Eesti uudised

Poemüüja: miks ei või müügitähtaja ületanud kaupa anda sigadele ja kanadele, aga koertele, kassidele ja mulle endale kõlbab see küll?

Katrin Helend-Aaviku, 17. veebruar 2014 07:00

32 KOMMENTAARI

n
no mis/ 18. veebruar 2014 12:15
kuradit küll kardetakse et kommentaare läbi ei lasta.Põlva Selveri oma kadus sest koputati ülemuse südametunnistusele ütle veel et kõrgemal seisjatel pole ringkaitset ja millist veel,häbi teil olgu.
t
teekäija/ 18. veebruar 2014 11:41
PALJU ÕIGEID KOMMENTAARE.Tegelkult ei saa ma sellest aru miks peab neid toiduaineid nii hirmsasti vihkama et kõik katki rebitakse.Arusaadav ,kui kauplus viskab selle minema siis ei peaks enam ühtegi pretensiooni olema aga kui prügikasti turvab turvamees siis on küll asi kurjast.Päris hiljuti toimus see Põlva Selveri juures kus turvammees kaitses kaupluse vara selleks et vaesed seda prügikastist ära ei viika.Selleks et vaestega vägikaigast vedada ja roppumoodi mõnitada võetakse alko riiulitelt kaupa hulgim.Uskuda võib et juhataja pole tasemel sest toit on olnud alati püha olgu ta siis prügikastis või riiulil.
n
nii käibki / 18. veebruar 2014 11:22
see toidupankade asi.Kauplustest tuuakse kaup kohale ,selleks ajaks on oma joped autodega kohal.Kõik mis vähegi parem läheb autodele järgijäänu aga surperedele.Selles ketis on ka kauplusest väljastajad ka need tahavad oma osa,sest selle miinimum palgaga proovi peret toita.Ja tööpäeva pikkus, väikke palk kõik sellised asjad panevad inimesed tegutsema.Väga õieti kommis ,,tore oleks,, nii see oli on ja jääb ,miks peab rikas ja suurepalgaline andma vaesele hea suutäie ja veel tasuta lubage naerda see kulub täiega omale ära.
t
18. veebruar 2014 04:45
Tegelikult on elu ikka nende nn. Eurodirektiividega imelikuks tehtud. Vanasti tuli poodi sanepidjaama kontroll. Pood pidi olema puhas, kaubad realiseerimisaja sees, kulmikud tookorras, tervisetoend korras. Nuud pead tegema alustuseks enesekontrolliplaani. Koik mis teed tuleb kirja panna. Siis teed. Siis kontrollid kas ja kuidas tegid. Siis paned kirja et tegid. Ei loe, kas poes tootab 1,2 voi 10 inimest. Arvan, et meil on vaja toole tulles esitada ka psuhhiaatritoend. Kui ma pean kirja panema iga oma liigutuse, siis on minuga midagi lahti.
t
18. veebruar 2014 00:15
tähtaja ületanud kaupa ei tohi anda sigadele ja kanadele äkki sellepärast, et pärast tarvitavad seda inimesed
_
Oot oot, kui inimene sööb ise, pole nagu midagi, aga kui siga, siis kohe su tervisele kahjulik, hmm ...
f
fff/ 17. veebruar 2014 19:13
tähtaja ületanud kaupa ei tohi anda sigadele ja kanadele äkki sellepärast, et pärast tarvitavad seda inimesed, ega sa oma koeri ega kasse ei söö???
Mõtleks äkki pisut peaga
l
Loomakaitsja/ 17. veebruar 2014 18:19
Sest siga ei oska nuusutada, kas toit on lihtsalt säilivusaja ületanud voi on juba halvaks läinud.
Inimesel on sellels silmad, haistmismeel ja valikuvoimalus, kas osta voi mitte osta. Ja veidi ametliku tähtaja ületanud toit on vahel ikka veel kolbulik.
v
17. veebruar 2014 18:18
Vastuse oleks võinud ka välja uurida,kui juba loo tegemiseks läks.

t
tont / 17. veebruar 2014 18:01
sopaleht-müüge oma artikkel parem sigadele!!
m
mary/ 17. veebruar 2014 16:38
sellel aegunud toidul pole midagi viga uhkus ei luba vaesematele anda
t
tead, müüja/ 17. veebruar 2014 15:35
inspektor lihtsalt teenib oma leiba sedaviisi. lõksutab lõugu. inspektor tuleb, inspektor läheb, sina pane aga oma ülejääk, kuhu ise soovid. ausalt, kui juhm saab inimene olla. pealegi, miks siis inspektorilt ei küsinud: miks ja miks.
h
hm / 17. veebruar 2014 15:22
näiteks Selveris need 30% odavamad salatid (sama päeva realiseerimsega) ei kõlba küll süüa, 2x sama vea otsa astunud, et söön kohe ära, aga tegelikult on juba riknenud.
m
mis te seletate/ 17. veebruar 2014 14:48
Kui kalatööstusi oli veel palju ja sealne kord nagu ta oli, siis töötajad tassisid hulgi praetud kala (sellega nuumati pulle), suitsukala ja sprottidest ülejäävaid kalapäid koju loomadele, sigadele söödeti neid palju, ainult mõni nädal enne tapmist ei antud, et lihal kalamaitset ei oleks. Ka viidi poolroiskunud värskeid kalu sigalatesse, kus need teise toiduga segamini keedeti ja kõlbas küll. Ka tunnen mitut kokatädi, kes söökla (või koolisöökla, vanadekodu või haigla) köögi kõrvalt usinalt sigu pidasid, kasvasid prisked loomad ja polnud häda midagi.
t
taguge v2nta/ 17. veebruar 2014 14:37
oh jah m6ned j2id majandustundidest kyll ilma koolis.kui kaupa ei osteta peab hinda langetama
i
IIV/ 17. veebruar 2014 14:09
TOIDUPANK TAHAB JU KA MIDAGI SAADA.SINNA LÄHEVAD KÕIK PARIM ENNE AEG MÖÖDAS KAUP.
s
siga/ 17. veebruar 2014 13:09
jah oleme sead ,meile rämps toitu ei söödeta ,sest meid söövad suured ninad ,kes ka ise on sead. teie lihtrahvas otsige prügikastist kõlbab rämpstoit teile küll

s
17. veebruar 2014 12:00
Siga on aus loom ja toompea saksad peavad saama sea liha mis on puhas ja kvaliteetne (no et neil põhja alt ei lööks keset riigikogu istungil tukkumist) lihtne inimene aga kel pole palju raha see ostab müügi tähtaja ületanud kaupa ja sööb nagu mühiseb ning ei juhtu midagi.Järelikult meie p....sed on harjunud juba sellise toiduga.
l
lugeja/ 17. veebruar 2014 11:45
Paraku on küll nii ,etsuuremates seakasvatustes on oma kindel sööt, mida praeguse aja seakasvatajad kasutavad.Koduses majapidamises võib ikka toidujäätmeid kanadele ette visata ja sigadele ka ,mida nad söövad, peaasi ,et soolane ei ole ,tugevate maitse-ja säilitusainetega.
o
oo/ 17. veebruar 2014 11:41
Minu kassi selle rämsuga ei peta ,ostsin odavat värsket vorsti ja kõuts saatis mind pikkalt pe......
k
küsimus/ 17. veebruar 2014 11:40
Sina ise valid selle toidukauba endale, ju siis sulle kõlbab, mina näiteks ei osta kunagi sellist toidukaupa, mis on säilivustähtaja ületanud.
t
to võimatu/ 17. veebruar 2014 11:24
Aga loomulikul,t jääb ainult arusaamatuks- kas teised loomad on soola, säilitusainete, maitseainete vaastu immuunsed
s
17. veebruar 2014 11:22
Sigadest peetakse lugu kuna need süüakse austusest ära. - > mina küll austusest neid ei söö, kui kõht poleks tühi, laseks nendel elada
t
to nii on lood/ 17. veebruar 2014 11:19
Kas sinu nimetadud probleem on sinu ja sigade probleem, sest teised ju võivad vabalt süüa?
v
Võimatu/ 17. veebruar 2014 09:48
Ma olen sigu kasvatanud 20 aastat. Suur osa tähtaja ületanud poekraami sigadele ei kõlba selles sisalduva soola, säilitusainete, maitseainete jmt. tõttu.
Jah, on kaupa, mis võiks sigadele sobida -- aga see tuleb siiski enne korralikult ümber töödelda ja selleks on vaja põhimõtteliselt söödatehast.
Minul väikekasvatajana on igatahes lihtsam osta korralikku seasööta.

l
Lible/ 17. veebruar 2014 09:23
Vot, näe, siga situb ühte nurka......., inimene sinna kus parasjagu on või kui põhja alt ära lööb.....ja seda juhtub sageli! Lihtsalt inimene pole harjunud sööma......!!!
Mis puutub põhja ära löönutesse siis need on ju allpool, töömesilased, orjad......kes toituvad tähtaja ületanust ja vaadake....... kui hoolitsevalt riik teisse suhtub........!
Ja kas mitte seeläbi koertekarjad maal inimesi ründa et nad on heas toitumuses? Juba?
t
tore oleks/ 17. veebruar 2014 09:21
kui keegi kontrolliks toidupankade tööd
Pärnus käib ringi suur jutt kuidas seal asjad toimivad st. inimesed /teada kes need on/
seda kaupa mida nad kauplustest kokku korjavad ja mis peaks minema suurperedele jne.jagatakse oma tuttavatele ja võetakse endale
h
hgjhg/ 17. veebruar 2014 09:01
Arvan, et toidus sisalduvad ained võivad mõjutada munade ja liha kvaliteeti. Teine põhjus oleks see, et sa OSTAKSID sööta.
a
Ants Rannula / 17. veebruar 2014 08:59
Loomi kaitseb SEADUS, inimest ei kaitse isegi "tule taevas appi"!
i
Inimene./ 17. veebruar 2014 08:55
Sigadest peetakse lugu kuna need süüakse austusest ära. Sellepärast ongi aegunud kaup keelatud. See ju s.tast halvem. Inimesele, koerale ja kassile võib anda. Eriti inimesele. Inimesi ei sööda ära vaid neid lõpmatuseni lüpstakse.
n
nii on lood/ 17. veebruar 2014 07:59
Hoopis selle pärast, et kuna Sul on nii kehva kere, siis üle tähtaja läinud toidud löövad sul põhja alt. Seejärel esitad sa siinsamas uue lollaka küsimuse, et miks see pood minu tervise nässu keeras... Lisaks käid sa kindlasti veel toidumürgitusega mitu korda arsti juures raisates seega riigi raha jne
a
a-ah/ 17. veebruar 2014 07:45
Ega,siis hinda alla lasta ei tohi.Muidu on kõik saama peal.
r
rumal poemüüja/ 17. veebruar 2014 07:33
aga sellepärast, et ametnikud tahavad palka. kuna neid on nii palju ja tööd ei ole, tuleb töö pastakast välja imeda. ja sina maksad selle kinni. ja et su käsi hästi käiks, pead ametnikule veel meelehead tegema. antud ametnik soovib sea ja kanaliha. ja loomulikult puhast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee