Eesti uudised

Miinilaev Sulev pidi uppuma 

SIIM RANDLA, 12. mai 1999, 00:00
Miinitraaler Sulevi masinaruumi tunginud vesi ähvardas aluse põhja viia, kuid mereväelased said juhtunule jaole. ”Sulevi masinaruumi valgus kümneid tonne vett, mis oleks võinud kai ääres seisnud alusele hukatuslikuks saada,” rääkis Eesti Mereväelaste Kogu esindaja. ”Õnneks sai laeva valveohvitser juhtunust teada ja asus päästetöid organiseerima.”

Eesti Mereväelaste Kogu kinnitusel pole läinud sügisel aset leidnud loo kohta midagi konkreetset avalikustatud, mistõttu nad tegid avalduse kaitseminister Jüri Luigele ja Riigikogu riigikaitse komisjonile.Süüdlane teadmata”Sulevi pumbad pandi tööle,” meenutas üks mereväelane, kelle teada tuli kohale ka päästeamet. Tänu päästjate kiirele tegutsemisele pumbati laevast välja hulk vett.Eesti mereväe ülem Jaan Kapp kinnitas juhtunut: ”Selline situatsioon, jah, kummalisel moel oli,” tähendas ta. Kapi sõnul imbus Sulevisse toona segastel asjaoludel vett, kuigi mingit kraani lahti ei olnud ning ka leket miinilaeval ei avastatud.Mereväe juhtkond algatas juhtunu kohta ametkondliku juurdluse, kuid konkreetset süüdlast leida ei suudetud. Tõestamist ei leidnud ka kahtlustus, et keegi pahatahtlik võis laeval midagi lahti keerata.Valmis vastamaKui mereväelaste kogul on mingeid küsimusi, olen valmis nendele vastama, lubas Jaan Kapp Sõnumilehele. Kommenteerides läbisaamist mereväelaste koguga, vastas ta, et neile on pakutud kõiki võimalusi, näiteks koosolekute korraldamise kohta.”Meil on teatud inimesi, kes on sattunud mereväkke juhuslikult. Nad on ametikohtadel, kus tuleb tööd teha ja vastutada. Nad ei taha või ei suuda seda teha,” märkis Kapp.Eesti mereväele kuuluv 25-millimeetrise kahuriga Sulev ehitati kümmekond aastat tagasi.-------------------Õnnetusi mereväes


• 17. juulil 1995. aastal kukkus sadamas seisva miinitraaleri Sulev mastist alla 20-aastane ajateenija, kes suri haiglas.• 1998 aprillis läks tormiga põhja Miinisadama kai ääres seisnud 12-meetrine reidikaater Mardus. Taani mereväelt kingiks saadud alus tõsteti hiljem pinnale.• Läinud aastal hüppas kolmanda korruse aknast alla ilmselt narkouimas 18-aastane ajateenija, kes suurt viga ei saanud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee