Musta mere rannik.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Deivil Tserp, Sotši 17. veebruar 2014 14:45
Laupäev ja pühapäev möödusid töö tähe all ja blogi kirjutamiseks mul aega ei jäänudki. Nüüd üritan jätkata vanal lainel ning pajatada natuke muljeid Sotši olümpiamängudelt.

Laupäeva hommikul sõitsin koos Õhtulehe fotograafi Stanislav Moškoviga Adlerisse ja Sotši tööd tegema. Sündmustest pisut ette rutates tuleb tunnistada, et saime ilusatest vaatepiltidest vägeva emotsioonilaksu ja otsustasime: eeloleval laupäeval lubame samas kandis endale väikse lõõgastuse.

Muide, olümpiale sõites kavatsesin teha väikse kalendri, milles on numbrid ühest kahekümne üheni. Teisisõnu tahtsin kolmenädalase komandeeringu igal päeval ühe numbri seinalt maha rebida, et näha suure rõõmuga kojusõidu lähenemist.

Kuid suurte spordisündmuste keskpunktis on mulle meeldima hakanud. Kui eestlaste kesised etteasted kõrvale jätta, siis eriti palju negatiivseid muljeid ei ole siiani olnudki. Need väikesed hotelli vee- ja voodiprobleemid olen unustanud või täpsemalt väljendudes tuletasin praegu uuesti meelde.

20 soojakraadiga päikselises Sotšis ja Adleris ringi liikudes hankisin veel hunniku meeldivad mälestusi. Samas oli ka kaks negatiivse alatooniga juhtumit. Nimelt hakkas turul üks tõmmu tädi vinguma, et tema ei taha mitte millestki rääkida. Lõime kulpi ja jätsime talle õiguse vaikida.

Teine seik väärinuks videole talletamist, paraku käis kõik nii kiiresti, et ei jõudnud mobiiligi filmimiseks taskust välja võtta. Nimelt läks üks pikasääreline blondiin Sotšis üle tee, kui BMW juht vajutas järsult pidurile, avas akna ja karjus: sa kuradi kits, vaata, kus sa käid!

Kuid valdavalt on inimesed siin ikka naerusuised ja sõbralikud, mis sellest, et ilm on ühtäkki nagu pirtsakas preili. Krasnaja Poljana kohal hõljuv udu sunnib korraldajaid võistlusi edasi lükkama.

Lõpetuseks jälle millestki meeldivast. Kui ma laupäeva õhtul väsinult hotelli lähistele jõudsin, sõitis üks vabatahtlik lahtise autoga minu juurde ning ütles, et viib mu sihtkohta. Sellist abivalmidust ei sobinud ju tõrjuda.