Õhtulehe olümpiablogi

Ott Järvela | Spordiala staatuse määravad söökla ja tualett (4)

Ott Järvela, Sotši, 17. veebruar 2014 19:40
Icebergi uisupalee välissein on kaunistatud hele-tumesinise mustriga.Foto: Igor Yakunin
Üks võimalus spordialade reastamiseks, mis iseenesest on alati üdini subjektiivne tegevus, on võrrelda raha, mida olümpiamängude korraldajariik on nõus neile kulutama. Kohad, kus rahasüsti priskus kõige paremini välja paistavad, on tualett ja söökla.

Venelastele väga hingelähedase ja ajalooliselt eduka iluuisutamise võistlused toimuvad Icebergi jääpalees. Samas paigas jagatakse medalid ka lühiraja kiiruisutamises, kus Venemaa praeguseks võitnud juba kolm medalit. Järelikult tähtis koht.

Icebergi tualetid on tähtsa koha väärilised – seinad on plaaditud väikeste kivikestega, mis moodustavad hele- ja tumesinise mustri ehk on toon-toonis olümpiapargi ilusaima ehitise välisilmega.

Samal teemal

Vett voolab kraanist rohkesti, tualettruumid ise on igas mõttes avarad, kätekuivatus-paber on pehme nagu ema pai ning uksed sulguvad leebelt. Al Bundy oleks sellises tualetis õnnelik. Näiteks laskesuusastaadionil või curlinguhallis võib säärasest luksusest ainult unistada.

Kui Iceberg on olümpiapargi vaieldamatu kuninganna, siis kuningaks on 12 000 pealtvaatajat mahutav Bolšoi jäähokiareen, mis peaks plaanide kohaselt lähitulevikus saama uue KHLi klubi koduks.

Ega kuningas saagi olla sama elegantne kui kuninganna. Ning jäähokipublik on ka veidi rohmakamat sorti, mistõttu pole Bolšoi tualettides mosaiikide seinaladumisega vaeva nähtud. Küll aga on tualetid ruumikad ja nutikalt rajatud – hokimatši vaheajal peavad pissil jõudma ära käia mitu tuhat inimest ning Bolšoi tualetid seda ka võimaldavad. Sabasid pole olümpia ajal kohanud.

Jäähoki eristaatus saab selgeks ka Bolšoi ajakirjanike sööklas, mis teiste spordialade võistluspaikade omadest selgelt külluslikum. Portsud on suuremad, toit maitsvam ning nõud hoopis uhkemad kui mujal. Tõsi, endiselt plastikust, aga mitte sellest kõige odavamast nagu mujal, vaid märksa soliidsemast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee