja ja vargust õigel ajal ei märgatud. Politseile avalduse tegija oli märkinud teose väärtuseks 2100 eurot.

Politsei vargusest avalikkust kohe ei teavitanud, sest näitus veel kestis ja turvameetmed olid muuseumis väga nõrgad.

Eestisse tõi Salvador Dali näituse Prantsusmaal registreeritud osaühing SARL Amiencom, mille äriregistris märgitud esindajaks on Omar Karagkezov. Firma tegevusalaks on märgitud jaemüük spetsialiseeritud kauplustes. Müüdavate kaupade hulka kuuluvad fotovarustus, suveniirid, käsitöö, toiduained, relvad, laskemoon, margid ja mündid, aga ka kunstikaubanduslikul eesmärgil kunstigaleriide pidamine.

Kellele varastatud kunstiteos kuulus, pole näituse korraldajad avalikkusele öelnud. Põhjenduseks on nad toonud, et omanikud ei soovi oma nimede avalikustamist. 

Samal teemal

28. juuni 2017, 04:00
Dali surnukeha kaevatakse üles!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee