Eesti uudised

Vabatahtlik päästja sai näkku põletushaavu 

Õhtuleht.ee, 17. veebruar 2014, 07:00
Foto: Mati Hiis
Laupäeva õhtul sai Palamusel ridaelamuboksi kustutustöödel vabatahtliku komando päästja näkku põletushaavu. Pärast esmaabi lubati ta kodusele ravile.

Laupäeval kell 19.41 teatati häirekeskusele Jõgevamaal Palamuse alevikus elumaja põlengust. Kohale saadeti päästjad Jõgeva, Tabivere, Mustvee ja Palamuse komandost.

Kuna plahvatuse teke oli arusaamatu, kaasati päästetöödele lisajõude ning demineerijad. Samal ajal jätkasid päästjad tööd ning kell 21.17 oli tulekahju kustutatud. Vigastada saanud vabatahtlik päästja lubati pärast esmaabi saamist kodusele ravile.

Toimunud plahvatuse uurimisel selgus, et põlevas hoones oli toimunud pistleek – siseruumis põlemisel kontsentreerunud põlemisgaaside väga kiire süttimine, mille tagajärjel toimub kiire temperatuuri ja rõhu tõus.

Päästetööde juhi sõnul oli see päästjate jaoks harukordne sündmus. Pistleeki on kustutustöödel esinenud üksikud korrad ning seda on keeruline ette näha – sestap on tegu suure ohuga päästjatele nende töö tegemisel.

Hukkus kaks inimest

Viimastel päevadel jättis oma elu tulle kaks inimest – üks Võrumaal ja teine Lääne-Virumaal. Viimases kohas õnnestus viis inimest ära päästa.

Eile kell 10.50 teatati häirekeskusele, et Võrumaal Helbi külas põleb elumaja. Teate põhjal võis põlevas majas olla inimene. Päästjate saabudes olid ühekorruselise puidust elumaja katusest leegid väljas. Pärast tulekahju kontrolli alla saamist leiti hoonest hukkunud mees.

Reedel oli Reolas tules korter  , kus võis olla inimene.

Esimesena kohale jõudnud Roela vabatahtlikud aitasid keskealise mehe suitsu täis trepikojast välja. Naaberkorteritest aitasid päästjad välja veel neli inimest, kellega oli kõik korras. Põlevast korterist toodi aga välja hukkunu. Korter, kus tulekahju alguse sai, hävis täielikult. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee