Eesti uudised

Koertekoolitaja: «Inimestel on vähe aega isegi oma laste jaoks, koertest rääkimata.» (11)

Juhan Mellik, 17. veebruar 2014 07:00
Hästikasvatatud koer: Koolitaja Sirje Vetsi koera Reweij Beb-Wrigleyt kartma ei pea, sest teda on maast madalast õigesti õpetatud. Foto: Mati Hiis

«Inimesed vaatavad «Komissar Rexi» sarja ja arvavadki, et koer on juba loomult tark ja andekas: oskab tuua susse-ajalehti ja vaat et mõtteidki lugeda. Või siis Beethoveni-filmi bernhardiin, kes saab justkui ise aru, kes hea ja kes paha,» räägib koertekoolitaja Liia Leer.

Sestap pole imestada, kui tegelikkus osutub fantaasiamaailmast märksa julmemaks. Teateid sellest, kui inimese parim sõber pureb tänaval oma liigikaaslast või tolle omanikku, jõuab viimasel ajal avalikkuse nii sageli, et paneb küsima: mis lahti on?

Puudulik kasvatus

Miks on neid õnnetusi nii palju – eriti selliseid, kus ründaval loomal seisab peremees kõrval? Eesti Kennelliidu atesteeritud koolitaja Liia Leer arvab, et tegelikult on rünnakuid sama palju kui varemgi – lihtsalt info levib nüüd kiiremini. «Tõenäoliselt jääb kasvatuse osas midagi kõvasti puudu,» nendib Leer. Paljud inimesed ei juurdle enne kutsika võtmist, kas jõud ja vaim ikka käivad loomast üle.

«Viiekuuline noor koer, kellel on lastud kasvada omasoodu, võib olla juba reaalselt ohtlik,» ütleb koolitaja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.11.2017
VIDEO | Koertekoolitaja: sülekoertel ei ole nõutud suukorvi
17.02.2014
Penikarjaga hädas vanadaam: koerad ründasid, pidin koju pääsemiseks malaka kätte võtma!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee